Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    çinde honda fabrikasında üretiliyor ama çindeki fabrika denetleniyormu yan sanayicileri denetlenyormu cbr 1000 gibi denetlenmediğine eminim buhalk aracı bunun yedek parçasıyla zaten honda para kazanıyor cbr 1000 den para kazanmıyor honda cbf le cbr 125 r la ve civic gibi ufak sedanlarla para kazanıyor bir milyon tane 1000 rr satmıyor yan ve bu motorları ufak ccleri çok sağlam yaparsa bu ona zarardır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kesinlikle cantları siyaha boyamalısınız
    Mustafa Kemal Atatürk

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, rialli ye yeni cbf 150 parçaları gelmiş. Arasında angel farda var. Balastlı ile birlikte 160 tl fiyatı var.
    http://www.rialli.com/urunler/362_ho...model-cbf-150/

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Arkadaşlar motoruma yeni topcase almayı düşünüyorum. Biri dandik biri iyi olmak üzere 2 topcase buldum. Kullanan varsa yorumları alabilir miyim?

http://www.feyizoglu.com/Maxem-45-lt...a_46826.html#0

http://www.feyizoglu.com/Coocase-48-...h_46887.html#0

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kappa ve shad kullandım tüm motorlarımda.. gayet kullanışlı ve kaliteli diyebilirim.Bu markalarıda düşünebilirsin.Tabii bu benim şahsi fikrim.Diyer motosikletçi arkadaşlarımızda görüşlerini yazacaktır

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoruma yeni topcase almayı düşünüyorum. Biri dandik biri iyi olmak üzere 2 topcase buldum. Kullanan varsa yorumları alabilir miyim?

http://www.feyizoglu.com/Maxem-45-lt...a_46826.html#0

http://www.feyizoglu.com/Coocase-48-...h_46887.html#0
    Plastik malzeme kalitesi düşük ürünler seni üzebilir. Geçmiş senelerde kalitesiz iki tane çantam kırılmıştı. Hatta biri seyir halindeyken çantanın altındaki tablaya oturan ve kilitliyen kısımdan kırılarak yere düşmüştü. Ama bi dönem cbf 150 de kappa 33 kullanmıştım. Bi çok kez eve 20 kg damacana su bile taşımıştım Tabi sığmıyordu ama ahtopotla cantayı üzerine kapatıp bağlıyordum Banamısın dememişti. Kappa bu açıdan numara. Kalitesiz cantalar alt tabladan kırılabiliyor. Verdiğin linkteki çantalarla ilgili bi deneyimim yok ama ucuz olanının malzeme kalitesi iyi olmayabilir.

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plastik malzeme kalitesi düşük ürünler seni üzebilir. Geçmiş senelerde kalitesiz iki tane çantam kırılmıştı. Hatta biri seyir halindeyken çantanın altındaki tablaya oturan ve kilitliyen kısımdan kırılarak yere düşmüştü. Ama bi dönem cbf 150 de kappa 33 kullanmıştım. Bi çok kez eve 20 kg damacana su bile taşımıştım Tabi sığmıyordu ama ahtopotla cantayı üzerine kapatıp bağlıyordum Banamısın dememişti. Kappa bu açıdan numara. Kalitesiz cantalar alt tabladan kırılabiliyor. Verdiğin linkteki çantalarla ilgili bi deneyimim yok ama ucuz olanının malzeme kalitesi iyi olmayabilir.
    Ben coocase hakkında fazla kötü birşey duymadım. Eski motoruma Kappa'nın 29lt çantasını takmıştım, menteşelerden gevşeyip tak tuk ses çıkarıyordu sürekli. Ama bu sadece 29lt modelinde var. Almayı düşünen arkadaşlar tekrar gözden geçirsinler. Bu coocase fena birşeye benzemiyor gidip görmmek lazım sağol yorumun için

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç km desin bilmiyorum usta ama en azından 1000km den sonra 5.000deviri geç yani oda cok düsük bi devir bence bazen :D
    Daha 270 km'de motorum. Bugün koruma demiri taktırıcam. Daha sonrada depoya kaldırmadan önce arkaya bir çanta alıcam. Ufaktan başladık bizde bişeyler yapmaya.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Çanta konusunda ben hala kappamı cocase mi diye tereddutteym

Forumdan Uzaklaştırıldı
    salı günü geliyormuş motorum :( ulan büyük motoruma bu kadar sabırsızlanmamıştım ahahah herhalde beleş benzinle dolaşmanın heyacanı olsa gerek kusura bakma harley yaza kadar grajdasın istermisiniz benim 1200cclik canavar kuzu kesilsin kısnasın cb ide az benzin yaksın hoş 400 kiloluk cüzsesini eritmesi lazım haha

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Arkadaşlar, rialli ye yeni cbf 150 parçaları gelmiş. Arasında angel farda var. Balastlı ile birlikte 160 tl fiyatı var.
    Ethemm76, bu far şimdi direk sök tak şeklinde mi olacak bizim motora , yoksa kabloların kesilip bağlanması falan gerekiyor mu. Şundan soruyorum, kendimiz direk montajını yapabilir miyiz. Ballast var diyorsun, ampuluyle birlikte tam takım mıymış? Ayrıca bi xenon mu? Takan deneyen oldu mu ?

Vay be amma soru sordum Kış geldi ellerim kaşınmaya başladı ne yapsam motora diye

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethemm76, bu far şimdi direk sök tak şeklinde mi olacak bizim motora , yoksa kabloların kesilip bağlanması falan gerekiyor mu. Şundan soruyorum, kendimiz direk montajını yapabilir miyiz. Ballast var diyorsun, ampuluyle birlikte tam takım mıymış? Ayrıca bi xenon mu? Takan deneyen oldu mu ?

Vay be amma soru sordum Kış geldi ellerim kaşınmaya başladı ne yapsam motora diye
    Bendeki ile aynıysa kendiniz biraz zorlanarak da olsa takabilirsiniz. ampülü balastı merceği tamam da bağlantılarında diğer far soketini söktüğünüz yerde iki kabloyu yer değiştirmeniz gerekiyor (ya da kısa devre de olabilir) Bilen birine (daha önce takmış bir usta) 20 tlye taktırabilirsiniz sanırım.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Xenon farın özellikleri nedir birde onu yazsalardı iyi olacaktı.Arama imkanın varsa bi bilgi alsan ethem.Kelvin,lümen değerleri vs vs gibi.
    İstediğimiz özellikleri sağlarsa fiyat da uygun gibi gözüküyor alınabilir.

Mont ve pantolon ile ilgili bilgiler ve tavsiyeler için teşekkür ederim arkadaşlar.En kısa sürede kararımı verip tavsiyeleriniz arasından bişeyler seçip almayı düşünüyorum..

İki cbf'in yan yana olan fotoğrafları da gerçekten çok güzel bi kare olmuş.İkisinde de xenon var.Biri mercekli diğeri merceksiz.Ama ne yalan söyliyim mercekli olan çok karizma duruyor.Bende yaptırırsam tercihim kesinlikle mercekli xenondan yana olacaktır.Mercekli xenon kitinde xenondan çıkan ışık karşıdan gelen sürücülerin gözünü almaz,ayrıca mercekli xenon da ışık bi yere sabitlendiği için çıkan ışık gücü direk yolunuza odaklanır bu sizin avantajınıza dır..Ama tabi @.mhmt. arkadaşımında farı gayet güzel olmuş.Güle güle kullan dostum..
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta konusunda ben hala kappamı cocase mi diye tereddutteym
    ikinci el bölümünde biri 200tl ye satıyor.

http://www.motosiklet.net/forum/sati...6-2-temiz.html

çizik yok ise bence sorulup alınabilir.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı harleytamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salı günü geliyormuş motorum :( ulan büyük motoruma bu kadar sabırsızlanmamıştım ahahah herhalde beleş benzinle dolaşmanın heyacanı olsa gerek kusura bakma harley yaza kadar grajdasın istermisiniz benim 1200cclik canavar kuzu kesilsin kısnasın cb ide az benzin yaksın hoş 400 kiloluk cüzsesini eritmesi lazım haha
    görmek isteriz bu 400kilogram'lık makinayı inşallah kör olmayız.
    bu efe mut'lu

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim kinde beyin gibi gri bi cihaz yerleştirmişlerdi açık konusmak gerekirse kendin takman biraz dan dağa fazla beceri ve bilgi istiyor bendeki gibiyse :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Arkadaşlar yeni kasa cbflerde yagmurda stop etme sorunu diye birsey varmış sanırım. Biri konu açmış. Böyle birşey yaşayan var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı

salıya plaka geldimi cbflede yanyana çekerim,bu cbfin elektirik şemsı olan varmı bir türlü bulamadım.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, son durum nedir? Çözüm getirildimi bir takım sıkıntılara? Yoksa değişen birşey yok, aynı mı?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni kasa cbflerde yagmurda stop etme sorunu diye birsey varmış sanırım. Biri konu açmış. Böyle birşey yaşayan var mı?
    Henüz motoru deneme şansım olmadı ama haftaya kadar gerekli açıklamaları buradan yapacağım. Bu konuda şunu söyleyebilirim, Benim 2010 model cbf de yağmurda stop etti birkaç kere. İlk 7500km motordan hiçbir şey beklemeyin. Aksırır, tıksırır, tekler. 7500km bir motor için çok çok az bir rakam. Taşların yerine oturmasını bekleyin ani karar vermeyin.

---------- Post added at 22:51 ---------- Previous post was at 22:48 ----------

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, son durum nedir? Çözüm getirildimi bir takım sıkıntılara? Yoksa değişen birşey yok, aynı mı?
    Bu konuyada haftaya cevap verebilirim. Tekleme sorununun giderildiğinden bahsediyor servisler. Bakalım göreceğiz... Bildiğim kadarıyla başka sorunu yoktu cbf'nin değil mi? Yağ yakmayı saymıyorum çünkü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler