Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    elinizde kapı gibi tutanak varken o cbf yi iade edin artık... gidin inadına bir ybr alın keyfinize bakın... benim sinirlerim bozuldu sizi hiç tanımadığım halde, siz nasıl dayanıyorsunuz anlamadım... ben olsam çoktan motoru servisin kafasına fırlatırdım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinizde kapı gibi tutanak varken o cbf yi iade edin artık... gidin inadına bir ybr alın keyfinize bakın... benim sinirlerim bozuldu sizi hiç tanımadığım halde, siz nasıl dayanıyorsunuz anlamadım... ben olsam çoktan motoru servisin kafasına fırlatırdım...
    Yaşım pek genç sayılmaz. Hatta orta yaş da sayılmaz. Gençlik günlerimde olsaydım. Bu motoru bana satan muhterem D&B Honda Ümraniye'de tatsız diyaloglarım olurdu. Ayrıca sabırlı bir insanım. Babamın vefatı nedeniyle bir süre motosikletin problemlerini de boşlamıştım. Sanıyorum şimdi yeniden başlayacağız.

Not : YBR125 iyi bir motordur. Fakat, artık 250cc nin altında motor almam.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım pek genç sayılmaz. Hatta orta yaş da sayılmaz. Gençlik günlerimde olsaydım. Bu motoru bana satan muhterem D&B Honda Ümraniye'de tatsız diyaloglarım olurdu. Ayrıca sabırlı bir insanım. Babamın vefatı nedeniyle bir süre motosikletin problemlerini de boşlamıştım. Sanıyorum şimdi yeniden başlayacağız.
    aman sayın hocam siz efendiliğinizden ödün vermeden bu işi halledin ve cahil gençliğe ii örnek olun saygılar ii akşamlar...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muhtemelen birçoğunuzdan yaş olarak küçüğüm ama Türkiye'de bazı şeylerin "sert bir dille ifade edilmeden, saldırıya geçilmeden, bağrılmadan" çözülmeyeceğini öğrenecek kadarda çok yaşadım! Bunun adı cahillik değildir. Sizi 'adam yerine' koymayan servise sizin adam muamelesi yapmanızın bir anlamı olmuyor. Bunca zaman sonra aynı hatada direten ve pişkin pişkin, hala utanmadan müşteriyle dalga geçen bu tarz şirketlere, servislere yada genel olarak tüm işletmelere tepkimizi sertçe ifade etmeliyiz. "Belki" o zaman anlıyorlar! O da belki...
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Pulsar NS200
    başınız sağolsun ama bunun gençlikle ne alakası var. ben kavga edin demiyorum ki, motoru kafalarına atardım derken mecazi kullandım bazı arkadaşlar Türkçe de mecazlı kullanımdan bihaber sanırım. neyse hasılı kelam ; adamlara her türlü baskıyı yapabilirsiniz, bağırın çağırın , yerin dibine bile sokun, hiç bir şey yapamazlar, suçlular çünkü. üstelik suçlarını telafi etmiyorlar. si mahkemeye gitseniz elinizdeki tutanak ile zaten rahatlıkla zararınızı giderirsiniz. ben olsam fena hırpalardım o adamları, yerin dibine sokardım...

utanmayan adamlarla nazik konuşma olmaz bence, haddini bildireceksin... abimin kredini kartını iptal etmeyen banka müşteri hizmetleriyle bir konuması vardı, inanın karşıdaki adamı yerin dibine öyle bir soktu ki, bir aydır resmi yollardan iptal ettiremdiği kartı 5 dk da iptal ettirdi, gözlerimle kulaklarımla şahit oldum... malesef bu ülkede işler böyle yürüyor...

tekrardan başınız sağolsun..

deniz17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda CBF 150
    2011 CBF'ler için söylenen hiçbir sıkıntı yok benim motorumda. Yazılanları deniyorum ama motor hala saat gibi işliyor. Ben baktıkça zevk alıyorum motorumdan. Tekleme sorunu olan bir CBF mi yoksa saat gibi bir YBR mi deseniz yine gider CBF i alırım. YBR bisiklet gibi kalıyor bu motorun yanında. Mukayesesi bile abes. Ha, boy 1.65 kilo 60'tır alırsın YBR yi de benim gibi XL'lere (Göbekli XL değilim uymaz bu YBR. Ya ben şanslıyım ya da sorunu olan tüm CBF sahipleri forum forum gezip çare arıyorlar, benim gibi sorunsuzlarsa gezme derdinde. Motorlarınızla ilgili sıkıntıların tez vakitte sona ermesi dilekleriyle...

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Ya kim neyi beğeniyorsa istiyorsa alsın niye uzatıyoruz ki YBR mi CBF mi Apache mi yoksa bilmem ne mi. Alacak adam gider hepsini inceler artısını eksisini okur alır. Seninki kötü benimki iyi muhabbeti 250cc altında niye bu kadar fazla anlamıyorum.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Beşkazalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskı cbf 150 satıp yenısı almakta hata etmısım gec olsada farkına vardım.

2011 model cbf 150 motorum genelde 5. Viteste 5000-5500 devirde sabit hız ile giderken motor çok hafif kesiklik yapıyor.motor tekliyor sanki birisi motoru tutup bırakıyor gibi hissediliyor.gazı çoğalltığımda düzeliyor.sadece sabit gazda giderken yapıyor ve birde 5. vıteste dık rampadan aşagıya ınerken motor kendını tutarak ınıyor bu normal fakat tekrar gaz verıp hızı arttırmak isteyınce motor boguluyor asırı derece bır tekleme olusuyor ve gecıyor sonra bunu her deneyısımde sureklı aynısı oluyor.

Bu yenı cbf 150 lerın tumunde bu sorun var. Motoruna leke getırmek ıstemeyen kullanıcılar benımkınde yok dıyebılır fakat hepsı aynı fabrıkadan ve aynı standartta cıktıgı ıcın hepsınde olmak zorunda. HONDA HAYAT ONDA LAFI YALAN...

5000KM DE MOTORUM VE BU TEKLEMENIN EN UFAK KAYBOLMA BELIRTISI YOK.

3. Sitem edince "Honda Türkiye'ye şikayet edin" dediler. Yani "Umurumuzda değilsin" manasına.

KESINLIK AMA KESINLIKLE SERVISTE BIR SORUN YASAR İSENIZ MUTLAKA "HONDA TURKIYE ' YE ŞİKAYET EDİN " FAYDASINI MUTLAKA GORECEKSINIZ.

---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:34 ----------

YETKILI SERVISI HONDA TURKIYE ' YE SIKAYET EDER ISENIZ YASADIGINIZ BIR SORUNDAN DOLAYI EMIN OLUNKI AYNI SERVISE TEKRAR GITTIGIZ ZAMAN AYRI BIR ILGI VE TITIZLIKLE KARŞILASIYORSUNUZ.

FETHIYE HONDA KIVRAK MOTORU DEFALARCA SIKAYET ETTIGIM ICIN DENEYIMLIYIM. SESSIZ KALMAYALIM YOKSA SERVISLER CEKILMEZ HAL ALABILIYOR.

Honda Türkiye A.Ş.
    Müşteri İlişkileri

Telefon:
    7 gün 24 saat
    0 212 23HONDA (0 212 234 66 32)
    (Bu yenı cbf 150 lerın tumunde bu sorun var. Motoruna leke getırmek ıstemeyen kullanıcılar benımkınde yok dıyebılır fakat hepsı aynı fabrıkadan ve aynı standartta cıktıgı ıcın hepsınde olmak zorunda) SENDE VAR DİYE İLLA BİZDEDE OLMAK ZORUNDA DEĞİL HEPSİNİ KULLANMIŞ GİBİDE KONUŞMANIZ HİÇ HOŞ DEİL MOTORSİKLET TECRÜBEM SİZDEN FAZLADIR EMİN OLUN MOTORUMUN TEKLİYİP TEKLEMEDİĞİNİ AYIRT EDEMİYCEK KADAR SALAK VEYA SAKLIYCAK KADARDA ŞEREFSİZ DEĞİLİM ACUN0 DA DEDİĞİ KAMPANA OLSUN MOTOR KİTLEME GİBİ OLSUN SORULARDAN YENİ MOTORLAR SERVİSE GERİ DÖNEBİLİYOR AMA BEN DÖNMEDİM ŞİMDİ YA HONDA BENİ KAYIRIYOR YADA SİZ YANILIYORSUNUZ AYRICA CBF150 BENİM BİNDİĞİM Bİ MOTOR AMA TAPTIĞIM Bİ MOTOR DEĞİL BU SENE BİNERİM YAZIN SATAR GİDERİM BENDE VAR DİYE ÖVÜCEK DEĞİLİM FAKAT GENEL KONUSMALAR KARALAMALAR HİÇ HOŞ DEĞİL SONUÇTA BURAYI OKUYARAK BU MOTORU 2.EL VEYAHUT 0 ALICAK İNSANLARI YANLIŞ YONLENDİRMEYE SEBEBİYET VEREBİLİYOR EVET 2011LERDE 10 MOTORUN 5-6SI TEKLİYOR OLABİLİR AMA HEPSİ DEĞİL YAĞ YAKMAYA GELİRSEK BEN BU MOTORU ALDIĞIMDADA BURDA metehan abi olsun bir sürü insan bu motorun yağ yaktığını söliyordu ben bunu görerek aldım 2011'lere özgü bi sorun değil yağ yakma 2007den bugüne devam eden bi sorun umarım yeterince açık konusmusumdur
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Pulsar NS200
    bir motorun yağ yakması bile başlı başına bir skandal ama honda nasıl bir büyü ile uyutmuşsa müşterilerini bu motor 4 senedir satılıyor biraz bugünkü iktidarın ne yaparsa yapsın yüzde 50 oy almasına benzetiyorum... adam mesala gözünün içine baka baka yalan söylüyor( terörle konuşan ahlaksızdır şerefsizdir deyip , görüştüğünün ortaya çıkması mesala) yine de benim vatandaşım hayran hayran seyrediyor adamı

ama hakkını yemeyelim o kadar kalıplı ve konforlu yapmışlar ki cbf yi, insanın motor bloğunu söküp bir tane titan innova veya sağlam çinli motoru buna monte edip yıllarca sorunsuz zevkle binesi geliyor (yıllarca sorunsuz binenler tabiki var , ama honda denildiğinde herkesin yıllarca sorunsuz binmesi lazım ; yoksa çin çan çunlardan ne farkı kalır)

herkese kazasız belasız sürüşler...

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ubuntu67, bir süredir yazılarını okuyorum, motor almak için araştırıyordun, cbf nin kusurlarını öğrendin. Acaba sen de mi büyülendin, bunca karalamaya rağmen hala buralardasın. Ama maksadın motor almak değil muhabbet ise, bu konu tam aradığın yer. CBF150 2007 vardı, 13000 km de sattım, söylenen sorunlarını bilerek aldım, yağmurda kullanmadığım için duro lastiğin kaydırma şikayetini de henüz yaşamadım. Mutlu mesut biniyorum. Herhalde üzerine oturmak yetiyor büyülenmek için. Almasan bile sadece onun hakkında konuşmak bile rahatlatıyor herhalde, salçanocular, ybr ciler, tvs ciler falan hep bu topicte, bir de senin gibi gönlünden geçeni alamayıp motor beğenemeyenler var. Onlar da burada.

Motosikleti
    HONDA CBF150
    Daha önce de yazdığım gibi. Satın alırken yenisi ile değiştirme sözü verilerek benzin deposundan boya hasarlı Yeni kasa 2011 CBF150 almıştım.
    Bugün servisi arayarak yeni benzin depomun gelip gelmediğini sordum. "Deponuz geldi" dediklerinde çok sevindim. Akşama doğru biraz da erken çıkarak servisin yolunu tuttum. Motorumu sehpaya aldılar. Depodan yeni benzin deposunu getirdiler. Kapalı durumda olan koliyi benim önümde açtılar. Koli açılıp depo ortaya çıkınca ağzım açık kaldı. Benzin deposu bir çok yerinden darbeli idi. Üst tarafı darbeden dolayı tekrar boyanmış gibi duruyordu. Fakat yamukluklar düzeltilememişti. Üstteki stikırlar yoktu. Yamru yumru olmuş bu benzin deposuna bakarken bir yandan bu işin nasıl olabildiğini düşünüyordum. Servise getirilirken aldığı darbelerle bu hale geldiğini düşünsek üst kısmında stikırların olmayışını ve yeniden boyanmış gibi olan görüntüsünü nasıl açıklayacaktık. Honda Türkiye'yi arayarak durumu izah ettim. Sinirlerim bozuk bir şekilde servisi terkettim. Neyse yinede Honda Hayat Onda. Yahu bi dakka bu "Hayat" ne demekti?
    2 gun once servısteydım honda cbf 150 benzın deposu vardı ellerınde sıfır. Kazalı bır motora takacaklar ıdı. sıyah renk. o orjınal deponun uzerınde sıtıkırları vardı.

Kargocular hıc ıyı mal tasımadıkları ıcın sıze gelen depoyu kesın onlar o hale getırıp teslım etmıslerdır.
    _____[COLOR="Red"][B]Beşkazalı[/B][/COLOR]____
    [COLOR="Blue"][B]__Fethiye Grup48__[/B][/COLOR]

Motosikleti
    cbf150
    Tabii. Şöyleki ;
    D&B Honda Ümraniye Nisan 2011'de beni arayarak;
    "Beklediğiniz CBF150 geldi. Fakat benzin deposunda boya hasarı var. Bu şekilde teslim alırmısınız?" dedi.
    Bende motor gelecek diye beklemektense;
    "Motoru bana hasarlı olarak teslim ettiğinizi ve hangi tarihe kadar yeni benzin deposu takacağınızı tutanakla yazın imzalayın. O zaman alırım" dedim.

Haziran 2011 tarihine kadar yeni benzin deposu takılacak şartı koyularak Tutanak yapılıp imzalandı. Bende motoru deposunda 1cm büyüklüğünde boyası kopuk olarak aldım.
    Sonuçta benzin depom haziran 2011 de takılmadı. Motoruma takılmak üzere Ekim 2011 de ambalajında benzin deposu karikatürü gönderildi.

Ben şimdi sadece gülüyorum. Hatta durduk yere gülüyorum. Gülme takılması oluyor. Teklemesiydi, benzin deposuydu boşver de. Bu gülme takılması neden oluyor acaba? Yetkili servisler bakar mı?
    Allah babana rahmet etsin. Sıkma canını, inş. herşey düzelir. Gülme takılmasını kafana dert etme, geçer.

Arkadaşlar 2008 yılında cbf150 ile başlayan motorculuk hayatım, motorumu sattığım için ara veriyorum. Acısıyla tatlısıyla kullandım motorumu. Beni çok üzdüğü anlar çok oldu ama bana yaşattığı keyifli anlar da olmadı değil. Alabilirsem tercihim cross motordan yana olcak. Herkese mutlu mesut yaşamlar ve forumlar diliyorum. Her ne kadar foruma uğrayacak olsam da eskisi kadar da uğramayacağım açık. Yinede iyiki almışım diyorum cbfmi, almasam ne olduğunu bilemeyecektim ki?

Not: Şu anda hala motor bende, sadece kaparo aldım. Bakalım ayrılmak zor gelecek mi?

.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ubuntu67, bir süredir yazılarını okuyorum, motor almak için araştırıyordun, cbf nin kusurlarını öğrendin. Acaba sen de mi büyülendin, bunca karalamaya rağmen hala buralardasın. Ama maksadın motor almak değil muhabbet ise, bu konu tam aradığın yer. CBF150 2007 vardı, 13000 km de sattım, söylenen sorunlarını bilerek aldım, yağmurda kullanmadığım için duro lastiğin kaydırma şikayetini de henüz yaşamadım. Mutlu mesut biniyorum. Herhalde üzerine oturmak yetiyor büyülenmek için. Almasan bile sadece onun hakkında konuşmak bile rahatlatıyor herhalde, salçanocular, ybr ciler, tvs ciler falan hep bu topicte, bir de senin gibi gönlünden geçeni alamayıp motor beğenemeyenler var. Onlar da burada.
    niye rahatsız oluyorsunuz ki cbf hakkında insanların konuşmasından... şahsım adına çok hoşuma gidiyor cbf , o yüzden eleştiriyorum... eğer sorunsuz bir motor olsa , bizzat kendi servisi bana demezdi innovayı satar da cbf alırsan yanıma daha sık uğrarsın diye... yani işin membahından öğrenmişim yeni cbf lerin durumunu, ama çok güzel konforlu bir alet, az da yakıyormuş, benim hoşuma gidiyor... bekliyorum sorunu hallolsun ya da bir mucize olur da honda enjeksiyonlusunu felan getirir diye... yani siz motorunuzdan memnunsanız neden sıkıntı ettiniz başkalarının şikayetini... yoksa honda satıcısı filan mısınız şaka tabi

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    bu yağ yakan tekleyen motorlar merak ediyorum da çokmu sıkıştırılıyor acaba? yoksa benim motordamı bir anormallik var.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    Honda CB 125E
    ya arkadaşlar bu nedir bu motara bayılıyorum tipi duruşu mükemmel daha evvel ybr kullandım fakat şimdi cbf düşünüyorum buradaki söylentiler kafamı karıştırıyor lütfen yardımcı olun şu an bir tane siyah 30000 de 2009 buldum 2.900 istiyor alınırmı sizce saygılar

30.000 km çok gibi sanki.alır almaz direk masrafları size kalacak gibi görünüyor.satan kişi masraf etmemek için satıyor olabilir.3,5 daha koyun üstüne az km de masrafsozonı alın derim ben.ama kesinlikle 2011 olmasın.yoksa işiniz şansa kalmış.kısa çöpü çekebilirsiniz

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bende de 2011 var, 10 bin km deyim. yağ yakma var ama kabul edilebilir ve kullanımı eziyet haline getirmeyen değerlerde. Kullanıcı olarak bilinçli olarak takip edildiği müddetçe sorun yok. Ayrıca kesinlikle gaz yememe tekleme vs de yok. Bu 2. cbf im. Daha öncede 25 bin km 2009 kullandı. Gaz yememe tekleme vs olsaydı kesinlikle hissederdim. Aynı gün ayrıca yolculu 250-300 km seviyelerinde yola gittiğim de oldu. Kesinlikle sorun yok. Fakat 2011 ler sıfır alınacaksa bu biraz demek ki şansa kalmış. Şu anda 2011 lerin sıfır alınması bence riskli. En azından 2011 alınacaksa bu kronik problem sorgularak alınması daha mantıklı diye düşünüyorum. Veya en mantıklısı düşük km 2010 veya önceki modellere bakılması. Şu anda 2011 sıfır almak, çözülemeyen bu sorun varken büyük risk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

30 bindeki cbf bence bakımlı ise alınır. Yani eğer bittiyse biten fren balataları vs zamanında değiştiridiyse, lastikleri kabak değilse, zincir dişli grubu iyi ise, yağ yakma eğilimi ileri derecede değilse, sıkıştırılmadan kullanıldıysa, buji hava filt. ve yağı zamanında değiştirildiyse, eksik yağ ile uzun süre kullanılmadıysa uzun bi süre masraf çıkartmaz. Bence alınabilir. Motorun şehir içi kullanımı az ise hala orj. fren balataları bitmemiş dahi olabilir.

Motosikleti
    BMW R80 GS
    [/COLOR]
    Alıntı ydrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bu nedir bu motara bayılıyorum tipi duruşu mükemmel daha evvel ybr kullandım fakat şimdi cbf düşünüyorum buradaki söylentiler kafamı karıştırıyor lütfen yardımcı olun şu an bir tane siyah 30000 de 2009 buldum 2.900 istiyor alınırmı sizce saygılar
    Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30.000 km çok gibi sanki.alır almaz direk masrafları size kalacak gibi görünüyor.satan kişi masraf etmemek için satıyor olabilir.3,5 daha koyun üstüne az km de masrafsozonı alın derim ben.ama kesinlikle 2011 olmasın.yoksa işiniz şansa kalmış.kısa çöpü çekebilirsiniz
    2011 alıp riske girme git eski kasa düşük km al mutlu ol
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yağ yakan tekleyen motorlar merak ediyorum da çokmu sıkıştırılıyor acaba? yoksa benim motordamı bir anormallik var.
    o anormallik bendede var yoldaş herkezin bu 2011 düşmanlığı motorun 2.el değerini inşallah düşürmez satamıyomuşum yazın 2011 model die
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı ydrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm kardeşim 30000 motor masraf açmaz güzel kullanıldıysa yanlız en garantisi servisine bakıt masraf olsa bile lastik veya fren balataları otur şeylerdir fren balatası kaç para zaten 15 tl yeterki kazası vede degişen parçası olmasın sen onlara dikkat et al gözün kapalı al 25000 km kullandım hiçbir sorun yoktu kardeşim haırlı olsun şimdiden

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

arkadaşlar bu yağ yakma sorunu yaşayan arkadaşalr acaba periyodık bakıma 4000 km de gidiyor yoksa 2000 demi hangi aralıkta yağ yakıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler