Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha tenere x660z
    Alıntı kerkenez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 cbf imle yağmur çamur demeden gidiyorum. yarın kar yağarsa karda da binerim. kapalı garajım da yok, gece yağmur altında bekliyor motor. kurye değilim fakat günde en az 50 km yolum var. motorumda hiç bir sorun yok. 5000 km den sonra tekleme problemi de tamamen ortadan kalkmıştır. 2011 cbf i olmayıp bu motoru karalayanlar ciddi anlamda saçmaladıklarının farkındalar mı acaba?
    aynen arkadaşım geçen motorun üzerinde sağanak yağmura yakalandım o yağmurda cbf im teklemedi bile bence 10 numara bi motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW R80 GS
    Alıntı aslanefe09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen arkadaşım geçen motorun üzerinde sağanak yağmura yakalandım o yağmurda cbf im teklemedi bile bence 10 numara bi motor
    güle güle kullan zaten tüm motorlar sorunlu değil biz 2 tane aldık birinde hiçbirşey yoktu biri tekleyip duruyodu sattık motosiklet gerçekten güzeldi ama sorunluydu konforu frenleri sessizliği çok güzeldi
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurlar başladı şartlar kötüleşiyor.2011 i olanlar yağmurda çıkmasa menfaatlerine olur.yağmur altında yolda kalmak adama motoru yaktırır.
    benim motoruma güvenim tam siz bizi düşünmeyeyin evelallah yolda kalmış size bile yardım ederiz cbf le

2011 cbf imle yağmur çamur demeden gidiyorum. yarın kar yağarsa karda da binerim. kapalı garajım da yok, gece yağmur altında bekliyor motor. kurye değilim fakat günde en az 50 km yolum var. motorumda hiç bir sorun yok. 5000 km den sonra tekleme problemi de tamamen ortadan kalkmıştır. 2011 cbf i olmayıp bu motoru karalayanlar ciddi anlamda saçmaladıklarının farkındalar mı acaba?
    aynen katılıyorum ergün abi pok atmayı marifet biliyolar 2011lerde iş yok diyolar genelliyolar 2011lerde hatalı motorlar var deseler anlıycamda 8500km de tekleme bile yapmıyan temmuz sıcağında istanbul-ç.kale arasına no stop gitiğim beni bir kere olsun üzmemiş motorumada 2011ler dandik die camur atanın lafına sert karsılık veririm genellemesinler

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 yi çekemeyen amma kimse var ya alamadıklarından mıdır ne
    yada ikinci elinin dehşet oluşunu mu kıskanıyorlar
    yanlış tercih yapıp pişman olup pok atılıyor

Alıntı truveo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alamıyo değiliz çok şükür gittik aldık 0 km patır putur patır putur lanet olsun dedik geri sattık ister kabul et ister etme cbf SORUNLU (yeni kasayı kastediyorum arkadaşlar yanlış anlamayın eski kasa kullanan arkadaşlarım gayet memnun) ayrıca cbf nin neyini çekemeyeceğiz sanki r 1200 gs
    benim motorumun eski makyajsız haliyle hiç bir farkı yok hata daha iyi olduğunu idda ediyorum genelleme yapmanızada anlam veremiyorum her 2011 cbf sorunlu diebişey yok isteğene gelsin 2000km kullandıktan sonra yağını beraber boşaltmayı teklif ediyorum ne yağ yakıyorum ne tekliyorum nede herhangi bi sorun yaşıyorum iyiki almısım ben bunları diyince 2011 lerin hepsinin böle olduğu anlamına gelmediği gibi sizin cbf niz tekliyor die bütün 2011ler tekliyor anlamına gelmez

güle güle kullan zaten tüm motorlar sorunlu değil biz 2 tane aldık birinde hiçbirşey yoktu biri tekleyip duruyodu sattık motosiklet gerçekten güzeldi ama sorunluydu konforu frenleri sessizliği çok güzeldi
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

suatsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an 125 - honda cb 125
    sonuna kadar destekliyorum yagmur altında 350 kmyol yaptım tık yok nedir bu cbf karalama muhabbeti anlamıyorm ne kadar para okadar köfte ben 4000 tl ye alabilecegimin en iyisini aldığımı düşünüyorum arkadaşlar her halde abs esd cdr mdr bir yıgın özellik beklentisi içerisindeler galiba ama genel olarak beklentilerimi karsılıyacak bir makine ama herkesinde görüşüne sapka cıkartıyorum saygı duyuyorum....
    GÜN OLUR devran döner..

Motosikleti
    BMW R80 GS
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motoruma güvenim tam siz bizi düşünmeyeyin evelallah yolda kalmış size bile yardım ederiz cbf le

aynen katılıyorum ergün abi pok atmayı marifet biliyolar 2011lerde iş yok diyolar genelliyolar 2011lerde hatalı motorlar var deseler anlıycamda 8500km de tekleme bile yapmıyan temmuz sıcağında istanbul-ç.kale arasına no stop gitiğim beni bir kere olsun üzmemiş motorumada 2011ler dandik die camur atanın lafına sert karsılık veririm genellemesinler

yanlış tercih yapıp pişman olup pok atılıyor

benim motorumun eski makyajsız haliyle hiç bir farkı yok hata daha iyi olduğunu idda ediyorum genelleme yapmanızada anlam veremiyorum her 2011 cbf sorunlu diebişey yok isteğene gelsin 2000km kullandıktan sonra yağını beraber boşaltmayı teklif ediyorum ne yağ yakıyorum ne tekliyorum nede herhangi bi sorun yaşıyorum iyiki almısım ben bunları diyince 2011 lerin hepsinin böle olduğu anlamına gelmediği gibi sizin cbf niz tekliyor die bütün 2011ler tekliyor anlamına gelmez
    ben zaten bütün motorlar sorunlu demiyorum ama arkadaşın yorumu beni biraz sinirlendirdi yok çekemiyosunuz yok alamıyosunuz böyle kişileri suçlamaya yönelik yorumlar yapılmaması gerektiğini düşünüyorum sanki yalan söylüyormuşuz gibi bizi suçlamaya çalışıyor beni yanlış anlamayın ben kimsenin motoruna kötü falan demiyorum senin motorun sağlam çıkmış güzel güle güle kullan benimki sorunlu olmasa bende kesinlikle kullanırdım rahat sessiz dengeli... ama ben gittim 0 km çok isteyerek aldım motoru 2 hafta gelmesini bekledim çanta depo koruma koruma demirleri vb. birçok aksesuarla birlikte aldım 3-4 yıl kadar binmeyi düşünüyordum sonra bu tekleme işi çıktı 1 ay bile binemeden geri sattım benim yerimde sen olsan sende soğumaz mısın bu motordan şunuda ekleyeyim sorunsuz olduğundan emin olabilsem 1 dakika durmam yine cbf alırım
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    alper150zc abi sende motora nazar değdirecen bu gidişle haberin olsun inş. satmadan şöyle 30-40 bin en az kullanırsın da motor ilerde nasıl olacak durumunu görürüz yani problem çıkacak mı çakmayacak mı anlamında
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    BMW R80 GS
    2011 cbf i olanlara bir sorum olacak sizin cbf nin arka kuyruğu yamuk mu?

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    bu ne demek şimdi?
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Benim gittiğim servis bunun normal olduğunu idda etmeye çalışmıştı ama düzeltmeye üşeniyorlar bence, biraz üstelersen yaparlar. Bazılarında da stop lambasının sağ üst kısmındaki grenaj tam oturmamış olabiliyor.

Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne demek şimdi?
    Kuyruk ile lastik aynı hizada değil, montajı nasıl yapıyorlarsa artık. !!!

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gittiğim servis bunun normal olduğunu idda etmeye çalışmıştı ama düzeltmeye üşeniyorlar bence, biraz üstelersen yaparlar. Bazılarında da stop lambasının sağ üst kısmındaki grenaj tam oturmamış olabiliyor.

Kuyruk ile lastik aynı hizada değil, montajı nasıl yapıyorlarsa artık. !!!
    Evet kuyruk yamuk olabiliyor. Ben aldıktan bir süre sonra farkedip servise gitmiştim. Demir bir levye ile şasenin arka kısmına asılarak bir dakikada düzelttiler. Önemli bir konu değil. Fakat 2011 CBF150'lerin Türkiye'deki talep patlamasına mal yetiştirmek için paldır küldür üretildiğinin bir göstergesi olabilir. 2011 CBF150'lerde şu ana kadar dile getirilen sorunlar şunlar; Hatalı jant, fren sorunları, tekleme. Ben kendimde çıkan sorunları açıkça dile getirdim. Hatta geçenlerde Kawasaki ER5 ile takas konu oldu. Problemi açıkça söyledim. Adam takasa girmedi. Üzüldüm ama yalan söyleyecek halim de yok.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    honda scoterlarda yapmıştı aynısını, stikırları filan değiştirip yeni model buyrun beyler dedi, 1 sene sonra gerçek yeni modelleri enjeksiyonlu mdelleri getirdi... bu saçma sitıkırları gördüğünüzde anlayınki o modelin seneye gerçekten yenisi gelecek ben mart ayını bekliyorum , her hangi bir gelişme olmazsa, honda kaybeder, gider bir tane taş gibi tvs alırım , ya da kredi çeker eski bir hyo gv 250 alırım keyfime bakarım...

yamaha ya asla bakmıyorum, bimdim , bisiklet gibi gerçekten, içime sinmedi, ne kadar sağlam olursa olsun, ben keyif alamadıktan sonra sağlamlığı neye yarar...

selamlar...

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kuyruk yamuk olabiliyor. Ben aldıktan bir süre sonra farkedip servise gitmiştim. Demir bir levye ile şasenin arka kısmına asılarak bir dakikada düzelttiler. Önemli bir konu değil. Fakat 2011 CBF150'lerin Türkiye'deki talep patlamasına mal yetiştirmek için paldır küldür üretildiğinin bir göstergesi olabilir. 2011 CBF150'lerde şu ana kadar dile getirilen sorunlar şunlar; Hatalı jant, fren sorunları, tekleme. Ben kendimde çıkan sorunları açıkça dile getirdim. Hatta geçenlerde Kawasaki ER5 ile takas konu oldu. Problemi açıkça söyledim. Adam takasa girmedi. Üzüldüm ama yalan söyleyecek halim de yok.
    DB Motor'a yağ değişimine gittiğimde sıfır motorun sol tarafında CBF sticker'ı olmadığını farketti elemanlar. Honda'ya bildirip sol grenajı değiştirme sözüyle müşteriye öyle teslim ettiler.

Motosikleti
    honda cbf 600 sa
    DB MOTOR çalışanları servis konusunda çok titizler doğru seçim yapmışsınız db ye gitmekle

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı oceaneagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DB MOTOR çalışanları servis konusunda çok titizler doğru seçim yapmışsınız db ye gitmekle
    O kadar titizlerki sorma?

1. Tekleme yapan motorumu 1 hafta serviste tutup aynı kilometrede teslim ettiler. (Deneme sürüşü bile yapılmamış)
    2. Deneme sürüşü bile yapmadan "motorunuzda tekleme yok" dediler.
    3. Sitem edince "Honda Türkiye'ye şikayet edin" dediler. Yani "Umurumuzda değilsin" manasına.
    4. Depo hasarlı motoru satarken "en geç 2 ayda yenisi takılacak" diye sözleşme imzaladılar. 6 ay boyunca hiç bir şekilde aramadılar.
    5. 3780 TL ye sattıkları CBF150 için 3.337,99 TL fatura kestiler. (KDV kaçırma manasına)

Artık bu kadar titizliğe dayanamadım ve bu servisi bıraktım.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    deposu hasarlı motoru nasıl satın aldınız aklım almadı doğrusu... bu arada sitenin birinde tekleme sorununu çözen biri vardı sanırım, geçenlerde okudum, izmirde miydi neydi, karburatörü tamir edip çözmüşler sorunu, teklememiş bir daha... siteyi hatırlamıyorum ama, ya cbf-tr dir ya da cbf150.org tur sanırım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    slm benim motom cbf 150 sonradan devir ve vitses katranlı gösterge paneli takdırdım motorum 7500 de sorun yoktu 2 gün öncesine kadar moturu yıkadıktan sonra motor rolantide çalışırken devir saatı 1 den 2 ye birden çıkıp geri 1 edüşüyor ve kadranı 10 ama 2.vitesde 30km hıza helinceye kadar devir saati 9veya 10 geliyor bunu yapmazdı ne olduysa yıkadıktan sonra oldu acaba baglantılarda problem olmuş olabılirmi yardımcı olursanız sevinirim tşk

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı okyanus_126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam ya sensin tamam abicim ben honda yetkili servisi olarak konuşuyorum bana bunude söylettın daha nedim sana ya tamam[COLOR="Silver"]
    bu lafı bana dün sen burdan soledın şimdide burda sorununa çözüm arıyosun yokmu senin servisinde bunu cozucek usta yoksa yalancısında yalanınımı yakaladım ?

Alıntı okyanus_126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm benim motom cbf 150 sonradan devir ve vitses katranlı gösterge paneli takdırdım motorum 7500 de sorun yoktu 2 gün öncesine kadar moturu yıkadıktan sonra motor rolantide çalışırken devir saatı 1 den 2 ye birden çıkıp geri 1 edüşüyor ve kadranı 10 ama 2.vitesde 30km hıza helinceye kadar devir saati 9veya 10 geliyor bunu yapmazdı ne olduysa yıkadıktan sonra oldu acaba baglantılarda problem olmuş olabılirmi yardımcı olursanız sevinirim tşk
    ya insanın böle yalanını yakalarlar normalde insanların kusurlarını yalanlarını açığa vurmayı seven biri değilimdir ama bu kuralımı sizin için yıkıyorum enjeksiyonlu 15bg on arka disk frenli model gelicek dedin mart ayında yok ole bişey dediğimde ben yetkili servisim die ortaya laf atarsın sonra gelip buraya benim göstergem bozuldu yıkadım napıyım die soru sorarsın yok aga yok once doru konuscaksın sinirlerine hakim olucaksın
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    sen beni kale almıyordun hanı ben onu sen safsata konuşunca öyle yazdım nasıl bir tepkı verecek diye yoksa art bir niyetle yazmadımbunu emin olabılırsın diyerlerini servisim söyledi ben onlaaırn yalancısıyım yenilerden çok şikayet var diye yoksa burda ben nıye cbf i karalıyım çünkü bende 3 yıldır cbf kullanıcısıyım buda benim 2.cbf 150 oldu sıfır aldım ikisinide bana servis gitgel 200 km uzaklıkta ancak bidaki periyodik bakıma gıdınca olur bu sorun içinda o yollar çekilmez kardeşim anlıyan varsa yardım istedim hepsi okadar sende beni yanlış anlama burda bende honda kullanıcısıyım kesinlikle cbf karalamam ama 2 arkadaşım aldı yenı siyah ve kırmızı inan kırmızıyı 3300 verdi sırf sorunları nedenıyle senin şikayetın yoksa sana bişey demiyorum hepsi diye bişey yok ama yarasında çogu sorunlu ok no problem

---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 18:36 ----------

ayrıca cbf yeni kasası çıktı o doğru kardeşim vıdeosunu facede paylaşıldı halende var benim bilgisayarımdada var 2012 de gelecek bana bayı söyledi istersen facene gir vede arama yerine cbf yaz honda cbf 150 kulubü var istek gönder üye ol vede izle ok ozaman bana inanırsın

Motosikleti
    BMW R80 GS
    eyvallah arkadaşlar sağolun demek ki sadece bizimkine has bir durum değil

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, sahibinden.com'da 2011 model CBF150'den geçilmiyor. Nedir bu durum yahu? Bu kadar mı kötü bu makine? Herkes elden çıkarmaya çalışıyor?
    Alacağım ama iyice kıllandım doğrusu!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler