Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    hayırlı olsun.

arkadaşlar ben 86 kiloyum, düzde motora yatınca hızında değişiklik olmuyor, rampada 5 km/s kadar ancak oluyor.

otoban şartlarına göre konuşuyorum. hiç istifini bozma daha iyi.

yatmanın bi faydasını gören var mı?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize selamlar. Pazartesi db motordan sipariş verdiğim siyah renk 2011 model cbfimi yarın teslim alıp aranıza katılacağım hayırlısıyla. Tekeriniz düz bassın iyi forumlar.
    hayırlı olsun kardeşim inşallah problemlerle karşılaşmazsın sende.

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    mstf_gnc arkadaş gibi bende dişli degişikligine gittim.Daha önce degiştirmiş bir kaç arkadaşdan olumlu eleştirilerini alınca bende 43 dişliyi 40 la değiştirdim.Ve sonuç gercekten harika, kendi kendime neden daha önce yapmadım dedim,Motor muthiş derecede rahatladı diyebilirim vites araları cok rahat bir şekilde bagırmadan sünmeye başladı.Bayramda tailide fırsat bilerek adana-nigde arası yapmıştım motor bagırarak ancak 100-105 arası yapıyordu ve ondada zorlanıyordu,rampa aşagı ise 115 e kadar geliyordu anca geliyordu,Şimdi dişli degişikliginden sonra otobonda deneme yaptıgımda hic zorlanmadan ve bagırmadan cok rahat bir şekilde 120 e kadar geliyor.Şimdi herkes genelde şunu söyluyor siz muhendisleden daha mı ii biliyorsunuz , muhendisler bu modeli hız modeli olarak düşünmedikleri ve şehir içi kullanmı ölçü tuttukları için öncelikli güce önem vermişler , motorun cekişini gucunu ön planda tutmuşlar.Lakin bu gibi kucuk degişiklikler motorun orjinalligini bozmaktan cokta verimi arttırıyor bence,tabi bu benim fikrim.Çekiş olayınıda gelince dişli değişiminden sonra ben bir sıkıntı gormedim hatta aynı gün iki kişi bindik bi sıkıntı yaşamadık, ama bunda yaşanan şehre görede degişebilir biz cukurovada(adana) olunca burda her yer düz rampa olayı nadir görulür ,rampası bayırı cok olan yerlerde farklılık sözkonusu olabilir.Dişli değişiminde sonra benim yaşadıgım tecrubeler böyle motor altımda yag gibi akıyor kısacası bunu paylaşmak istedim ,Allah herkese kazası belasız sürüşler nasip etsin NOT (dişli 12.50 el emegi 5tl toplam 17.50)

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    arkadaşlar nasılsınız.biraz foto atında şenlenelim.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    BMW R80 GS
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize selamlar. Pazartesi db motordan sipariş verdiğim siyah renk 2011 model cbfimi yarın teslim alıp aranıza katılacağım hayırlısıyla. Tekeriniz düz bassın iyi forumlar.
    hayırlı olsun güle güle kullan inşallah seninki tekleme yapmaz ben sırf bu yüzden satmak zorunda kaldım.
    Ama sorun çözülür çözülmez gidip yine 0 km bir cbf alıcam
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı truveo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kullan inşallah seninki tekleme yapmaz ben sırf bu yüzden satmak zorunda kaldım.
    Ama sorun çözülür çözülmez gidip yine 0 km bir cbf alıcam
    martta aldım tekleme 0 şans işi 100 motordan 1i sorunludur gidersen onu alırsın yine :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    BMW R80 GS
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    martta aldım tekleme 0 şans işi 100 motordan 1i sorunludur gidersen onu alırsın yine :D
    :D güle güle kullan doğru bende bu şans varken gider yine tekleyenini alırım :D
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nasılsınız.biraz foto atında şenlenelim.
    Cbf 150 far için Mercekli Bi-xenon çalışmam var yakın zaman da fotoları atarım
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

Motosikleti
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 far için Mercekli Bi-xenon çalışmam var yakın zaman da fotoları atarım
    ne kadar tutucağını öğrenirsen 200tl civarı tutucaksa servislerde o fiyata direk fabrikadan gelmiş farları takıyolar urasmaya gerek olmaz
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    herhangi bir serviste yok sanırsam
    çinden belli bir miktar gelmişti sonrası gelmedi diye biliyorum
    serviste normal zenon takıyorlar merceksiz
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

Motosikleti
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhangi bir serviste yok sanırsam
    çinden belli bir miktar gelmişti sonrası gelmedi diye biliyorum
    serviste normal zenon takıyorlar merceksiz
    1 ay once anes motorda taktırdım arkadaşım hala getiriyorlar mercekli angel zenon far yanlışın var bi git istoça istersen üst kata görürsün

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2009(siyah)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay once anes motorda taktırdım arkadaşım hala getiriyorlar mercekli angel zenon far yanlışın var bi git istoça istersen üst kata görürsün
    Fiyat nedir nekadara mal oldu kardeşim ?
    [COLOR="#006400"][B]ŞÜKRÜ ERSAL ÖZTÜRK[/B][/COLOR]

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Zinciri nasıl sökeceğim , söküp temizleyip takmak istiyorum. Mümkünse fotoğrafla anlatabilirmisinız?

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Alıntı hazal063 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mstf_gnc arkadaş gibi bende dişli degişikligine gittim.Daha önce degiştirmiş bir kaç arkadaşdan olumlu eleştirilerini alınca bende 43 dişliyi 40 la değiştirdim.Ve sonuç gercekten harika, kendi kendime neden daha önce yapmadım dedim,Motor muthiş derecede rahatladı diyebilirim vites araları cok rahat bir şekilde bagırmadan sünmeye başladı.Bayramda tailide fırsat bilerek adana-nigde arası yapmıştım motor bagırarak ancak 100-105 arası yapıyordu ve ondada zorlanıyordu,rampa aşagı ise 115 e kadar geliyordu anca geliyordu,Şimdi dişli degişikliginden sonra otobonda deneme yaptıgımda hic zorlanmadan ve bagırmadan cok rahat bir şekilde 120 e kadar geliyor.Şimdi herkes genelde şunu söyluyor siz muhendisleden daha mı ii biliyorsunuz , muhendisler bu modeli hız modeli olarak düşünmedikleri ve şehir içi kullanmı ölçü tuttukları için öncelikli güce önem vermişler , motorun cekişini gucunu ön planda tutmuşlar.Lakin bu gibi kucuk degişiklikler motorun orjinalligini bozmaktan cokta verimi arttırıyor bence,tabi bu benim fikrim.Çekiş olayınıda gelince dişli değişiminden sonra ben bir sıkıntı gormedim hatta aynı gün iki kişi bindik bi sıkıntı yaşamadık, ama bunda yaşanan şehre görede degişebilir biz cukurovada(adana) olunca burda her yer düz rampa olayı nadir görulür ,rampası bayırı cok olan yerlerde farklılık sözkonusu olabilir.Dişli değişiminde sonra benim yaşadıgım tecrubeler böyle motor altımda yag gibi akıyor kısacası bunu paylaşmak istedim ,Allah herkese kazası belasız sürüşler nasip etsin NOT (dişli 12.50 el emegi 5tl toplam 17.50)
    Bu dişli işini ben de kafaya taktım. değiştireceğim. Bizim ön dişli kaç diş? (2010 için) Arka dişliyi alırken ne diye soracağız bir özelliği var mı?
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2009(siyah)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ci-disli/detay

Abi şu var bi bak istersen..Denemek istiyorum ama kararsızım nasıl olur bilmiyorum...? Genelde iki kişi kullanıyorum motoru.Rampada vs. sıkıntı yaparmı diye korkuyorum.Yine forumda bi yazıda bi arkadaşın deneyip motora iyi gelmediği konusunda bi yazısını okumuştum.Bu beni çok kararsız kıldım

Şurda : http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ren-varmi.html
    [COLOR="#006400"][B]ŞÜKRÜ ERSAL ÖZTÜRK[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    zincir temizlemek için sökmeye gerek yok. oringsiz zincir için wd 40 ve diş fırçası super iş yapıyor ama çok fazla sıçrayıp bir de jant temizliği yapmanızı gerektiriyor.

zincir, dişli temizliğini ben 10binde bir olarak kendimce ölçü koydum. 6500 kmde söktüğümde daha ön dişli yeterince batmamıştı. zaten temiz yerlerde kullanıyorum. yağmurda çıkmıyorum.

işlemin linki burada http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-744.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunu kendi sökenler kervanına ben de katıldım. zincir ve dişli temizliğim biraz önce bitti.

işte ön dişlimin 6500 kmdeki hali

bu da ön dişlinin kapağının içeriden görünümü ve benim ameliyat eldivenlerim

wd 40ın 10da birini anca kullanmışımdır butun zinciri diş fırçasıyla çok rahat temizledim ama fırçadan etrada sıçrayan yağ zerrelerini motor ve janttan temizlemek epey uğraştırdı. jantları da wd 40 sıkarak kolaylıkla temizledim. wd 40 oringsiz zincirler için zararlı değilmiş.

o kadar çok peçete kullandım ki bana yeterince peçete verirseniz dünyayı temizleyebilirmişim. işte çöpler

yere gazeteleri serdim kendim de oturdum 1 saat kadar uğraştım sonunda başardım

ve işte yeni givi çantalarımla süslenmiş oyuncağım

çantaların sanki bunun için yapıldığını söylemiştim. ayrıca körüklerini açarak tam 2 katı genişlik elde edebiliyorsunuz.

benden bilgilerini sabırla esirgemeyen ismail kardeşime teşekkür ediyorum. anlattıkları sayesinde 10. açışımmış gibi söküp taktım motoru.

resimdeki yamukluk neden olmuş anlamadım ama böyle temiz oldu işte.

işte burada

slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Jr kardeşim anahtarlığın dikkati mi çekti.Hediye mi?
    Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı slameram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jr kardeşim anahtarlığın dikkati mi çekti.Hediye mi?
    Onu nerden gördün ya :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dişli işini ben de kafaya taktım. değiştireceğim. Bizim ön dişli kaç diş? (2010 için) Arka dişliyi alırken ne diye soracağız bir özelliği var mı?
    Arka dişli eski kasalarda 42 dir, bizim yeni kasalarda 43 .Ben kendi motorcuma vermiştim oda takmıştı rahatlıkla buldugunu söylemişti malzemeciden.Devamlı gittigin bir motorcun varsa ona söylersen rahatlıkla cözer,Yok kendim yaparım diyorsan arka dişliyi söktukten sonra o dişliyide alıp malzemeciye gidersin onun 40 olanını alırsın ,ama bunu tanıdıgın bildigin bir motorcun varsa sana 1 saatte yapacaktır.Dişli değiştirince bariz farkı görürsün

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    memnun kalmanıza sevindim. daha önce dişli değişimi deneyenler pek memnun kalmamıştı.

dişli değişiminin çok etkisi olmadığını okudum bir kaç yerde. bu sefer tork kaybettiğinden yine aynı hızlarda seyrediyor demişlerdi.

mesela pazar günü nitehawk ile ben son hızlarda aynı gibiydik. ikisi de bağıra bağıra gidiyordu.

bense en büyük keyfi 70le alıyorum. o hızda sesi çok hoşuma gidiyor. aynı zamanda yavaşlık için tahammül limitim. sıkılmadan gidebiliyorum. acayip de az yakıyor.

anahtarlık grupta bir abimiz pilot da onun hediyesi sağolsun.

resimler ilk koyduğumda çıkıyordu, 10 dakika sonra şimdi tekrar baktım görünmemiş. sizde bu sayfada görünüyor mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler