Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı ameda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ORİNG Zincir konusunda cevap yazanlara teşekkür ederim ama henüz en uygun olan şudur diyen olmamış, internet ise kafamı karıştırdı. Burada mutlaka bu konuda söz söyleyebilecek arkadaşların olduğu kanatini taşıyorum ve onların cevap lütfetmelerini bekliyorum. Saygılarımla.
    cbf 150 kullanıyorsan honda servise git öringli zincir istiyorum de ön arka dişli zincir komple değişecen
    internet benim de kafamı karıştırmıştı bende servise gitmiştim 15000 km dir zincir gerdirmiyorum
    honda konşuk tel 0216 441 29 29

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    .Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    bu gun ilk bakıma gidiyorum.Özellikle kontrol ettirmem gereken yerler var mı? Anese gideceğim

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gun ilk bakıma gidiyorum.Özellikle kontrol ettirmem gereken yerler var mı? Anese gideceğim
    rutin bakımın yanısıra ben zincirin gerginliğine ve debriyajın ayarına baktırdım. arkana aldığın artçı durumuna göre amortisörü ayar yaptırabilirsin. benim kısalar uzun gibi oluyordu sanki rampada duran füze gibi veya magrus dolmuş gibide denebilir.
    bu efe mut'lu

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Çoğunlukla tek kişi kullanıyorum. Kontrol ettiğimde ön 23 arka 26 falandı. Ön 27 arka 30 yaptım bende.

Motosikleti
    honda cbf150-2011
    uzun soluklu istanbul-samsun seferimi bitirdim. başıma bazı olaylar aksilikler geldi. ama beni yarı yolda bırakmayan tek bir şeyim vardı o da küçük Cafer Bekir Fatih im. motor iki günde 928,6 km yol yaptı. bana mısın demedi. yollarda kalmaktan korkmadım diil ama herkesin dediği gibi canavardı mübarek. sadece 80-90 civarı giderken gazı bırakınca küçük bi tekleme yaşıyo. birkaç kez oldu ama onun haricinde 928 km başarı ile bitti. motora aşık oluyorum JR ın da dediği gibi:D

Motosikleti
    BMW R80 GS
    Alıntı fatih58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun soluklu istanbul-samsun seferimi bitirdim. başıma bazı olaylar aksilikler geldi. ama beni yarı yolda bırakmayan tek bir şeyim vardı o da küçük Cafer Bekir Fatih im. motor iki günde 928,6 km yol yaptı. bana mısın demedi. yollarda kalmaktan korkmadım diil ama herkesin dediği gibi canavardı mübarek. sadece 80-90 civarı giderken gazı bırakınca küçük bi tekleme yaşıyo. birkaç kez oldu ama onun haricinde 928 km başarı ile bitti. motora aşık oluyorum JR ın da dediği gibi:D
    bu tekleme olayı beni deli ediyor benimki çok fazla tekliyo 5. viteste 2-3000 devir kaybettiği oluyor alalı 2 ay oldu alıcı buldum anlaştık satıyorum
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2009(siyah)
    Alıntı fatih58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi geçmiş olsun şu son cümleye bende katılıyorum..Zaman geçtikçe motora aşık oluyıorsunuz

NOT: benim şu far lambası meselesine bi bilgi veren olmadı ama :(
    [COLOR="#006400"][B]ŞÜKRÜ ERSAL ÖZTÜRK[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2011
    Bugün kırmızı CBF mi teslim aldım. Bu ilk motosikletim

2011 cbf de aşağıdaki gösterge panelini kullanan var mı? Vites göstergesi çalışıyor mu?

http://prestijticaret.com/index_moto.htm

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı truveo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tekleme olayı beni deli ediyor benimki çok fazla tekliyo 5. viteste 2-3000 devir kaybettiği oluyor alalı 2 ay oldu alıcı buldum anlaştık satıyorum
    hadi geçmiş olsun.

---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

Alıntı YesiLKartaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2011 cbf de aşağıdaki gösterge panelini kullanan var mı? Vites göstergesi çalışıyor mu?

http://prestijticaret.com/index_moto.htm
    başta çok ihtiyaç duyuyordum vites göstergesinede şimdi gereksiz geliyor.onun yerine yağ müşürü felan koysalarmımış daha hayırlı olabilirmiş kanımca.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Bugün yaptırdım ilk bakımını. Zincir gerildi debriyaj ayarlandı 15 50 yağ koyuldu.Ekstradan keiti beyaz jant şeridi yaptırdım gece görünürlük için. Bakım 15 şerit 25 lira tuttu
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yaptırdım ilk bakımını. Zincir gerildi debriyaj ayarlandı 15 50 yağ koyuldu.Ekstradan keiti beyaz jant şeridi yaptırdım gece görünürlük için. Bakım 15 şerit 25 lira tuttu
    kaç km're de gittin doru sole 700km falandır dayanamamısındır sen 1000km :D 15-50yağlar son günlerini yasıyor kıs gelıyor 10-40lar alcak meydanı :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 kullanıyorsan honda servise git öringli zincir istiyorum de ön arka dişli zincir komple değişecen
    internet benim de kafamı karıştırmıştı bende servise gitmiştim 15000 km dir zincir gerdirmiyorum
    honda konşuk tel 0216 441 29 29
    Teşekkür ederim bende servise onlara gidiyorum ancak ellerinde vasat bir model yada kalite var onu satıyorlar ben ise arkadaşların tecrübesinden istifade etmet istemiştim. Saygılar.
    <Ölmek felaket degildir, öldükten sonra başina gelecekleri bilmemek ve tedbirini almamak felakettir.>

Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar selam, bugun benim innovayi satmaya gidiyorum.. 2010 model 5000km de , 3600 liraya anlastim... sanirim cbflere 200 lira zam gelmis... innova ya da gelmistir zam degil mi ? hemen gidip cbf almayacam, mart ayina kadar bekleyip sifir bir tane alip yaza kadar da aksesuarlarini tamamlamayi planliyorum... insallah innovayi sattigima uzulmem...
    ARKADAŞIM KESİNLİKLE İNNOVA YI SATTIĞINA ÜZÜLECEKSİN.BİRGÜN BİR ARKADAŞ VARDI BÖYLE BİR ŞEY YAZMIŞTI VAYBE HAKLIYMIŞ DİYCEKSİN.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ben o kadar kötümser değilim. innovaya, kullanışlı ve ekonomik, sapasağlam bir motoru sattığın için üzüleceksin. cıbıf aldığına pişman olduğun için değil. insan güzel olan herşeyi özler. yeni bir güzel gelmesi buna engel olmaz.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı sukruersal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi geçmiş olsun şu son cümleye bende katılıyorum..Zaman geçtikçe motora aşık oluyıorsunuz

NOT: benim şu far lambası meselesine bi bilgi veren olmadı ama :(
    Abi ya xenon taktırıyorsun ya da orjinalini bozmuyorsun.

Seninki eski model olduğundan devir düşünce far sönükleşir. Bunu ise ehil bir elektirkçiye direkt aküden hat çektirerek ve bir düğme taktırarak çözebilirsin. Bundan gayrısı gereksiz macera olur diye düşünüyorum. Beyaz ampül, h1 ampül vs.

Alıntı YesiLKartaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, motoruna alışana kadar oldukça temkinli ve dikkatli kullanmanı öneririm.

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o kadar kötümser değilim. innovaya, kullanışlı ve ekonomik, sapasağlam bir motoru sattığın için üzüleceksin. cıbıf aldığına pişman olduğun için değil. insan güzel olan herşeyi özler. yeni bir güzel gelmesi buna engel olmaz.
    Senin laflarına bayılıyorum

Maalesef yeni kasalarda tekleme sorunundan bahsediyor arkadaşlar. İnş. böyle bir sorun yaşamazsın, yaşayan arkadaşlar ise inş. bu sorundan ivedi bir şekilde kurtulurlar honda tr sayesinde.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Yamaha MT25
    tam 800 dü oraya vardığımda sana inat
    Bi tek o gün müsaittim onümüzdeki hafta boş günüm olmaz o yüzden 800de gittim
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ya ne biçim çbuf başlığıyız. Ankara'da toplasan 3 kişi üye, bunlardan 2 tanesi takılıp geziyor.

istanbul ekibi buluşup gezmiyor bile.

metehan zamanında buralar köfte resimleriyle dolar, biz de öğle vakti klavyeleri salyalarımızla ıslatırdık.

bu ne bireysel takılmadır, bu ne şahsi oynamadır.

Ahmet Abi, Ankara'dan 2 kişi burayı kurufasülye pilav resimlerine bulayalım da İstanbul ekibi görsün.

Bi de oradan okuyup okuyup da üye olmayan arkadaşlar!

Hayde bakem atlayın gelin gezelim.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7950128/detay/

cbf im satılıktır ark.lar beni kesmiyor haberiniz olsun ihtiyacı olan varsa irtibata geçebilir..

öncelikk cross.. takaslı daha sonrasında cbr 125 cbf 250 daha dogrusu daha güçlü bi makina lazım km si sizi yanıltmasın test edin hak vereceksiniz hiç deilse baskaları gibi km ile oynayıp satışa sunmuoruz motor neyse o

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jr. haklısın... innovayı özleyeceğim elbette... ama sadece pratikliğini... sağlamlığını ben test edemedim doğrusu, çünkü o kadar az kullanıyorum ki motoru, mesala 2 senede 5000 km yapmışım, zaten bir motoru bozamazsınki bu kadar km de... yani arkadaşımda kanuni cross 150 var, girmediğim yol kalmadı, dağ bayır , çukur ... henüz bozamadım ve ya bir diğer arkadaşımda mondial 150 km var, 2005 model... şimdiye kadar yağını değiştirmenin dışında servise gitmemiş yani düzgün baktıktan sonra , adam gibi kullandıktan sonra bir makine durup dururken bozulmaz... CBF 150 nin de beni sağlamlık konusunda üzeceğini zannetmem, hele ki hiç aksattmadan 1500km de yağını değiştirir, zincirini 500km bir yağlatırsam, kolay kolay yolda kalmam sanırım...

gelelim konfora , cbf 150 yi bırakın, o bindiğim çinli mondial 150 bile innovadan konforlu idi... tabi uzun yoldan bahsediyorum... şehir içinde tabiki innova pratikti hepsinden... motoru sattığım gün kanuni cross 150 ile 250km yaptım, sabit 80 ile gittim... hiç bu kadar rahat etmemiştim motor üzerinde, ne çukur hissediyorum, ne bozuk yol... ne belim ağrıdı ne de yan rüzgarlardan o kadar etkilendim... işte o zaman innovayı sattığıma hiç pişman olmadım...

amerikalıların dediği gibi büyük her zaman iyidir

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    İnnova bir yere kadar o konforsuzluk derdi çok kötü bu arada 2600 km de kontak dönmede problem çıkarmaya başladı servise gittim Garanti den değişim için sipariş verildi düzgün kullanmama rağmen böyle oldu şaşırtdı beni

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler