Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ubuntu dükkana uğramadan gidiyorsa işi büyütmüşler onlar o zaman )Adrese teslim başlamış..Vay be.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbf150-2011
    SUKRUERSAL kardeş bi özel mesajına bakar mısın

AccessTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150-Honda Bali Ex 100
    son yazılan konularla alakası yok ama bende bi cbf kullanıcısı olarak cbf 150 kullanan arkadaşlar özellikle gri renkte olanı! abi motorun üzerindeki o iğrenç makjaj stickerlarını sökün atın! Motorunuzun daha efsane ve şekil duracağını göreceksiniz! orjinal stickerlar motoru öldürüyor ya!
    All in one! Life!

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    arkadaşlar lütfen yanlış bilgi vermeyelim burada. bir motor örnek olarak 5000 devirde 5. viteste 60km hız yapıyorsa rodajdada olsa rodajıda bitse, üstüne 10 senede geçse aynı viteste ve aynı devirde aynı hızı yapar. devir değişmeden hız değişmez. ön dişliyi büyütmek yada arka dişliyi küçültmek gibi bir operasyon yapılmadıysa tabiiki. hız azalabilir buda debriyaj kaçırmaya başlarsa olur.

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

arkadaşlar bayramınızı kutlar , sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu, kazasız belasız ve cezasız nice bayramlar dilerim.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar makina açılmaya başlıyor galiba gerçekten..Önceden 5000 devirde 60 ı zor yaparken artık rahat 65 yapmaya başladı..
    Bi arkadaşım yazmış ama bende yazamadan edemiyeceğim. Motorun km si, açılıp açılmaması aynı viteste aynı hızda motorun çevirdiği devri asla değiştirmez. Kendimce neler bu devri değiştirir yazayım;

1-Fark ettiğin, devirde rahatlama hissini ya rüzgarı arkana alarak yaptığın bir sürüşte olmuştur. (Rüzgara karşı veya rüzgarı arkama alarak yaptığım sürüşlerdeaşağı yukarı 5. viteste ortalama 0,5 devir fark ediyor. Ve arkadan estiğinde motor inanılmaz rahat giderken, rüzgar karşıdan estiğinde tam tersi oluyor ve devirde aynı hızda ortalama 0,5 gibi daha yüksek seyrediyor).

Örnek: Benim ortalama haftada 3-4 kez kullandığım 30+30= 60 km bi istikamet var. Giderken rüzgar karşıdan eser. Motor 42 t arka dişli ile 80 km/h ı 5. visteste 6,6-6,8 devir arası çevirir. (43 t 2011 ler daha yüksek çevirecektir. arka dişlisini 42 t olmayan 2011 lere örnek teşkil etmez ) Ama karşı yönden gelişimde ise rüzgar arkamda olduğundan 80 ile giderken bu sefer devir 6-6,3 arası falan oluyor. Ve motor çok daha rahat gidiyor.

2-Ya lastik hava basınçların düşükken hava basınçlarını kontrol edip hava basılmış ve lastik basınçları normale döndükten sona (Lastiğ hava basıldığında lastik daha sertleşerek çapı büyüdüğünden dolayı), ya bitik tabanında diş kalmayan dış lastiği değiştirmişsindir, yada ön veya arka dişli değiştirmişsindir.

3-Ya ne biliyim, zincir çok çok sıkıdır, zinciri olması gerektiği gibi ayarlamışsındır. çok sıkıdır.

Belki aklıma gelmeyen başka etkenlerde olabilir. Diğer ark.lar eklerler.

Bilgi: Bu arada lastik hava basınçlarınızı ortalama ayda 2-3 kez bence bi benzinlikte kontrol edin. Ben genelde yolculu kullanıyorum ve ön 28 arka 33 yapıyorum. Hem yakıtınız ideal ölçülerden sapmaz, hem lastikleriniz daha uzun ömürlü olur. Ayrıca düşük lastik hava basıncıyla gezmek motoru yoracağından hem motorunuz yorulmaz ve daha uzun ömürlü olur. Düşük basınçlı lastikle gezmek, aynı hızlarda motorun daha yüksek devirler kullanmasına ve dolayısıyla daha fazla yakıt tüketmesiyle beraber motorun yorulmasına da sebep olacaktır.

slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Herkesin bayramını kutlarım.Nice bayramlara sevdiklerinizle beraber girmeniz dileğiyle.Ben bu bayram evden kilometrelerce uzakta bayramı geçiriyorum.Darısı kurban bayramına o zaman evde olurum inşaallah.
    Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

m.salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 yamaha xt 125R
    kıymetli dostlar:herkese selam ve hürmetlerimi sunar bayramlarını da hayırla, sevdikleriyle geçirmelerini temenni ederim. gelelim mevzu bahsimize: cbf 150 ye 200 cclik setsilindir satışlarını görüyorum sitelerde. kullanan var mı? burada ben makinayı sıfırladım geçen hafta. bu benim 3. cbf im ama öncekiler daha seri idi bundan. 3000 i de devirdik hani, rodajda desek! cevaplarınızı bekliyorum. selamlar...

Motosikleti
    cbf 150 ye 200 cclik set silindir satışlarını görüyorum sitelerde. kullanan var mı? bu arada ben makinayı sıfırladım geçen hafta. bu benim 3. cbf im ama öncekiler daha seri idi bundan. 3000 i de devirdik hani, rodajda desek! acaba motorun alt kısmı, genişlemiş bir piston basıncına dayanabilir mi ne dersiniz? . şimdi bu 2011 e 200 cc lik bir silindir krank bilyalarında boşluk vs. yaptırır mı bunun endişesini taşıyorum. çünkü bu kasaya 150 cc az geliyor kanaatindeyim.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı m.salih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ye 200 cclik set silindir satışlarını görüyorum sitelerde. kullanan var mı? bu arada ben makinayı sıfırladım geçen hafta. bu benim 3. cbf im ama öncekiler daha seri idi bundan. 3000 i de devirdik hani, rodajda desek! acaba motorun alt kısmı, genişlemiş bir piston basıncına dayanabilir mi ne dersiniz? . şimdi bu 2011 e 200 cc lik bir silindir krank bilyalarında boşluk vs. yaptırır mı bunun endişesini taşıyorum. çünkü bu kasaya 150 cc az geliyor kanaatindeyim.
    Bence de bu kasaya en az 200 cc lik motor lazım ama honda mühendisleri böyle öngörmüşler.

İyi bir ustalıkla 200 cclik takım bu motora takılabilir ama sonuçta her şey 150 cc lik makina için ayarlanmış. Bu sebeple ben olsam ben de taktırmak isterdim ama kesinlikle makina zorlanmamalı. 6500-7000 devir geçilmemeli. Niye 200 cc isterdim, 150 cc lik fiyatına 200 cc lik motor kullanmak için, tabii dezavantajlarını unutmadan.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    murat kardeşim haklısın doğru diyorsun ama hani zorlamadan sıkıştırmadan kullanmak şartıyla acaba olur mu? ben öyle hız meraklısı falan da değilim ama altımda şöyle torklu bir makina hissetmek istiyorum. bir de dedim ya önceki cbf'im 2007 modeldi yağ yakıyordu rektefiye oldu, hem de 0,25 mm farklı piston takıldı. ama bir görseniz atmaca olmuştu. çok seri idi, öyle ki 1. viteste ani gaz açmalarımda pati çekiyordu. tabi tatlı bir pati. ustam kullandığı vakit bana ''salih abi maşallah senin cbf ne kadar seri'' diyordu. daha 1 ay olmadı onu satalı ve ben 2011 i ne ümitlerle aldım. arka dişli de 43 lük dedim daha torklu olur falan dedim amma birazcık sükutu hayale uğradım. gelgelelim o enfes konforu yok mu şu cbf lerin; her şeyi unutturuyor insana... bu kasa aslında 250 cc lik bir motoru fazlasıyla hak ediyor bence. bakalım artık, 2011 model bir aracın orijinalini bozmak yanlış olur. dokunmayacağım şimdilik. ama 2007 model falan olsaydı kesin denerdim 200 cc lik silindiri. yok mudur bu silindir setini deneyen kardeşimiz ya hu? varsa rica ediyorum yazsın bir. bekliyor olacağım, selamlar... ha bu arada ben askerdeydim, bu yüzden 8 aylık bir ayrılık girdi. bu adam kim demeyin yani. ben eski üye sayılırım. zaten kendim de eskiyim, ihtiyarım tekrar selamlar .

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, motoruma rialli.com dan buji aldım. Fakat dikkatimden kaçan bişey oldu ve buji orjinal kitapçıkta geçen Standart buji: cpr8ea ve yüksek performasn buıjsi: cpr9ea. Railliden bana cpr7ea geldi. Bu bujiyi yani 7 ea yı taksam ne olur =? 7-8-9 bu sayının anlamı nedir ? Bilen varmı =?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

ir4de cpr9ea uzun süreli yüksek perf. sürüş için bujiyi nereden bulabiliriz ? Alan var mı =?

Motosikleti
    honda cbf150-2011
    forumun sessiz bir takipçisi olarak bu güzel bayram gününde sessizliğimi bozuyorum. sevgili abilerim değerli üyeler ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Benim de artık bir cıbıfım var=)) burada sizlerle olmak çok güzel gerçekten. henüz foruma ve motoruma yabancıyım. motorun resimlerini koyuyorum. değerli yorumlarınızı bekliyorum. öncelikle şunu söylemek istiyorum. motoru ikinci el olarak bi tanıdıktan aldım. henüz fiyatta oynamalar yapabilirim. siz değerli abilerimin değerli yorumlarıyla tabi.
    motorda orjinalinde olmayan değişiklikler şu şekilde;
    -iki adet teker= 120 tl (tekerler IRC marka olup japon malıymış sanırım tam olarak kalitesinden bilgim yok)
    -ön korumalık demiri=200 tl (korumalık demiri tamamen aldığım abimin kendi imalatıdır.paslanmazdan yapılmış olup orjinalinin birebir aynısı olup daha kalındır.)
    -kappa marka 46 litrelik çanta=160 £
    -zincir= 80 tl (racing zinciri olduğunu söledi aldığım abim)

Motor 25 haziran 2011 tarihinde trafiğe çıkmış olup ilk aldığımda 2074 km de idi. şu anda üzerine bi 100-150 km daha koydum.
    bunun dışında 1000 km bakımını geçirmiş ve yağı değiştirilmiş. yağını kontrol ettim rengi hala sarımsı=)

bide motor küçük bi kaza geçirmiş. toprak alanda yan yatmış. kappa çantanın yanı ve ön siper camının orada hafif çizik var.
    bu şekilde 3900 tl die anlaştım. sizce fiyat iyi mi kötü mü.

beni aranıza kabul ederseniz çok sevinirim değerli abilerim. çünkü size sormam ve öğrenmem gereken çooooooook şey var=)
    http://imageshack.us/photo/my-images/198/dsc00012ma.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Motosikleti
    Honda CBF 150 - 2009(siyah)
    Selam arkadaşlar bende sis farlarımı yaptım ve taktım nasıl olmuş

NOT: Nasıl yaptığım ile ilgili konuya alttaki linkten göz gezdirebilirsiniz...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...-sis-fari.html
    [COLOR="#006400"][B]ŞÜKRÜ ERSAL ÖZTÜRK[/B][/COLOR]

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı m.salih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat kardeşim haklısın doğru diyorsun ama hani zorlamadan sıkıştırmadan kullanmak şartıyla acaba olur mu? ben öyle hız meraklısı falan da değilim ama altımda şöyle torklu bir makina hissetmek istiyorum. bir de dedim ya önceki cbf'im 2007 modeldi yağ yakıyordu rektefiye oldu, hem de 0,25 mm farklı piston takıldı. ama bir görseniz atmaca olmuştu. çok seri idi, öyle ki 1. viteste ani gaz açmalarımda pati çekiyordu. tabi tatlı bir pati. ustam kullandığı vakit bana ''salih abi maşallah senin cbf ne kadar seri'' diyordu. daha 1 ay olmadı onu satalı ve ben 2011 i ne ümitlerle aldım. arka dişli de 43 lük dedim daha torklu olur falan dedim amma birazcık sükutu hayale uğradım. gelgelelim o enfes konforu yok mu şu cbf lerin; her şeyi unutturuyor insana... bu kasa aslında 250 cc lik bir motoru fazlasıyla hak ediyor bence. bakalım artık, 2011 model bir aracın orijinalini bozmak yanlış olur. dokunmayacağım şimdilik. ama 2007 model falan olsaydı kesin denerdim 200 cc lik silindiri. yok mudur bu silindir setini deneyen kardeşimiz ya hu? varsa rica ediyorum yazsın bir. bekliyor olacağım, selamlar... ha bu arada ben askerdeydim, bu yüzden 8 aylık bir ayrılık girdi. bu adam kim demeyin yani. ben eski üye sayılırım. zaten kendim de eskiyim, ihtiyarım tekrar selamlar .
    Hoşgeldin Salih, ben de eskilerdenim, tanırım seni. Ben de motora 4-5 ay önce motor attırdım, o zaman böyle birşey olduğunu bilseydim alırdım. Arka dişliyi kimi arkadaşlar 42 yapıyorlar, haberin olsun.

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, motoruma rialli.com dan buji aldım. Fakat dikkatimden kaçan bişey oldu ve buji orjinal kitapçıkta geçen Standart buji: cpr8ea ve yüksek performasn buıjsi: cpr9ea. Railliden bana cpr7ea geldi. Bu bujiyi yani 7 ea yı taksam ne olur =? 7-8-9 bu sayının anlamı nedir ? Bilen varmı =?

ir4de cpr9ea uzun süreli yüksek perf. sürüş için bujiyi nereden bulabiliriz ? Alan var mı =?
    Abi normalde yanlış buji göndermişler sana. Birşey olabilir de olmayabilir de. Ama kitapçığa uygun olmadığı kesin. 9 serisinden bir ismail abi temin edebiliyor, oda toptancıdan. Bir pakette 10 buji var. İşte bir ortak komisyon oluşursa yine temin edebilir diye düşünüyorum ama sormak lazım tabi.

Alıntı sukruersal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bende sis farlarımı yaptım ve taktım nasıl olmuş
    Çok güzel bir uygulama.

Alıntı fatih58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumun sessiz bir takipçisi olarak bu güzel bayram gününde sessizliğimi bozuyorum. sevgili abilerim değerli üyeler ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Benim de artık bir cıbıfım var=)) burada sizlerle olmak çok güzel gerçekten. henüz foruma ve motoruma yabancıyım. motorun resimlerini koyuyorum. değerli yorumlarınızı bekliyorum. öncelikle şunu söylemek istiyorum. motoru ikinci el olarak bi tanıdıktan aldım. henüz fiyatta oynamalar yapabilirim. siz değerli abilerimin değerli yorumlarıyla tabi.
    -iki adet teker= 120 tl (tekerler IRC marka olup japon malıymış sanırım tam olarak kalitesinden bilgim yok)
    -ön korumalık demiri=200 tl (korumalık demiri tamamen aldığım abimin kendi imalatıdır.paslanmazdan yapılmış olup orjinalinin birebir aynısı olup daha kalındır.)

Motor 25 haziran 2011 tarihinde trafiğe çıkmış olup ilk aldığımda 2074 km de idi. şu anda üzerine bi 100-150 km daha koydum.
    bunun dışında 1000 km bakımını geçirmiş ve yağı değiştirilmiş. yağını kontrol ettim rengi hala sarımsı=)

bide motor küçük bi kaza geçirmiş. toprak alanda yan yatmış. kappa çantanın yanı ve ön siper camının orada hafif çizik var.

beni aranıza kabul ederseniz çok sevinirim değerli abilerim. çünkü size sormam ve öğrenmem gereken çooooooook şey var=)
    Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    [QUOTE=sukruersal;2440913]Selam arkadaşlar bende sis farlarımı yaptım ve taktım nasıl olmuş

NOT: Nasıl yaptığım ile ilgili konuya alttaki linkten göz gezdirebilirsiniz...

mercekli xenon gibi duruyor harika.
    bu efe mut'lu

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Herkese selamlar yine, cuma itibariyle yıllık iznimin 1 haftasını kullanabileceğim.
    bunun için eşimle asıl planımız sekteye uğradığı için gökçeada' yı hedefimize koyduk.

Güzergahımız doğrudan çanakkale den gökçeada yerine önce silivri de 1 yada 2 gün kalarak devam ederek olacak.
    1haftalık bir tatil olacağından 48lt lik top case ime ilaveten bir çiftte soft side bag lerden almayı düşünüyorum.
    tavsiye ettiğiniz bir marka model var mı arkadaşlar? ayrıca bizim motora depo üstü çanta takanınız var mı ? uygun depo üstü modeller var onlarda da alabilirim.

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadasım tvs nin kaç bayisi var hondanın kaç bayisi var sen bi araştırsan hondada 5 bayi varsa tvs 1 bayi var hepsi kapora alıyor düşün hangisine daha çok motor geliyor acaba 5honda bayisinemi 1 tvs bayisinemi motorunu övmek için konuşma lütfen türkiyede commuter da en cok ybr125 ve cbf 150 satılıyor ardından mondial gibi bi marka geliyor onun ardından tvs geliyor satıs olarak oda belki gel bakalım istanbul gibi 12milyonluk metropole kaç cbf 150 kaç tvs var 50 mototrdan 1 tvs burda
    Sen konuşmasan olmaz zaten benimle bir sorununmu var senin hemen sazan gibi atlıyorsun bana git kendi topiğinde takıl diyorsun ama kendin tvs topiğinden çıkmıyorsun motorumu övdüğüm yok herkezin motoru kendine güzel manisada 1 tane honda bayii var ama 4 tane tvs bayii var ilçesinde bile var akhisarda herneyse senin motorunun bin tane bayisi varmış benim motorun yüz tane farketmez umrumdada değil bulunduğum yerde en uzağı 25 km 4 tane servis ve bayii var başka yerde olmuş olmamış beni ilgilendirmez ben motorumu övmüyorum senin motorunada çamur atmıyorum farkındaysan uzun zamandır yazmıyorum

Motosikleti
    honda cbf150-2011

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar yine, cuma itibariyle yıllık iznimin 1 haftasını kullanabileceğim.
    bunun için eşimle asıl planımız sekteye uğradığı için gökçeada' yı hedefimize koyduk.

Güzergahımız doğrudan çanakkale den gökçeada yerine önce silivri de 1 yada 2 gün kalarak devam ederek olacak.
    1haftalık bir tatil olacağından 48lt lik top case ime ilaveten bir çiftte soft side bag lerden almayı düşünüyorum.
    tavsiye ettiğiniz bir marka model var mı arkadaşlar? ayrıca bizim motora depo üstü çanta takanınız var mı ? uygun depo üstü modeller var onlarda da alabilirim.
    Bence depo üstü soft çanta almalısın. 48 ltlik çanta, artçı ve üstüne bir de soft çanta motorda denge sorunu yaratabilir. Depo üstü alırsan en azından ön tarafta tutunmayı arttırmış olursun ve daha güvenli seyahat edebilirsin. İstanbul'da feyizoğlu ve anes (beşiktaş)'e bakabilirsin çanta için.

Alıntı fatih58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

Hayırlı olsun, güle güle kullan.

Motosikleti
    honda cbf150-2011
    çok teşekkür ederim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler