Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

MERHABALAR.

MOTORUNDA 5. VİTESTE 5000-7000 DEVİRLER ARASI SABİT GİDERKEN KESME KISA TEKLEMELER YAŞAYAN,ÇÖZÜME ULAŞTIRAN VARMI ACABA?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    .Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Ben bu gün siparişi verdim . Ama 46 lt canta almak üzere anlaştım sizce cok mu büyük gelir ? Birde yan çanta demirlerini alayım mı ?
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu gün siparişi verdim . Ama 46 lt canta almak üzere anlaştım sizce cok mu büyük gelir ? Birde yan çanta demirlerini alayım mı ?
    ben de 46 lt canta var. yetmiyor dostum. yan çanta takmayı düşünürsen al tabii. fakat düşünmüyorsan, anesin taktığı arka çamta demiri granajı yeteri kadar koruyor.

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı kerkenez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 46 lt canta var. yetmiyor dostum. yan çanta takmayı düşünürsen al tabii. fakat düşünmüyorsan, anesin taktığı arka çamta demiri granajı yeteri kadar koruyor.
    Bilmiyorum bi kaç tanıdık cok gereksiz büyük dedi ama ixs diye bir marka veriyorlar. Motoru plakası ruhsatı , full koruma demirleri arka cantası ve xenon farıyla beraber 4 620 falan
    dediler nasıl sence?
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Yağ problemi:Evet cbf lerin %95 inde var.Yıllardır motor kullanan,hatda özel kullanıyormuş gibi sakin kullanan bir arkadaşım ikinci cbf inde sekiz bin km de garantiden motor yaptırdı.Daha onbin km olmadan gene yağ eklemeye başladı.Bende de var daha yaptıralı 40 bin km olmadı servislerin , o çok bilen servislerin dediği aralıkta iki bin km de tam bir litre yağ daha ekliyorum.Allahtan bi yirmibin km öncedir açık yağ alıyorum da koymuyor.Hatda açık yağ daha az eksiliyor. (toplamda 160 binde.otuz da birinci 120 de ikinci set.) Evden işe işden eve kullananlar motorundan memnun olabilir.Yılda on bin km yapanlar memnun olabilir.Kim ne derse desin beni inandıramaz mecburda değil tabiki.Ben inanıyorumki hondanın set olarak sattığı hatta motor üzerinde orjinal takılı olanlar dahil.silindir piston uyumu ve toleransı(yağ için)standarlara uygun degil.Ölçü uygunsa bile malzeme bu toleransı kullanım süresi içinde taşıyacak kaliitede değil.Yüz motorda beş tanesi sorunlu olur anlarım .Fakat yüz motordan beş tanesi sorunsuz ise bu işte bir yalnışlık var.Orjinal çin markalarında bile bu fiyatda motorlarda bu kadar üretim yada malzeme hatası yok.Önümüzdeki ay içinde 0.50 piston alıp tornacının yolunu tutacağım.Sıkıbi rektefe.Bakalım el mi yalan ben mi yalan !!!!!!!!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ problemi:Evet cbf lerin %95 inde var.Yıllardır motor kullanan,hatda özel kullanıyormuş gibi sakin kullanan bir arkadaşım ikinci cbf inde sekiz bin km de garantiden motor yaptırdı.Daha onbin km olmadan gene yağ eklemeye başladı.Bende de var daha yaptıralı 40 bin km olmadı servislerin , o çok bilen servislerin dediği aralıkta iki bin km de tam bir litre yağ daha ekliyorum.Allahtan bi yirmibin km öncedir açık yağ alıyorum da koymuyor.Hatda açık yağ daha az eksiliyor. (toplamda 160 binde.otuz da birinci 120 de ikinci set.) Evden işe işden eve kullananlar motorundan memnun olabilir.Yılda on bin km yapanlar memnun olabilir.Kim ne derse desin beni inandıramaz mecburda değil tabiki.Ben inanıyorumki hondanın set olarak sattığı hatta motor üzerinde orjinal takılı olanlar dahil.silindir piston uyumu ve toleransı(yağ için)standarlara uygun degil.Ölçü uygunsa bile malzeme bu toleransı kullanım süresi içinde taşıyacak kaliitede değil.Yüz motorda beş tanesi sorunlu olur anlarım .Fakat yüz motordan beş tanesi sorunsuz ise bu işte bir yalnışlık var.Orjinal çin markalarında bile bu fiyatda motorlarda bu kadar üretim yada malzeme hatası yok.Önümüzdeki ay içinde 0.50 piston alıp tornacının yolunu tutacağım.Sıkıbi rektefe.Bakalım el mi yalan ben mi yalan !!!!!!!!
    kuryelikte kullandığım 2 cbf de motor ömrü olarak 50 000 km yi görmedi.... şirket motoru olduğundan bize pek koymuyor... cbf 150 ler yağ yakıyor..kabullenmesi zor ama makine zora gelmiyor.. 2011 detaylı incelemedim o yüzden ona bişey diyemem ama şuan elinde bulunan tüm arkadaşlarım beyenmiyor... kurye olduklarından ve şirketler ucuz diye honda aldıklarından dolayı kullanmaya mecburlar.... ama 50 000km bir motor yaptırarak...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

gedelekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5741725/detay/

arkadaş motorunun sticrlrını sökmüş nasıl sizce bana biraz garip geldi yada ne bileyim belkide sticrlara alıştığım için çıplak kalmış gibi geldi sizce nasıl. bi ara sökmeyi düşünen arkadaşlar vardı formda?

Motosikleti
    bu arada madem konu açıldı söyleyelim... debraj balatasını ASK marka kullanmanızı öneririm..gayet yumuşak ve hoş oluyor geçişler....

motorun km si

Uploaded with ImageShack.us

resme dikkatli bakarsanız silindir piston set değişimide yaptık.... cünkü motor 1000 km 700 gram yağ eksiltiyordu...4

Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son cümle yaman olsa idi daha çok doğru olurdu.

Yoksa dediklerinize -maalesef- katılıyorum. Ama çok da takmıyorum artık.

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada madem konu açıldı söyleyelim... debraj balatasını ASK marka kullanmanızı öneririm..gayet yumuşak ve hoş oluyor geçişler....

motorun km si

resme dikkatli bakarsanız silindir piston set değişimide yaptık.... cünkü motor 1000 km 700 gram yağ eksiltiyordu...4
    Paylaşım için teşekkürler. Acaba bu konuyu sizin şirket Honda tr ye iletti mi? Çünkü honda tr ye kalsa cbf150 lilerde sorun yok, sorun bizde
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son cümle yaman olsa idi daha çok doğru olurdu.

Yoksa dediklerinize -maalesef- katılıyorum. Ama çok da takmıyorum artık.

Paylaşım için teşekkürler. Acaba bu konuyu sizin şirket Honda tr ye iletti mi? Çünkü honda tr ye kalsa cbf150 lilerde sorun yok, sorun bizde
    hemide kaç sefer .... selçuk ecza deposu ve as ecza deposu olarak türkiye genelinde 1000 den fazla motosikletleri var.... ama 10 yıllık honda ile sözleşmeli olduklarından başka motorda alamıyorlar.... bütün ağrızalı motorlar kısa mesafe kullanmaya bağlı olarak kullanıcı hatası sonuçlanıyor.... iyide bu motorlar uzun yol motoru değilki...

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemide kaç sefer .... selçuk ecza deposu ve as ecza deposu olarak türkiye genelinde 1000 den fazla motosikletleri var.... ama 10 yıllık honda ile sözleşmeli olduklarından başka motorda alamıyorlar.... bütün ağrızalı motorlar kısa mesafe kullanmaya bağlı olarak kullanıcı hatası sonuçlanıyor.... iyide bu motorlar uzun yol motoru değilki...
    Tüketici mahkemesi yolunu denemeleri gerekiyor. Bireylerin bu tarz işlerle uğraşması bazen insanların üşengeçliğinden zor oluyor ama şirketlerin hukuk departmanları bununla bir güzel uğraşabilirler.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum bi kaç tanıdık cok gereksiz büyük dedi ama ixs diye bir marka veriyorlar. Motoru plakası ruhsatı , full koruma demirleri arka cantası ve xenon farıyla beraber 4 620 falan
    dediler nasıl sence?
    anesten mi alıyorsun? ben de bu saydıklarının (çanta aynı marka) tümünün dışında performans egzost, depo kılıfı ve tur camı var. anesten aldım. hepsi 4900 tl ye geldi. ben gri bf in stickerlarını söktüm, 46 lt çanta ve tur camı ile 600 lük gibi duruyor makina. gidişinde de sorun yok. e 5 üzeri haramidereden otoban bağlantı yolunu biliyorsan, regnum astrum towers sitesinin orda yokus asağı 130 vuruyorum motorla. 46 lt canta da yetmiyor, tasımam gereken bir sürü şey oluyor çünkü. esasen çanta hacmi senin ihtiyacına göre sececeğin bişey ama, dünyanın 40 türlü hali var, performansı etkilemediği sürece çanta ne kadar büyük olursa o kadar iyi bence. 46 lt kesinlikle kasmıyor bana göre. fakat 46 litre canta alıyorsan, bence 110 tl lik canta bağlantı demirini de almalısın. artcı ayaklığına bağlıyorlar, hem cantayı sağlam tutuyor hem de arka granajları koruyor.
    herşeyin ötesinde motor ve kafa koruma demirini mutlaka taktırmalısın. toplam 100 tl ye mal oluyor fakat faydası inanılmaz. yan yoldan bahçeşehire girerken yol yapım calısması yüzünden, basiretim bağlandı ve cok yanlıs bir dönüş yaptım. 19+1 transit sol taraftan cok sağlam carptı bana. beni allah korudu, motor sola fena yattı. motor koruma demirinin üstündeki çizikler dışında sadece gidon yamuldu. çizik dahi almadı motor. koruma demirleri olmasa, en az 600 tl masraf acardı henüz 400 km de. 1000 bakımında gidonu 45 tl ye değiştirdim. şu an 2100 km deyim. cok nadir, yüksek devirde kestiği oluyor, bu da 2011 cbf in kronik problemi. başka bir sıkıntısı yok. konfor ve performansı sınıfının en iyisidir, cbf tecrüben yoksa. fakat zorlamican. nazik makinalar. hayırlı olsun dostum. allah kaza bela vermesin. gelebilirsek cuma aksamı büyükcekmece bulusmada detaylı konusuruz.

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Yeni alan arkadaşlar daha yolun başındalar şuan için ben memnunum benimki yağ yakmıyor diyorlar daha öncede bahsettiğim gibi 20 bin km olsun motorlar ondan sonra yağ yakmayan çıkacakmı bakalım 1000 km 700 gr yağ yakması muhteşem

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı kerkenez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anesten mi alıyorsun? ben de bu saydıklarının (çanta aynı marka) tümünün dışında performans egzost, depo kılıfı ve tur camı var. anesten aldım. hepsi 4900 tl ye geldi. ben gri bf in stickerlarını söktüm, 46 lt çanta ve tur camı ile 600 lük gibi duruyor makina. gidişinde de sorun yok. e 5 üzeri haramidereden otoban bağlantı yolunu biliyorsan, regnum astrum towers sitesinin orda yokus asağı 130 vuruyorum motorla. 46 lt canta da yetmiyor, tasımam gereken bir sürü şey oluyor çünkü. esasen çanta hacmi senin ihtiyacına göre sececeğin bişey ama, dünyanın 40 türlü hali var, performansı etkilemediği sürece çanta ne kadar büyük olursa o kadar iyi bence. 46 lt kesinlikle kasmıyor bana göre. fakat 46 litre canta alıyorsan, bence 110 tl lik canta bağlantı demirini de almalısın. artcı ayaklığına bağlıyorlar, hem cantayı sağlam tutuyor hem de arka granajları koruyor.
    herşeyin ötesinde motor ve kafa koruma demirini mutlaka taktırmalısın. toplam 100 tl ye mal oluyor fakat faydası inanılmaz. yan yoldan bahçeşehire girerken yol yapım calısması yüzünden, basiretim bağlandı ve cok yanlıs bir dönüş yaptım. 19+1 transit sol taraftan cok sağlam carptı bana. beni allah korudu, motor sola fena yattı. motor koruma demirinin üstündeki çizikler dışında sadece gidon yamuldu. çizik dahi almadı motor. koruma demirleri olmasa, en az 600 tl masraf acardı henüz 400 km de. 1000 bakımında gidonu 45 tl ye değiştirdim. şu an 2100 km deyim. cok nadir, yüksek devirde kestiği oluyor, bu da 2011 cbf in kronik problemi. başka bir sıkıntısı yok. konfor ve performansı sınıfının en iyisidir, cbf tecrüben yoksa. fakat zorlamican. nazik makinalar. hayırlı olsun dostum. allah kaza bela vermesin. gelebilirsek cuma aksamı büyükcekmece bulusmada detaylı konusuruz.
    cuma akşamı bende b.çekmecedeyim kerkenez adama zorlamıycaksın nazik makinalar diyosun bayır aşa 130 filan diyosun çelişkili laflar bunlar :D

---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:33 ----------

Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni alan arkadaşlar daha yolun başındalar şuan için ben memnunum benimki yağ yakmıyor diyorlar daha öncede bahsettiğim gibi 20 bin km olsun motorlar ondan sonra yağ yakmayan çıkacakmı bakalım 1000 km 700 gr yağ yakması muhteşem
    yakarsada eklerim aga sana dert olmasına gerek yok sen tvs ile takıl bıktım ya vala bıktım ben bu aleti aldığımdada yağ yakıyor diyorlardı ben bunu kabullenerek aldım olabilir diye düşündüm ama tamam yeter artık nerdeyse her sayfada yağ yakıyor bunlar diyor biri anladık yakıyor yeter artık solemıyelım herkez öğrendi ztn googlede cbf 150 yağ yakma yaz zaten direk bu konu çıkıyor
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar hepinize merhaba..

bende ikinci el CBF 150 aldım. Motor 2009 model 2100 km de...

Nevşehir ya da Kayseride motorumu götürebileceğim güvenilir servisler var mı? yoksa işini güzel yapan bir usta tanıdığınız var mıdır?

şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    honda cbf 150
    [QUOTE=alper150zc;2418154]cuma akşamı bende b.çekmecedeyim kerkenez adama zorlamıycaksın nazik makinalar diyosun bayır aşa 130 filan diyosun çelişkili laflar bunlar :D[COLOR="Silver"]

dostum 130 a cıkartıyorum ama cok kısa süre. en fazla 1 km. fazla zorladığım söylenemez bence

---------- Post added at 01:21 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen daha yaşıyon mu yaa bu arkadası biz kabullendik artık. cazador benim haso kankimdir moruk nasıl tvs ile aran, vibrasyon thai masajı kafası yaşatıyor mu? bana göre tam fantazi makinasına biniyorsun kanka, kıymetini bil

kalipso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar peki arkaya çanta koymak istesek yanlara özel demirimi var yoksa bizmi yaptıracaz...

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cuma akşamı bende b.çekmecedeyim kerkenez adama zorlamıycaksın nazik makinalar diyosun bayır aşa 130 filan diyosun çelişkili laflar bunlar :D

---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:33 ----------

yakarsada eklerim aga sana dert olmasına gerek yok sen tvs ile takıl bıktım ya vala bıktım ben bu aleti aldığımdada yağ yakıyor diyorlardı ben bunu kabullenerek aldım olabilir diye düşündüm ama tamam yeter artık nerdeyse her sayfada yağ yakıyor bunlar diyor biri anladık yakıyor yeter artık solemıyelım herkez öğrendi ztn googlede cbf 150 yağ yakma yaz zaten direk bu konu çıkıyor
    Herkez söylüyor ama ben söylediğimde bağzılarının zoruna gidiyor

---------- Post added at 10:42 ---------- Previous post was at 10:34 ----------

[QUOTE=kerkenez;2418207]
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cuma akşamı bende b.çekmecedeyim kerkenez adama zorlamıycaksın nazik makinalar diyosun bayır aşa 130 filan diyosun çelişkili laflar bunlar :D[COLOR="Silver"]

dostum 130 a cıkartıyorum ama cok kısa süre. en fazla 1 km. fazla zorladığım söylenemez bence

---------- Post added at 01:21 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

sen daha yaşıyon mu yaa bu arkadası biz kabullendik artık. cazador benim haso kankimdir moruk nasıl tvs ile aran, vibrasyon thai masajı kafası yaşatıyor mu? bana göre tam fantazi makinasına biniyorsun kanka, kıymetini bil
    Yaşıyom laa moruk evet yaa tam bir fantazi makinasına biniyorum iyi geliyor bana hem benim motor 120 km hızdan sonra vibrasyonu hissettiriyor ama en azından senin cbf gibi kıçını yırtmıyor yağda yakmıyor teklemiyorda fazlada yakmıyor çatır çatırda ötmüyor

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    ya arkadaşlar bizim yapacağımız.tek şey aldığımız yeni motorlar hakkında bilgi vermek titriyormu işte kaç ltre çanta taktık kaç ltre fulleniyor vs vs..o tarz şeyler..tamam yağ yakıyor olabilir hatta bazılarına göre çin mallarından bile kötü olabilir..napalım yani aldığımız gibi çöpe mi atalım..bazılarının arızası var diye..honda almak isteyen arkadaşları mahrummu olsun almaktan ..biz apaçi değiliz biz HONDA süüryoruz
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Son sayfalara bakıyorum da bir tekteker ramço nun koyduğu 3 resim debriyaj balatası resminden başka elle tutulur bir paylaşım yok. Arkadaşlarımdan ricam, şu yağ yakıyor yakmıyor muhabbetini, ısrarla taciz eden arkadaşlara rağmen cevaplamayarak kapatmaları. Artık konudan insanlar soğumaya başladı ve bu konuda paylaşım yapanları da bezdirdi. yüzlerce sayfa yağ yaktı yakmadı muhabbetinin hiç birimize bir faydası yok. Gerçi motorda büyük bir değişim olmadığından her şeyi de şimdiye kadar anlatılmış paylaşılmış. Ama bu artık konuya birşey paylaşılmasın anlamına gelmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler