Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el bir cbf aranıyor ... gören duyan bilen olursa özelime msj atarsa sevinirim.
    ne de güzel bir cümle olmuş bu yaa. bazı şeyleri atınca sonuç bu oldu ))) bulana ne vercen?? )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:56 ----------

Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    421 km.oldu daha önce ybr125 vardı,oda güzel motordu ama cbf bambaşka..
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Alıntı _10ur_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün itibari ile 350 Km oldu motosikletim

Topcase,Tankpad,jant şeridi almayı düşünüyorum bildiğiniz güzel güvenilir site varsa tavsiye eden olursa sevinirim
    Topcase alıcaksan Kappa k35 almanı tavsiye ederim hem hoş hem kullanışlı ve asla tıkırtı yapmıyor.site olarakta özen motor ithalatcısı ama şunuda belirteyim başka sitelerden alırsan dikkat et yan sanayi olmasın.fiyatı da 175 tl falan ben o paraya aldım çanakkale den.
    motorun hayırlı olsun Allah kazasız cezasız sürüşler nasip etsin.
    slmlr
    Ercan.

Motosikleti
    Cbf150
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    421 km.oldu daha rezerv ışığı yanmadı ama benzin göstergeside son çizgiye geldi.motor daha rodajda..ortalama kullanım motor devri 4500-5500 arası bir iki defa yokuş aşağı 6000-6500 devirleri gördü ama benim motorda ne vibrasyon var nede ekzosttan gelen zırıltı..şehir içinde pısır pısır maşallah..vites geçişleride 1 hariç yağ gibi geçtiğini bile anlamıyorsun..daha önce şehiriçi kullanım için ybr125 vardı,oda güzel motordu ama cbf bambaşka..
    rezerv ışıgımı var yeni kasalarda ?

Arkadaşlar bişey daha sorcam, garantisi 2 yılmı.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    [QUOTE=necdet_vv;2349702]ne de güzel bir cümle olmuş bu yaa. bazı şeyleri atınca sonuç bu oldu ))) bulana ne vercen?? )[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]
    evet biraz komik olmuş. bulana muhtemelen motorun üstündeki eski duro lastikleri veririz heralde
    bu arada arkadaşlar,kendi motoruma mobil1 15-50 yağ bulamıyorum piyasada,o yağı kesinlikle denemek istiyorum motorumda.hiç mobil1 kullanan varmı?? ve nereden bulunur bu 15-50 olanı.ümraniye sanayide bile yok desem şaşırmayın :D (istanbul dışından temin edebilen olursa kargo v.s. anlaşalım göndersin bana,bedel neyse havale,eft v.s. yaparım valla :D )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:57 ----------

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rezerv ışıgımı var yeni kasalarda ?

Arkadaşlar bişey daha sorcam, garantisi 2 yılmı.
    garanti iki yıl evet.
    rezerv ışığı yok yeni kasalarda.sanırım ağız alışkanlığı

slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Arkadaşlar ön grenaj koruma demiri yaptırıyorum.Malum bizim buralarda demir bulmak sorun.Benim merak ettiğim demirin malzemesi borumu değil mi?çapı kaç mm.Birde farın altındaki bağlantı noktasının fotoğrafı.Alt kısma nasıl monte edilmiş.Yardımlarınızı bekliyorum.
    Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

Motosikleti
    honda cbf 150 silver 2011
    Alıntı slameram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ön grenaj koruma demiri yaptırıyorum.Malum bizim buralarda demir bulmak sorun.Benim merak ettiğim demirin malzemesi borumu değil mi?çapı kaç mm.Birde farın altındaki bağlantı noktasının fotoğrafı.Alt kısma nasıl monte edilmiş.Yardımlarınızı bekliyorum.
    ön çamurluğa vuruyo yanlız ani fren falan yapınca 2 kişiyse,o mesafeyi iyi ayarlat...
    ben sınır tanımam ama bütün sınırlar beni tanır........

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Elcikleri değiştirmek istiyorum. En yumuşağı hangisidir?

Motosikleti
    2011 Cbf 150
    Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topcase alıcaksan Kappa k35 almanı tavsiye ederim hem hoş hem kullanışlı ve asla tıkırtı yapmıyor.site olarakta özen motor ithalatcısı ama şunuda belirteyim başka sitelerden alırsan dikkat et yan sanayi olmasın.fiyatı da 175 tl falan ben o paraya aldım çanakkale den.
    motorun hayırlı olsun Allah kazasız cezasız sürüşler nasip etsin.
    slmlr
    Ercan.
    Kappa K35 düşünüyordum bende çanta olarak 150 TL civarı sanırım şu anda fiyatı

Bu arada bi konuda danışmak istiyorum mutlaka bilgisi olanlar vardır
    2. Kez köpek saldırısıne uğruyorum
    İlk seferinde rodajdan çıkıp gazı baya bi çevirdim kaldırıma çıkıyordum zor kutardım
    Bu sefer akan trafikte üstüme geldi diğer şerite doğru çıkmak zorunda kaldım
    Bi gün köpekler yüzünden Allah korusun kaza yapıcam
    Ne yapmak gerekir böyle durumlarda bilgisi olan birisi yardım ederse çok sevinirim
    [B][COLOR="Red"]2011 CBF 150 Kırmızı[/COLOR][/B] ::kalbim::::kalbim::::kalbim::

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF

İlk seferinde rodajdan çıkıp gazı baya bi çevirdim kaldırıma çıkıyordum zor kutardım
    Ne yapmak gerekir böyle durumlarda bilgisi olan birisi yardım ederse çok sevinirim
    Öncelikle geçmiş olsun, bu trafİkte çok sık karşılaştığımız bir durum, ilk yapılacak şey köpekle inatlaşmamak, ayak vs savurup kovalamaya çalışmamak bu köpeğin daha çok sinirlenmesine yol açıyor, zaten hedef siz diğilsiniz lastikler, ayak savurup tekmelemeye çalışırsanız durum lehiznize dönebilir, mümkünse yavaşlayın asla paniye kapılmayın zaten siz yavaşladığınızda köpeğin olay mahallinden uzadığını görüceksiz.. güvenli sürüşler.(bu arada 2009 yazında ayak savurup köpeğe hakaret ettiğim için ısırıldım 8 tane iğne(kuduziğnesi)yedim tecrübeyle sabittirben o iğneleri yerken köpek güle oynaya dolaşıyordu yakalayıp kontrol ettiremedik iğneleride boşuna yedik)

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Dazzer marka köpek kovucuyu sol cebinde taşı. Neden sol? Çünkü sağ el ile gaz gaz kolunu kumanda etmek zorundayız. Sol elle giderken rahatlıkla aleti çıkarıp düğmeye basarsın. Ben rahatlıkla giderken kullanabiliyorum. Eğer köpek sağır değilse veya 10 metreden uzakta değilse anında toz olacaktır. Yinede giderken kullanmak tehlikeli. Çünkü köpeğe sıkayım derken sürüş güvenliği muhakkak zayıflıyor.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Köpeği görünce mümkünse daha iyi hızlanabileceğimiz bir vitese geçerek köpek atıldığı anda gazı açarak köpeğin saldırısını bertaraf etmek için yeterli olabilir.

Şurda okumuştum

http://www.alfamotosiklet.net/forum/...rd4&topic=36.0

Motosikleti
    motorumu satıyorum 2 hftalık şuan 500 km de gri 2011 cbf 150,full yapılı angel xenon mercek far givi yan çantalar ixs 46 lt arka çanta korumalar depo kılıfı bilginize ....

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Alıntı coolizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu satıyorum 2 hftalık şuan 500 km de gri 2011 cbf 150,full yapılı angel xenon mercek far givi yan çantalar ixs 46 lt arka çanta korumalar depo kılıfı bilginize ....
    Hayırlısı olsun motoru satma sebebiniz nedir acaba büyütmek içinmi beğenmedinizmi yoksa başka nedenlerden dolayımı

Motosikleti
    Alıntı JustRebelde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun motoru satma sebebiniz nedir acaba büyütmek içinmi beğenmedinizmi yoksa başka nedenlerden dolayımı
    yok yok hakkını yiyemem motor beklediğimden de güzel ama daha acil ihtiyaçlarım var mecbur kaldım satmaya,ilk fırsatta tekrar alıcam cbf

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Alıntı coolizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yok hakkını yiyemem motor beklediğimden de güzel ama daha acil ihtiyaçlarım var mecbur kaldım satmaya,ilk fırsatta tekrar alıcam cbf
    Anladım en kısa zamanda aramıza yeni motorunuzla dönersiniz inşallah ihtiyaçlar herşeyden önce gelir tabi bunlar ufak şeyler tekrardan alınır

Motosikleti
    Alıntı JustRebelde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım en kısa zamanda aramıza yeni motorunuzla dönersiniz inşallah ihtiyaçlar herşeyden önce gelir tabi bunlar ufak şeyler tekrardan alınır
    evet aslında almak kolaydı ama iş problemim var şuan çok sıkıştım,sağlık olsun öncelikle popcorn um da var ama çürüdü artık bi bws100 bi cbf ten sonra yüzüne bakmam artık onu da satarım

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Evet cıbıfçılar bir arkadaşımıza yardımcı olmak için eski faturaları karıstırdım ve burayada yazıyorum:

CIBIFIMIZIN PERİYODİK BAKIMLARI 11/2009 - 04-2011

1000 km : 22,50 tl
    2500 km : 22,50 tl
    4000 km : 52,52 tl
    6000 km : 22,50 tl ekstra(7200km xenon montajı) : 20 tl
    8000 km : 72,06 tl
    10000 km : 22,50 tl
    12000 km : 52,52 tl
    14000 km : 22,50 tl ekstra(15000km ön fren balataları) : 40 tl
    16000 km : 74,56 tl
    18000 km : 20,00 tl (kışa girdiğim için 10w-40 koydurdum ondan 20tl)
    20000 km : 110,96 tl

Genel olarak parça fiyatlarını yazarsam eğer en güncel şekli ile :

Ön dişli : 5,21 tl
    Çekoslavak zincir : 33,90 tl
    Mobil tam sentetik 15w-50 : 19,92 tl
    Mobil yarı sentetik 10w-40 : 16,95 tl
    Hava filtresi : 6,22 tl
    Periyodik bakım işçilik saati : 25 tl
    Buji : 10,34 tl
    Stop Ampülü : 2,12 tl
    Ön fren balatası : 30 tl

Genel olarak budur arkadaşlar. Fiyatlara KDV dahil değildir.

Yardımcı olduğumu umuyorum. Bu arada benim motoru alan da yaşadı zaten herşeyi 4 4 lük.

Selam arkadaşlar CBF le ilgili birkaç sorum olacak...
    Sizce boyun en az kaç cm. arası olması makbuldür?
    Hiç debriyajlı motor sürmeyen biri için daha doğrusu ilk motor için CBF uygun mudur?
    Galiba yakıt konusunda cimri bir motor?
    Uzun yol için(250 km civarı o da ayda bir) sorun yaratır mı?
    Zaman ayırıp cevaplarsanız sevinirim...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Hasan59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç debriyajlı motor sürmeyen biri için daha doğrusu ilk motor için CBF uygun mudur?
    Kendi görüşlerim.

1- En az 1.55 (acemi sürücü için) yeterlidir sanırım. İki ayağınız da yere değermi bilmem ama bacak boyu önemli bu konuda.
    2-Cbf ilk motor için kesinlikle uygundur. Honda eğitimlerinde de bizim motosikletler kullanılıyor, dengeli ve rahattır.
    3-Yakıt konusu tamamen kullanıcıya bağlı 10Lt benzin ile 300-500km yapabilirsiniz. Uzun yolda 500km nin üstüne bile çıkarsınız.
    4-Hiçbir sorun yaratmaz. Hatta artçı ile birlikte o 250km yi molasız gidebilirsiniz.

Ekleyecek arkadaşlar vardır. Ama başlıkta da biraz göz gezdirin...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı Hasan59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ilk motorum . daha önce vitesli motorum olmadı . tek tük ölesine arkadaşlarda felen takıldım. şehir içinde manevrası az bir motordur kıvraklığı tartışılır çünkü uzun ve ağırdır. ama uzun yolu iyidir rahattır vede sağlamdır. denendi onaylandı . boyu problem etme kullanırsın bişey olmaz olumsuz bir durum yoksa tabi. benim boy 185 motorda rahatım. bazen yıllardır motorcuymuşum gibi geliyor bazende çok basit bir hatayı dikkatsizlikten dolayı yapıveriyorum . dikkatin yoksa motora bulaşma affedmez. kolay gelsin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:42 ----------

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf tercih etmemdeki en büyük 2 sebeb sabit baş ve gömülü sinyal boynuz gibi çıksada düşünce kırılıcaktı ama :D
    ybr ci bir arkadaşım sinyalini kırdığında 20 küsür liraya yenisini aldığını söyler. bizde arka sinyal komple değişir ve 50 küsür gibi bir fiyat cebimizden uçuverir amaçsızca öylesine süsüne kurban olduğumun motoruna.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler