Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı _10ur_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittik,aldık,geldik

Şimdilik 1 Fotoğraf, Detaylı fotoğraf ve anlatım yarın kısmetse, eve 12'de girdim

aynı benimki kırmızı kırmızı bi depo kılıfı ve korumaları eksik :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbf 150 silver 2011
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta öle deme buralarda olsaydın alırdım anahtarını 2cbf olurdu genelde pasifim ama bazen çevre şartları aktifleştiriyor:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

motoru orta ayağa aldığımda ön tekerliği bende çevirdiğimde çok az olsada bi ses geliyor fakat yolda giderken bi cılklamak yok
    yaa şu ön tekerden gelen sesi ve 3mm kadar ssapmayı sorun etmeyin önceki sayfalarda bikaç kişi zamanla bu sorunun düzeldiğini söylemişti aynen vites geçişlerinin kolaylaşması gibi dert etmeyin honda nıza güvenin o sizi mağdur etmezz ;)
    ben sınır tanımam ama bütün sınırlar beni tanır........

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı coolizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper yaaaa ön far hariç aynı benim motor,güle güle kazasız belasız kulllanmak nasip etsin allah
    Dimi, teşekkürler, AMİN.!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:14 ----------

Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Maşşallah ben de almadan önce gri bana çok cazip gelmiyordu ama aldıktan sonra alıştım şimdi iyiki gri olmus diyorum neymiş herşeyin hayırlısı imiş. Ben çantayı soracaktım Givinin hangi modeli kaç litrelik çanta ve ne kadar acaba cevap için teşekkürler.
    Justrebelde bugünde 34 km devirdim 145 km gibi bişey oldu artık beni yakalaman zor sana söyliim yani. Bugün kuzeni görmeye gittim motoru göstermeye onda da vardı zaten bi kıpırtı verdim aşıyı geldim rüzgarı suratında hissetti ve söyle bi kullandı ileriye gitti döndü geldi sokagın sonundan işlem tamamdır alem bi motorcu daha kazanmak üzere

Aynen bende siyah bulamadığım için Gri rengi tercih ettim. Şimdi memnunum siyahın yanında daha büyük duruyor

E370NT Şefaf Reflektörlü- MONOLOCK 39 LT.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:20 ----------

Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın güzelmiş, Shoei XR1000 galiba.
    Teşekkürler, SHARK S500 Air Hellbel

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:25 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

resim falan göremiyom aga...
    Bu aralar çok yoğunsun Metehan abi, resimleri bile göremez oldun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:27 ----------

Alıntı sensar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorum geldi çok şükür pazertesi plakayı çıkarıp alıorum inşşallah :DDD
    Hayırlı olsun..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:31 ----------

Gittik,aldık,geldik

Şimdilik 1 Fotoğraf, Detaylı fotoğraf ve anlatım yarın kısmetse, eve 12'de girdim

Hayırlı olsun
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özcan hocam adım, Cihan nickli (şimdi fazer kullanıyor) arkadaştan almıştım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...759816/detay/?

İstanbulda elden teslim edebiliyor
    çok güzel bunlar ve ayrıca nerede satıldığını bildirdiğiniz için çok teşekkür ederim ama şunu söylemek istgerim ki fiyatta saçmalamışlar uyanıklar. bliyorsunuz ki dün itibari ile yeni motorumu bende teslim almış bulunmaktayım ve D&B motordan elcik koruma sorduğumda b ana çıkarıp gösterdkler şeyin kocaman bir elcik koruma yani ellerini sokuyorsun dirseklerine kadar geçriyorsun ona bile 25 lra istemişlerken bu iki plastik parçasına 5-10 liradan fazlası verilmez doğrusu. o zaman benim gördüklerim 100 lira olması lazım derim ben. yani kısacası bu fiyat saçmalık ama 25 lira da kim ne para değil elbet de olmaması gerekiyor yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:41 ----------

Alıntı mrtdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön cant yalpalaması hakkında bi konuyu daha paylaşmak istiyorum.döküm tekniyi ile üretilen aleminyum alaşım cantlarda kabul edilebilir hata tolerans değerleri mevcuttur.yani belli bi oranda yalpalaması kabul edilebilir.bu konuda sizlerinde inceleyip bana dönmenizi rica etmiştim sağolun.eğer sadece benim yaşadığım bi durum olsaydı üretim hatası diycektim fakat inceleyen arkadaşlarda aynı şekilde ve miktarda olduğunu gördüm.aynı şekilde disk sürtmesi bulunan arkadaşlardada aynı durumdan kaynaklanıyor.bu durumun olası olduğunu şurdanda anlıyabiliriz.hangi marka hangi cc olursa olsun aleminyum döküm canta sahip motorlara bakabilirsiniz.ön fren kaliperini avcunuzla kavrayıp sağa sola hareket ettirdiyinizde 1 veya 2 milim boşluğun olduğunu farkedeceksiniz.bunun amacı ise fren kaliperinin yalpalı dönen disk aynasıyla beraber sağa sola hareket ederek ön tekerin sıkı dönmesini önleyip güç kaybını,diskin aşırı ısınmasını ve fren papuçlarının ömrünün kısalmasını engellemiş olur.3 milimetre salgı biraz fazla gibi görünsede sürat için tasarlanmadığı için kabul edilebilir.çok sorun etmeye kurcalatmaya deymez sanırım
    tek kelimeyle katılıyorum 2010 CBF imde vardı fakat dün aldığım motorumda çok şükür ki yok ellerimi bıraktığımda ip gibi gdiyorum yolda çok şükür

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:25 ----------

Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimleri http://imageshack.us/ veya benzeri sitelere yükledikten sonra linki mesajına ekliyorsun. aynen bu şekilde [IMG]htttp://img94.imageshack.us/img94/4147/04cbcaab.th.jpg[/IMG] linkin başında vesonundaki [IMG] ve [/IMG] leri linki mesaja kopyaladıktan sonra kendin ekliyorsun yoksa resimler görünmez. eğer linki imageshack taki forum yazan yerden alırsan bu img ler kendinden ekli oluyor. yanlışım varsa lütfen düzeltin arkadaşlar.

çekiçle düzeltme olayını bir arkadaş daha söylemişti. deneyeceğim teşekkürler
    işte benim alt tabla bağlantı anlayışım. 20 dk lık bir beyin fırtınasının ürünü ne yaptıysam olmadı

bu da bahsettiğim folyo çalışmalarım. cbf im için de bu yaz yapmayı düşündüğüm çeşitli çalışmalar var tabi alev şeklinde değil ben kısaca nasıl yaptığımı anlatayım belki benim gibi kendin pişir kendin ye ci arkadaşlar olur internetten beğendiğim dövme modelini internetten resim olarak indirdim. sonra parçaya uyacak şekilde en boy oranını düzenleyip a4 kağıda resmi bastım. sonra bu resmi folyonun arka yüzündeki kağıda kopyalayıp maket bıçağıyla folyoyu kestim. direkt olarak folyoyu a4 boyutunda kesip resmi folyoya yazdırmayı denemedim. olursa bu yöntem daha kolay hadi kolay gelsin...
    böyle bağlantı olmaz devgil dostum bu çanta uçar gider arkadan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:29 ----------

Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum takma kafana geç olsun güç olmasın ha bugün ha yarın eninde sonunda binersin herşeyde bi hayır vardır tabi adamlar mayıs partisi deyip hazirana ötelerse bişey diyemem o zaman ne desen haklısın ama bu haftaiçi olmamıs haftaya kalmıs boşver çok önemli değil.

Az önce 15 km daha gezdim canavarla geldim. 110 km oldu demir at üçlü hanelere çıktık beraber bugün hayvanın biri yüzünden bayırda kaldım kıçımada yapıştı bi kamyonet dattt datttt vay anasını ya stres ettiler beni beş dakkada bakalım daha neler gelecek başımıza en kolay vites 1. vitesi bulamadım stres yüzünden
    her zaman arkanı kontrol et rampalarda bu durumda özellikle rampada seni tam olarak geçemeyeceğini düşünen ama seninde önünde olduğunda onun hızını kestiğin sanan bir şöför böyle yapar her zaman yol versende geçemezdi zaten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:37 ----------

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben artık takip etmekten yoruldum :D gözünüz dursa eliniz durmuyor kardeşim :D bi az yazın :D
    gerçekten katılıyorum sana hocam bende öyle
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

SILWERBEAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN BEATTI ŞİMDİ CBF 150
    [QUOTE=JustRebelde;2343257]
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...011-pazar.html

29 Mayıs Pazara ayarlayın kendinizi hacım...

resim falan göremiyom aga...

gri olsun 1 milyon lira borcum olsun...

Aynen öle abi valla güneşi gördük sokaklara döküldük 3.5 saat üstünden inmedim gidebildigim yol 62 km dur kalk dur kalk aslında uzaklara şöyle güzel bir gezi yapılır ama malum zaman yok ah ah keşke olsada bende gelebilsem anca yaza olur heralde bir tek cumartesileri adam gibi boş zamanım oluyor
    taya kadın tabelasından duz gittiginizde 1 kac km ilerde yuvam balıkcı var siddetle tavsiye ederim bagımlılık yapar motoru satmamıs olsaydım gelirdim

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bendede o şekil frenlemede bir sorun yok motoru ayaklıga alınca çevirince oluşuyor oda hafif bir tıslama şeklinde...

Ama işte vitesler biraz sert geçiyor bazen mesela 1 den 2 ye alırken çırr çırrr diye ses yapıyor sonra geçiyor vites bu sesi neden yapar acaba benmi tam geçiremiyorum bazen onu nadir yapıyor boşluk olur gibi arada çırrrrrrr birşey sürtüyor sanki şanzımanda.
    bendede vardı onlar kardeş fakat 1000km den sonra şimdi yapmıyor daha rahatladı geçişler giderekte düzelicekmiş takma yani sorun değil o[/QUOTE]

ARKADAŞLAR MAKİNADA AÇILA AÇILA ALIŞIYOR, SİZDE MAKİNAYA ALIŞIYORSUNUZ. SONUÇTA SIFIR. İKİNİZDE YENİSİNİZ VE BİRBİRİNİZE ALIŞMANIZ BİRAZCIK SÜRER TABİ, KAFANIZA TAKMAYIN

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:52 ----------

gittik,aldık,geldik

şimdilik 1 fotoğraf, detaylı fotoğraf ve anlatım yarın kısmetse, eve 12'de girdim

[ımg]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/228718_10150182887914096_715669095_6711835_2447645 _n.jpg[/ımg]
    hayırlı olsun... Kazasız, keyifli ve kasklı sürüşler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:55 ----------

Istanbul' lu arkadaşlar takılın metehan abiye vallahi her hafta köfte yersiniz.:p
    doğrusu orada olmak ve sizlerle gezinti yapmak isterdim ama yinede buradan takip etmekte güzel lakin, foto istiyorum. öyle kuru kuru olmaz babalar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:02 ----------

BENİMDE CBF' M HAZIR, GİTİP GETİRMEK GEREK. ŞİMDİ AL BAYİDEN NAKLİYE İLE UĞRAŞ BİDE BEN MOTORSİKLETE BAKCAM O DA BANA... OLMAZ BİRADER HESABIMA GELMEDİ
    D&B BAYİDEN İSTEDİM EVRAKLARI SAĞOLSUNLAR GÖNDERDİLER DÜN GELDİ. KISMETSE PAZARTESİ BAŞLIYACAĞIM İŞLEMLERE SALI VEYA ÇARŞAMBA GÜNÜ ÇIKARIM BURDAN, TABİ PLAKAM İLE BİRLİKTE. ÜMRANİYE' DEN ESENLER' E KADAR TADINI ÇIKARA ÇIKARA OTOGARA GÖTÜRECEĞİM. EĞER VAKİT BULURSAM 1-2 GÜN KALIRIM ALLAH KERİM. SONRA YÜKLERİZ OTÖBÜS BAĞAJINA VER ELİNİ MARDİN...

Motosikleti
    2011 Cbf 150
    3 Hafta önce siparişini verdiğim CBF'im sonunda geldi, Dün Ankaraya gidip aldık

Nasılda sırıtıyor ortadan :D

Sıfır KM

Serviste son kontrolleri yapılıyor

Motorumun hazırlanmasını beklerken bi yandan Ankara MD'den Yakup abiyi arıyorum 2 Motorla geldiler, motorun hazırlıkları bittikten sonra akvaryuma geçtik

Planımıza göre saat 12'de motoru alıp 1 gibi eskişehire dönüş yoluna geçecektik
    Saat 17.30 Civarı çıkabildik yola :D

İlk molamızdan, Sezgin Kalkan

Nasılda gülmüşüm :D

5.500 Deviri geçmeden, Yavaş yavaş rodajını yaparak gidiyoruz

Diğer bir mola'dan
    Bu mola sırasında arka cebimdeki cüzdanı düşürdüğümü anlıyorum :D
    Çok geçmeden Yakup abi arıyor cüzdanın poliste diyor :D

Bu benim motorum duruşu

Son olarak Sezgin Kalkan

Başta bu motosikleti alan Babama
    Daha sonra Eskişehir'den Ankaraya gelip, Motorumu getiren Sezgin Kalkan'a
    Bi telefon ile Ankara MD'yi toplayan, ve bizi en iyi şekilde ağarlayan Yakup Solak'a
    Ve bir telefonla yanımıza gelen Kaan Can Kılıınç,Şevket Sağlam,Cihat Gökkaya, adını unuttuğum tüm gelenlere
    Eldivenini ve dizliklerini bana veren Mertcan Aytüre ve Erman İyidirli'ye sonsuz teşekkür ederim

Buda link

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post2343525
    [B][COLOR="Red"]2011 CBF 150 Kırmızı[/COLOR][/B] ::kalbim::::kalbim::::kalbim::

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Yeni motor alanların motorları hayırlı olsun...
    Güzel anlatım ve güzel fotolar... Onur güle güle kullan motorunu, kazasız belasız inşallah..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar öncelikle şu çanta meselesini halledelim...o kancalar şu şekilde yaparsanız daha sağlıklı olacaktır...çünkü herkesin çantası full doludur o yüzden şu şekilde olmalıdır ...yanlışsam düzeltin...

vesileyle benim o aparatlardan birinden tıngır mıngır ses geliyordu...onu düzelteyim uygun bir vakit...

benimkiler zamanla oynamış yerlerinden...geçenlerde de bir yaya geldi bana çarptı...ben kaçtım resmen çarpmamak için koştuğu için çantama vurdu malako...son anda düşmeden dengemi korudum...o çarpmada çanta tabam yamuldu zaten ayarlar bozulmuş...

yani o zımbırtılar iki uctan o arka demire sabitlenmeli...bugüne kadar böyle sağlam bir çanta görmedim ben...motor kaç kez yattı banamısın demedi...Kappa hayat onda...

Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçıncı viteste olduğunu bi de aklınızda mı tutuyorsunuz acemiler Yahu motorunuzu dinleyin zorlanıyorsa bi vites küçültürsünüz yine zorlanıyorsa bi vites daha yavaşlarken de yavaş yavaş vites küçültürsünüz
    aga öyle demem inan bende alıştım vites göstergesine...skutır değil ki bu aga insan kaçtayım diye tereddüt ediyor ister istemez...

Gittik,aldık,geldik

Onurum çok sevindim senin adına...

hayırlı uğurlu olsun tekrardan...ama koruma demiri neden yok anlayamadım...50 liraya kıyın sizi 250-300 lik grenaj hasarlarından koruyor namussuz işe yarıyor...

Sezgin biraderimde sağolsun...

Alıntı _UnReaL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar çok yoğunsun Metehan abi, resimleri bile göremez oldun.

[:

ganga inan yoğunluktan değil zaten görücez kendislerini Allahın izniylen...sende dargınsın haklısın...alırım göynünü...

[QUOTE=SILWERBEAT;2343468]
    Alıntı JustRebelde adlı üyeden alıntı Mesajı göster

taya kadın tabelasından duz gittiginizde 1 kac km ilerde yuvam balıkcı var siddetle tavsiye ederim bagımlılık yapar motoru satmamıs olsaydım gelirdim
    orada ne yiyelim usta...ne tavsiye edersin...

Alıntı juno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbul' lu arkadaşlar takılın metehan abiye vallahi her hafta köfte yersiniz.:p
    doğrusu orada olmak ve sizlerle gezinti yapmak isterdim ama yinede buradan takip etmekte güzel lakin, foto istiyorum. öyle kuru kuru olmaz babalar...[COLOR="Silver"]

[:

koruma demiride yolladılar dimi...yani takılmış vaziyette yolladılar inşallah...hayırlı uğurlu olsun...birşey lazım olursa söyle yardımcı olalım aga...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    honda cbf 150 silver 2011

ön tekerlek titremesi

600 km de olan motorumun artık ön tekerleği frene basınca titremiyo,giderken de sürat nolursa olsun ilk başlardaki vibrasyon kalmadı direksiyonda,herkesin söylediği gibi kalıcı bi sorun değilmiş bu....
    ben sınır tanımam ama bütün sınırlar beni tanır........

Motosikleti
    bende şu aralar makinamın sağını solunu düzeltmek rötuşlar yapmak istiyorum...CİHAN biraderimi motorumu devralacak bir hafta sonu...jantları siyaha boyayacak...br pasta cila atacak...depo kılıfı 4.5 yıldır çıkmadı...

yan kapakları yan sanayi alıcam...bir kaç kare sizin için çektim...şimdi kim buna 2007 Ocak çıkışlı motor der...

tek kusurları şu an sele kenarlarındaki yırtıklar...oraya da yama yaptırıcam...

koruma demiri sıfırlandı...silindir kafası (üst silindir kapağı) sıfırlandı...

silindir piston sekman sıfırlandı.. ama sıfırlamaların çoğu garanti kapsamında oldu..parça uyumsuzluğu nedeniyle...cepten çok para çıkmadı..

sincir setim oring ve dişliler 54.000 de sıfırlandı...

egsoz keyfe keder sıfırlandı dış sacıyla birlikte...

lastikler zıfır... Allaha şükür sıkıntı yok...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:06 ----------

Alıntı coolizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 km de olan motorumun artık ön tekerleği frene basınca titremiyo,giderken de sürat nolursa olsun ilk başlardaki vibrasyon kalmadı direksiyonda,herkesin söylediği gibi kalıcı bi sorun değilmiş bu....
    gidonum titreşim hissediyorum diyen arkadaşlar için tavsiyem şudur...

en önemli sebebi arka çanta bu titreşime sebep olur...çantayı çıkarın bi titreşim kesilecektir...

ikinciside lastik basıncı yüksek olabilir...standardın üzerindeki basınc lastiği beton gibi yapar ve titreşim artar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Slm arkadaşlar, bende motorumu geçen çarşamba Güngör motordan teslim aldım. Yarın plakada çıkacak inşallah. Şu anda 65 km de henüz, 2009 model 25 bin km kullandım daha önce ve eski kasa ile yeni kasa arasındaki farkları yazayım fark ettiğimce: Olumlu yönleri:

1- Kontak açıldığında direk yanan farlar gayet olumlu, şarj dinamosuna bağlı değil, direk aküye bağlı ve devamlı sabit ful yanıyor, gösterge paneli aydınlatmasıda böyle.

2- Bence en olumlu yenilik jiklede yapılmış, motor soğukken jikleyi açmanız ve sadece ilk çalıştırma anında gaz vererek marşa basmanız yetiyor, motor çalışmaya başladığında gazı bıraksanız dahi 2000-3000 seviyelerinde çalışmaya devam ediyor.

3- Karbratör yapısının yeni modelde revize edilmesi eski kasa ile kendimce çok yüksek olmasada şöyle bir fark gözlemledim. Gaz yemesi, ara gaz çekmesi eski kasaya göre daha atik gibi. Gaza eski kasaya nazaran daha çabuk tepki veriyor sanki. Şu ana kadar 80 i geçmedim, son hız performansını bilmiyorum. Ama ara hızlanmaları ve kalkışı eski kasaya nazaran daha farklı ve daha canlı gibi.

4- Eksoz gaz çıkış ağız çapı eski kasalardan, gözle ayırt edilebilir şekilde daha büyük. Yan yana iki kasayı koyarak bakarsanız rahatlıkla fark edebiliyorsunuz. Bu farkında performansa olumlu bi etkisi olabilir.

Olumluz yanlarıda:

Stop anahtarının ve vites göstergesinin neden kaldırılmış olduğunu anlayamıyorum. Hele eski modelde stop düğmesine alışanlar için kontaktan kapatmak hayli zor, yani, elim devamlı şimdiki motorumda boş olan kısma gidiyor Durdurmak isterken mutlaka sağ el baş parmağımı bi boşa sallıyorum eski alışkanlıktan ötürü Sonra kontaktan kapatmam gerektiğinin farkına varıyorum

Yağ kesinlikle 10-40. Soğuk çalıştırmada, ilk çalıştırmada bi rahatsızlık yok ama ve 15-20 dk. dahi gezerek kaskınızı çıkarttığınızda şıkı şıkı motor sesini dinlemeye başlıyorsunuz. Şahsi yorumum 1000 bakımı beklenmeden yağı değiştirmek lazım. 10w-50 veya 15w50 ile. 10-40 için havalar artık sıcak sayılır. Ki rodaj döneminde, yani motorun aşınmaya karşı en hassas olduğu dönemde motorda 15-50 vb yağ olması 10-40 a nazaran mutlaka daha iyi olacaktır.

Ayrıca: Pendik Güngör motor yağ değişimlerinde tüm cbf 150 lere 1200 gram yağ koyuyor.
    Kardeşim dün gitti ve tüm cbf lere böyle yapıyorlarmış. Sakarya serviste 1100-1150 gr seviyelerinde yağ koyuyordu her yağ değişiminde. Bende eski motorumda hep 100-150 gram seviyelerinde fazla yağ koyuyordum. Hiç bir olumsuzluğunu görmemiştim. Yine yağ değişimlerimi 1100 gram olarak yapacağım. 2000 km de bir değiştirdiğimden yağ seviyesi kontrolü yapmam gerekmeyecektir. 2000 km sonra bile motora yağ eksiltse bile 1100-1200 gram olarak motora koyulan yağ, motor için kritik seviyeye inecek kadar eksilme yapmayacaktır.

Motoruma serviste Ön arka michalen lastik. (Durodan başka lastik kullanan ve aradaki farkı gören kesinlikle bu motora durularla binmeyecektir)

46 lt kappa çanta ve çanta demiri

Sıklıkla gevşeyen dandik orj zincir yerine Oringli zincir aldım.Sarı sarı kalın baklaları var. (Zincir aşırı kalın baklalı olduğundan büyük motorlar gibi zincir sesi çıkıyor. Mahalle arası şehir içi kasksız sürdüğüm zamanlarda çok net duyuyorum. Kasklı iken duyulmuyor. Yani sorun yok. Memnunum.

Depo kılıfı.
    Motor koruma ve ön kafa koruma demiri de aldım. Motor gayet şık oldu. Plaka yetişseydi kaçacaktık bi yerlere ama sadece kardeşimle 7-8 km lik kısa bir tur atabildik dağlara tepelere doğru Yarın akşam üzeri elimde olacak inşallah plakam.

Metocum, sende gecikmeden Güngör motordan duruları aldır veya al. Unutulmasın.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    bırak yamayı metresi kaç kuruş. yakışmaz mabadına o yamalar.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Metocum, sende gecikmeden Güngör motordan duruları aldır veya al. Unutulmasın.
    hayırlı uğurlu olsun tekrardan...inşallah yine yeni gezilere gaza açarız ...sen...kardeşin...teyzeoğlunla birlikte...nice güzel km ve köftelere...

lastikleri o polis arkadaşım aldı ve Samsuna kargoyla yollayacak...eski cbfsini babasına göndermişti...

acemi60 ustayada çok teşekkürler...onun lastikleride şu an aynı arkadaşın motorunda kullanılmakta...

Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırak yamayı metresi kaç kuruş. yakışmaz mabadına o yamalar.
    abi dediğin gibi aslında haklısın ama bizim seleler 4.5 yılda beni sağlam taşıdı ve görünen hasar sadece bu...bak ne dicem...şimdi bi kaplama yaptırırcam ve biliyorum ki uyduruk bi iş olacak...rahat edemicem...

sbf 150 nin selesine bayılıyorum...ne çok sert ne çok yumuşak...

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Metehan abi benim motoru D&B den aldım ben peki 1000 bakımına nereye gitsem önerirsin güzel bakılacağı bir servis olursa hani şu daha iyidir dediğin

Motosikleti
    Honda CBF 150

abi dediğin gibi aslında haklısın ama bizim seleler 4.5 yılda beni sağlam taşıdı ve görünen hasar sadece bu...bak ne dicem...şimdi bi kaplama yaptırırcam ve biliyorum ki uyduruk bi iş olacak...rahat edemicem...

sbf 150 nin selesine bayılıyorum...ne çok sert ne çok yumuşak...
    http://istanbulmotoclub.com/enduroma...roducts_id/381

al sana cbf150 koltuğu satan bi site abi alırsın buradan istersen

Motosikleti
    Metehan abi benim motoru D&B den aldım ben peki 1000 bakımına nereye gitsem önerirsin güzel bakılacağı bir servis olursa hani şu daha iyidir dediğin

D&B den aldıysan evine yakınsa servis içinde D&B ye git... Alemdağ Yolunda biliyosun Çakmak...ben kefilim bu servise...

Anesden aldıysan veya Otoseverden aldıysan oralara gitmenin pek anlamı yok...niye haybeye km yapasın...

evine ne kadar yakınsa oraya gitmen daha mantıklı...ama servislerde motoruna ne yapıldığını sadece DB de görürsün...orada müşteriye tavır daha ılımlı diye düşünüyorum...daha rahatsın...

Servisler hakkında edindiğim gözlemleri yazayım...

Mutluhan...Mototal...Pazarbaşı...motorundan uzaktasın...ya bırak git derler ya da sana hep yoğun olduklarını söylerler...biraz ağır abi ve sosyetik servislerdir...cbf 150 ve diğer küçük cclere gereken ilgi alakayı gösterdiklerini sanmıyorum...bu alakayı göremiyorum ki aga beni sokuyorsunuz müşteri bekleme yerine...ne oluyor ne bitiyor anlamıyorsun...parçayı değiştirdi mi yağı koydu mu...bilinmez...babamın oğlu mu güveneyim adamlara...

Pazarbaşında Engin abi ve Yeşim Hanım müşteriyle alakalı sevecen tavırlar içersinde...Engin abi bir başladı mı Hondanın köklü geçmişinden yedi düveline kadar anlatır markayı... haklı bir gurur taşır tabi...iyiniyetlidir...sempatikdir...

Anes...bekleme yeriyle servis arasında bir cam var...ustalarla diyalog mümkün değil...oturma yerleri karşılıklı servis sorumlusunun başında her zaman en az 15-20 kişi oluyor... genelde tüm kuryelerin uğrak yeri olduğundan orada işiniz sağlıklı yürümez... ben hayatımda bu kadar kalabalık bir servis görmedim aga...kuryelerin geneli Havalimanı bağlantılı çalışır...özellikle gümrükleme kuryeleri..o yüzden yol üstünde İSTOÇ içinde olduğunda bir nevi cbf 150 kuryeye özel servis...

Konşuk (Cevizlideki-D&B nin babası Mehmet Konşuk)...Konşuğa 2 kez gittim...ortamı beğenmedim...nesini derseniz müşteriyle ilişkiler çok zayıf...bana canım cicim desin kimse istemem ama ne bileyim işte pek elektrik alamadım...Mehmet Konşuk abi dişleri yaptırmış hiç konuşamıyor bu aralar...zaten pek konuşmayı sevmezdi...

Otoseverde E-5 üstü olduğu için bir nevi ARI KOVANI gibin...Anesten sonra 2.çok hareketli servis...tamam işleri açık belki ama ya aga dakkabaşı müşteri geliyor...TEM de nasıl ANES varsa E-5 te bu Otosever var...deli gibi çalışıyorlar..boşları yok...ha bu arada paso Motorize ekiplerin varaderoları geliyor rica mica derken sıklıkla araya giriyorlar... kalaba aga ...ama yardımsever ustalar...ilgileniyorlar...alaka var...

Güngör Motoru bilmiyorum gitmek nasip olmadı...ama sağolsunlar bu bayilerin hepsi CBF 150 yi liste fiyatına plaka ekleyerek sattılar...

DB ve Konşuk Motor sadece 3780 liraya plaka içinde halen satmaktalar...

beni sadece bu ilgilendirir...

Esengül Motor...bilmiyorum gitmek nasip olmadı...ama sıklıkla övülüyor...bir hikmeti olsa gerek...

benim servis D&B ile ustalarla ve patronuyla (Gökhan Konşuk) ikili ilişkilerim özel hayatımda devam eder...Gökhan Konşuğun düğününde bulundum yarışlarına gittim...kişisel ahbaplığımız vardır...servis sorumlusu direkt kankeitam olup beni hiç bir konuda kırmaz...adımı verip yardım isteyebilirsiniz...ustalarıyla gezilere gideriz sıklıkla...yedek parça sorumlusu Şevkide adamımdır...bu bağlamda kişisel dostluklar kurduğum bu kişilere sonuna kadar güvenirim...iş anlamında hata yapmış da olabilirler belki de ama o hatanın hep arkasında dururlar...marka olarak da servis olarak da...

müşteri çıkarları önceliklidir diyeceğim inanmayacaksınız belki ama öyle...müşteriye öncesi bilgi verirp aydınlatırlar...orada size bir yanlış yapılmışsa haberim olsun...gereken yapılır...

Benim diskin frenlemesinde bi sorun yokta ön lastigi motor boştayken çevirdigimde hafif disk değiyor ses yapıyor dönerken bunu ne yapıcaz arkadaşlar.Normalde fren yaparken falan ses yok cik cik ötme sesi falan
    arkadaşlar diskteki durum canta yukardan bakarsanız görürsünüz yalpalı dönüyor buda normal bi durum sebep bu

Motosikleti
    honda cbf 150
    koruma demiride yolladılar dimi...yani takılmış vaziyette yolladılar inşallah...hayırlı uğurlu olsun...birşey lazım olursa söyle yardımcı olalım aga...[/QUOTE]

metehan abi motor bayide full koruma demirleri ile beni bekliyor. otobüsle getireceğim için koruma demirleri şart.

çanta sordum, takalım dediler kappa 35lt. =175 tl ne dersiniz tavsiyeniz nedir acaba?

150-200 tl arası mont alcam ne olabilir?

Motosikleti
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://istanbulmotoclub.com/enduroma...roducts_id/381

al sana cbf150 koltuğu satan bi site abi alırsın buradan istersen
    bu mekanın (istanbul motoclub) sahibide benim samimi arkadaşımdır... ismi Latif olup bu arkadaşa da kefilim...size her konuda yardımcı olur...bir şirketin ofisboyuydu nakkaştepede ...2005 te tanıştık...işe başladığı dönemlerde alım satım yapıyordu sadece mekanı yoktu...benden innovayı satın aldı vs...kendisi aslında kros motorlar konusunda uzmandır...sonra yürü ya kulum hesabı güzel sermaye yaptı...ayrıca kendiside kroscudur...

sana bişey lazım olursa istersen sen beni ara aga...

orjinal alırım aga ben yav...ama haybeye para bayılmalıyım şimdi yaz geldi zaten...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler