Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön disk ile ilgili sorun yaşayan var mı? tekeri boşta döndürdüğüm zaman cıyık cıyık ses geliyor ve teker belirli noktalarda duruyor. Belli ki disk balatalara değiyor. diskte sanki yamulma var. Arabalarda diskler sıcakken oto yıkamaya girince yamulduğunu biliyorum acaba aynı şey olabilir mi?
    Benim diskin frenlemesinde bi sorun yokta ön lastigi motor boştayken çevirdigimde hafif disk değiyor ses yapıyor dönerken bunu ne yapıcaz arkadaşlar.Normalde fren yaparken falan ses yok cik cik ötme sesi falan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok bence motoru başkası kullanıyor alper sende iş yok sen pasifsin
    usta öle deme buralarda olsaydın alırdım anahtarını 2cbf olurdu genelde pasifim ama bazen çevre şartları aktifleştiriyor:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

Alıntı JustRebelde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim diskin frenlemesinde bi sorun yokta ön lastigi motor boştayken çevirdigimde hafif disk değiyor ses yapıyor dönerken bunu ne yapıcaz arkadaşlar.Normalde fren yaparken falan ses yok cik cik ötme sesi falan
    motoru orta ayağa aldığımda ön tekerliği bende çevirdiğimde çok az olsada bi ses geliyor fakat yolda giderken bi cılklamak yok
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BUGUN YİNE BOŞ BOŞ 100KM GEZDIM HAVA GUZELDI 1000KM GEÇİNCE MOTOR DAHADA GÜZELLEŞTİ SUAN 1192KM :d VİTES GEÇİŞLERİ RAHATLADI SES AZALDI SERİLEŞTİ DAHADA YADA BEN PROFESYONELLEŞTİM :D
    Maşallah iyi geziyorsun valla ben daha 192 km lerdeyim boş oldugum zamanlarda cıkıyorum ama burda kardesim delirmemek elde degil adım başı ışık sinir stres sahibi oluyorum dur kalk dur kalk trafik kilit 1-2 vites gitmekten vitesler bozulucak tak tuk sesler gelmeye başladı

Motosikleti
    Honda CBF 150
    usta öle deme buralarda olsaydın alırdım anahtarını 2cbf olurdu genelde pasifim ama bazen çevre şartları aktifleştiriyor:D
    Bırak alper bırak daha bin km tecrüben var cbf te benim kadar tepin cbf te ondan sonra bakarız

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişik bir sesleniş biçimi

2011 model olanlarda (uzun sticker modelli olanlarda) vites göstergesinin yerine devir sayacı var
    2011 de yok vites gösterge yani o kadar e nerde nasıl falan nasıl olacak of debriyaj lı kullnamadık nasıl olacak falan derken yolunu buluruz dedık şimdi birde bu çıktı

Motosikleti
    Alıntı taylanx7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 de yok vites gösterge yani o kadar e nerde nasıl falan nasıl olacak of debriyaj lı kullnamadık nasıl olacak falan derken yolunu buluruz dedık şimdi birde bu çıktı
    kardeş biraz sakin düzgün yaz gözünü seviyim ya vites okadar önemli deilki boşu gösteriyor gerisini sen aklında tut zaten ben hıza göre artık farkediyorum devir göstergesi daha güzel:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011
    hey ne demek görmeden yenilerde bir vites gösterge yok mu yani atladıım bir durum sanrırm bu benim bilgi verirmisiniz
    2011 modeller de vites göstergesi yok.devir göstergesi var.sadece motorun boşta olduğunu gösteren bir ışık var okadar.vites kaçta bilemiyorsun.
    [COLOR="DarkOrange"][B]one life,live it.[/B][/COLOR]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı _10ur_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezinin bi linkini versen süper olacak abicim,Eskişehirde 4-5 motor çıkarabiliriz
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...011-pazar.html

Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi mayıs 30a kadar dönmem lazım. finaller başlıyor. yuvacık ne zaman ?
    vala metehan abi şimdiden heycanlandım ya 144km dediğin elinin kiri zaten ben 300-400 bekliyodum :D hiç bişey deilmiş:D

29 Mayıs Pazara ayarlayın kendinizi hacım...

Alıntı _UnReaL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda resimleri çekebildim. Buda benim kızım
    resim falan göremiyom aga...

Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [Maşşallah ben de almadan önce gri bana çok cazip gelmiyordu ama aldıktan sonra alıştım şimdi iyiki gri olmus diyorum :
    gri olsun 1 milyon lira borcum olsun...

[QUOTE=JustRebelde;2343104]
    Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hahahah şansına küs valla bugun izinli günümdü ee havada güzel bi florya bi ataköy bi taksim etiler derken 197 km ellerinden öper
    bende bi arkadaşımla ortaköy ulus yaptık...süperdi...bir gün güneşi gördük sokaklara döküldük...yaz gelse düşünün artık gerisini...

BUGUN YİNE BOŞ BOŞ 100KM GEZDIM HAVA GUZELDI 1000KM GEÇİNCE MOTOR DAHADA GÜZELLEŞTİ SUAN 1192KM :d VİTES GEÇİŞLERİ RAHATLADI SES AZALDI SERİLEŞTİ DAHADA YADA BEN PROFESYONELLEŞTİM :D

daha açılacak makina 5000 kmye kadar sabret...bu küçük sorunları dert etmeyin...

Değerli İstanbullu Arkadaşlar yarına hava bulutluymuş...NTV de diyor...bir Karaburun yapalımmı ne dersiniz...saat 14 gibi buluşuruz GS Aslantepe Stadı yanında otoban kenarında...güzergah Stad...Hasdal kışla (tank var önünde) önünden dümdüz gidicez tayakadın durusu sonrası karaburun...durusuda köfte yeriz...karaburunda sahilde takılırız...sonrası köy kahvesinde çay içeriz fener yanında manzara müthiş...ne dersiniz...50 km gidiş 50 dönüş 100 km...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    cbf 150
    kardeş biraz sakin düzgün yaz gözünü seviyim ya vites okadar önemli deilki boşu gösteriyor gerisini sen aklında tut zaten ben hıza göre artık farkediyorum devir göstergesi daha güzel:D
    tamam sakinim tamam boş için varmış enazın dan bu iyi bak gerisini halledebilim evet alper150 bu sanırımm daha düzgün oldu demi
    evet teşekkürler beyler

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    bu şimdi çıkmadı 2011 lerde hep var. dert etmeyini kafanızda büyütmeyin. 2 günde alışırsınız.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    [QUOTE=mete_han;2343238]http://www.motosiklet.net/forum/etki...011-pazar.html

29 Mayıs Pazara ayarlayın kendinizi hacım...

resim falan göremiyom aga...

gri olsun 1 milyon lira borcum olsun...

bende bi arkadaşımla ortaköy ulus yaptık...süperdi...bir gün güneşi gördük sokaklara döküldük...yaz gelse düşünün artık gerisini...

daha açılacak makina 5000 kmye kadar sabret...bu küçük sorunları dert etmeyin...

Değerli İstanbullu Arkadaşlar yarına hava bulutluymuş...NTV de diyor...bir Karaburun yapalımmı ne dersiniz...saat 14 gibi buluşuruz GS Aslantepe Stadı yanında otoban kenarında...güzergah Stad...Hasdal kışla (tank var önünde) önünden dümdüz gidicez tayakadın durusu sonrası karaburun...durusuda köfte yeriz...karaburunda sahilde takılırız...sonrası köy kahvesinde çay içeriz fener yanında manzara müthiş...ne dersiniz...50 km gidiş 50 dönüş 100 km...
    Aynen öle abi valla güneşi gördük sokaklara döküldük 3.5 saat üstünden inmedim gidebildigim yol 62 km dur kalk dur kalk aslında uzaklara şöyle güzel bir gezi yapılır ama malum zaman yok ah ah keşke olsada bende gelebilsem anca yaza olur heralde bir tek cumartesileri adam gibi boş zamanım oluyor

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011
    Bana vites göstergesinin olmayışına alışamayacağım gibi geliyor.Kullandığım motosikletlerin hepsinde vardı.Yokmu vites göstergesi ekleme yolu?
    [COLOR="DarkOrange"][B]one life,live it.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Alıntı isa_özdere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana vites göstergesinin olmayışına alışamayacağım gibi geliyor.Kullandığım motosikletlerin hepsinde vardı.Yokmu vites göstergesi ekleme yolu?
    Yaw aslında o kadar takılacak bir durum değil yahu

Benim eski motorum cgl125 ti vites göstergesi vardı vites göstergesiz motor hiç kullanmamıştım bugune kadar alışmam 1 gün sürdü anca şuan hiç gerek bile yokmuş diyorum aklında insan tutuyor zaten çok rahat kaçta oldugunu motorun hızından devirindende anlıyorsun zaten ki ben dur kalk trafikte karıştırmıyorsam uzun yolda mis daha ne olsun

motoru orta ayağa aldığımda ön tekerliği bende çevirdiğimde çok az olsada bi ses geliyor fakat yolda giderken bi cılklamak yok[/QUOTE]

Evet bendede o şekil frenlemede bir sorun yok motoru ayaklıga alınca çevirince oluşuyor oda hafif bir tıslama şeklinde...

Ama işte vitesler biraz sert geçiyor bazen mesela 1 den 2 ye alırken çırr çırrr diye ses yapıyor sonra geçiyor vites bu sesi neden yapar acaba benmi tam geçiremiyorum bazen onu nadir yapıyor boşluk olur gibi arada çırrrrrrr birşey sürtüyor sanki şanzımanda.

Motosikleti
    Yaw aslında o kadar takılacak bir durum değil yahu

Benim eski motorum cgl125 ti vites göstergesi vardı vites göstergesiz motor hiç kullanmamıştım bugune kadar alışmam 1 gün sürdü anca şuan hiç gerek bile yokmuş diyorum aklında insan tutuyor zaten çok rahat kaçta oldugunu motorun hızından devirindende anlıyorsun zaten ki ben dur kalk trafikte karıştırmıyorsam uzun yolda mis daha ne olsun

motoru orta ayağa aldığımda ön tekerliği bende çevirdiğimde çok az olsada bi ses geliyor fakat yolda giderken bi cılklamak yok
    Evet bendede o şekil frenlemede bir sorun yok motoru ayaklıga alınca çevirince oluşuyor oda hafif bir tıslama şeklinde...

Ama işte vitesler biraz sert geçiyor bazen mesela 1 den 2 ye alırken çırr çırrr diye ses yapıyor sonra geçiyor vites bu sesi neden yapar acaba benmi tam geçiremiyorum bazen onu nadir yapıyor boşluk olur gibi arada çırrrrrrr birşey sürtüyor sanki şanzımanda.[/QUOTE]

bendede vardı onlar kardeş fakat 1000km den sonra şimdi yapmıyor daha rahatladı geçişler giderekte düzelicekmiş takma yani sorun değil o

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black

Ama işte vitesler biraz sert geçiyor bazen mesela 1 den 2 ye alırken çırr çırrr diye ses yapıyor sonra geçiyor vites bu sesi neden yapar acaba benmi tam geçiremiyorum bazen onu nadir yapıyor boşluk olur gibi arada çırrrrrrr birşey sürtüyor sanki şanzımanda.
    bendede vardı onlar kardeş fakat 1000km den sonra şimdi yapmıyor daha rahatladı geçişler giderekte düzelicekmiş takma yani sorun değil o[/QUOTE]

Eyw cevabın için içim rahatladı dedim acaba sanzımanla ilgilimi bir sorun var .

Bu yaz hayırlısıyla bende beylikdüzüne taşınıyorum inşallah ordada görüşürüz kısa geziler düzenleriz

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Kaçıncı viteste olduğunu bi de aklınızda mı tutuyorsunuz acemiler Yahu motorunuzu dinleyin zorlanıyorsa bi vites küçültürsünüz yine zorlanıyorsa bi vites daha yavaşlarken de yavaş yavaş vites küçültürsünüz

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    [Aynen öle abi valla güneşi gördük sokaklara döküldük 3.5 saat üstünden inmedim gidebildigim yol 62 km dur kalk dur kalk aslında uzaklara şöyle güzel bir gezi yapılır ama malum zaman yok ah ah keşke olsada bende gelebilsem anca yaza olur heralde bir tek cumartesileri adam gibi boş zamanım oluyor
    pek ilgi olmadı benimde bir pazarım boştu kısmet olmadı...yarın o zaman ben bir solo riva yaparım gibi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    cbf 150 gümüş
    arkadaşlar motorum geldi çok şükür pazertesi plakayı çıkarıp alıorum inşşallah :DDD

Motosikleti
    2011 Cbf 150
    Gittik,aldık,geldik

Şimdilik 1 Fotoğraf, Detaylı fotoğraf ve anlatım yarın kısmetse, eve 12'de girdim

[B][COLOR="Red"]2011 CBF 150 Kırmızı[/COLOR][/B] ::kalbim::::kalbim::::kalbim::

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Alıntı _10ur_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittik,aldık,geldik

Şimdilik 1 Fotoğraf, Detaylı fotoğraf ve anlatım yarın kısmetse, eve 12'de girdim

Hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız kullanman dileğiyle ateş gibi yanıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler