Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı coolizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben full ünü aldım toplamda 5 i buluyo ne varsa takılabilicek taktım hiç fiyattan kaçmadım..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7651427/detay/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:14 ----------

aküden çıkan kabloların oraya ekledim ben düğmeyi,ekstra kablo kullanmadan motorun orjinalini bozmadan deponun altında akü kapağının arasına taktım düğmeyi..

ama önemli olan benim motorun resmi değil senin yollayacağın farın resmi,mercek mesafesi aynımı,aydınlatması nasıl ben eklemiştim mercek düzgün takılmassa hiçbi işe yaramıyo xenon
    http://img851.imageshack.us/img851/8374/grnt0589.jpg
    Henüz ben farı görmedim far çinden geliyormuş aydınlatmayı görebilmem için benim motoruma taktırmam gerekiyor yada takılan bir cbf150 de görmem gerekiyor. Herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum çünkü türkiyenin çoğu honda bayisine bu farlardan dağıtım yapılmış eğer sen de bayiden aldıysan aynı kişinin vermiş olma olasılığı yüksek çünkü bu kişi toptan satış yapıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Alıntı JustRebelde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar birşey sormak istiyorum ;

Motorumu bu hafta başı teslim aldım şuan 51 km deyim 5. vites 5000dd de 60kmh hıza ulasıyorum bu durum sizde nasıldır siz 5. vites kac bin devirde 60kmh ulaşıyorsunuz motoru zorlamak istemıyorum ondan 60 ın üstüne cıkmadım hiç kaç bin devirde vites degiştirmemi ve kaç bin devire kadar çıkmamı öneririsiniz ? bazen 1 den boşa alırken yada 2 den boşa alırken viteslerde problem yaşıyorum kimi zaman geçiyor kimi zaman geçmiyor bu bir sorunmudur yoksa sizlerdede böylemi .. Son sorum 2 kişi binsem acaba rodajda sorun olurmu motora sıkıştırmadan gezsem problem olurmu şimdiden cevaplar için teşekkürler

vabisciler geçmiş olsun dostum aman dikkat edelim...

Arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olan yokmu acaba

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olan yokmu acaba
    -Rodaj süresince vites aralıklarını 3-4 bin devir bazen 5 bin devire kadar çıkarabilirsin.
    -Motorunun devir-hız uyumu normal.
    -Şehir içi 60-70 km hız idealdir. 2 kişi elbette rodaj yapabilirsin ama yukarıdaki devirlerin üzerine çıkmazsan daha iyi olur.
    -Şehirlerarası kullanırsan 90-100 km ye kadar çıkabilirsin ama 80 km yine ideal hızdır.
    -250 km de bir motoru 5-10 dk sürecek kadar 5. viteste sıkıştırabilirsin motorun sağır kalmaması için (kendi yaptığım rodajlardan örnek veriyorum ve bana da servis önerdi)
    -1. ve 2. vites arası boş vitese geçiş hep o şekilde olabilir tamamen alışmakla alakalı bir durum ben alıştığım için boşa atmakta hiç zorluk çekmiyorum 2 deyken hafif aşağı basarsan boşa geçtiğini göreceksin. 1 den 2 ye geçişte biraz daha güç kullanarak vitesi değiştir boşta kalmayacaktır.

Not: Rodaj sürem iyi geçti motorumu zorlayınca 130 km yi görüyor. Şükür sağlıklı yağ eksiltme problemi olmamış. bugün bin km bakıma soktum arka kampanadan gelen ses janttan kaynaklıymış jantı garantiden değiştiriyorum malesef salı veya çarşamba gününe kadar motorumdan ayrı kalıcam

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    [QUOTE=vabisciler;2334828]slm arkadaşlar bu gün bir virajda sağlam yatırdım . resmen motor altımdan kaydı gitti. çok tecrübeli olmadığım için acaba ne zaman motordan düşücem diye düşünüp dururken bugüne nasipmiş. neyse bu safhayıda atlatmış bulunuyoruz. şunu anladımki orjinal lastikleri beş para etmezmiş ibreti alem için fotoları yayınlıyorum. allah kimseye kaza bela vermesin. motorda oluşan hasarıda sonra ekliyeceğim. motorun ön çamurluk çok az çizildi sol elçik çizildi deforme oldu sol arka grenaj sağlam çizildi ama motorun rengi gri olunca fazla belli olmuyor sol arka sinyal ucundan koptu gitti . karizmayıda öyle bir yerde çizdirdimki bir bayanın önüne yattım resmen . ama sağolsun ilgilendi benimle birşeyin varmı felan .

Geçmiş olsun dostum,Allah beterinden korusun...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Rodaj süresince vites aralıklarını 3-4 bin devir bazen 5 bin devire kadar çıkarabilirsin.
    -Şehir içi 60-70 km hız idealdir. 2 kişi elbette rodaj yapabilirsin ama yukarıdaki devirlerin üzerine çıkmazsan daha iyi olur.
    -Şehirlerarası kullanırsan 90-100 km ye kadar çıkabilirsin ama 80 km yine ideal hızdır.
    -250 km de bir motoru 5-10 dk sürecek kadar 5. viteste sıkıştırabilirsin motorun sağır kalmaması için (kendi yaptığım rodajlardan örnek veriyorum ve bana da servis önerdi)
    -1. ve 2. vites arası boş vitese geçiş hep o şekilde olabilir tamamen alışmakla alakalı bir durum ben alıştığım için boşa atmakta hiç zorluk çekmiyorum 2 deyken hafif aşağı basarsan boşa geçtiğini göreceksin. 1 den 2 ye geçişte biraz daha güç kullanarak vitesi değiştir boşta kalmayacaktır.

Not: Rodaj sürem iyi geçti motorumu zorlayınca 130 km yi görüyor. Şükür sağlıklı yağ eksiltme problemi olmamış. bugün bin km bakıma soktum arka kampanadan gelen ses janttan kaynaklıymış jantı garantiden değiştiriyorum malesef salı veya çarşamba gününe kadar motorumdan ayrı kalıcam
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten çok aydınlatıcı oldu ellerinze sağlık kazasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten çok aydınlatıcı oldu ellerinze sağlık kazasız sürüşler dilerim
    Rica ederim size de dilerim Şu sıkıştırma maddesini kesinlikle uzun yolda yapın çünkü şehir içi yaparsanız dur-kalk sorunu olmamalı motor ısındıkça rüzgar ile daha kolay soğuyabilmeli ben sadece izmir-kuşadası yolunda sıkıştırdım

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Rica ederim size de dilerim Şu sıkıştırma maddesini kesinlikle uzun yolda yapın çünkü şehir içi yaparsanız dur-kalk sorunu olmamalı motor ısındıkça rüzgar ile daha kolay soğuyabilmeli ben sadece izmir-kuşadası yolunda sıkıştırdım
    Evet gerçekten ş içi çok sıkıcı oluyor devamlı yavaşlamak devamlı 1-2. vites motoru gerçekten rahatsız ediyor şöyle uzun bir yola cıkmayı düşünüyorum 5. vites sabit hızla gidebilecegim.Ben max 5000-5500 dd gelince vites degiştiriyordum demek normalmiş o açıdan sorun yok umarım sağlıklı bir rodaj olur ama şuanki iş durumum gezmeme engel oluyor 2 günde bir anca cıkıyorum oda 20km falan oluyor anca zaman sorunum var sali günü teslim aldım daha 51 km yapabildim bugune kadar

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bu gün bir virajda sağlam yatırdım . resmen motor altımdan kaydı gitti. çok tecrübeli olmadığım için acaba ne zaman motordan düşücem diye düşünüp dururken bugüne nasipmiş. neyse bu safhayıda atlatmış bulunuyoruz. şunu anladımki orjinal lastikleri beş para etmezmiş ibreti alem için fotoları yayınlıyorum. allah kimseye kaza bela vermesin. motorda oluşan hasarıda sonra ekliyeceğim. motorun ön çamurluk çok az çizildi sol elçik çizildi deforme oldu sol arka grenaj sağlam çizildi ama motorun rengi gri olunca fazla belli olmuyor sol arka sinyal ucundan koptu gitti . karizmayıda öyle bir yerde çizdirdimki bir bayanın önüne yattım resmen . ama sağolsun ilgilendi benimle birşeyin varmı felan .
    Geçmiş olsun En kısa zamanda kendinize korumalıklı bir motor montu ve dizlikler alın Allah beterinden saklasın..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:27 ----------

Evet gerçekten ş içi çok sıkıcı oluyor devamlı yavaşlamak devamlı 1-2. vites motoru gerçekten rahatsız ediyor şöyle uzun bir yola cıkmayı düşünüyorum 5. vites sabit hızla gidebilecegim.Ben max 5000-5500 dd gelince vites degiştiriyordum demek normalmiş o açıdan sorun yok umarım sağlıklı bir rodaj olur ama şuanki iş durumum gezmeme engel oluyor 2 günde bir anca cıkıyorum oda 20km falan oluyor anca zaman sorunum var sali günü teslim aldım daha 51 km yapabildim bugune kadar
    Ben iki kere uzun yol yaptım 250+250 km olarak 500 ü de şehir içi yapmışım ama hiç farkına varmadım çabuk geçiyor rodaj süresi 950 km kalmış ha gayret

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011 Black
    Geçmiş olsun En kısa zamanda kendinize korumalıklı bir motor montu ve dizlikler alın Allah beterinden saklasın..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:27 ----------

Ben iki kere uzun yol yaptım 250+250 km olarak 500 ü de şehir içi yapmışım ama hiç farkına varmadım çabuk geçiyor rodaj süresi 950 km kalmış ha gayret
    Aslında trakyaya memlekete gitme projem var ama oda 1 aydan önce olmaz 200km falan git gel 400 olur ... damlaya damlaya göl olur misali bizimkide 10 ordan 5 ordan 25 ordan tamamlıcaz inşallah

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bir sorum olacak

cbf150 2. viteste 50 3.viteste 70 zorlayarak, bu normalmi???
    5. viteste giderken motorda frenleme ve sonrasında tekrar hızlanma yapıyor.
    karbüratör ayarı ve süpap ayarından sonra böyle oldu
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motordaki duro lastikler farklı galiba,Ankara son günlerde sürekli yağmurlu ve ben ara ara o yağmur altında şehiriçi yol yapıyorum en ufak bişi yok..ayrıca bu CBF ler öyle yatma sürat makinası falan değil,kısa yolculuklar ve şehiriçi için üretilmiş max.70-90 sürat aralığında kullanılması tavsiye edilmiş motorlar ne o öyle yatırmalar,120 km lere varan sürat yapmalar..arkadaşlar altınızdaki motorların hangi amaç için kullanılması gerektiğini bilmeniz gerekir..önce kendi limitlerinizi sonrada motorun limitlerini öğrenin ve asla o limitleri zorlamayın sonra üzülürsünüz..
    çok doğru ... yaşanması gerekiyordu bir musibet bin nasihatten hayırlıdır. motorun şakası yok. şimdi düşünüyorumda arkamdan bir araba gelmiş olsaydı o virajda resmen altındaydım. dilekleriniz için tekrar teşekkürler. şimdiki ilk işim korumalı mont eldiven ve dizlik canımdan önemli değil. yakın zamandada arkaya yan çantalık taktıracam ama çantalar olmayacak. ve ön grenaj koruma.

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam bu çanta güzelmiş yaw benim 40lık shad dan bile güzel duruyor
    http://www.google.com.tr/url?sa=t&so...IpG5FD-pPel7MQ

verdiğim sayfaya bi bak istersen orada var ama kartaldaymış yeri 250 lira
    BU gün Anes motordan gittim aldım, monte ettiler sağolsunlar. Çay içerkende kask aldım 12 taksit dedik aldık bakalım ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:04 ----------

Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah benzinliğe 50m kala Karakaçan benzini bitirdi. Yedek depoya alana kadar benzinliğe girmiş bulundum
    10lt benzin aldı takometre 340km yi gösteriyordu.
    İlk340km'sinde yaklaşık 3,14lt yakmış Karakaçan. Sanırım sürekli jikleyi açık unutmamın etkisi var
    Bende aldığımda depoyu doldurdum, şimdi 322 km idi, benzin her an yedeğe geçebilir. Rodaj döneminde normal karşılamak lazım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:06 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar pazarbası yeniköy motordan cbf150 icin fiyat aldım isim yazdırdım motorlar gelmeden bitmiş ilk gelcek partiye bende girdim 4350 tl plaka dahil 500 tl peşin 8+3 taksit taksitler 350 tl olcak sekilde anlastık . sizce nasıl fiyat oalrak ve yan sehpaha + olarak ilave ediliyormus 25 tl miş onun ne alakası var onuda anlmıs değilim fiyat sizce nasıl ?
    Hayırlı olsun, bende gelen partiden aldım. Beklemekten başka çare yok, motoru teslim alırken 30 dk ders görmen gerekecek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:10 ----------

slm arkadaşlar bu gün bir virajda sağlam yatırdım . resmen motor altımdan kaydı gitti. çok tecrübeli olmadığım için acaba ne zaman motordan düşücem diye düşünüp dururken bugüne nasipmiş. neyse bu safhayıda atlatmış bulunuyoruz. şunu anladımki orjinal lastikleri beş para etmezmiş ibreti alem için fotoları yayınlıyorum. allah kimseye kaza bela vermesin. motorda oluşan hasarıda sonra ekliyeceğim. motorun ön çamurluk çok az çizildi sol elçik çizildi deforme oldu sol arka grenaj sağlam çizildi ama motorun rengi gri olunca fazla belli olmuyor sol arka sinyal ucundan koptu gitti . karizmayıda öyle bir yerde çizdirdimki bir bayanın önüne yattım resmen . ama sağolsun ilgilendi benimle birşeyin varmı felan .
    [IMG][/IMG]
    Çok geçmiş olsun... Motora bir şey olmaz nasıl olsa..
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    honda cbf 150 silver 2011
    ben de alalı 1 hafta oldu ama 500 km oldu nerdeyse :D:D servise demiştim alırken 1000 bakımına 2 hafta sonra gelirim dye şaşırmışlardı:D

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI

Teşekkürler ben ve benim gibi rodajı bitmemiş arkadaslar için çok faideli bilgiler.
    Alıntı necdet_vv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MÜTHİŞ para D&B motordan 600TL daha fazla mükemmel harkulade ) 3,765 LİK MOTORA 600 lira fazla vermek neredeyse %20 faiz yemek demek
    Necdet bey sizin aldığınız zamanki fiyatları aramayın bosuna kalmadı o fiyatlar malesef bi ürüne talep fazlaysa otomatik olarak fiyatı artıyor isteyen bu fiyata alır isteyen almaz adamlarda maşşallah hiç zorluk çekmiyorlar alıcı bulmakta netekim banada alırken plaka dahil çıplak motora 4100 tl istediler gerçi motor hazırdı beklemeyecektim işin bide bu tarafı var

Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu satıyorum.
    16.700 km'de trafik sigortası yeni yapıldı borcu yok.
    Bütün bakımları zamanında yetkilis evitse yapıldı.
    1 sene daha garantisi var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8317658/detay/
    Hayırlı satışlar olsun.

[IMG][/IMG]
    Geçmiş olsun kardeşim gerçekten ucuz atlatmıssın koruma ekipmanların yoksa hemen al tavsiye ederim ben işi abarttım knox'un kross dizliklerinden aldım komple bacağı koruyor melet mont eldiven ve kask olmadan sürmüyorum zati.

oooooooo iyi km yapmıssın müdür. Ben motoru alalı 10 gün oluyor daha 27 km de sıfırdan farksız, sahibinden az kullanıulmıs Düne kadar plaka dahi yoktu motorda gezemiyodum yakalanma korkusuyla, ehliyette yok bi yakalansam yanmıstım yani neyseki dün motora plakayı taktım gezdim biraz rahat rahat hatta bi ekip aracının önünden bile geçtim ama göreceniz beni yusuf yusuf

Aslında trakyaya memlekete gitme projem var ama oda 1 aydan önce olmaz 200km falan git gel 400 olur ... damlaya damlaya göl olur misali bizimkide 10 ordan 5 ordan 25 ordan tamamlıcaz inşallah
    Ehliyeti alabilirsem hazirana kadar yıllıık iznim var Haziranda benimde bi Tekirdağ projem var beraber yapalım ne güzel olur be iki motor rodajları tamamlarız artık git gel yapıp o zamana kadarda burda kullandıgımızla ne dersin Tekirdağlıyım ben bu arada sen nerelisin?

ben de alalı 1 hafta oldu ama 500 km oldu nerdeyse :D:D servise demiştim alırken 1000 bakımına 2 hafta sonra gelirim dye şaşırmışlardı:D
    Hacım sen anladıgım kadarıyla canavarı İstanbuldan almıssın ve Burgaz'a motoru binerek götürmüşssün zaten dakka bir gol bir 200 km. Bizim öyle bi imkanımız daha olmadı bakalım hayırlısı bizde tamamlayacaz elbet rodajı sonra ver kamçıyı ver kamçıyı gerçi ben dayanamıyom şimdiden hafifçe veriyom kamçıyı alışsın sonra noluyoz demesin yavrucak
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yokmu kimsenin bir yorumu bu motoru kullananlar bu bölümde değilmi arkadaşlar???

Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    yokmu kimsenin bir yorumu bu motoru kullananlar bu bölümde değilmi arkadaşlar???
    Bilgisi olan cevaplayacaktır hocam bende üstümü giyiniyordum çıkacam motorumla başbaşa bi saat geçitreyim diyorum gelince yazarım 2. viteste noluyo 3. viteste noluyo az sabret
    ONE LIFE LIVE IT

Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisi olan cevaplayacaktır hocam bende üstümü giyiniyordum çıkacam motorumla başbaşa bi saat geçitreyim diyorum gelince yazarım 2. viteste noluyo 3. viteste noluyo az sabret
    saol kardeşim

sevgili arkadaşım bu hızlanmalar çok normal fakat ben bunu yinede yapmıyorum 20-40-60-80 diye değiştiriyorum 12.000 km ye geldim ve sanırım yinede senin dediğin gibi aynı şey bende de var. 125 km ye geldiğinde hız motoru sanki arkadan biri çekiyormuş gibi oluyor biraz yavaşlıyor 120 civarına sonra yine aynı 125-120-125-120- böyle gidiyor 130 hiç yapmadım ve kendi kendime herhalde limitör var diyorum ama hiçde merak edip servise e falan da srmadım yani çünkü dedim zaten gideceği bu kadar ne yapsın artık bu motor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:41 ----------

ben bin bakımına geçen sene 6 gün sonra gittim ) çünkü aldığım hafta bursaenduro.com'un düzenlediği yayla da bahar şenliği vardı yüzlerce motorcu yüzlerce araba binlerce insan ordaydı oraya gidip geldim bir gece kamp yaptım zaten oraya git-gel 650km yyaptım
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Hocam yeni geldim sorunu cevaplıyım evet o hızlara o viteslerde zorlarsan ulasır öyle bi görüntü var ama inan zorlama kelimesinin hakkını vermen gerek ben motorum yeni diye o kadar zorlayamadım hem rodajda hemde kıyamadım cok bagırıyodu altımda yalnız şöyle diyim 4000 devir 5. vites 50 km falan yapıyor onu farkettim (yalnız yanlıs hatırlıyorda olabilirim bidaha tekrar deneyecem bunu) yani demem o ki 2. viteste 50 km hıza cıkmak için kaç devir yapmak lazım sen düşün yazık motora bu alet onun için yapılmamıs 5. viteste 50-60 km de varya yağ gibi kayıyor alet işte diyosun motor kullanmak böyle bişey hiç inmesem üzerinden diyorsun sonra densizin biri korna çalıyor uyanıyorsun

Bu arada benzin aldım bugün benzin depo kapaanı açtım benzini doldurduk sonra kapaa yerine taktım ama sanki tam oturmadı gibin geldi bana ilkine göre daha bi açık kaldı sanki acep tam oturmaması normalmi ustaya sordum hava alması lazım normal o dedi bilemedim ben onu

Bu arada 13 km daha yaptım motor 40 km oldu zuhahahaha yakalayacam seni justrebelde 51'i geçecem nihahahaha
    ONE LIFE LIVE IT

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada benzin aldım bugün benzin depo kapaanı açtım benzini doldurduk sonra kapaa yerine taktım ama sanki tam oturmadı gibin geldi bana ilkine göre daha bi açık kaldı sanki acep tam oturmaması normalmi ustaya sordum hava alması lazım normal o dedi bilemedim ben onu
    İkinci benzin aldığım zaman banada öyle geldi . Normal bişii galiba
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler