Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150
    hayırlı osun arkadaşlar... kazasız ve belasız inşallah...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011
    Selamlar herkese,
    Fiyatında anlaştığım istanbul da bir bayi yamuk yaptı,yada döneklik yaptı diyelim.Biz kaporayı martta göndermiştik ve bize mal nisanın en geç 2. haftası elinizde olur dendi.Bugün konuştuk,mayıs ayı diyorlar.Yok siz yanlış anlamışsınız yok biz yanlış anlamışız ayağı yapıyorlar. Bende bu bayiden almaktan vazgeçtim.Yarında bayi adını burdan verip,honda firmasına şikayet maili atacağım. Nisanın ikinci haftasına diye söz alanlar ,bayilerini bir daha arasın.
    Gaziantepten motor almaya karar verdim.Gaziantepte olupta bana yardım edebilecek varm ı acaba?motoru alıp erzincana getireceğim.Kargo olayı nasıl olur,yada otobus ile getirebilir miyim?en ucuz nasıl nakliyesini yapabilirim?acil bilgi gerekiyor.Teşekkürler şimdiden.
    [COLOR="DarkOrange"][B]one life,live it.[/B][/COLOR]

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta yani sanada plaka masraflarıyla 3950gelmiş oldu dimi
    Evet 3940

Alıntı necdet_vv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel hayırlı olsun ve en kısa zamanda tüm korumalıkları takrı ön arka hepsini. ve mümkünse internetten sipariş et veya araştır 200 Tl demişler hepsini 130 TL ye bulursun 10 lirada işçilik halledersin ucuz yollu birşey almadan önce iyice araştırın saplantılı kalmayın bir yerde

Evet , aldığım bayiye motor koruma ile alacağım diyerek 50 lirada onun vermiştim. Ellerinde yoktu perşembe gelecek dediler , sizin gibi düşünerek kalsın dedim.

Kafa koruma demirini pek istemiyordum ama o demire led gündüz farlarını takacağım için ihtiyaç olacak. Arka ve yan çanta demirleride gereksiz gibi gelsede , takmayı düşündüğüm bez çantaların grenajı çizmemesi için sanırm yan çanta demiride alacağım ama hiç birinin acelesi yok şimdilik

Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    Alıntı isa_özdere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese,
    Fiyatında anlaştığım istanbul da bir bayi yamuk yaptı,yada döneklik yaptı diyelim.Biz kaporayı martta göndermiştik ve bize mal nisanın en geç 2. haftası elinizde olur dendi.Bugün konuştuk,mayıs ayı diyorlar.Yok siz yanlış anlamışsınız yok biz yanlış anlamışız ayağı yapıyorlar. Bende bu bayiden almaktan vazgeçtim.Yarında bayi adını burdan verip,honda firmasına şikayet maili atacağım. Nisanın ikinci haftasına diye söz alanlar ,bayilerini bir daha arasın.
    Gaziantepten motor almaya karar verdim.Gaziantepte olupta bana yardım edebilecek varm ı acaba?motoru alıp erzincana getireceğim.Kargo olayı nasıl olur,yada otobus ile getirebilir miyim?en ucuz nasıl nakliyesini yapabilirim?acil bilgi gerekiyor.Teşekkürler şimdiden.
    ben motorumu balıkesirden amasyaya otobüsle getirtmiştim. 100 lirada taşıma ücreti aldılar. bu ücret tamamen şoförün insiyatifinde ister daha az alır, ister daha fazla... mercedes travego otobüslerinin bagajına rahatlıkla sığıyor. yalnız motorun bagaj direklerine iple sabitlenmesi gerekiyor. bunun içinde bagajlanmadan önce motor koruma demiri takılırsa iyi olur. çünkü benim motoru bu demirden bagaj direğine bağlamışlardı ve hiçbir şekilde devrilme ve çizik olmamıştı.
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

slameram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150 Kırmızı
    Selamlar herkese,
    Bende Diyarbakır'dan Merzifon'a Travego ile getirttim.Sağolsun arkadaş battaniyeye sarmış ve bagaj demirlerine bağlamıştı.Hiç bir sorun çıkmadı.Fiyata gelince 1 yolcu fiyatı 45.00 TL iken benim motosiklet için otobüsü 100.00 TL'ye zor ikna etmiştim.Yani senin pazarlık kabiliyetin ile araç sahibi ya da şoförünün insafına bağlı.Hayırlısı olsun.Dünde ben Mıchelın lastikleri alırken satıcının kaypaklığıyla karşılaştım alem .uşt olmuş.Bayinin sana yaptığını çok iyi anlayabiliyorum.Kolay gelsin.
    Justice for all.Herkes için adalet.Emmim,dayım,hısımım,akrabam olmasa da.Ha,bizim aşiretten olmasa da...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda Karakaçan'ı dün teslim aldım arkadaşlar.

3723lira fatura kesilmiş ama nedense 3750 tahsil ettiler , faturaya bakmamıştım o yüzden niye böyle soramadım.

D&B ve Konşuk 3450-3550 ye satıyor biraz indirim yapın dedim,keşke faturayı kesmeden önce söyleseydiniz iptal ederdik gidip oradan alırdınız dediler

Yahu bari koruma demirlerini hediye edin dedim , onlar 200 lira tutuyor zaten karımız o kadar ama yan ayak verelim dediler , iyi dedim ne yapayım :(

Akşam 18 gibi teslim aldım , pek inceleyemedim ilk farkettiğim jikle oldu , jikle açıkken devir yükseliyor. Isınması için gaz vermeye gerek yok.
    Jikle tam açıkken 4000 devre çıkıyor yalnız o biraz yüksek geldi bana.
    Lastikler duro.

Dün motoru teslim almadan önce bayide zorunlu trafşk sigortasını yaptırmıştım.
    Bu sabahta erkenden plaka ve ruhsat işlemleri için koşturdum.

Sabah 8:30 da ilk durağım şöförler cemiyetiydi. 11:45 de plaka-ruhsat elimdeydi.

-ilk olarak bir gün önceden zorunlu trafik sigortasını yaptırdım : 33.6lira

- Bugün sabahtan söförler cemiyetine gittim , dosya hazırlattım : 17 lira

-Dosya ile emniyet müdürlüğüne gittim. Boştaki plakalardan seçim yapmak istediğimi söyledim , bunun için emniyet vakfına 50 lira para ödedim.

- ruhsat için 127 lira verdim.

-oradan tekrar şöförler cemiyetine giderek 12.5 lira plaka parası vererek plakamı aldım.

tekrar emniyet müdürlüğü trafik tesçil bürosuna giderek plakayı mühürlettim.

Yağmur vardı , yağmurluksuz çıktım sucuk gibi oldum

Ruhsat işlemleride aşağı yukarı 190 lira tutmuş oldu.

Şu anda kuruyup ısınmaya çalışıyorum , tecrübeleri aktarmaya devam ederim ;)
    Güle güle kullan inşallah kazasız belasız yollarda ol

anlaştığım istanbul da bir bayi yamuk yaptı,Biz kaporayı martta göndermiştik mal nisanın en geç 2. haftası elinizde olur dendi. Bugün konuştuk, mayıs ayı diyorlar. Bende bu bayiden almaktan vazgeçtim. honda firmasına şikayet maili atacağım. Gaziantepten motor almaya karar verdim. motoru alıp erzincana getireceğim.Teşekkürler
    şimdi sevgili arkadaşım sevgili kardeşim bugün yazdığın bu mesajı okuyunca ilk an aklımdan acaba bu arkadaşımız aldatıldımı sorusu geldi yani sana söz veripte sonra onlara tanıdık samimi başka biri çıkınca ortaya listeden brini kaydırmaları gerekiyordu oda sanamı denk geldi sorusu geldi aklıma ama bunu hemen değerlendirmeden önce senin bu sitede bi geçmişine bakmak istedim ve tüm yazdıklarını okudum inceledim bir saat zamanımı aldı ama önemli olan birşeylerin açıklığa kavuşmasıdır benim için ki gördüklerimi senin yazdıklarını aynen aşağı çıkartıyorum.... devamıı en sonda....

1) 17-03-2011, 21:01
    teşekkürler bu samimi mesajlar için.Honda CBF 150 siparişi verdim.bakalım ne zaman gelecek

2) 18-03-2011, 23:21
    Daha çok artçı ile beraber kullanacağım ve arada bir 350-450 km il-ilçe arası gidip geleceğim için,Honda CBF 150 almaya karar verdim.Ön siparişte bulundum ama dediklerine göre,nisanın 2 haftası gelirmiş motorlar.Bu doğrultuda herhalde bende motoru ancak nisan sonu alrım

3) 20-03-2011, 21:38
    Honda CBF 150 almaya karar verdim.Ön siparişte bulundum.Nisanın 2 haftası gelir dediler.belki geçte gelebilir.herhalde ancak mayıs gibi motora binebilirim

4) 22-03-2011, 13:59
    inşallah.Elime bir geçsin,o zaman motor hakkında daha iyi yorum yapma şansım olur.fakat bu gidişle motoru ancak mayısa teslim alırım

şimdi bunları sende okudun sende gördün burdan anlaşılacağı üzere sana ya tam olarak net bir şey söylemediler bu NİSAN da olabilr MAYIS da olabilr dediler ve sen kendini NİSAN olarak adapte ettin fakat bir müddet sonra artık kendinde MAYIS diye ikna olmaya başlamışsın bunuda görüyoruz yani şimdi tüm bu senin yazıp söylediklerinden bunlar anlaşılıyor ve eklemeden edemeyeceğim sana şunu söyliyeyim ben 25.03.2011 de kapora yatırdım MAYIS ayı için senin siparişi verdiğin tarih ise 17.03.2011 o tarihte NSAN siparişleri zaten yoktu çoktan alınmış onlar yola çıkmıştı bile yani senin verdiğin tarihte NİSAN ayına yetişme şansı ASLA ama ASLA yoktu NİSAN siparişleri eğer İSTANBULA a fuara gttiysen orda verenler aldı sana bana bize yer kalmadı zaten kızmaca darılmaca yok ben fkrmi söylüyorum ve rehavete kapılmamanı daha fazla kızmamanı artık olmuş bitmiş yapacak birşey yok ama şunuda belirteyim ki bence en azından RENK seçme şansını elinde bulunduruyorsun bunu değerlendirmeni öneririrm eğer gelmiş olsaydı belkide hiçs evmediğin o GRİ renkli motoru alacaktın üzgünüm ama buda böyle yani teşekkürler senin için 2 saatimi ayırmışım çokmu bunları yazak için

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

Ellerinde yoktu perşembe gelecek dediler kalsın dedim. hiç birinin acelesi yok şimdilik
    anlıyorum ama böylede çok çıplak gelyor gözüme ya her nedense alışmışım benim siyah incimin her yeri dolu dolu duduyordu ondan fakat en kısa zamanda aceles yok deyip geçme için rahat olsun. ben 2010 modelimi satana kadar 12.000 km devirdm çok şükü hiçbir yan yatma çamura batma yapmadım ama motoru sattım 2. sahib daha ilk haftasında sehpaya alırken elinden kaçırmış ve düşürmüş ve şunu söyliyeyim ki ilk baştan oda istememş ve bende tamam o zaman sorun yok demrlerimi alırım 200 TL düşerim hesaptan demiştim sonradan zor ikna oldu aldı ve düşürdüğü gün gördü ki onun kafa grenajının kırılmasından o korumalıklar kurtardı ve o zaman memnun kaldı fakat NOT: koruma demirlerimiz granajlardan yaklaşık olarak iki parmak açıklıktadır motoru yere düşürdüğünde bu demr br parmak içerye doğru kaymıştır ve neredeyse demrler olmasına rağmen yineden eğildiği için kıracakmış SONUÇ: bazı arkadaşlar varki çok kabalığı önlemek adına bu demrler olabildiğince granajlara yakın tutuyorlar bilerek eğiyorlar bunu szler sakın yapmayın çünkü bir fizik kuralı vardır ki o da demirin bile dayanma gücüdür düştüğünde biraz esneme payı kalsın yoksa korumalığın ne anlamı var SAYGILAR efenim..
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

Motosikleti
    cbf150
    Sonunda Karakaçan'ı dün teslim aldım arkadaşlar.

3723lira fatura kesilmiş ama nedense 3750 tahsil ettiler , faturaya bakmamıştım o yüzden niye böyle soramadım.

D&B ve Konşuk 3450-3550 ye satıyor biraz indirim yapın dedim,keşke faturayı kesmeden önce söyleseydiniz iptal ederdik gidip oradan alırdınız dediler

Akşam 18 gibi teslim aldım , pek inceleyemedim ilk farkettiğim jikle oldu , jikle açıkken devir yükseliyor. Isınması için gaz vermeye gerek yok.
    Jikle tam açıkken 4000 devre çıkıyor yalnız o biraz yüksek geldi bana.
    Lastikler duro.
    Hayırlı olsun, jiklenin devri yükseltmesi iyidir.

Evet 3940

Evet , aldığım bayiye motor koruma ile alacağım diyerek 50 lirada onun vermiştim. Ellerinde yoktu perşembe gelecek dediler , sizin gibi düşünerek kalsın dedim.

Kafa koruma demirini pek istemiyordum ama o demire led gündüz farlarını takacağım için ihtiyaç olacak. Arka ve yan çanta demirleride gereksiz gibi gelsede , takmayı düşündüğüm bez çantaların grenajı çizmemesi için sanırm yan çanta demiride alacağım ama hiç birinin acelesi yok şimdilik
    Acelesi yok ama en kısa zamanda koruma demirlerini temin et derim.

teşekkürler bu samimi mesajlar için.Honda CBF 150 siparişi verdim.bakalım ne zaman gelecek

Daha çok artçı ile beraber kullanacağım ve arada bir 350-450 km il-ilçe arası gidip geleceğim için,Honda CBF 150 almaya karar verdim.Ön siparişte bulundum ama dediklerine göre,nisanın 2 haftası gelirmiş motorlar.Bu doğrultuda herhalde bende motoru ancak nisan sonu alrım

Honda CBF 150 almaya karar verdim.Ön siparişte bulundum.Nisanın 2 haftası gelir dediler.belki geçte gelebilir.herhalde ancak mayıs gibi motora binebilirim

inşallah.Elime bir geçsin,o zaman motor hakkında daha iyi yorum yapma şansım olur.fakat bu gidişle motoru ancak mayısa teslim alırım

şimdi bunları sende okudun sende gördün burdan anlaşılacağı üzere sana ya tam olarak net bir şey söylemediler bu NİSAN da olabilr MAYIS da olabilr dediler ve sen kendini NİSAN olarak adapte ettin fakat bir müddet sonra artık kendinde MAYIS diye ikna olmaya başlamışsın bunuda görüyoruz yani şimdi tüm bu senin yazıp söylediklerinden bunlar anlaşılıyor ve eklemeden edemeyeceğim sana şunu söyliyeyim ben 25.03.2011 de kapora yatırdım MAYIS ayı için senin siparişi verdiğin tarih ise 17.03.2011 o tarihte NSAN siparişleri zaten yoktu çoktan alınmış onlar yola çıkmıştı bile yani senin verdiğin tarihte NİSAN ayına yetişme şansı ASLA ama ASLA yoktu NİSAN siparişleri eğer İSTANBULA a fuara gttiysen orda verenler aldı sana bana bize yer kalmadı zaten kızmaca darılmaca yok ben fkrmi söylüyorum ve rehavete kapılmamanı daha fazla kızmamanı artık olmuş bitmiş yapacak birşey yok ama şunuda belirteyim ki bence en azından RENK seçme şansını elinde bulunduruyorsun bunu değerlendirmeni öneririrm eğer gelmiş olsaydı belkide hiçs evmediğin o GRİ renkli motoru alacaktın üzgünüm ama buda böyle yani teşekkürler senin için 2 saatimi ayırmışım çokmu bunları yazak için

Araştırmacı gazetecilik , takdir ettim.

bazı arkadaşlar varki çok kabalığı önlemek adına bu demrler olabildiğince granajlara yakın tutuyorlar bilerek eğiyorlar bunu szler sakın yapmayın çünkü bir fizik kuralı vardır ki o da demirin bile dayanma gücüdür düştüğünde biraz esneme payı kalsın yoksa korumalığın ne anlamı var SAYGILAR efenim..

Evet doğru söze ne denir, zaten kouma demirlerinin et kalınlığı genelde ince olur ve en ufak yan yatmada eğilir, bükülür.

Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motorumu balıkesirden amasyaya otobüsle getirtmiştim. 100 lirada taşıma ücreti aldılar. bu ücret tamamen şoförün insiyatifinde ister daha az alır, ister daha fazla... mercedes travego otobüslerinin bagajına rahatlıkla sığıyor. yalnız motorun bagaj direklerine iple sabitlenmesi gerekiyor. bunun içinde bagajlanmadan önce motor koruma demiri takılırsa iyi olur. çünkü benim motoru bu demirden bagaj direğine bağlamışlardı ve hiçbir şekilde devrilme ve çizik olmamıştı.
    Taşıma ücreti çok ama ne yapalım elimiz mahkum. En azından kazasız, belasız, çiziksiz götürebilmişsiniz.

Otobüs kaptanı ile arayı iyi tutmak lazım
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    Selamlar herkese,
    dostum hondanın antep bayısını bul ve konuş bazı bayiler türkiyenin her tarafına istediğin adrese ücretsiz kargo yapıyor zaten motoru hangi otobüs firması alır küçük bir koli deilki muavine üç beş kuruş tutuşturp eline versinler bence hangi bayiden alıcak isen ara konuş
    [COLOR="Yellow"]1907 sevdam[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"]motor tutkumdur[/COLOR]

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede o çanta var
    mrb alper kardeş
    ben kappa k30 çantayı motorun kaporasını verince aldım da ama motorum bugün teslim alacağım yalnız motorun üzerinde bu çanta ufakmı görünür yoksa kappak35 mi alsaydım diyorum ama oda çok büyük olur ve hantal durur diye düşündüm çünki ben kazdağlarını falanda geziyorum o nedenlede çok sallanır ve hoş olmaz diyerek k30 u aldım inşallah hoş durur motora takınca çünki ben birzda aşırı titiz ve takıntılıyımdır daha motor gelmeden çanta yı aldım dünde miçhelin lastiklerin siparişini verdim birde motoru alırken zinciri orinkli zincirmi yapsam acaba dişililer ona göre alışır ve sonradan değişince dişlilerde sorun olma diye düşünüyorum ama hayırlısıyla şu motorumu bir alayım ne gerekiyorsa yapacağz artık KARA ELMASIMA.
    saygılarımla
    slmlr

guneylee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 Nisan Stoğu...
    ben sıkıldım beklemeketennn
    Üzülme! İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb alper kardeş
    ben kappa k30 çantayı motorun kaporasını verince aldım da ama motorum bugün teslim alacağım yalnız motorun üzerinde bu çanta ufakmı görünür yoksa kappak35 mi alsaydım diyorum ama oda çok büyük olur ve hantal durur diye düşündüm çünki ben kazdağlarını falanda geziyorum o nedenlede çok sallanır ve hoş olmaz diyerek k30 u aldım inşallah hoş durur motora takınca çünki ben birzda aşırı titiz ve takıntılıyımdır daha motor gelmeden çanta yı aldım dünde miçhelin lastiklerin siparişini verdim birde motoru alırken zinciri orinkli zincirmi yapsam acaba dişililer ona göre alışır ve sonradan değişince dişlilerde sorun olma diye düşünüyorum ama hayırlısıyla şu motorumu bir alayım ne gerekiyorsa yapacağz artık KARA ELMASIMA.
    saygılarımla
    slmlr
    Alabilirseniz k35 ile değiştirmenizi tavsiye ederim kask artı bir parça ince kıyafet ve benzeri ebatlarda eşyalar sığdırabilirsiniz ama 30 luğa sadece kask sığar

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alabilirseniz k35 ile değiştirmenizi tavsiye ederim kask artı bir parça ince kıyafet ve benzeri ebatlarda eşyalar sığdırabilirsiniz ama 30 luğa sadece kask sığar
    evet arkadaşım haklısınız k30 a sadece kask sğıyor denedim eldivenleride kenarlara şıkıştırabiliyorsun.
    ama benim sıkıntım k35 te çok büyük olur sallanırmı ve hantal mı duru diye düşüüdm,aslında tabiki k35 daha fazla malzeme alır ve o nedenle takıntı yaptımya.hayırlısı artık.

Motosikleti
    Honda CBF 150 2011
    şimdi sevgili arkadaşım sevgili kardeşim bugün yazdığın bu mesajı okuyunca ilk an aklımdan acaba bu arkadaşımız aldatıldımı sorusu geldi yani sana söz veripte sonra onlara tanıdık samimi başka biri çıkınca ortaya listeden brini kaydırmaları gerekiyordu oda sanamı denk geldi sorusu geldi aklıma ama bunu hemen değerlendirmeden önce senin bu sitede bi geçmişine bakmak istedim ve tüm yazdıklarını okudum inceledim bir saat zamanımı aldı ama önemli olan birşeylerin açıklığa kavuşmasıdır benim için ki gördüklerimi senin yazdıklarını aynen aşağı çıkartıyorum.... devamıı en sonda....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 ----------

anlıyorum ama böylede çok çıplak gelyor gözüme ya her nedense alışmışım benim siyah incimin her yeri dolu dolu duduyordu ondan fakat en kısa zamanda aceles yok deyip geçme için rahat olsun. ben 2010 modelimi satana kadar 12.000 km devirdm çok şükü hiçbir yan yatma çamura batma yapmadım ama motoru sattım 2. sahib daha ilk haftasında sehpaya alırken elinden kaçırmış ve düşürmüş ve şunu söyliyeyim ki ilk baştan oda istememş ve bende tamam o zaman sorun yok demrlerimi alırım 200 TL düşerim hesaptan demiştim sonradan zor ikna oldu aldı ve düşürdüğü gün gördü ki onun kafa grenajının kırılmasından o korumalıklar kurtardı ve o zaman memnun kaldı fakat NOT: koruma demirlerimiz granajlardan yaklaşık olarak iki parmak açıklıktadır motoru yere düşürdüğünde bu demr br parmak içerye doğru kaymıştır ve neredeyse demrler olmasına rağmen yineden eğildiği için kıracakmış SONUÇ: bazı arkadaşlar varki çok kabalığı önlemek adına bu demrler olabildiğince granajlara yakın tutuyorlar bilerek eğiyorlar bunu szler sakın yapmayın çünkü bir fizik kuralı vardır ki o da demirin bile dayanma gücüdür düştüğünde biraz esneme payı kalsın yoksa korumalığın ne anlamı var SAYGILAR efenim..
    farkettiyseniz o mesajların hepsi mart ayında atılış ve soylenmiş.Mart ayında sipariş verdigimde nisanda gelecek denmişti bana.neden mart ayında mayısta gelecek motor için kapora vereyim.Alacagım renk siyahtı ,kırmızılaırn hepsi söz verilmişti.motorun bulundugm yere kargosuda gerekecekti bu yuzden birkaç gun gecikse bile ben en gec nisan sonu yada mayıs bası alırım diyordum.Mayısta alacak olmam kargodan ötürü olurdu.Yani mayısta gelecek motorlardan bahsetmemiştim.Arşatırma için sagol.
    [COLOR="DarkOrange"][B]one life,live it.[/B][/COLOR]

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    evet arkadaşım haklısınız k30 a sadece kask sğıyor denedim eldivenleride kenarlara şıkıştırabiliyorsun.
    ama benim sıkıntım k35 te çok büyük olur sallanırmı ve hantal mı duru diye düşüüdm,aslında tabiki k35 daha fazla malzeme alır ve o nedenle takıntı yaptımya.hayırlısı artık.
    k46 belki biraz büyük olabilir fakat k35 i rahatlıkla götürür bu makina. cbf in hakkını yememek lazım. bildiğiniz üzere motorun ön tarafı enduro gibi bi hayli heybetli. arkayada sağlam bi çanta oturtunca müthiş bir bütünlük sağlanmış oluyor. k46 çantalı cbf lerin fotolarını arkadaşlar sağolsunlar geçmiş sayfalarda paylaşmışlardı bence görünüm olarak hiçbir sıkıntı yok. fakat benim tercihim şimdilik k35 ten yana. bunun sebepleri ; 1. k46 fiyatının yaklaşık yarısı olması 2. uzun yola pek gitmiyorum 3. artçı pek taşımıyorum 4. sürekli yanımda olması gereken malzemeler: eldiven,kask,dizlik,yağmurluk(katlayınca kaskın içine sığıyor). bu malzemeler için de k35 yeterli. bu motorun hakkı zannımca en az k 35tir. saygılar...
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf kullanıcılarından bir yazı
    yağ değişimlerini 4000 de bir olmak üzere Elf Campione 10-60 ile yapınca
    cbf 150 max 200 gram yağ eksiltiyor 2007-2009 ve 2010 model cbf de denedik
    ama castrol 10-40 ile aynı kullanım koşullarında 4000 km de 400 grama yakın eksiltme gözlemledik

kullanılan yag,yağ değişim km si,kullanım tarzı,hava ve yol şartları bunları olumlu yada olumsuz değiştirir.

yağ yakmayan cbf 150 olduğuna inanmıyorum yağ yakanlar içiniz rahat olsun yağ yakması kullanıcının kontrolunde olduğu sürece hiç bir sıkıntı yaratmaz zira motosiklet randımanlı çalışıp yoluna gidiyor eksoz dumanında yağ yaktıgına dair bir belirti vermiyorsa sıkıntı yok

cbf 150 bilgi paylaşım bölümünü vakit ayırıp okumanı tavsiye etmem yoksa benim gibi motor falan alamazsın gözünü kapayıp alacaksın yağ yakarsa eklersin ama konrol edip durmalısın. motor kısa ömürlü ama parçası ucuzmuş herkes yaptırıyor. biniyor. sorun yok için alıyorsa al
    ben tercih yapamadım. ama ybr city alcağım bulursam temiz
    yazı benımdi elf yağı aratırken kendi yazıma denk geldim googleda
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    k46 belki biraz büyük olabilir fakat k35 i rahatlıkla götürür bu makina. cbf in hakkını yememek lazım. bildiğiniz üzere motorun ön tarafı enduro gibi bi hayli heybetli. arkayada sağlam bi çanta oturtunca müthiş bir bütünlük sağlanmış oluyor. k46 çantalı cbf lerin fotolarını arkadaşlar sağolsunlar geçmiş sayfalarda paylaşmışlardı bence görünüm olarak hiçbir sıkıntı yok. fakat benim tercihim şimdilik k35 ten yana. bunun sebepleri ; 1. k46 fiyatının yaklaşık yarısı olması 2. uzun yola pek gitmiyorum 3. artçı pek taşımıyorum 4. sürekli yanımda olması gereken malzemeler: eldiven,kask,dizlik,yağmurluk(katlayınca kaskın içine sığıyor). bu malzemeler için de k35 yeterli. bu motorun hakkı zannımca en az k 35tir. saygılar...
    Bence 46 gayet uygun bir çanta, eksikliğini hissettiğinizde anlayacaksınız bunu iki tane fullface kapalı L beden kask alıyor. Başka da bir şey almıyor. Çantada Karpuz gibi ağır ve hareket eden bir şey taşımazsanız çantanın herhangi bir rahatsızlığı olmuyor. (5kg karpuz almıştım çantanın bir sağına bir soluna gezdi durdu. Bende diyorum arka tekerde bir problem mi var salınıyor motosiklet kafasına göre ) Velhasıl kelam 46 iyidir. İyiliğinden ziyade ihtiyacınızı karşılıyor.

Motosikleti
    CBF250
    Az önce bayii ile görüştüm plakam yarına geliyormuş, malum ist. beşiktaş şubesi baya sıkıntılı....
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

guneylee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 Nisan Stoğu...
    Alıntı _UnReaL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce bayii ile görüştüm plakam yarına geliyormuş, malum ist. beşiktaş şubesi baya sıkıntılı....
    Onca zaman merakla bekledim ve plaka sonunda çıktı küheylanımı galeride son haliylede gördüm ancak kardeşim gibi yakın olduğum arkadaşımla beraber alacağımız için ve para konusunda ufak bi sorun çıktığı için şimdi alamıyoruz motorumuzu :(:( ama yarın öbür gün inş. almış olacağız havalar inş. bundan sonra bu günkü gibi olur ...

Herkeze kazasız,belasız sürüşler...
    Saygılar...
    Üzülme! İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    k35 güzel duruyor ben 46litre almayı düşünüyorum çift kask veya bagaj olur diye :D
    tabi dandik bişey k46 kappa ya okadar para veremem:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler