Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tammmaaaaa buldum millet sinanaksu arkadaşımızın sayfa 1023 te resimler tanıyan var mı?
    bence hiç beklemeye gerek yok sinan abinin motoru al derimuzun camına bayıldım kappa 46 zaten ayrı bi artısı olmuş...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    vites göstergesi için bi inceleyeyim motoru deyip geçtim motorun başına. grenajları sökmeden olmayacak gibi o nedenle ileri bir tarihe erteledim ( 1000bakımında servisten bilgi alırız ayrıca diyede üstelemedim) baktım zincirde hafiften yağla beni diyor. bir bezle sildim bi güzel zinciri. yağdanlığa doldurduğum tam sentetik motor yağıyla her baklaya bir damla sağlı sollu damlatıp el ile 3-5 tur attırdım zincire. ardından bir süre bekleyip yağın fazlasını aldım kağıt havlu ile. ve çalıştırdım motoru. sıçrama falan olmadan yağlama işini halletmiş oldum. zincirin sesi değişti valla. motor yağı hala ilk günki gibi renk olarak.272km de motor ve yağda en ufak bir EKSİLME YOK

zincir temizleme ve yağlama aparatı gördüm içinizde kullanan yada yakından gören varmı?
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    [QUOTE=alper150zc;2316954]ya bu zincir yağlama spreyini bulamadım giti temizleme spreyini buldum castorl 17tl idi ama yağlamayı bulamadım bulsamda nasıl temizlemem gerektiğini bilmiyorum vede 300km rede 1mi yapmalıyım bunu suan 300e geldi zincirden hafif bi ses geliyor yağsızlıktanmı oluyor bu[/QUOT

Benzinciden yarım kilo gaz yağı alıyorsun, nalburdan 3 TL kıl fırça alıyorsun , bir de 10 numara motor yağı. Önce gaz yağı ve fırça ile zinciri tertemiz yıkıyorsun, kuruluyorsun, sonra 10 numara yağ ile yavaş yavaş yağlıyorsun. bu kadar. sonra da çalkala yavlum çalkala. Sevgili arkadaşlar bazı saplantılara girmeyin, bu işin içine girdikçe batarsınız. sonra zevk işkenceye dönüşür. Bakıyorum, temizleme spreyi 20 kağıt, yok efendim zincir yağı 40 kağıt, yok bilmem ne spreyi bilmem kaç kağıt. Bir zamanlar çamaşır makinesi çıktı demişlerdi, sonra yok deterjanı özel olacakmışşş, yok kireç çözücü olmadan olmazmış, yok arada bir makine temizleyici kullanmak lazımmış, yok yumuşatıcı olmadan olmazmış vay efendim illaki bu marka olacakmış, üleyyn bi don yıkamanın maliyeti 20 tane don parası ediyor. Arkadaşım koç gibi koy benzinini her 3000 de bir değiştir yağını, canın sıkıldıkça yağla zincirini kuzu kuzu bin . Tavsiyelerim acizanedir.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    güntekin kıl fırça daha ucuz haklısın , ama eline bez al sil kurula üstüne sıçrar ellerin kokar vs vs vs . benim gördüğüm aleti zincire takıyorsun 2 tane hortumu var. 1. ye bir kavanoz koy , 2. hotum bir plastik şişeye bağlı. şişeye dolduruyon gazı tekeri döndürdünmü fırçalar 4 tarafından gazla beraber fırçalıyor zinciri. zincir kutuya girerken zenci çıkarken pırıl pırıl. 2 tur attırdınmı işlem tmam. bu arada kirli gaz kavanoza doluyor. . gaz koyduğun hortumun ucundan bu kez yağ veriyon fırçalar bi güzel zinciri yağlıyor. eline gaz bulaştırmadan, tekerine yağ -gaz sışratmadan işlem bitiyor. aslında parada değil ama kullanan varmı diye sordum.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güntekin kıl fırça daha ucuz haklısın , ama eline bez al sil kurula üstüne sıçrar ellerin kokar vs vs vs . benim gördüğüm aleti zincire takıyorsun 2 tane hortumu var. 1. ye bir kavanoz koy , 2. hotum bir plastik şişeye bağlı. şişeye dolduruyon gazı tekeri döndürdünmü fırçalar 4 tarafından gazla beraber fırçalıyor zinciri. zincir kutuya girerken zenci çıkarken pırıl pırıl. 2 tur attırdınmı işlem tmam. bu arada kirli gaz kavanoza doluyor. . gaz koyduğun hortumun ucundan bu kez yağ veriyon fırçalar bi güzel zinciri yağlıyor. eline gaz bulaştırmadan, tekerine yağ -gaz sışratmadan işlem bitiyor. aslında parada değil ama kullanan varmı diye sordum.

Faideli bir ürüne benziyor , satışı falan nerede , online satış adresi bilenimiz var mı?
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    bilgi veren arkadaşlara teşekkürler. bende ustaya katılıyorum spreye felan bence gerek yok zincir mazotlada temizlenirki gaz yağı daha ucuz. 20liraya yaklaşık 6 litre gaz yağı alırsınki gerek yok ama ömür boyu kullan diğeride 20w50 yağ bile olur hazırda ne bulursan değilse ince yağ alır kullanırsın masrafa gerek yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:18 ----------

ayrıca lastik eldivende olabilir bu işler için ince olanı mazot parçalar ama kalın olanı, bulaşık eldiveni olanından alınabilir .

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, biraz önce Pendik Güngör motorla görüştüm. Nisan ayı teslim cbf 150 motorlar haftaya gelecekmiş ve sahiplerine teslim edileceklermiş, bilginiz olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:58 ----------

Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgi veren arkadaşlara teşekkürler. bende ustaya katılıyorum spreye felan bence gerek yok zincir mazotlada temizlenirki gaz yağı daha ucuz. 20liraya yaklaşık 6 litre gaz yağı alırsınki gerek yok ama ömür boyu kullan diğeride 20w50 yağ bile olur hazırda ne bulursan değilse ince yağ alır kullanırsın masrafa gerek yok.
    Ben zamanında tinerle zincir temizliği ve jant temizliği yapıyordum, zinciri çok güzel temizliyor fakat 8-10 ay sonra jantların boyaları dökülmeye başlamıştı. Gaz da tiner etkisi gösterirse, jantlara temas ettiği için boyasını çözme gibi bi sıkıntı oluşabilir.

Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...e-yaglama.html yanlız uygulamayı yapan arkadaş ortalığı biraz dağıtmış gibi burada uygulama filmi var http://www.youtube.com/watch?v=T35YIPmasXg

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır arkadaşım bin devir fazla olması 9 bin devirin içinde 1000 devirin dengeli dağıtarak olmasıyla olur. İkinci söylediğine gelecek olursam ilk kez motor kullanmıyorum ki 90 km hızda kaçıncı viteste olduğumu bilemeyecek kadar cahil olayım değil mi
    [QUOTE]
    Rica ederim Onu kastetmedim,sadece yanılgı olabilir...ama bu durumda bir farklılık var,lütfen diğer devirlerdede elde ettiğin değerleri paylaşıver de neticeye varalım...hatta diğer arkadaşlardanda paylaşan olursa karşılaştırma açısından iyi olur...herkese kazasız sürüşler ...
    Hep Pür Dikkat...

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Zinciri tiner yada mazot,gaz yağı vs.. gibi şeylerle yıkadıktan sonra bol sabunlu su ile yıkanırsa böyle boya dökülme sorunu yaşamassınız.

Benimde cbf 150'de jantları kendim boyamıştım hiç boya dökülmesi ile karşılaşmadım,her temizlikten sonra sabunlu su ile mutlaka yıkardım,fazerdede aynı şekilde uygulamaya devam ediyorum.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    cbf 150
    merhaba honda severler ben adana da sucular dan honda cbf sordum nisan da faln dediler işte fiyat 3760 tl plaka falan dahil deil önceki sayfalara baktımda biraz fark var durumu nedir bu işin pazarlıı varmıdır acaba adamlar biraz bitarafları kalkmış gibiler tekelci gibi yani buralarda başlka yokmu imiş zaten ne falan ne diyorsununz sizler teşekkurler

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    bende 3900 aldım kardeş daha aşasını istanbuldaki 1-2bayi veriyor sadece
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Temizlik işlerinde (zincir ve jant temizliği gibi)n güzel sonucu gaz yağı ile alabilirsiniz. Ankara'da gazyağı bulmak zor olabiliyor. 4 mevsim bulunduğu yer ise akköprü migros'un karşı tarafında köşedeki petrol ofisi. Çevik kuvveti geçince Köprünün dibindeki. Orada gaz yağı bulunuyor.

Motosikleti
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizlik işlerinde (zincir ve jant temizliği gibi)n güzel sonucu gaz yağı ile alabilirsiniz. Ankara'da gazyağı bulmak zor olabiliyor. 4 mevsim bulunduğu yer ise akköprü migros'un karşı tarafında köşedeki petrol ofisi. Çevik kuvveti geçince Köprünün dibindeki. Orada gaz yağı bulunuyor.
    jant boyasına zarar vermezmi
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KONULAR'LA ALAKASI YOK DİYİCEM OLMUYCAK AMA BİRŞEY SORUCAM ;

AydoğanX = Yani ismail abiden haberi olan ? Vede SinanAksu'dan haberi olan görünmez oldular ?

[QUOTE=GÜNTEKİN;2317042]
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu zincir yağlama spreyini bulamadım giti temizleme spreyini buldum castorl 17tl idi ama yağlamayı bulamadım bulsamda nasıl temizlemem gerektiğini bilmiyorum vede 300km rede 1mi yapmalıyım bunu suan 300e geldi zincirden hafif bi ses geliyor yağsızlıktanmı oluyor bu[/QUOT

Benzinciden yarım kilo gaz yağı alıyorsun, nalburdan 3 TL kıl fırça alıyorsun , bir de 10 numara motor yağı. Önce gaz yağı ve fırça ile zinciri tertemiz yıkıyorsun, kuruluyorsun, sonra 10 numara yağ ile yavaş yavaş yağlıyorsun. bu kadar. sonra da çalkala yavlum çalkala. Sevgili arkadaşlar bazı saplantılara girmeyin, bu işin içine girdikçe batarsınız. sonra zevk işkenceye dönüşür. Bakıyorum, temizleme spreyi 20 kağıt, yok efendim zincir yağı 40 kağıt, yok bilmem ne spreyi bilmem kaç kağıt. Bir zamanlar çamaşır makinesi çıktı demişlerdi, sonra yok deterjanı özel olacakmışşş, yok kireç çözücü olmadan olmazmış, yok arada bir makine temizleyici kullanmak lazımmış, yok yumuşatıcı olmadan olmazmış vay efendim illaki bu marka olacakmış, üleyyn bi don yıkamanın maliyeti 20 tane don parası ediyor. Arkadaşım koç gibi koy benzinini her 3000 de bir değiştir yağını, canın sıkıldıkça yağla zincirini kuzu kuzu bin . Tavsiyelerim acizanedir.
    söylediğin her cümleye katılıyorum ve aynısını yapmaktaydım eski motoruma, 20Tl yağ ile honda bayii de satılan 5Tl balata spreyne para harcamaktansa her temzlik vakti geldiğinde 27TL verip orjinal ÇEK, zncr kullanmayı terch ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:37 ----------

Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faideli bir ürüne benziyor , satışı falan nerede , online satış adresi bilenimiz var mı?
    (unsaloc) Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

Motosikleti
    içimde bu makyajlı cbf150l,ler yağ eksiltmiycek gibi bi his var:D

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içimde bu makyajlı cbf150l,ler yağ eksiltmiycek gibi bi his var:D
    hiç yaşamadım 2010 modelnde bunu ben ama bakalım alınca görcez yenisinde ve inşallah yaşamayız dyorum
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

ufukgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdi MT-07 sarı, Önce CBF150 syh
    iy peki seninde bikaç tecrüben vardır ona göre konuşuyorsun haklısındır elbet. neyse tamam özür. ama hiçte önemli bişey olmadığını imaa etmeye çalıştım sadece

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1JFnaKi6A
    Nezaketin için teşekkür ederim Özürlük birşey yok... Ben de aslında biliyorum ki çoğu kaliteli aracı servisler mahvediyor ama gel gör ki sorumluluğu onlara yıkabilmek için garanti süresi bizim tek şansımız. 0 km motor yatak sardığında "kullanıcı hatası" diyebilecek kadar olgun servis servislerimiz var çünkü.
    Güvenle, Keyifle, Yıllarca...
    Ufuk Gürkan YILDIRIM

Motosikleti
    cbf150
    Bize söylenen gazyağı iyidir, zincire, janta zarar vermez. Tozlu pis olan zincirini onunla temizlersin sonra ise 10 numara yağ ile fırça ile yağlarsın.

Ben daha gazyağı ile temizleme işine girişemedim(üşengeçlik ve gazyağı bulamama) ama 10 numara işine devam. Bir de motorda pas sökücü spreyim var, yağmur yağıp çamur akınca hemen zincirimi onunla spreyliyorum. Oring olmadığı için zincire zararı yoktur diye düşünüyorum.(Bu spreyler ucuz hem pası da alıyor)
    Eskiden zincirim çabuk bollaşırdı, şimdi ise hem daha sakin kullanıyorum hem de zincir suyu görünce hemen yağlamaya çalışıyorum, uzama olmuyor, yani o kadar azaldı uzama olayı.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler