Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@mmucit birşeyi çok isteyince olurmuş diyolar ya, yalan walla
    Bir de şöyle derler, hayırlısıysa olsun.

İnan bu senin için şu anda çok anlamsız gelecek ama demekki senin için şu an motosiklet iyi birşey değil. Ya da o sana başka sorunlar açacak.

Biz iyi niyetli olup, vicdanımızın sesini dinleyerek iyi şeyler yaptıkça hayat çok daha güzel olacak.

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duruma göre mucit, standart buluşmalara ve şehir içi keyif turlarıma has motorumla çıkıyorum.

otobanlık işler olursa ya da mevcut gezide katılımlarda küçük cc yoksa mecburen moruğu çıkarıyorum.

tabi bir de nişanlım moruğu daha çok seviyor. baskılar sonucu da oluyor arada.

yani ismail de biliyor, gruptaki insanlara tuhaf geliyo ama fırsat buldukça küçük cc'yi tercih ediyorum.
    Sen işi çözmüşsün.

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta 5lt benzin aldım 111km giti yedeğe düştü baktım yedek depo 2.6lt yani 2.4lt yakmışım 111km rede motor suan 150km düşün rodajdayım:D
    Yeni kasaların bu özelliğine imrendim doğrusu, yoksa başka ek bir güzellik görememiştim.

Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık on gün önce çanakkale pekcan da siyah ve gri cbfin olduğunu söylemiştin ya işte o gri cbf i almak bana nasip oldu.yarın 15:30 da otobüse verecekler cumartesi sabah inşallah Amasya dan teslim alacağım. sana çoook teşekkür ederim Allah razı olsun, kaza bela göstermesin
    Nasip işte, nereden nereye. Hem de ucuza.

Alıntı talhaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama bu forumu neredeyse başından beri okumuşumdur birbirinize bağlılığınız çok hoşuma gitmişti cbf 150 ye okadar çok heveslenmiştim ki olmadı bugün eskişehir özmert bayine gittim sadece nakit satılıyormuş oyüzden mecbur vaz geçmek zorunda kaldım çok şey öğrendim sizlerden okumaya devam
    Her zaman bekleriz.

Alıntı guneylee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hergün güzel haberlerle burada konuşuyoruz sohbet ediyoruz ama malesef bugün biraz üzücü bi haber vericem (en azından benim için üzücü)

31.03.2011 tarihi saat 21:30 sularında Kartal yakacıkta olan varsa veya buraları bilen varsa yolu bilir. Soğanlık caddesinde çocuk hastanesine gelmeden dört yol var ahanda orda herifin tekine girmiş bulunmaktayım :S

Adam tali yoldan selektörlerime kornalarıma aldırmadan önüme atlayınca bende şirket motorudur nasılsa ve activaya bişey olmaz diyerek çok az bi kurtulma payım olmasına rağmen arabanın üstüne doğru motoru yönlendirerek motordan atladım. Bende çizik dahi yok adamın wolksvagen jettasının sol arka tarafını komple göçerttim (çok da iyi oldu. Bir dahakine soluna bakarak geçer artık...) en az 600-700 liralık hasarı var. Bizim activada ise sadece ayna patladı başka hiç bişey yok.

Allahtan müdürlerim falan çok anlayışlı insanlarda sorun çıkmadı. Gerçi zaten sorun çıkacak bir durum yok çünkü ben haklıyım ana yolda 40-50 giderken herf tali yoldan önüme atladı hemde onca ihtarıma rağmen(korna-selektör)

ADAMIN ARABASI SAĞDA GÖRÜNEN GRİ JETTA.

Resimler nedense görünmedi sizdede göremiyen varsa buyrun linklerden bakabilirsiniz...
    Geçmiş olsun ama yine de böyle yapmasan daha iyiydi, ne dersin?

Tamam, trafikde adam sayılmamak insanın kanına dokunuyor ama....

Bunların çoğu cahilliklerinden(Büyük çoğunluk bu grupta, bu yüzden iyiki motosiklet kullanıyorum diyorum, yoksa ben de trafikde bu cahillerden olurdum, bu ara ne demişler cahille sohbet etme küstürürsün,...), birazı öküzlüklerinden(affedersiniz gerçek öküzleri tenzih ederim), bir kısmı ise manyaklıklarından(zaten bütün yollar onların, biz her nedense işgal ediyoruz onların yollarını) yapıyorlar bu tip bizi öldürme girişimlerini.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    黑穆拉特 chinese cub
    mmucit Bir de şöyle derler, hayırlısıysa olsun.

İnan bu senin için şu anda çok anlamsız gelecek ama demekki senin için şu an motosiklet iyi birşey değil. Ya da o sana başka sorunlar açacak.

Biz iyi niyetli olup, vicdanımızın sesini dinleyerek iyi şeyler yaptıkça hayat çok daha güzel olacak.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/newr...#ixzz1IF4FyZ00

helal çok güzel düşünce ve söz
    'He who laughs last, was too slow to get the joke'::146::::145::::piloot::

guneylee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 Nisan Stoğu...
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ama yine de böyle yapmasan daha iyiydi, ne dersin?

Tamam, trafikde adam sayılmamak insanın kanına dokunuyor ama....

Bunların çoğu cahilliklerinden(Büyük çoğunluk bu grupta, bu yüzden iyiki motosiklet kullanıyorum diyorum, yoksa ben de trafikde bu cahillerden olurdum, bu ara ne demişler cahille sohbet etme küstürürsün,...), birazı öküzlüklerinden(affedersiniz gerçek öküzleri tenzih ederim), bir kısmı ise manyaklıklarından(zaten bütün yollar onların, biz her nedense işgal ediyoruz onların yollarını) yapıyorlar bu tip bizi öldürme girişimlerini.
    Hepinize çok teşekkürler. Ben bu şekilde olmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum. En azından 1 tane gerizekalıyı korkutmuş bulundum. Birdahakine yarım saat bakar öyle geçer o yoldan.
    Üzülme! İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur...

@guneylee
    Geçmiş olsun, Allah tekrarını yaşatmasın.
    Sana birşey olmaması sevindirici.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta 5lt benzin aldım 111km giti yedeğe düştü baktım yedek depo 2.6lt yani 2.4lt yakmışım 111km rede motor suan 150km düşün rodajdayım:D
    Benzin aldıgında depoda biraz benzin vardır ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:02 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yeni cbf alanların yaptığı yanlış bişey varyoksa 100 kmde 2.5 litre yakıyosa rodajda ilerde 2 litre yakıcak yoksa bu yeni kasalar su ve benzin karışımıylamı çalışıyo

su filan katıyomusunuz

birde ben derim ki rodaj bitmeden sağlıklı bi ölçüm yapın,tavsiyem shellden depoyu fulleyin bi 100 km civarı gidin sonra aynı pompadan depoyu tekrar fulleyinbu ölçümdeki değerlerde bu şekilde çıksın artık pesi dicemcbften başka motor alınmaz ufak cc tabi

demek kuryeler boş yere yeni kasaya geçiş yapmıyolar var bi bildikleri
    Ben eğer uyarsa yeni karbüratörle değiştirmeyi düşünüyorum.Gomple motoru değiştirmeyelim şimdi

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    mrb arkadaşlar
    benimm motorum nisan partisinde gelicekmiş,acaba nisan partsini nisanın kaçında dağıtırlar bayi ilere biginiz varmı?
    hepinize kazasız cezasız sürüşler,ÇANAKKALE ye şehitliklere gelirseniz haber verirseniz kılavuzluk yaparım yardımcı olrum.
    slmlr
    Ercan

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amasya ya giden cubuf benim evin oradan geçecek. hayırlı olsun , kazasız belasız sürüşler dilerim.
    teşekkür ederim birlikte nice yollara

kaza..
    geçmiş olsun

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nasip işte, nereden nereye. Hem de ucuza.
    evet kesinlikle bir şeyin olacağı varsa tüm imkanlar seferber oluyor. hakkımızda hayırlısı olsun da ne olursa olsun...
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

slm arkadaşlar bugün tekrar onda bayisine gittim orda SYM xs 125 diye bi motor vardı taywan malı dediler diğer çinliler gibi değilmiş sağlammış biraz araştırdım fazla kullanıcısıda yok size bir sorayım dedim yardımcı olursanız sevinirim.

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar
    benimm motorum nisan partisinde gelicekmiş,acaba nisan partsini nisanın kaçında dağıtırlar bayi ilere biginiz varmı?
    hepinize kazasız cezasız sürüşler,ÇANAKKALE ye şehitliklere gelirseniz haber verirseniz kılavuzluk yaparım yardımcı olrum.
    slmlr
    Ercan
    Eveet , Mart teslimi motorlarını bekleyen arkadaşlar uzun süre gemi geldi gitti , yan yattı , gümrüğe girdi , bayilere dağıtılıyor , dağıtıldı telaşı ve heyacanının sonunda motorlarına kavuştular. Fırsat buldukça izlenimlerini bize aktarıyorlar , yazmasamda her gün yazılanları okuyorum. Tüm arkadaşlara izlenimlerini aktardıkları için teşekkür eder ve motorlarını hayırla , zevkle kullanmalarını dilerim.

Nisan'ın ilk günleriyle birlikte şimdi sıra geldi bizim heyecanlı bekleyişimize . Dün , siparişimi verdiğim bayiyi arayıp sordum var mı bir problem diye. Problem yok ama Nisan sonu teslim ederiz dediler. İçimden ben sizden daha önce biliyorum motorların ne durumda olduğunu dedim ama telefonda bayana pek belli etmedim , eh bekleyelim bakalım dedim.

Mart teslimi tüm aksaklıklara rağmen Mart'ın üçüncü haftası teslim edildiğine göre , bizim Nisan teslimleri motorlarımızda bir aksilik olmaması halinde Nisan'ın ikinci haftası bayilerde olur gibime geliyor.

Bakalım kısmet , heyacanla girdik bekleme sürecine , daha fazla uzamazsa bizim için hayırlı olur
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    yan çanta demirlerini sevdim beni yançanta derdinden kurtardı ,
    ahmet abi bu yan çanta demirleri çok hoşuma gitti yakın zamanda ben de taktırmayı düşünüyorum katlanabilir bir sistem zannedersem. bantla birleştirilmiş kısım bant söktüğünde düşüyor mu yoksa kilit tarzı birşeyi var mı? birde fiyatı nedir? efeye yakın arkadaşım ve kuzenim var hemen aldırayım. bir de komik gelebilir ama motor bayiden çıktığında içine yağını koyuyolar mı?

31.03.2011 tarihi saat 21:30 sularında Kartal yakacıkta olan varsa veya buraları bilen varsa yolu bilir. Soğanlık caddesinde çocuk hastanesine gelmeden dört yol var ahanda orda herifin tekine girmiş bulunmaktayım :S

Adam tali yoldan selektörlerime kornalarıma aldırmadan önüme atlayınca bende şirket motorudur nasılsa ve activaya bişey olmaz diyerek çok az bi kurtulma payım olmasına rağmen arabanın üstüne doğru motoru yönlendirerek motordan atladım. Bende çizik dahi yok adamın wolksvagen jettasının sol arka tarafını komple göçerttim (çok da iyi oldu. Bir dahakine soluna bakarak geçer artık...)
    Geçmiş olsun bende kuryeyim. Bazen aynen senin yaptığın gibi yandan çıkan öküze hiç fren yapmadan tam şoför kapısından girip oturduğu yeri dağıtmak istiyorum.

Bugün benim içinde maceralıydı.Son dakikalarda servis minibüsü kullanan bir hayvan aradan geçmeyeyim diye aniden gazlayıp arayı kapatınca öndeki aracın tamponuna giriyordum! Son anda motoru yatırıp tampon altına dalınca çarpışma olmadı.bende birşey yok, motorda yok.kalkıp ileride kırmızıda yakaladım adamı.50 yaşlarında bir şey.Niye aradan geçiyorsun, geçme aradan diyor.Gördün mü beni aynadan dedim, gördüm dedi.

Ben aslında şiddete karşı bir insanım.Trafikte de kimseyle dalaşmamak için özel gayret gösteririm.Ama bugün hakikaten kendimi çok zor tuttum.Muhtemelen adamın yaşına da hürmeten.Ama yanlış yaptığımı sonra anladım.Adam beni kasti olarak kazaya sevk ediyor ben halen yaşını başını düşünüyorum.Gerçi döverken ölme ihtimali de var.Onu da düşünmek lazım.

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    güneyli kardeşim geçmiş olsun... aman dikkat...

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    ahmet abi bu yan çanta demirleri çok hoşuma gitti yakın zamanda ben de taktırmayı düşünüyorum katlanabilir bir sistem zannedersem. bantla birleştirilmiş kısım bant söktüğünde düşüyor mu yoksa kilit tarzı birşeyi var mı? birde fiyatı nedir? efeye yakın arkadaşım ve kuzenim var hemen aldırayım. bir de komik gelebilir ama motor bayiden çıktığında içine yağını koyuyolar mı?
    kilit olayı yok taşıyıcıda ben bi cırt ile hallettim. motor yağına gelince inanki bilmiyorum. koymamış olsaydılar şu ana kadar yatak sarardı sanırım. hahahahahaha açıp bakmadım yani . ben en iyisi ödediğim paraları kalem kalem yazayım .

3.550 tl motor için
    150 tl yan ayak , koruma demiri ve çantalıklar için yan-arka
    toplamda 3700 lira ödedim. ayrıca 200lira ruhsat-plaka-vergi vs tuttu.

motorun bu haliyle mal oluşu 3900tl dir.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    @ guneylee-Geçmiş olsun kardeşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:51 ----------

[QUOTE=-ibrahim-;2307021]Benzin aldıgında depoda biraz benzin vardır ya ]

bencede depoda önceden birşeyler varmış...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    Jawa kardeşim sana da geçmiş olsun. Herkeze çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için..

Ben artık yeter diyorum başka da birşey demiyorum. Adam göz göre göre benim önüme atlayabiliyorsa demekki ya cinayet işlemeye meyilli bir pisikopattır kendisi yada gerizekalının tekidir.

Araba kullananlar elbette var aramızda ama lütfen üstünüze alınmayın. Ben bu şekilde dikkatsizce veya dikkatli olupta görerek motorun önüne girenler için söylüyorum.

Resmen BEYİNSİZİN tekiydi çarptığım adam hemde AVUKAT olduğunu söylemesine rağmen. Tali yoldan önüme atladığını kabul ediyor ama hatalı olan sensin diyor bir insan bu kadar beyinsiz olabilir ancak. Neyseki polislik bir işimiz olmadı ve kim hatalı kim hatasız onun arayışına girmedik iki tarafta sigortadan tamirini yaptıracak...

Neyse bu kadar olumsuzluk yeter olumlu şeyler düşünelim mesela nisan partisi ne zaman gelir konşuk motora beklemekten ve minibüse binmekten sıkıldım(daha 2 gün olmasına rağmen)

Bir an önce gelsede onu galeride süsliyip püsliyip çıkıp gezsem
    Üzülme! İstediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur...

Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    kilit olayı yok taşıyıcıda ben bi cırt ile hallettim. motor yağına gelince inanki bilmiyorum. koymamış olsaydılar şu ana kadar yatak sarardı sanırım. hahahahahaha açıp bakmadım yani . ben en iyisi ödediğim paraları kalem kalem yazayım .

3.550 tl motor için
    150 tl yan ayak , koruma demiri ve çantalıklar için yan-arka
    toplamda 3700 lira ödedim. ayrıca 200lira ruhsat-plaka-vergi vs tuttu.

motorun bu haliyle mal oluşu 3900tl dir.
    iyi fikir cırt yada çıt mesela deri mont tamircilerine ya da ayakkabıcılara deriden çıtlı bir kemer de yaptırılabilir hem sağlam olur.ben yan ayak ve motor koruma demiri için 75 tl ödedim demek ki arka ve yan çanta demirleri de yaklaşık 75 tl. bir de benim motora taktıkları parçalar orjinal değilmiş. motor yağını şundan sordum yağı ben koysam garanti dışına çıkabilir belki diye.cevap için teşekkür ederim abi. sorular sorular... son 34 saat hadi hayırlısı

Motosikleti
    iyi fikir cırt yada çıt mesela deri mont tamircilerine ya da ayakkabıcılara deriden çıtlı bir kemer de yapılabilir hem sağlam olur.ben yan ayak ve motor koruma demiri için 75 tl ödedim demek ki arka ve yan çanta demirleri de yaklaşık 75 tl. bir de benim motora taktıkları parçalar orjinal değilmiş. motor yağını şundan sordum yağı ben koysam garanti dışına çıkabilir belki diye.cevap için teşekkür ederim abi. sorular sorular... son 34 saat hadi hayırlısı
    Kanki arka koruma&yan-arka çanta demiri için 80 lira fiyat aldım konşuktan. Hakikaten benimde hoşuma gitti bu demir bende istiyorum siyah cırtlar var onlar bence işimizi görür hemde dikkat çekmez.

Galeriye motorumu teslim almaya gittiğimde inş. Far koruma ve ön korumayı zaten fiyata ekletmiştim. Bunun dışında yan çanta&koruma demiri, tank ped ve kappa k35 taktırıp öyle çıkarıcam.

Bunların dışında alarm,branda ve aklımda olan birkaç şey daha zamanı geldikçe motoruma takıcam.

Bekle ALLAH bekle bakalım ne zaman gelicek bizim cubuflar

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    branda kesin şart. sabaha karşı ciğ düşüyor sonrada toz toprak konuyor üstüne. eksik olarak bi topcase kaldı. 35 litrelik bi kappa düşünüyorum . sözde sipariş ettim tamam dediler sonra abi ellerinde yokmuş dendi bekliyorum. yada siyahrenk olanından alacam fevzioğlundan. pazartesi bi daha görüşeyimde durum netleşecek.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    ben de ideal boyutundan dolayı k35 düşünüyordum fakat bazı arkadaşlar titrediğini söylemişti. fiyat/performans olayındaki gibi bir karşılaştırmak gerekirse işlevselliği/dezavantajları göz önünde bulundurursak alınır bir ürün müdür? kullanan arkadaşlardan bunun cevabını rica ediyorum teşekkürler...

Motosikleti
    ben de ideal boyutundan dolayı k35 düşünüyordum fakat bazı arkadaşlar titrediğini söylemişti. fiyat/performans olayındaki gibi bir karşılaştırmak gerekirse işlevselliği/dezavantajları göz önünde bulundurursak alınır bir ürün müdür? kullanan arkadaşlardan bunun cevabını rica ediyorum teşekkürler...
    Ben çok araştırdım. Şekil,işlevsellik,dayanıklılık ve en önemlisi (en azından benim için) fiyat bakımından kappa k35 en ideal çantadır bunu bilir bunu söyler ve motorum geldiği gibide bunu taktırırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler