Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    baktık diskte eğilme yok ince baktık en ufak bişey yok zaten o düşmeye göre diskin hasar görmesi çok zor bi yere çarpması lazım oda olmamış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı omerdusmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf konusunda Bİşe demicem Ama tahminimce 130-140 görür eminim ama ybr Gelince burda ybr ile ilgili cevabını bulamassın..
    130-140 göreceğinden nasıl eminsin anlamadım. Düz yolda normal şartlarda imkanı yok bu hızları göremezsin.

11,28 beygir bir motor olduğunu hatırlatırım. Kendinizin test etmediği konularda hem tahminimce diyorsunuz hem eminim diyorsunuz
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Buda Videom İzleYin..!!!

http://www.youtube.com/watch?v=FkGycOpw4OY

Sabah aldıgım votka Fazla adrenaline sebep oldu.
    Yazılarını da okudum, videonu da izlemek gafletinde bulundum ne yazık ki. Bence sen motor kullanma bi süre daha. Takıl buralarda. Kaza yapan insanlarla ilgili başlıkları oku. Güvenli sürüş teknikleriyle ilgili başlıkları oku. Yaşında ilerlesin biraz, olgunlaş. Başka türlü, Allah korusun ama, seninle ilgili kötü bi başlık açmak zorunda kalacağız bu gidişle...
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılarını da okudum, videonu da izlemek gafletinde bulundum ne yazık ki. Bence sen motor kullanma bi süre daha. Takıl buralarda. Kaza yapan insanlarla ilgili başlıkları oku. Güvenli sürüş teknikleriyle ilgili başlıkları oku. Yaşında ilerlesin biraz, olgunlaş. Başka türlü, Allah korusun ama, seninle ilgili kötü bi başlık açmak zorunda kalacağız bu gidişle...
    omer dusmez düşerse birgün kötü düşecek kasksız korumasız motora binmek çok tehlikeli.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Yaşım 17 Ehliyete 10 ay var
    Ciddiyim ama Merak etmeyin yahu kopardınız beni haaaa
    Harbi kopardınız Ama 2 senedir kullanıyom Motor sadece bi kere 30 kmh deyken düştüm kaydım :D:D:D ehlenceli oldu Ösgür abi beni eleştirmekten vazgeçmicen dimi yahu herzaman öle sürmüyom yahu Korkmayın..
    Şaka Bi yana Siz korktunuz herhal Korkmayın sadec gaza geldimmi öle yaparım yoksa güvenli sürerim
    Ah ehliyet ahh Ama çaktırmıyomm Boy:183 Kilo 72 göstermiom yane sadec tipten kaybediom Ama bi kask Tm işde
    Polis çevirdi Kaskın nerde dio ehliyet demio

Buda Videom İzleYin..!!!

ben kendi adıma korkmuyorum zaten, senin adına korkuyorum
    videon gerçekten içler acısı+ehliyetin yok+"TEM" de kasksız polis çevirdi diyorsun+video açıklamanda sabah sabah "VODKA" yı fazla kaçırdım böyle oldu yazmışsın+motora düzgün binmek haricinde her şeyi yapmışsın videoda+gaza çabuk gelirim diyorsun
    ben artık tek bir şey diyorum
    "UMARIM YARIN ÖBÜR GÜN SENİNLE İLGİLİ KÖTÜ BİR BAŞLIK GÖRMEYİZ BU FORUMDA"

sen şimdi biz sana karşı çıktık diye tutup kızarsın bize...
    mühim değil, istersen kız ama lütfen motosiklete binme...
    hatta özgür aileni tanıyorsa onlarla konuşsun, seni beraberce motordan uzak tutsunlar akıllanana kadar...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Kızmam yahu neie Kızım size Sizde Etrafımdakiler gibi yapma manyakmısın salakmısın dienlerdensiziz Ama Özgür abi tanımıyo ailemi :D:D (iiyiki) hem tanısa Bi farklılık olmas bence :D neyse Daha iyi hareketler ile daha iyi cam olsaydı iyi olurdu ama neyse He bide +"TEM" de kasksız polis çevirdi diyorsun""
    Tem demedimki Sadece yunus çevirdi kaskımın olup olmadıgını sordu kasksız görürsem canını yakarım dedi bende ehe evet hep öle olur dedim tabi içimden. :D Abi ben neyse konu başlıgı fln açma konusunda Ciddi degilsiniz Umarım..???

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Kızmam yahu neie Kızım size Sizde Etrafımdakiler gibi yapma manyakmısın salakmısın dienlerdensiziz Ama Özgür abi tanımıyo ailemi :D:D (iiyiki) hem tanısa Bi farklılık olmas bence :D neyse Daha iyi hareketler ile daha iyi cam olsaydı iyi olurdu ama neyse He bide +"TEM" de kasksız polis çevirdi diyorsun""
    Tem demedimki Sadece yunus çevirdi kaskımın olup olmadıgını sordu kasksız görürsem canını yakarım dedi bende ehe evet hep öle olur dedim tabi içimden. :D Abi ben neyse konu başlıgı fln açma konusunda Ciddi degilsiniz Umarım..???
    sen motosikleti mantığını, tehlikelerini bilerek ve gaza gelmek için değil de zevk almak için kullandığın sürece bir başlık açılmasına gerek kalmaz zaten.
    bir de şöyle düşün, her motorcu etrafındakiler için motosikletin reklam tahtasıdır.hadi sana bir şey olmadı diyelim, ya seni görüp örnek alan etrafındaki ufak çocuklar ne olacak, oyle kimse yok deme illaki vardır ve onlar abilerini örnek alırlar.hadi sen akıllanma dönemini bir kaza bela olmadan atlattın diyelim, onlar atlatamazsa sen bu vicdan azabını kaldırabilecekmisin(afaki konuşuyorum ama olmaz olmaz)
    o yüzden sen en güzeli motor kullanmayı seviyorsan adabıyla kullan, korumalarını kaskını giy, keyifli gezilerini etrafınla paylaşıp insanlara öyle örnek ol.
    seni bu yüzden parmakla işaret edip göstersinler.
    "şu geçen kaza yapan vs.. " çocuk diye göstermesinler...

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Evet güsell Söyledin ama ben gerçekten herzaman öle degilim hepp saglamm düzgün kullanırım Yane yanlış anlamayın saten alınca gezi mezi Olursa Görüşürüs inş. görürsün ... ama bunları yapmadanda altımdaki makineyi çözemiom..

Örnek konusuna gelince Saten korkuyolar kuzenlerim ordakiler yapmaslar sen manyaksın diyerekk tırsıyolarrr

Motosikleti
    cbf 150
    merhaba arkadaşlar. ilgili videoyuizledim ve sizlerle paylaşmak istedim. geçen yıl tem otoyolundan silivri istikametinde otombille gece 02:00 sıralarında gidiyorum önce ne olduğunu anlayamadan hızla sağımdan ve hemen ardındanda bir başkası ve peşpeşe 4 -5 motor şeklinde sağımdan ve solumdan geçtiler. ancak buradaki geçişler öyle sağlama - sollama şeklinde olmayıp ters yönden yani karşımdan gelerek yapılan geçişlerdi. düşünün şimdi adamların altındaki motorlar ile yaptıkları 150 - 200 km süratler ve benim twingo aracımla yaptığım 120 -130 km süratlerin kafa -kafaya çarpıştığını. motordakinin kendi tercihidir ne olur bilmem ama bu süratle çarpışmadan benim dahi sağ kurtulmam mucize olacaktır. bunun adına kimileri adrenalin kimileri cesaret kimileri süper kullanım diyebilirler ama bence olayın içinde zoraki rol almam nedeniyle ve 39 yaşında olup bir çocuk ve aileye sahip sıradan bir vatandaş olarak söyleyebileceğim şey serseriliktir, sorumsuzluktur. haklı nedeni, açıklaması, mazereti olamaz. işin kötüsü yaz aylarında tem otoyolunun o bölgelerinde ters yolda yapılan bu denemeler bir güne mahsus olmayıp sıksık tekrarlanmaktaymış.

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Motorun 1000km. bakımını geçen hafta yaptırdım. Bugün bi işim çıktı Polatlıya gitmem gerekti motorla gittim geldim. Motorun performansında 1000km. bakımı öncesiyle pek fark göremedim. Motor 500-600 km. deyken sivrihisara kadar gidip gelimştim. O zaman rodajda olduğu için fazla basmamıştım. Arada bi denemiştim motoru. Bugün genelde tam gaza yakın gittim. Motorun normal seyir hızı 100-105 bazen 110 civarında. Yokuş aşağı üzerine yatınca 120yi görüyor. Daha fazla zorlamadım. Ben 1000km. bakımından sonra biraz daha performans artışı olur diye bekliyordum.

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    Yaşım 17 Ehliyete 10 ay var
    Ciddiyim ama Merak etmeyin yahu kopardınız beni haaaa
    Harbi kopardınız Ama 2 senedir kullanıyom Motor sadece bi kere 30 kmh deyken düştüm kaydım :D:D:D ehlenceli oldu Ösgür abi beni eleştirmekten vazgeçmicen dimi yahu herzaman öle sürmüyom yahu Korkmayın..
    Şaka Bi yana Siz korktunuz herhal Korkmayın sadec gaza geldimmi öle yaparım yoksa güvenli sürerim
    Ah ehliyet ahh Ama çaktırmıyomm Boy:183 Kilo 72 göstermiom yane sadec tipten kaybediom Ama bi kask Tm işde
    Polis çevirdi Kaskın nerde dio ehliyet demio

Buda Videom İzleYin..!!!

insanların ilgisini çekmek için bu tür hareketlerden vazgeçmelisin.yaşın daha 17.daha çok gençsin .yaptığın hareketler tehlikeli desem benle dalga geçersin ama motosiklet kullanmak o kadarda hafife alınacak bişey değil.trafikte ilk hedef biziz.çoğu araç kullananlar motosikletlileri kale almıyorlar.bu yüzden biz motosiklet kullanıcılarına ayrıyeten bir iş düşüyor.o da şoförlerin hatalarını telafi etmek.bu yüzden en azından boy ve posunun ağırlığını kişiliğine yansıt.inşaallah telafisi mümkün lomayan bir olayla karşılaşmazsın

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun 1000km. bakımını geçen hafta yaptırdım. Bugün bi işim çıktı Polatlıya gitmem gerekti motorla gittim geldim. Motorun performansında 1000km. bakımı öncesiyle pek fark göremedim. Motor 500-600 km. deyken sivrihisara kadar gidip gelimştim. O zaman rodajda olduğu için fazla basmamıştım. Arada bi denemiştim motoru. Bugün genelde tam gaza yakın gittim. Motorun normal seyir hızı 100-105 bazen 110 civarında. Yokuş aşağı üzerine yatınca 120yi görüyor. Daha fazla zorlamadım. Ben 1000km. bakımından sonra biraz daha performans artışı olur diye bekliyordum.
    Yağı değişip tazelenince sesi epey bi güzelleşiyor, yumuşuyor. 0-100 ivmelenmesi kısalıyor ve yakıt tüketimi düşüyor. Rodaj sırasında hiç denemedim gerçi ama yağı değiştikten sonra 110a eskisinden daha hızlı ulaştığı gibi 110u da geçer oldu.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brody 1000 bakımından sonra motor pat die bi evre geçirmio 1000 ortalama bi rakam yani ondan sonra son süratine ulşacak diil bence motorunada çok yüklenme 2000 km kadar ara ara yüklen motorunun ömrünü kısaltırsın bu gidişle motorun asıl son hızı 5000 km gelince anlarsın motor tamamen açılır ne yapıosa odur son hızı ben sana söliim taş çatlasa yokuş aşağa 125

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Alıntı a.banus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanların ilgisini çekmek için bu tür hareketlerden vazgeçmelisin.yaşın daha 17.daha çok gençsin .yaptığın hareketler tehlikeli desem benle dalga geçersin ama motosiklet kullanmak o kadarda hafife alınacak bişey değil.trafikte ilk hedef biziz.çoğu araç kullananlar motosikletlileri kale almıyorlar.bu yüzden biz motosiklet kullanıcılarına ayrıyeten bir iş düşüyor.o da şoförlerin hatalarını telafi etmek.bu yüzden en azından boy ve posunun ağırlığını kişiliğine yansıt.inşaallah telafisi mümkün lomayan bir olayla karşılaşmazsın
    İnş. Tşk ederim Uyarı içinn

seruvenci80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 siyah
    ömer düşmez in videosunu izledim..hiçbirşey söyleyemiyorum..zaten yeterince şey söylenmiş..
    brody bakımlardan sonra bencede çok ahım şahım bi değişiklik olmuyor..bence insanlar psikolojik olarak iyi hissediyorlar sadece..

son hız konusunda benim fikrim ilerleyen kilometrelerde bi değişiklik olmaz..bi arkadaş 5000 lere gelince artacağını düşünüyor..ben düşünmüyorum..bu motorun oluru düz yol 110 yokuş aşağı 120 dir..

buarada 4000 kilometredeyim ;)

motor sorunsuz gidiyor..bu hız yetsin arkadaşlar herkese..şehir içinde zaten dahası gerekmez..cbf imi seviyorum
    GAME OVER

Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı değişip tazelenince sesi epey bi güzelleşiyor, yumuşuyor. 0-100 ivmelenmesi kısalıyor ve yakıt tüketimi düşüyor. Rodaj sırasında hiç denemedim gerçi ama yağı değiştikten sonra 110a eskisinden daha hızlı ulaştığı gibi 110u da geçer oldu.

Katılıyorum, benim motorda da yağ değiştikten sonra 0 - 100 hızlanmasında sanki süre kısaldı gibi. Bu arada bu aletin hele de düz yolda 130 - 140 görmesi çok zor. Sadece 2 kez o da yokuş aşağı 120 gördüm. 5000km'lerden sonra illa ki açılır ama 140 falan imkansız.

ömerdüsmez, sana ben hiç bir şey demiyorum abisi. Umarım ailen bunları görür ya da öğrenir de sana gereken işlemi yapar. Bu iş şakaya gelmez.

Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum, benim motorda da yağ değiştikten sonra 0 - 100 hızlanmasında sanki süre kısaldı gibi. Bu arada bu aletin hele de düz yolda 130 - 140 görmesi çok zor. Sadece 2 kez o da yokuş aşağı 120 gördüm. 5000km'lerden sonra illa ki açılır ama 140 falan imkansız.

ömerdüsmez, sana ben hiç bir şey demiyorum abisi. Umarım ailen bunları görür ya da öğrenir de sana gereken işlemi yapar. Bu iş şakaya gelmez.
    benim niyayet 1000 km yi devirdi motorum.ben de dnb ye gitmeyi düşünüyorum.yağ olarak mobil tam sentetik koydurmayı düşünüyorum.
    son hız olarak ben aralarda zorladım motoru, tek kişi de 2 kişi de en fazla 110 gördüm şimdilik ama kısa sürelerde.en fazla 5-10 dakkalığına yolculuk başına.
    son hız olarak bana da 140 hayal geliyor zaten ama belki dişli değişimi ile, oda belki, 130 ları görebilir bu motor iyice açıldıktan sonra.
    ben belki 2-3 bin km sonra bir dişli olayına girebilirim.ufak bir modifikasyon olarak tatmin de olmuş olurum.zaten başka bir şey yapmanın gerekli olduğunu da düşünmüyorum.bu dişli olayı son hızda motoru rahatlatır sanıyorum.
    önceki viteslerde nasıl bir etkisi olur bilemem ama...

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    arkadaşlar ben 5000 de motor 140 olur demedim saten 5000 de artık karakteri oturur motorun oda en fazla taş çatlasa 125 yapar oda yokuş aşağa dedim 5000 de açılcak demedim ama 5000 e kadar motor geliştirir kendini ayrıca bu benim fikrim diil ustaların zaten bu motor 140 yaparsa bide bu işin durması var motor için 110 iidir fazla zorlamayın düşününki sizi fazla zorladıklarında yıpranırsınız motorda böle bişey işte gerek yok hız motoru diil tadını çıkarın sadece

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5000 km de motosiklet kendini bulur......katılıyorum Benim ilk motosikletim olan iğrenç çin li makinanın bile sesi daha hoş çıkmaya başlamıştı , her halde bu tadından yenmez...
    selamlar.

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ailem bunları görüyor orası bizim sokak Ama alıştılar artık Bişde demiolar
    Biliom şakaya gelmes Ama onlardan bişe Olmas Neyse benim konumu kapatalımm Plsss
    Tmm o ideo yok ben öle yapmadım Hepinizden Ösür diliom Bidaha yapmamaya çalışıcam.. Sorry aLL...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler