Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

2007 model 2008 çıkışlı. benim çocuğumdan buyük

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bence erken, bu kadar çabuk değişmesi gerekiyorsa sıkıntı var..
    zenon bunu beğendi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Chronix iş yerime gelip beyin bırakmış :D Aksam eve gidince bir test ederim artık ;)

Evlat olsa sevilmez ama boyle süprizler yapıyor yine yırtıyor :D allah razı olsun
    puser bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chronix iş yerime gelip beyin bırakmış :D Aksam eve gidince bir test ederim artık ;)

Evlat olsa sevilmez ama boyle süprizler yapıyor yine yırtıyor :D allah razı olsun
    denedin mi?

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Kuralkanı sevmememiz için bir neden..

az önce modellere bakarken garanti konusunda şöyle bir ibare buldum "Garanti: 2 Yıl veya 30.000 Km (Hangisi önce dolarsa) , Ticari ve mesleki amaçlar için satın alınan ürünlerde garanti süresi 1 yıl veya 10.000 Km (Hangisi önce dolarsa)"

cidden ben anlam veremiyorum böyle olaylara, verebilen biri varsa aydınlatsın beni..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster

az önce modellere bakarken garanti konusunda şöyle bir ibare buldum "Garanti: 2 Yıl veya 30.000 Km (Hangisi önce dolarsa) , Ticari ve mesleki amaçlar için satın alınan ürünlerde garanti süresi 1 yıl veya 10.000 Km (Hangisi önce dolarsa)"

cidden ben anlam veremiyorum böyle olaylara, verebilen biri varsa aydınlatsın beni..
    benim esas anlamadığım şu meslek icabı alım olayını nasıl ispat ediyorlar. ruhsat sahibi şirketse "hım, demek bunu meslek icabı alınmışlar" şeklinde mi yorumluyorlar. yada adam kendi adına almış ama servise üzerinde kurye kıyafetleri ile gitmiş, o zaman görüpte "aa bak bu motor meslek icabı kullanılıyor, garanti süresini hemen düşürelim" mi diyorlar.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denedin mi?
    Yok Henüz denemedim aksam eve gidince denerim...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Yok Henüz denemedim aksam eve gidince denerim...
    pardon. sen onu dün yazdın da, ben şimdi gördüm sandımdı
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    benim esas anlamadığım şu meslek icabı alım olayını nasıl ispat ediyorlar. ruhsat sahibi şirketse "hım, demek bunu meslek icabı alınmışlar" şeklinde mi yorumluyorlar. yada adam kendi adına almış ama servise üzerinde kurye kıyafetleri ile gitmiş, o zaman görüpte "aa bak bu motor meslek icabı kullanılıyor, garanti süresini hemen düşürelim" mi diyorlar.
    Şirket üzerine alınınca gecerli sanirim o olay...

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bence de çok anlamsız. şirket üzerine alsak yada varsayalım kurye motoru olarak kullanıcaz, o vakit motor 3 kat daha devirli mi kullanılıyor. niye bu fark anlamadım. neticede herkesin bir işi var. yırtmaya çok müsait.
    mesela benim ufak çapta bir restorantım var. belkide ben sıfır alsam kuralkan abiler benim motoru serviste kullandığımı iddia edeceklerdi...
    zenon bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tekfur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de çok anlamsız. şirket üzerine alsak yada varsayalım kurye motoru olarak kullanıcaz, o vakit motor 3 kat daha devirli mi kullanılıyor. niye bu fark anlamadım. neticede herkesin bir işi var. yırtmaya çok müsait.
    mesela benim ufak çapta bir restorantım var. belkide ben sıfır alsam kuralkan abiler benim motoru serviste kullandığımı iddia edeceklerdi...
    iddia ile olmuyor, sanırım alırken ticari kullanım için diye bişeyler var. Tam detayını bilmiyorum ama öyle iddia ile yada gözlem ile "bu motor ticari amaçlı" denmiyor diye biliyorum. Arabalar için de aynısı geçerli galiba.
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Dün Chronix in beynini denedim Devir yükseltmeyi kesti ama rolanride debriyaş tam sıkıkken halla stop ediyor.
    ( Takip etmeyenler için Akü yeni sıfır akü akımla falan bir ilgisi yok.)

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tekfur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ticari olması tabiki kafasına göre değil sen motosikleti alırken şahıs adına aldıysan hiç bir sorun olmaz. Ama adamlardan 10 tane aynı motoskletten alıp indirim yaptırıp birde restoranın üstüne kayıt yaptırdıysan o zaman ticarı araç sınıfına koyarlar

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Dün Chronix in beynini denedim Devir yükseltmeyi kesti ama rolanride debriyaş tam sıkıkken halla stop ediyor.
    umarım yeni cdi üniten cabuk gelir.
    stop etme olayı için hangi devirde stop ediyor acaba. mesela rölanti arada bir 1.2 ye düşüyor ve o an stop ediyor olabilir. 1.6 - 1.4 arası stop etmemesi lazım, neticede motorun sıcakken normal rolanti devri bu değerler. hatırladığım kadarıyla bu durum her debriyaja basıp süzüldüğünde gerçekleşmeyen, zamansız ender olarak başına gelen bir şeydi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    umarım yeni cdi üniten cabuk gelir.
    stop etme olayı için hangi devirde stop ediyor acaba. mesela rölanti arada bir 1.2 ye düşüyor ve o an stop ediyor olabilir. 1.6 - 1.4 arası stop etmemesi lazım, neticede motorun sıcakken normal rolanti devri bu değerler. hatırladığım kadarıyla bu durum her debriyaja basıp süzüldüğünde gerçekleşmeyen, zamansız ender olarak başına gelen bir şeydi.
    Viteste elim gazda iken yapmıyor full debriyaj sıkılıyken ara ara yapıyor ve dedigin 1.200 rpm ne düştügünde stop ediyor bir sebebimi var bilmiyorum cdi için belgeyi vereli bu cumartesi 2 hafta olcak bakalım nasil olcak gelsede şu anda benim derdime çözüm degil elimde saglam calışan CDI var zaten Chronix sağolsun onun kini kullanıyorum...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Viteste elim gazda iken yapmıyor full debriyaj sıkılıyken ara ara yapıyor ve dedigin 1.200 rpm ne düştügünde stop ediyor bir sebebimi var bilmiyorum cdi için belgeyi vereli bu cumartesi 2 hafta olcak bakalım nasil olcak gelsede şu anda benim derdime çözüm degil elimde saglam calışan CDI var zaten Chronix sağolsun onun kini kullanıyorum...
    bununla alakalı olmaya bilir ama bir ara konjektörün giriş ve çıkış soketlerine baksana. oksitlenme veya kavrulma sonucu temassızlığa neden olmuş ve elektrik arkı yapıyor mu? geçen ay bakım esnasında tesadüf eseri farketmiştik. bendekiler oksitlenme sonucu ark yapmaya başlamıştı ama voltaj ölçümlerinde 13,5 volt göstererek düşük sayılmayacak değer veriyordu. neticede o andaki elektirik üretim ve sarfiyatına bağlı olarak ark çoğalıp azalacağından gerilimde düzensizliğe neden oluyordu. sana bahsettiğim rolantide sellektöre bir süre basılı tuttuğumda motorun stop etmesi durumu oksitli konjektörleri değiştirdikten sonra yok oldu.

bir de merak ettiğim bir konu var yeni (sıfır sayılacak kadar yeni) ve tam dolu akünün kontak kapalı iken kaç volt elektirk verdiği? benim ustam 12.7 volt vermesi gerektiğini söylemişti ve ben kontak kapalı iken 12.4 volt ölçümleye biliyordum. sıfır akü maksimum 12.7 volt enerji depolayabiliyorsa 12.4 volt yaklaşık olarak akünün %40-50 performansının azaldığını gösterir demişti. gerçi bu aküyle sabahları ilk marşa basışta motoru ateşleyebiliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

düzeltme: 5. satırdaki "oksitli konjektörleri değiştirdikten sonra" ifadesindeki konjektör sözcüğünün doğrusu soket olacaktı.
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    bununla alakalı olmaya bilir ama bir ara konjektörün giriş ve çıkış soketlerine baksana. oksitlenme veya kavrulma sonucu temassızlığa neden olmuş ve elektrik arkı yapıyor mu? geçen ay bakım esnasında tesadüf eseri farketmiştik. bendekiler oksitlenme sonucu ark yapmaya başlamıştı ama voltaj ölçümlerinde 13,5 volt göstererek düşük sayılmayacak değer veriyordu. neticede o andaki elektirik üretim ve sarfiyatına bağlı olarak ark çoğalıp azalacağından gerilimde düzensizliğe neden oluyordu. sana bahsettiğim rolantide sellektöre bir süre basılı tuttuğumda motorun stop etmesi durumu oksitli konjektörleri değiştirdikten sonra yok oldu.

bir de merak ettiğim bir konu var yeni (sıfır sayılacak kadar yeni) ve tam dolu akünün kontak kapalı iken kaç volt elektirk verdiği? benim ustam 12.7 volt vermesi gerektiğini söylemişti ve ben kontak kapalı iken 12.4 volt ölçümleye biliyordum. sıfır akü maksimum 12.7 volt enerji depolayabiliyorsa 12.4 volt yaklaşık olarak akünün %40-50 performansının azaldığını gösterir demişti. gerçi bu aküyle sabahları ilk marşa basışta motoru ateşleyebiliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

düzeltme: 5. satırdaki "oksitli konjektörleri değiştirdikten sonra" ifadesindeki konjektör sözcüğünün doğrusu soket olacaktı.
    Aküyü ölçmedim bendeki stop etme olayınıda hava filtresi ( 5000 km oldu ) Bujiler ( 10.000km oldu ) değiştikten sonra tekrar bakıcam bakalım nasil olcak...

sence bu olay debriyaş ( ) ile mi ilgili??
    yoksa boştayken de aynı sorunla karşılaştın mı??

eğer geçen haftaki kar olayından sonra başladıysa, belki senin depona da kar suyu duhul etmiştir..
    anladığım kadarıyla sen de benim gibi kutuplara yakın oturuyosun.
    bujilere ara ara gelen benzin su karışımı vs.vs...
    zenon bunu beğendi.

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    arkadaşlar motorumu satamadım, bugün bana takas teklifi geldi, sizede bi sorayım dedim.
    2009 model 30bin km'de cbf150, üzerine 3200TL alsam o motoru daha çabuk satabilirmiyim?
    2700TL'ye falan satabilirmiyim. yada hiç uğraşmayıp kredi kartlarından 6000TL çekeyim 12 taksit. %5 komisyon (300TL) alıyor banka.
    motoru sattımmı kredi kartıma yatırırım ne dersiniz?

Bu arada cuma günü geliyorum, geçenki geleneksel ıslak hamburger buluşması gerçekleştimi bakim
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu satamadım, bugün bana takas teklifi geldi, sizede bi sorayım dedim.
    2009 model 30bin km'de cbf150, üzerine 3200TL alsam o motoru daha çabuk satabilirmiyim?
    2700TL'ye falan satabilirmiyim. yada hiç uğraşmayıp kredi kartlarından 6000TL çekeyim 12 taksit. %5 komisyon (300TL) alıyor banka.
    motoru sattımmı kredi kartıma yatırırım ne dersiniz?

Bu arada cuma günü geliyorum, geçenki geleneksel ıslak hamburger buluşması gerçekleştimi bakim
    motor temiz ve gerçekten 30binde ise o dediğin fiyata çok rahat satarsın diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler