Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı orhaninki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba 30000 km de 2006 cometim var.Motosikleti alalı ortalama 1 ay kadar oldu biraz acemilikte olduğundan debriyajı sık kullandığımdan mıdır yoksa yoksa başka bir sebeptenmidir bilmiyorum, motor bugün çalışır vaziyette 1. vitese her vites geçirmeye denemeye çalışımda stop etti.Motosiklet 1 cm yerinden hareket bile edemedi,Sonra çok fazla motor mekaniğinden anlamama rağmen debriyaj manetinin kavramadığını varsayıp debriyaj manetinin ayar kısmından ayarlamaya çalıştım baktım olmuyor,daha sonra eğildim motor alt kısmına debriyaj telini motora girdiği kısımdaki koldan teli biraz gerdirmeye çalıştım ordanda bir netice elde edemedim hatta dahada kötü oldu .Anlayacağınız S.çt.m sonrada bi güze sıvadım.Sizlere 1. sorum debriyaja ben müdahale etmeden önceki muhtemel sorun ne idi 2.si motor tamircisine gitsem çok yüksek maliyet çıkarmı? Herkese kazasız belasız sürüşler
    motorda bulunan ayaklığın merkez noktasının arkasına bakın orda bir parça göreceksiniz öncelikle orayı wd 40 veya gazyağı ile temizlemeye çalışın ve ayaklığı 3-5kere kapatıp açıp tekrar wd 40 sıkın. bu işlemi 2-3 kere tekrarlayın ve 10 dk bekleyin. eğer sonuç alamazsınız ona bağlı bir kablo vardır kabloyu takip edin gidona yakın bir yerden o kabloyu kesip kısa devre yaptırıp birbirine bağlayıp su almayacak şekilde de elektrik bantı ile kapatın.eğer bu şekilde çalışırsa unutmayın ayaklık müşürünüz iptal oldu yani ayaklığı kapattığınızda motorunuz artık durmaz çalışmaya devam eder.benim için önemli birşey derseniz yeni bir ayaklık müşürü çok pahalı değil diye biliyorum 5-10 tl arası birşey...
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka lastigi gökte ararken yerde buldum forum üyelerinden @satoyama dan allah razı olsun lastik seti hediye etti, bende cumartesi taktırdım. Forumdan yaptıgı duyuruya cevap verdim, sağolsun yanıtsız bırakmadı tekrardan burdan teşekürler
    Hakkaten fazla km yapmadığı belli. Satoyama örnek bi davranış sergilemiş.

Tam ihtiyacın varken denk gelmesi, ölçülerin cuk oturması... ... bunlarda yüreğinin temizliğinden olsa gerek Sabit, böyle tesadüf pek sık olmaz
    zenon ve mücahit_89 bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    sattım gitti
    Alıntı orhaninki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba 30000 km de 2006 cometim var.Motosikleti alalı ortalama 1 ay kadar oldu biraz acemilikte olduğundan debriyajı sık kullandığımdan mıdır yoksa yoksa başka bir sebeptenmidir bilmiyorum, motor bugün çalışır vaziyette 1. vitese her vites geçirmeye denemeye çalışımda stop etti.Motosiklet 1 cm yerinden hareket bile edemedi,Sonra çok fazla motor mekaniğinden anlamama rağmen debriyaj manetinin kavramadığını varsayıp debriyaj manetinin ayar kısmından ayarlamaya çalıştım baktım olmuyor,daha sonra eğildim motor alt kısmına debriyaj telini motora girdiği kısımdaki koldan teli biraz gerdirmeye çalıştım ordanda bir netice elde edemedim hatta dahada kötü oldu .Anlayacağınız S.çt.m sonrada bi güze sıvadım.Sizlere 1. sorum debriyaja ben müdahale etmeden önceki muhtemel sorun ne idi 2.si motor tamircisine gitsem çok yüksek maliyet çıkarmı? Herkese kazasız belasız sürüşler
    vitese taktığında ileri hafif atılarak stop ediyorsa debriyaj tam ayırmıyordur. Motorlarımız aynı değil ama bende bu şekildeydi ufak bi ayarla hallettim.

Ama motor hiç tepki vermeden stop ettiyse ayaklıktandır büyük ihtimal

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Arka lastigi gökte ararken yerde buldum forum üyelerinden @satoyama dan allah razı olsun lastik seti hediye etti bende cumartesi taktırdım ahanda resimleri

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphoto...38524659_o.jpg

Forumdan yaptıgı duyuruya cevap verdim oda sağolsun yanıtsız bırakmadı tekrardan burdan teşekürler

http://www.motosiklet.net/forum/dige...en-var-mi.html
    güle güle kullan. yanlış hatırlamıyorsam sen de zaten desenlerinden dolayı metzeler tourance almak istiyordun.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan. yanlış hatırlamıyorsam sen de zaten desenlerinden dolayı metzeler tourance almak istiyordun.
    Aynen valla allahtan başka birşey istesem olcakmış :D
    puser bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Aynen valla allahtan başka birşey istesem olcakmış :D
    Şu kardeşine şöyle güzel bir motor isteseydin ne olurdu
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu kardeşine şöyle güzel bir motor isteseydin ne olurdu
    O ne istediğine karar versin bir sabah, sabah namazına gider toplu namaz kılar dua ederiz :D

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    O ne istediğine karar versin bir sabah, sabah namazına gider toplu namaz kılar dua ederiz :D
    2009 ford focus var onu satar satmaz motoru alacağım,para şimdilik araçta bağlı kaldı.Takasa da koydum şöyle güzel bir motosiklet takası olursa vereceğim.Aklında olsun,sahibinden ilan no: 108456741
    zenon bunu beğendi.
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    2009 ford focus var onu satar satmaz motoru alacağım,para şimdilik araçta bağlı kaldı.Takasa da koydum şöyle güzel bir motosiklet takası olursa vereceğim.Aklında olsun,sahibinden ilan no: 108456741
    neler oluyor orada? gördüklerinden ancak şunu çıkarabildim. motoru satıp, yeni motor bakarken uygun fiyatlı bir ford focus gördün, aldın. 115 beygir ama kesmedi seni. 2000 model de olsa bir racinge takas edeyim dedin, şimdi üzerine para bile vermeseler razısın

biliyorum. bütün bu karmaşık hareketleri zihinleri dağıtıp o ıslak hamburgerleri unutturmak için yapıyorsun
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neler oluyor orada? gördüklerinden ancak şunu çıkarabildim. motoru satıp, yeni motor bakarken uygun fiyatlı bir ford focus gördün, aldın. 115 beygir ama kesmedi seni. 2000 model de olsa bir racinge takas edeyim dedin, şimdi üzerine para bile vermeseler razısın

biliyorum. bütün bu karmaşık hareketleri zihinleri dağıtıp o ıslak hamburgerleri unutturmak için yapıyorsun
    Hakkaten böyle mi yapmışım yahu şaka bir yana parayı arabaya bağladım onun satılmasını bekliyorum.4 teker hevesim olsa satılcak araç değil ama şeytan dürtüyor ha bire motor motor diye. Yakında satılır zaten,600 lük motorla geri döneceğim inşallah.İlk posta ıslak hamburgerler benden o vakit
    zenon bunu beğendi.
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Hakkaten böyle mi yapmışım yahu şaka bir yana parayı arabaya bağladım onun satılmasını bekliyorum.4 teker hevesim olsa satılcak araç değil ama şeytan dürtüyor ha bire motor motor diye. Yakında satılır zaten,600 lük motorla geri döneceğim inşallah.İlk posta ıslak hamburgerler benden o vakit
    süper. yanına bir de limonata ısmarlattımı görev tamamdır. tamam tamam, hadi o da benden olsun.
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Bu comet 'cilerin gönlü de çok zengin be kardeşim
    zenon bunu beğendi.
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Hazır bu soguk günlerde araba ile ıslak hamburger servisi cek bari :D
    puser bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Hazır bu soguk günlerde araba ile ıslak hamburger servisi cek bari :D
    Z@B!T doğru söylemişsin kardeşim

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    yer ? zaman ? mekan ? her zaman göreve hazırız çok şükür.
    puser ve zenon bunu beğendiler.
    Bir gün mutlaka ...

hgures - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Arkadaşlar,

2012 Nisan çıkışlı 250 Comet'im var 1-2 ay önce devir saati çalışmaz oldu. İzmir'de bir (sözde yetkili) servise 4,000 bakımı için götürdüğümde tüm bağlantılarını ıvır zıvırını kontrol etti ama çözemedi. Hafta içi bir ara gel arıza kayıdı geçelim dedi. Ama ne mümkün ben Salihli'de çalışıyorum, motosikletimde burada. Gidemedim. Kaldı...

Şimdi zaten hava muhalefeti nedeniyle pek binemiyorum hele hele iş yoğunluğundan hafta içi İzmir'e de götürme şansım yok. Hysoung Source'a baktım 400-500 TL. İçim acıdı.

Var mı pratik bir önerisi olan?

Arıza şu şekilde; KM saati çalışıyor ama devir saati ortalarda bir yerde kafasına göre takılı durumda. Bir süre 2,000 devirdeydi sonra baktım bir gün eksilerde bir yerde. Yüklenince titriyor kendine göre küçük hareketler yapıyor ama görev görmüyor...

Söz açılmışken bir de şu adı "yetkili" olan ama yağ filtresi bile stoklarında olmayan servislerden dolayı canım gibi sevdiğim motosikletimden soğudum desem inanır mısınız??? İzmir'li arkadaşlara rica etmiştim bir keresinde ama yanıt alamamıştım. Şimdi bir kere daha sorayım bakalım destek alabilecek miyim...

SEVGİLİ İZMİR'Lİ ARKADAŞLAR, 250 COMET İÇİN SERVİS ÖNERİNİZ VAR MI, LÜTFEN DESTEK...

Herkese keyifli günler dilerim. Bahar gelse de tadını çıkarsak yine :-)

birileri ıslak hamburger mi dedi
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı hgures adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

2012 Nisan çıkışlı 250 Comet'im var 1-2 ay önce devir saati çalışmaz oldu. İzmir'de bir (sözde yetkili) servise 4,000 bakımı için götürdüğümde tüm bağlantılarını ıvır zıvırını kontrol etti ama çözemedi. Hafta içi bir ara gel arıza kayıdı geçelim dedi. Ama ne mümkün ben Salihli'de çalışıyorum, motosikletimde burada. Gidemedim. Kaldı...

Şimdi zaten hava muhalefeti nedeniyle pek binemiyorum hele hele iş yoğunluğundan hafta içi İzmir'e de götürme şansım yok. Hysoung Source'a baktım 400-500 TL. İçim acıdı.

Var mı pratik bir önerisi olan?

Arıza şu şekilde; KM saati çalışıyor ama devir saati ortalarda bir yerde kafasına göre takılı durumda. Bir süre 2,000 devirdeydi sonra baktım bir gün eksilerde bir yerde. Yüklenince titriyor kendine göre küçük hareketler yapıyor ama görev görmüyor...

Söz açılmışken bir de şu adı "yetkili" olan ama yağ filtresi bile stoklarında olmayan servislerden dolayı canım gibi sevdiğim motosikletimden soğudum desem inanır mısınız??? İzmir'li arkadaşlara rica etmiştim bir keresinde ama yanıt alamamıştım. Şimdi bir kere daha sorayım bakalım destek alabilecek miyim...

SEVGİLİ İZMİR'Lİ ARKADAŞLAR, 250 COMET İÇİN SERVİS ÖNERİNİZ VAR MI, LÜTFEN DESTEK...

Herkese keyifli günler dilerim. Bahar gelse de tadını çıkarsak yine :-)
    Dostum, izmirli iyi servis konusundaki bu sorunu gt250r formunda da sormanı öneririm. neticede oranın popülasyonu daha fazla. gt ile gtr aynı motsikletler. senin sorunun devir saatinle de alakalı olabilir, ona giden sinyalle de. yani belki saat sağlamdır ama devir sinyali doğru gitmiyordur. far tasının içerisindeki soketlerden biri devir saati ile alakalı. düşük ihtimal ama şansın varsa soket çıkmış veya temassızlık yapıyor olabilir.

servis neticede onarım yapmayacak bozuksa değiştirecek. yani havalardan dolayı motosikletini kullanmıyorsan söyle servise saati söküp kanuniye göndersin. arızalı ise değişirler değil ise aynen geri gönderirler sizde sorunun ondan kaynaklanmadığına emin olmuş olursunuz. aslında gittiğin servis kanuniyi arayıp devir saatinin arızalı olup olmadığını nasıl anlarım diye sorsa, kanunide onlara farın oradaki devir soketini sök ve ölçmeye başla, rolantideyken şu kadar voltaj, yarım gaz verdiğinde şu kadar voltaj (dirence duyarlı bir şeyse şu kadar ohm direnç) değer görmelisin dese olay çözülecek. değerler doğruysa devir saatinin arızalı olduğu değil ise devir sensörünün veya kablolamanın arızalı olduğu anlaşılacak.

konak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200
    Alıntı onursakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolun beyler.

parça bu.

http://merkezyedekparca.com/detay.as...i%20%D6n%20Sag

kaynak kaça yapılır bilmiyorum ama 100 lira çok. başka masraflar var. hem fren hem debriyaj balatalarını değiştirmem lazımken kötü oldu. şimdilik kaynakla geçiştirmem gerekicek sanırım.
    Bende yaşadım aynı olayı ayaklığı söküp ümraniye sanayide kaynak yaptırdım 20TL. 30bim km geçtim halen sorun yok karar senin

Motosikleti
    Honda nc700xa
    yer ? zaman ? mekan ? her zaman göreve hazırız çok şükür.
    Dur bu konuya eyilellim :D Tez zamanda bir kacamak yaparız bu havalarda motoru gectim otobusle araba ile bila insan dışarı cıkarıs gelmiyor :D
    tekfur34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler