Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende ne zamandır gt250 veya gv250 için niyetleniyorum ama nasipmi olmuyor benmi atak yapamıyorum bi türlü aradığımı bulamadım, bulduğumu alamadım
    Şöyle 2 motor var, bi bakın bakalım beğenecekmisiniz :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9515308/detay/ km'si az, aksesuarı yok, fiyatı normal 5700TL civarı alınır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0816926/detay/ aksesuarlı, temiz, acayip hoşuma gitti fiyatı 5800TL civarı alınır
    İlk ilan tabikide. Ben geçen hafta başka bir marka motor aldım. Almasaydım bu siyah bendeydi şimdi emin ol... Kaçırma derim, eğer bir sıkıntısı yok ise
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı bigkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun biraz dışında ama.
    gt250 zincir almak istiyorum. d.i.d. marka. fakat kaç bakla alacağım bilmiyorum. Yardımcı olabilecek varmı ?
    Servisler yardımcı olmuyor maalesef.
    520-112 ayrıca illa did almana gerek yok.. EK da iyi bir zincirdir, ben kullandım 30.000 km kadar görevini çok iyi yaptı diyebilirim. hatta kawasaki de bu zinciri kullanıyor diye biliyorum..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Hyosung GT 250 - NC 700 X
    Arkadaslar merhaba,
    Daha buyuk bir motor almayi planladigim icin motorumu satiliga cikardim. Asagidaki linkten detaylari gorebilirsiniz;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3579557/detay/

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı BSC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba,
    Daha buyuk bir motor almayi planladigim icin motorumu satiliga cikardim. Asagidaki linkten detaylari gorebilirsiniz;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3579557/detay/
    Hayırlı olsun temiz gibi motorun.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 - NC 700 X
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun temiz gibi motorun.
    tesekkurler, elimden geldigince iyi bakmaya calisiyorum.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    arkadaşlar slm. diyerek başlayım konuya. bir süredir yoğunluğumdan dolayı siteye gelemiyorum. fırsat bulduk geldık konuları okuduk aklımızda kalan bir soruyu sormak istiyorum. motorum 2008 dıjıtal göstergelilerden. kontak anahtarını takıp ilk actığımda selamlamafaslında benzin göstergesinin yanında hararet göstergesi çıkmasına rağmen daha sonra kaybolmakta bu normalmidir. yoksa bendemı bır sıkıntı vardır. eğer normal değilse sıkıntı nerden dır nasıl halledirlir vs.vs.vs
    chronix renk güzel olmuş kazasız dürüşler. o led farları kaça mal ettin ??
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar slm. diyerek başlayım konuya. bir süredir yoğunluğumdan dolayı siteye gelemiyorum. fırsat bulduk geldık konuları okuduk aklımızda kalan bir soruyu sormak istiyorum. motorum 2008 dıjıtal göstergelilerden. kontak anahtarını takıp ilk actığımda selamlamafaslında benzin göstergesinin yanında hararet göstergesi çıkmasına rağmen daha sonra kaybolmakta bu normalmidir. yoksa bendemı bır sıkıntı vardır. eğer normal değilse sıkıntı nerden dır nasıl halledirlir vs.vs.vs
    hocam o dediğin elektrik tesisatı sigorta, akü ,beyin vs vs oynadığım da bende de çıkıp kayboluyordu..oluyor arada ve sıkıntı da yaratmıyor.. eyv hocam.. power ledler 8x3 watt, mercek, plaka ve devresi ile 60 TL'ye geldi..
    Two Against the World

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Onu bende fark ettim ama sanırım göstergeler standart ve gt 650 ile aynı ve onda bu hararet göstergesi calışıyor. Hatta bizim motorada bir müşür koyup bunu aktif edebilirmiyiz diye konuşmuştuk :D sonra gereksiz olduğuna karar verdik.

Bir kactane de resim paylaşsaydın keşke

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Arkadaşlarında belirttiği gibi enjeksiyonlu GT 250 ve 650 aynı gösterge panelini kullanıyor ve gt 250'de bu dijitler pasif. GT 250 enjeksiyonlu modellerde hararet göstergesine ısıyı bildirecek bir bir sensör yok. onun yerine enjeksiyon sistemine ısıyı bildiren bir sensör var. adı "ET sensor resistance (motor ısı sensörü)". motor bloğuna bağlı olan bu sensörle alakalı problem olursa dijital göstergende C15 hata kodunu görürsün. motor yüksek ısıya ulaştığında da tahminimce yine aynı şekilde C15 uyarısı verecektir.

ilgilenenler, GV 250 ve GT 250 için hazırlanımış servis onarım kitapçığına (ingilizce) bu linkten ulaşabilir.
    ısı sensörüyle ilgili kısım 29. sayfada. ilk sayfalarda da hata kodlarının anlamları yer almakta.
    UNdocab ve zenon bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Sonunda şu forumda iki kitap kurcalayan adama rastlayabildik.
    Eyvallah hacı verdiğin güzel bilgiler için.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarında belirttiği gibi enjeksiyonlu GT 250 ve 650 aynı gösterge panelini kullanıyor ve gt 250'de bu dijitler pasif. GT 250 enjeksiyonlu modellerde hararet göstergesine ısıyı bildirecek bir bir sensör yok. onun yerine enjeksiyon sistemine ısıyı bildiren bir sensör var. adı "ET sensor resistance (motor ısı sensörü)". motor bloğuna bağlı olan bu sensörle alakalı problem olursa dijital göstergende C15 hata kodunu görürsün. motor yüksek ısıya ulaştığında da tahminimce yine aynı şekilde C15 uyarısı verecektir.

ilgilenenler, GV 250 ve GT 250 için hazırlanımış servis onarım kitapçığına (ingilizce) bu linkten ulaşabilir.
    ısı sensörüyle ilgili kısım 29. sayfada. ilk sayfalarda da hata kodlarının anlamları yer almakta.
    Dokumana gelişi güzel baktım da motorun her yeri sensor be :D telefona atim de serviste okurum artık :D

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    evet dostlar aranıza katılmama çok az kaldı, gittim linkteki ilan sahibi ile görüştüm.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9515308/detay/
    motor bir kere sağ tarafına 20-30 km/h ile giderken düşmüş.oda şöyle olmuş.2 kişi binmişler ve hafif rampa iniyorlarmış.bi köpek karşılarına çıkmış ve korkmuşlar düşmüşler.toprağa düştükleri için fazla bişey olmamış.deponun sağ tarafında ve vites kutusunda biraz çizik var.km'si 4700 gösteriyor ama önceki arızalıymış 1700km civarı değişmiş.yani 6400civarı km'de ve mart 2011 trafiğe çıkışlı, fiyatı 5700TL olarak anlaştık, sizlerde onay verirseniz bu motoru alıyorum inş.
    yorumlarınızı bekliyorum dostlar...
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    evet dostlar aranıza katılmama çok az kaldı, gittim linkteki ilan sahibi ile görüştüm.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9515308/detay/
    motor bir kere sağ tarafına 20-30 km/h ile giderken düşmüş.oda şöyle olmuş.2 kişi binmişler ve hafif rampa iniyorlarmış.bi köpek karşılarına çıkmış ve korkmuşlar düşmüşler.toprağa düştükleri için fazla bişey olmamış.deponun sağ tarafında ve vites kutusunda biraz çizik var.km'si 4700 gösteriyor ama önceki arızalıymış 1700km civarı değişmiş.yani 6400civarı km'de ve mart 2011 trafiğe çıkışlı, fiyatı 5700TL olarak anlaştık, sizlerde onay verirseniz bu motoru alıyorum inş.
    yorumlarınızı bekliyorum dostlar...
    gayet temiz duruyor.. şimdiden hayırlı olsun arka amortisörü de kontrol ettiniz mi ? genel de en sıkıntılı yer orası oluyor
    Two Against the World

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    yok arkayı kontrol etmedim, ben en sıkıntılı yeri gösterge diye biliyordum, oda zaten değişmiş.
    arka kompresörü nasıl kontrol ederim, bi sıkıntısı varsa nasıl anlarım...
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    yok arkayı kontrol etmedim, ben en sıkıntılı yeri gösterge diye biliyordum, oda zaten değişmiş.
    arka kompresörü nasıl kontrol ederim, bi sıkıntısı varsa nasıl anlarım...
    gösterge niye sıkıntılı anlatırsan sevinirim..arka amortisöre gelince yapacağın şey basit aslında arka tarafa bastırıp bırakacakın olduğu yerde kalıyorsa veya çok yavaş şekilde kalkıyorsa bozuk veya bozulma potansiyeli vardır.. ama şu da var bozuk olsa da olmasa da bozulacak orası kesin o yüzden kenara 350 gayme sırf bunun için ayır derim..
    Two Against the World

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gösterge niye sıkıntılı anlatırsan sevinirim..arka amortisöre gelince yapacağın şey basit aslında arka tarafa bastırıp bırakacakın olduğu yerde kalıyorsa veya çok yavaş şekilde kalkıyorsa bozuk veya bozulma potansiyeli vardır.. ama şu da var bozuk olsa da olmasa da bozulacak orası kesin o yüzden kenara 350 gayme sırf bunun için ayır derim..
    Ahmet'im yanlışın var sanırım yani Tamamı değilde bir kısmında, Arkadan bastırıp bıraktığında geri sekmesi ne Çok hızlı nede çok yavaş olacak, amorsitörün görevi de zaten geri sekmeyi azaltmaktır. Basıp bıraktığında gözle görülür bir direnç olması gerekiyor. Yavaş yavaş yukarı çıkması gerekiyor. 3 dakikada değil yalnız indiği kadar hızlı çıkmıyorsa sıkıntı yok.
    ....

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Hafta sonunda bir kac kare ;)

Buradan aşağı indik 250 mt yolsuz yamaçtan aşağı iniş.

Hasılat

4-5 saat dere yatağından yukarı doğru yürüdük
    tekhancer bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Pazar günü zprlu bir inişten sonra ( arazi inşi yukardaki rasimleri olan gezi sonrası ) sürekli arka fren kullanmam gerekti ve indiğimde arka fren 0 turuyordu biraz mola verdik sonra frenler kendine geldi. UNdocab in onerisi hidrolik yagı fazla ısındıgı icindir şeklinde isizn fikriniz nedir?

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    gt250 ve gt250r konusunu birleştirseler nasıl olur? daha derli toplu olmaz mıyız? admiiinnn??? ve arkadaşlar???
    zenon bunu beğendi.
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt250 ve gt250r konusunu birleştirseler nasıl olur? daha derli toplu olmaz mıyız? admiiinnn??? ve arkadaşlar???

önce şu konunun tanıtım içeriğini değiştirsiler hiç fena olmaz. sene 2012 R başlığın da hala 2005 bilgileri var ..

motorun da renk değişimi yapmak isteyenleri fikir olsun.

zenon ve puser bunu beğendiler.
    Two Against the World

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler