Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    2006 cometlere stkanuni servisleri bakıyor mu bakıyorsa kaç para ister ? Veya ümraniye tarafından alırken gösterceğimiz bi yer var mı ?
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müdür sorsaydın hangi yerde bakım yaptırıyorsun diye usta motoru tanır aralarıda iyidir yada sahibini tanır iyi der taş gibi der :D
    ömer usta süper adamdır yapmaz gerçide sen bilirsin
    bu arada motorunu ömer ustaya yaptırırsan karlı çıkarsın :D hem işi bilir hemde ufak tefek şeylere para almaz diğer tamircilerin 3-1 i yada yarısına tamir ettirirsin :D
    Sordum ben kendim bakımını yapıyorum dedi. Sonra bugün gittim gördüm motoru. Ömer ustaya gittik, kanka çıktı adamlar. Ömer usta motora bakmadı bile... Motor 15-20 gün önce istanbuldan gelmiş ama ömer ustaya göre "zaten bildiğimiz motor"... Pek hoş olmadı okadar yol gittikten sonra.

Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Syanur kırmızısı da güzel tabi Konuşmuştum o motorla ilgili,4 e bırakmıştı en son.Lakin vakitsel olarak çok müsait değilim şu aralar..Umarım motor sorunsuz çıkmıştır
    (2006 22.000 km kafa grenajı ve egzoz farklı olan motordan bahsediyorum,birde ben sorunca zinciri değiştirip veririm o sorun değil demişti,zincir değişmediyse fiyata dahil olarak değiştirt mutlaka )
    Ben de satıcının günahını almak istemiyorum tabi ama pek temiz bir motor hissi vermedi bana. Gerçi çok tecrübeli olmadığım için kesin bişey de söyleyemiyorum. İçime sinmediği için Metin ustaya da götürcez yarın bir arkadaşımla birlikte. Hayırlısı...
    #sürenadam

bang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway speed 150
    Alıntı byokko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu satıyorum bilginize...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4802576/detay/
    Öncelikle motorun harika görünüyor : ) gayet temiz : ) aynalarda değişse nefis durucak

Benim 4000 tl sınırım var, bu yüzden alan arkadaşa şimdiden hayırlı olsun
    Kontrolsüz hız,hız değildir

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ümraniyede maalesef yok,en yakın kartalda yeşilyurt motor var
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Syanur,15-20 gün önce aldığına dair telefonda hiç bişey söylememişti.Deposunda boya var mı dedim,"olabilir,emin değilim,bilmiyorum anlamıyorum ben çok" gibisinden cümleler kurmuştu.İyi bir baktır motora mutlaka..

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sordum ben kendim bakımını yapıyorum dedi. Sonra bugün gittim gördüm motoru. Ömer ustaya gittik, kanka çıktı adamlar. Ömer usta motora bakmadı bile... Motor 15-20 gün önce istanbuldan gelmiş ama ömer ustaya göre "zaten bildiğimiz motor"... Pek hoş olmadı okadar yol gittikten sonra.
    üstad o gün bende bakacaktım comete adamı 4-5 gündür göremedim rastlaşamadık :D
    ogünde aradım başkası bakacakmış motora ona gidiyordu o kişi sendin galiba :D
    sincandaki motor demi
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4677726/detay/
    2006 22000 de :D ya içime sinse o km direk söyletmeden alırım :D ama bunu alınca 125 lik çin malı motor gibi sakin akıllı kullanıcan her an sorun çıkarma olasılığı ile motora binmek kötü bişey neden diyecekler ne alaka böyle saçma konuşuyorsun :D

sincandaki bi insan motorunu neden satar ?
    1. kesin gizli bir arızası vardır sen görsen başkası görmez der satar
    2. yıllanmış yaşlı motor masrafı artmıştır sürekli sorun çıkarıyordur geçmişinde hava atmak ğruna çok zorlanmıştır :D
    3.sincanlı adamın malı o kadar kıymetlidirki 5 para etmez şahinini çiz vur bişey yap öldün sen :D değerinin üstüne satıyordur malını % 1000
    4. tamam satıcı temiz gayet iyi niyetli takıntılıda bi adam motorada bakmış yıllardır vs vs :D için rahat etmez hacı :D

o yüzden ısrar edip satıcıyı sıkıştırmadım görüşmek için denk gelmedi demekki bi sebebi var hayırlısı dedim o motordan vaz geçtim :D
    sana dedim ben ama sor bi nerde bakım yaptırıyo ,kendim dediğinde yapıştırıcan nerde usta var kime baktırabiliriz diye :D

ömer ustayla kanka çıktılarsa şansını yitirmişsin bi müşterisi var arkadaşı kawasaki zx-7r satıyordu sordum alınırmı? dedi yorum yapamam , sıkıştırdım son sahibini arıyor dedi :D
    yani alanın elinde kalacak bu motorda bence öyle :D ama neyse hayırlısı bence sen bi 2 binlik daha çık :D gt250r al az km temiz :D

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Zaten asıl sorun alacağın motorun temiz çıkması.Çoğumuz kolay para kazanan insanlar değiliz ve ikinci el motor alırkende bu kadar ince düşünmemiz normal Bazı arkadaşlarımız bunu kararsızlık olarak algılayıp senin motor almaya niyetin yok yaklaşımında bulunabilirler

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Kısmetse bende bir comet sahibi olucam... Bu forumdaki Tüm abilerime kardeşlerime teşekkür ederim. Comet hakkındaki neredeyse bütün yazılanları okudum. Herkezin Emeğine Yüreğine sağlık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:03 ----------

Jantları ve gövde rengi böyle Bi motor arıyorum, bakmadıgım satılık ilan kalmadı, ama bu tarzda bir tane motora denk gelmedim. İstanbul'da bu şekilde satılık motor sahibi olan birisi varsa bana pm atarsa sevinirim.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmetse bende bir comet sahibi olucam... Bu forumdaki Tüm abilerime kardeşlerime teşekkür ederim. Comet hakkındaki neredeyse bütün yazılanları okudum. Herkezin Emeğine Yüreğine sağlık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:03 ----------

Jantları ve gövde rengi böyle Bi motor arıyorum, bakmadıgım satılık ilan kalmadı, ama bu tarzda bir tane motora denk gelmedim. İstanbul'da bu şekilde satılık motor sahibi olan birisi varsa bana pm atarsa sevinirim.
    Şimdiden hayırlı olsun diyelim

Ama bu motor lastiklerine ve kendisine bakıldığında 0km gibi gözüküyor Veya Lastikleri değiştirilmiş ve full tertemiz yıkama yapılmışta olabilir

Sen eli ayağı düzgün motorunda sorun olmayan bir tane alırsan yıkarsın paklarsın o da böyle olur bence
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Syanur,15-20 gün önce aldığına dair telefonda hiç bişey söylememişti.Deposunda boya var mı dedim,"olabilir,emin değilim,bilmiyorum anlamıyorum ben çok" gibisinden cümleler kurmuştu.İyi bir baktır motora mutlaka..
    Bana telefonda ve yüz yüze söyledikleri;

"Ben motordan anlıyorum, önceden de birkaç motorum vardı. Eskiden rayzing vardı bende. Motorumun bakımlarını kendim yaparım. Bu motoru istanbuldan aldım(zaten 34 plaka), öyle haybeye almadım, gittim baktım-baktırdım ona göre aldım. Yani için rahat olsun, hiçbir sorunu yok...Bak far takımını kendim değiştirdim, egzos taktırdım 200 TL ye...(büyük ihtimalle kaza yapan önceki sahibi yaptı bunları). Daha yeni bakımlarını yaptım, istanbuldan geldim zaten geçen gün(zincir TAKIR TAKIR! vuruyor buarada). Para geldi bana biyerden Dragstar alcam...! (yaşı itibariyle baktım, bana gelmeyen okadar para ona nasıl geliyor anlamdım...epey genç kendisi)."

Buarada ilanda KM 22.000 ama motorda(kadranda) ~19.000 yazıyordu. Sordum, "öyle yazdım işte, artarsa diye..." dedi. Bakımlarını kendisi yapmasına rağmen ömer ustayla ahbap çıktılar. Ben de gimat daki Metin ustaya getirisen o usta bakar, al derse alırım yok derse almam dedim. Madem motoruna okadar güveniyosun sorun çıkmaz heralde dedim. Arkadaş "Ankarada hekes beni tanır zaten" dedi ama metin ustayı bilmiyormuş nedense. "Cengiz motora götürelim ozaman, yakın orası" dedim, "Onunla aram çok iyi ama her götürdüğüm motora kötü konuşuyor, sırf gıcıklığına!" dedi.

Ertesi gün Metin ustada buluştuk, sağolsun Fatih adında bir arkadaşım aracı oldu ustayla tanıştırdı beni. Ustanın motoru görmesi yetti zaten. Nezaketen 10-15 saniye baktı motora, "benim bişey söylemem doğru olmaz şimdi" dedi gitti. Benim arkadaşım bile, motor sahibi lafı uzatınca saydı gördüklerini...(ben anlamıyorum tabi motordan). Elemanlar bozuldu biraz sanırım, gittiler...Gitmeden önce de anlaştığımız gibi ben 10TL lik yakıt paralarını verdim.

Bunları anlattım ama Metin ustanın motor hakkında sonradan bana söylediklerini buraya yazamam. Tahminimiz bu motoru istanbuldan birisi bu arkadaşa fena paketlemiş. O da paketleyecek birisini arıyor...Zaten umudum çok yoktu ÇÜNKÜ;

1- Ankara piyasasında yaklaşık olarak(çok sıkı takip ettim) 2 yılda 3 tane bu motordan satıldığını gördüm ve fiyatı süper cazip görünüyordu bu koşullarda(KM sinide hesaba katarsak...)
    2- 15-20 gün önce alıp "sorunsuz" dediği motora ~400 TL masraf da yapıp(ön tekeri de değiştirmiş) 4.250 TL ye satıyor olması...
    3- Para geldi dragstar alcam diyor ama benimle 10TL lik benzin hesabına giriyor... :D

Bunları satıcıyı rencide etmek için yazmadım, sadece epey bir yalan konuştuğu için motor ile "ilgilenenleri" "bilgilenenlere" dönüştürmek maksatlı yazdım...;)

Yukarda yazdıklarımı yetmediyse doğrudan söyleyim; boşuna zahmet etme sincana kadar ;) Ha ben dökülmek üzere olan motoru alıp adam ederim, uğraşırım diyorsan sıkı pazarlık yap, uygun fiyata almaya çalış. Buarada ben de seni yalan sanıyordum, "başkası da motora bakcak" diye numara yapıyor sanmıştım. Meğer essahmışsın
    #sürenadam

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    müdür :D anlamadığım nokta motorun nesi var bu adam başından savmak istiyor :D yağmı akıtıyor sıfırlanmış 50000 görünümlü 19000 bin mi :D km saati ile oynanmış sanırım vs vs :D sincanlıysa uzak durucan bende sincandayım ama sonradan geldim haha :D buranın insanı bi acaip ya söylediğim gibi imiş satıcı demek :D

söyledimya görmek istedim motoru denk gelmedi vazgeçtim diye :D az km li gt250r bakıyorum max 5000 civarı 2 tanesini 800 tl ile kaçırdım :D bakalım hayırlısı :D

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    müdür :D anlamadığım nokta motorun nesi var bu adam başından savmak istiyor :D yağmı akıtıyor sıfırlanmış 50000 görünümlü 19000 bin mi :D km saati ile oynanmış sanırım vs vs :D sincanlıysa uzak durucan bende sincandayım ama sonradan geldim haha :D buranın insanı bi acaip ya söylediğim gibi imiş satıcı demek :D

söyledimya görmek istedim motoru denk gelmedi vazgeçtim diye :D az km li gt250r bakıyorum max 5000 civarı 2 tanesini 800 tl ile kaçırdım :D bakalım hayırlısı :D
    Sana şöyle söyliyim, gösterdiği ustaya göre epeey bir toplama motor kendileri... Motor kısmından da yağ akıtıyor mu yakıyor mu kesin konuşmayım ama üzerindeyken sesi hiç normal gelmedi bana. Motorsikletlerden pek anlamam ama motor sesine gayet hassasımdır. Zaten eleman benle birlikte giderken hava olsun diye heralde epey bir gaz açtı. Bana sesi hoş gelmedi yüksek devirlerde. Gösterdiğim usta sürmediği için motor kısmı hakkında bilgi alamadım zaten ama mekanik durum olarak yeterince vahim kendileri...
    #sürenadam

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    performans egsozu takmışya normalde çok kibardır konforludur egsozu takınca ondan gelen şiddetli ses konforu alır baş ağrısına çevirir :D rahatsız eder :D kimiside bayılıyor abi :D anlattığına göre zaten habrabe motor :D iyiki görme fırsatım olmamış ankaradan comet bulamayacaz :D cbf 150 felanmı alsakki sıfır :D:D:D:D

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Kredi Çıkarsa alıyorum!
    Bakalım ne olacak. Allah sonumuzu hayıretsin

Silip temizleme işine gelincede üstüme tanımam

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Bana göre cbf 150 tipsiz motorların arasında hatrı sayılır bir yere sahip honda'ya lafım yok ama bu kadar tipsiz bir motor tasarladıkları için kendilerini tebrik ediyorum :D

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Bugun gittim motor sahibiyle göruştum. Motorun yürüyenınde bişey yok. Motor sahıbı 3.ayda yaptırdıgı masrafın kagıdını bana gösterdi inciğini buncuğunu deiştirmiş. Motor sola yatmıs hafif depoda rütüşlenmiş yer var. Kaporasını verdim. Ne olursa olsun alıcam. Cok canımı sıkıcak problemler cıkartırsa benzin döker yakarım

Motosikleti
    Keeway speed 150
    Bugun gittim motor sahibiyle göruştum. Motorun yürüyenınde bişey yok. Motor sahıbı 3.ayda yaptırdıgı masrafın kagıdını bana gösterdi inciğini buncuğunu deiştirmiş. Motor sola yatmıs hafif depoda rütüşlenmiş yer var. Kaporasını verdim. Ne olursa olsun alıcam. Cok canımı sıkıcak problemler cıkartırsa benzin döker yakarım
    Hayırlısı olsun o zaman Motor ile ilgili edindiğin tecrübeleri,memnuniyet ve memnuniyetsizlikleri bizimle paylaşırsın artık Bu arada sahibinden com'da senin istediğin tarzda sarı bir motor gördüm fiyatı 3.600 tl..Düşük fiyatına rağmen çok temiz duruyordu.Ancak,yakından görmeden motoru dinlemeden bilemeyiz tabi.Ya gerçekten çok sıkışmış yada motorunda iflah olmaz bir sorunu olabilir diye düşündüm Bu da linki http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8009337/detay/ bu motor hakkında bilgi alan varmı aramızda?

Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Umranıye de Var bitane kırmızı bang bugun onu gormeye gıttım. baktım herkezin jantları sıyah bende dedım bozmayalım bu uyumlulugu bende kırmızı olanı alıcam. ne ehlıyetım var ne baska biseyım ılk motorum olacak ölmezsem ılerıde CC yukseltmeyi dusunuyorum. bakalım zamanla herseyı bırbır sizlerle paylasıcam. cunku bu forumda gercekten cok zaman gecirdim uyelık tarıhıme bakmayın fake olarak cok takıldım. abılerım kardeslerimin yorumlarını tek tek okudum. yarın bankaya gıdıcem kredi cekıcem cuma sabahıda allah kısmet ederse motoruma kawusmus olucam. dedıgım gibi basımı agrıtıcak bı sıkıntı cıkartırsa hıc dusunmem benzın doker yakarım bu genclık bana bırdaha ne zaman werılecek ? O ılana da baktım ama ederinden dusuk satılması benı işkıllendırdı ılgılenmedım pek bıde arkada solda lastıgın tekı yok bılmıyorum ama ıcım ısınmadı o yuzden pek ılgılenmedım

sızlere gelisen olayları aktarıcam
    ılk dusmem hastanede kac gun kaldıgım ws.ws. merak etmeyin

bu motora hangı lastık modelını alıyım acemi söför olarak bana bı bılgı werırsenız sewınırım
    fıyatı onemlı degıl kaymasın benım ıcın yeterli

Motosikleti
    Keeway speed 150
    ne ehlıyetım var ne baska biseyım ılk motorum olacak ölmezsem ılerıde CC yukseltmeyi dusunuyorum.

bu motora hangı lastık modelını alıyım acemi söför olarak bana bı bılgı werırsenız sewınırım
    fıyatı onemlı degıl kaymasın benım ıcın yeterli
    Öncelikle bi A2 ehliyeti almak zor ve pahalı değil,sana lasitikten önce ilk tavsiyem ehliyet almandır.İkinci olarak lastik konusunu en iyi ustalar ve lastikciler bilir.Bu konuda fazla bir tecrübem olmadığı için birşey öneremiyorum.Mesela altında bir honda nx4 falcon olsaydı,arka lastiği hemen değiştir derdim.Potansiyel kaza tehlikesi resmen Marka tercihi herzaman ki gibi usta yada lastikciye sormakta fayda var.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    michelin pilot road 2ct tavsiye ederim bu lastikleri ben performanslarından memnunum ama benimde balans sorunum var şu an ve yaşadığım yerde bu problemi çözemiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler