Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bana da çok kişi sordu bağlanı demirlerini nereden aldın diye. Ben motoru aldığımda üzerinde vardı. Givinin orjinal bağlantı demirleri. Tavsiye ederim. Hiç ses yapmıyor. 10 kiloya yakın yük koyuyorum arkaya bir sorun olmuyor.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Selam arkadaşlar, yurt dışından alışveriş ile alakalı birşey danışmak istiyorum.

http://www.richardhyosunggvgt.com bu siteden
    Center Stand: $45 (GT125,250,250R) "Orta sehpa"
    Luggage Carrier: $70 "Çanta demiri"

Bunları bu siteden alıcam arkadaşlar rakkam+karko gümrükde vergi sınırlarını aşmaz diye ümit ediyorum.

Ama www.hyosungsource.com bu siteden çok sağlam alışveriş yapıcam gümrük sınırlarını haylice aşıcaz asıl sormak istediğim konu bu şimdi ben bu siteden alış veriş yapan arkadaşların bana yardımcı olmasını istiyorum mümkün ise

Ben bu firma ya alışveriş esnasında veya sonradan meil yolu ile aldığım ürünlerin toplam bedelini bizim gümrük sınırımız altaında olan rakkam ne ise o rakkamdan bedel göstermesini isteyeceğim yanlız sımdı bu cümleyi çeviri ile çevirsem bu arkadaşlar beni anlamaya bilir :D

Öncelikle kargo fiyatı dahil türkiyenin vergiden muaf gümrük gecis miktarı nedir bunu söylerseniz, ve ingilizcesi iyi olan bir arkadaşta o rakkam ile anlatmak istediğim cümleyi bana yazarsa çok sevinirim :D çok sey istemiyorum inşallah arkadaşlar

Alıcaklarıma gelince;
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=312 =Frenkolu 12tl
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=598 =Debrajkolu 12tl
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=460 = Far 178tl
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=905 =Gösterge 430tl

Şimdiden teşekkürler....

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bugün bir yakıt testi yaptım. Lüleburgaz - Edirne arası otoyoldan toplamda 200 km yol yaptım. 40 lira yakıt harcadım. Buda 100 km'de 5 litreye tekabul ediyor. Kullanışım performanslıydı. 140-160 km arası seyahat ettim. Otoyol olduğu için hiç durmadım. belki 15 km'si şehir içinde yapmışımdır. Devir aralığım 8 bin ile 10,500 arasındaydı. Asla tapa gaz yapmadım. Gaz kolum Yüzde 70 ile yüzde 90 açık konumdaydı. Hava hafif karşı yönden rüzgarlıydı dönüşte.

Egzozum Smokehead. Bujiler ve hava filtresi yeni. Yeni senkron ayarı yapıldı. 5 litre bu kullanımıma göre çok iyi bence. Çünkü daha performanslı ancak tapa gaz yada 4 vites redline gitmekle mümkün olurdu.

Motoum 22bin km'de. 2005 model karbüratörlü. Arka tekerlek 150'lik. Ön 120'lik.

Tahmin ediyorum uzun yolda 120 ile sabit gidip 3,5 -4 litre arası yakmak mümkün.

15-50 yağ kullanıyorum. Gerçekten memnunum. Motorumun eski 10-40 yağıyla yaşadığı fazla ısınma sorunu kalmadı.

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    merhaba arkadaşlar siteye uzun zaman önce R1 varken üye olmustum gecen kısta bir tane 2009 st comet aldım.çoğu zaman gtr sayfasına yazardım bu sayfayı kesfedene dek bilgilendirme amaçlı bi kaç şeyi paylaşayım sizinle.motorum enjeksiyonlu ve ırıdyum bujı takılı km de son zamla ihtiyar kullanımı 145 krş yakıyorum.
    yağ filitresini tvs apaçi lere aynı olduğunu uzun zaman once öğrendim 4 tl ye alıyorum.ön tarafa 2.diski eklemiştim kışın,arka çanta demirinide kendim imal ettim bakımlarıda kendim yaparım. artı olarak,zincir yağlama sistemi yaptım kontak açılınca yağlamayı başlatan elektirik devresi mevcut.ve arka çataldaki extra çamurluğuda kendim yaptım merakı olan yapabilir bunları.resimleri ekliyorum

arka çanta:

navigasyon:

otomatik zincir yağlama sistemi:

extra çatal çamurluğu:
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Motorun çok hoş görünüyor. Güle güle kazasız belasız kullan.

Bugün arka amortisörümü değiştirdim. Bilmeyenler için tekrar edeyim aldığımda arka amortisörüm patlaktı. Bugün değiştirdim. Gerçekten çok fark etti. Zinciri de gerdirdim ama biraz fazla gerdi sanırım ses yapıyor. Yarın onu da halledeceğim.

Motorumu alalı 2 ay oldu. İlk defa 2. el bir makine aldım. Bana çok masraf çıkardı. Ama sonunda bitti. Yani bitti sayılır Malum motorcu adamın masrafı bitmez.

2. el almayı düşünenler çok dikkatli olsun.

Motosikleti
    gt 250 naket
    bende yeni hesapladım 145 civarı yakıt tukerimi var

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı ozgursana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeni hesapladım 145 civarı yakıt tukerimi var
    Benim makina 2005 model. 100 km'de devirli kullanımda 5 litre yaktığımı varsayarsak bu 17 litrenin menzili 340 km anlamına gelir. Daha yeni senkron ayarını yaptırdım. Herşeyim yeni. Sizinkisi gerçekten ekonomik bir yakış göstermiş. Kimsenin rahat rahat 400 üzeri kilometreleri devirli ve şehir içinde yaptığını sanmıyorum. Yada benim makinada bir sorun var.

Egzozum açık. Bu fark ettiriyor. Stok egzoz olsa belki 100 km'de yarım litre daha az yakarım.
    Enjeksiyonda 100 km'lerde 3,2 litrelerin söylenildiğini duyunca çok şaşırdım. 3,5 litre yaksa 100km'de bu 485 km lik bir depo menzili demektir. Yani bir depoyla 500 km'ye yakın bir değer.

Sanırım bir iridyum buji alma yolu göründü bana Ben kendimi biliyorum agresif kullanıyorum. İridyum bir nebze düşürür umarım yakıtı.

Zincire baktım biraz önce. Adam herhalde zincir gerginliğinde 1 parmak boşluk bırakılmalı terimini hiç duymamış Bayağı gergin durumda. Ve böyle sürmeyi hiç içime sindirmedim. Yarın ilk iş tekrar eski haline getirteceğim.

Siz siz olun motorun sağını solunu kontrol etmeden servisten almayın.

alpercakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eşek
    merhaba arkadaslar.
    yeni modeller 2012 nisanda gelecekmiş:(
    şimdilik yazı çıkarmak için venox250 aldım ...
    sabırsızlıkla yeni modeli bekliyorum.
    kuyruk nasıl olmuş gördünüzmü?? el tutamakları ve gidon üzerindeki metal parça siyah. gercekten super gorunuyor. ön amortisörde siyah olmuş bu motorun siyahını en kısa zamanda istiyorum.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Comet sahipleri nasılsınız ? Motorumu alalı 2 ay dan fazla oldu. 2 ay içinde 3000 km yol yapmışım Herşey yolunda makinamda. Sadece dandik fren balataları ses yapıyor. Yağ değişim zamanıda geliyor 300 km sonra 23000 km olacak. 19800 de almıştım.

Aldığım gibi yağını değiştirdim. 21binde tekrar değiştirdim. Şimdi tekrar değiştireceğim. Bu sefer yağı kendim alacağım. Markette Castrol 15-40 Power 1 Trizone vardı. Litresi 19 küsür. Başka türlü sanayi'den aldığın yağın tenekeden mi doldurma olduğunu bilemiyorsun. En azından ne aldığımı bilirim. Son yağ Petrol Ofisinin 15-50 tam sentetik yağıydı. Boşa geçme sorunu yaşıyorum çoğu zaman. Castrol'ü de deneyeceğim. Bugün tekrar bakıp diğer alternatifleri de düşüneceğim. Belki almışken 4 litrelik alırım.

Boşa geçme sorunu devam ederse bor power alıp ekleyeceğim.

Ayrıca bu zincir spreyleri konusunda birşey söylemek istiyorum. Alacaksanız kaliteli bir marka alın. Paraya kıyın. Öteki türlü dandik bir sprey 100 km bile zinciri yağlı tutmuyor. Bütün kutuyu kısa sürede bitiriyorsunuz yine aynı hesaba geliyor. Arka jant sürekli yağ içinde kalıyor bu da cabası.

Gaz yağı alıp zinciri iyi bir temizleyip tekrar yağlamam lazım. Ayrıca ön dişlimin dişlileri hafif eğrilmeye başlamış. Değiştirene kadar sakin kullanacağım

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    engin abinin yoşi egzozu araştırayım diye comet başlıgını tavaf ettim =) az kalsın motoru cometle takaslama kararı alacaktım sonra asıl amacım aklıma geldi kendime geldim =) fakat fiyatı söylememiş =) engin abi rica etsem nekadara aldıgını PM atabilirmisin bana? bu aradalar egzoz düşünüyorum arbalar sürekli üzerime yatıyorlar kavga ettiğimizdede ne giriyosun sessiz sedasız dibime diyorlar =)
    Karadeniz - Giresun.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SPEC0PS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, yurt dışından alışveriş ile alakalı birşey danışmak istiyorum.

http://www.richardhyosunggvgt.com bu siteden
    Center Stand: $45 (GT125,250,250R) "Orta sehpa"
    Luggage Carrier: $70 "Çanta demiri"

Bunları bu siteden alıcam arkadaşlar rakkam+karko gümrükde vergi sınırlarını aşmaz diye ümit ediyorum.

Ama www.hyosungsource.com bu siteden çok sağlam alışveriş yapıcam gümrük sınırlarını haylice aşıcaz asıl sormak istediğim konu bu şimdi ben bu siteden alış veriş yapan arkadaşların bana yardımcı olmasını istiyorum mümkün ise

Ben bu firma ya alışveriş esnasında veya sonradan meil yolu ile aldığım ürünlerin toplam bedelini bizim gümrük sınırımız altaında olan rakkam ne ise o rakkamdan bedel göstermesini isteyeceğim yanlız sımdı bu cümleyi çeviri ile çevirsem bu arkadaşlar beni anlamaya bilir :D

Öncelikle kargo fiyatı dahil türkiyenin vergiden muaf gümrük gecis miktarı nedir bunu söylerseniz, ve ingilizcesi iyi olan bir arkadaşta o rakkam ile anlatmak istediğim cümleyi bana yazarsa çok sevinirim :D çok sey istemiyorum inşallah arkadaşlar

Alıcaklarıma gelince;
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=312 =Frenkolu 12tl
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=598 =Debrajkolu 12tl
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=460 = Far 178tl
    http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=905 =Gösterge 430tl

Şimdiden teşekkürler....
    Hocam bu fren ve debriyaj kolları ucuzmuş
    Sanırım gt250 ile gt250r arasında fark yok deb.fren kollarında?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    arkadaşlar motoruma öndişli arıyorum ancak 14 diş değil 15 diş olacak bildiğiniz bir yerde varsa yardımcı olabilirmisniz...

kahveisteyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr250r 2014
    Merhaba arkadaşlar, belki de iki senedir gözümde olan Hyosung naked'ımı aldım ve bugün ilk sürüşüme çıktım. Alır almaz bakım yaptırdım, balatalar değişti, senkron ayarı yapıldı, zincirde ses problemi vardı, halloldu. Tabi alıp kar etmek gibi bir şey yok, isteğim beni toplu taşıma araçlarından kurtarması.
    İşte resimleri:

Murat Vatandaş a.k.a kahveisteyen

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu fren ve debriyaj kolları ucuzmuş
    Sanırım gt250 ile gt250r arasında fark yok deb.fren kollarında?
    fark var. uymaz

Motosikleti
    KMT Duke 250
    @kahveisteyen

Motorun gerçekten çok güzel duruyor. Sarı rengi gerçekten çok yakışıyor bu makinaya. Bu arada yağımı Castrol Power 1 15-40 ile değiştirdim. Debriyajı ayarlattım. Boşa geçme sorunu düzeldi. Bu sorunu yaşayanlar debriyajın kavrama noktasını biraz yukarı alırlarsa sorunları çözülecektir.

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Selamlar cometçiler Olası 2012 comet sanırım bu farlar ve kuyruk değişmiş sanırım sadece. Farlar fena olmamış ama

http://channel.pandora.tv/channel/vi...gid=all&page=1
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Gerçekten harika olmuş.. Göstergesini çok merak ediyorum

Tabi 2. el güzel bi comet bulalımda sıfırınada bakarız
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

bang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway speed 150
    Arkadaşlar bende bir hyo gt 250 comet almayı düşünüyorum.Ancak,nedense motor konusunda deneyimli arkadaşlarım tarafından olumsuz yönde eleştiriler aldım bu motor için.Çok fazla vibrasyonu olduğu söylendi,virajlarda arka tarafın dengesiz olduğu söylendi,yedek parça bulamazsın denildi,satmayı kalkarsın satamazsın denildi.Oysa görüntüsü ve 250cc 'ye oranla hızı beni mest etmişti.Bu söylenenler hevesimi kaçırdı.Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlardan yorum rica ediyorum.
    Kontrolsüz hız,hız değildir

Motosikleti
    hyosung ms3 250
    arkadaşlar meraba 2008 model hyo ms3 üm var 2010 nisan çıkışlı 2012 nisana kadar garantisi var 15000 binde cometle takas etmek istiyorum düşünenler http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5956010/detay/ burdan mesj atabilir..

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Comet sahipleri nasılsınız ? Motorumu alalı 2 ay dan fazla oldu. 2 ay içinde 3000 km yol yapmışım Herşey yolunda makinamda. Sadece dandik fren balataları ses yapıyor. Yağ değişim zamanıda geliyor 300 km sonra 23000 km olacak. 19800 de almıştım.

Aldığım gibi yağını değiştirdim. 21binde tekrar değiştirdim. Şimdi tekrar değiştireceğim. Bu sefer yağı kendim alacağım. Markette Castrol 15-40 Power 1 Trizone vardı. Litresi 19 küsür. Başka türlü sanayi'den aldığın yağın tenekeden mi doldurma olduğunu bilemiyorsun. En azından ne aldığımı bilirim. Son yağ Petrol Ofisinin 15-50 tam sentetik yağıydı. Boşa geçme sorunu yaşıyorum çoğu zaman. Castrol'ü de deneyeceğim. Bugün tekrar bakıp diğer alternatifleri de düşüneceğim. Belki almışken 4 litrelik alırım.

Boşa geçme sorunu devam ederse bor power alıp ekleyeceğim.

Ayrıca bu zincir spreyleri konusunda birşey söylemek istiyorum. Alacaksanız kaliteli bir marka alın. Paraya kıyın. Öteki türlü dandik bir sprey 100 km bile zinciri yağlı tutmuyor. Bütün kutuyu kısa sürede bitiriyorsunuz yine aynı hesaba geliyor. Arka jant sürekli yağ içinde kalıyor bu da cabası.

Gaz yağı alıp zinciri iyi bir temizleyip tekrar yağlamam lazım. Ayrıca ön dişlimin dişlileri hafif eğrilmeye başlamış. Değiştirene kadar sakin kullanacağım

sana bir tavsiye gidipde balatalara dünynın parasını verme.bende öyle yapmıştım geçen araştırdım.hatta istanbuldan getırttım ama bir baktım ki mondıal rs151 balataları bizimkiyle aynı fiyatı ise 4 tl şu anda kullanıyorum emın ol benimkindede ses vardı şimdi bir şey kalmadı ...dene en kötü ihtimalla 4 tl boşa gider : )) yakıt olarak şehir içi full depo 420-430 km arası gidiyorum.sıfır ırudyum buji sıfır hava ve yag fılıtresı ensantrık piston sekman sıfır ve motor rodajı yenı bıttı 1600 km oldu bana görede bu rakam ıyı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler