Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son iki maile cevap vermemişler.... tüketici hakem heyetiyle ihtar yollatsan?
    işe yaramıyor hocam, zamanın da bende her yolu denedim ama adamların gram umrunda değil..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Koreden gelen cevap bakalım;

Dear Sabit,

Our service team will contact you tomorrow.

Regards,
    Justin Lee
    Global Marketing Team

Sabit Aksu <saksu@soyakholding.com.tr> 님이 쓰신 메시지:

Dear Sir,

Who continue to guarantee the engine's rear shock 6300 miles yet deteriorated. Moto Park Service have been requested on how to change through the warranty service, warranty must change a mentality that says, without looking at a piece of user error out of warranty do you think? How can an ordinary product and the warranty period, however, and nothing is more an accident of 6000 km, which continue to guarantee a non-user error is to give the engine a problem? I want to deplore what is necessary in Turkey from KanuniMotor.

I am requesting a change of deteriorating track warranty.

Sincerely

Sabit AKSU

From: Sabit Aksu
    Sent: Tuesday, May 29, 2012 3:51 PM
    To: 'kanuni@kanuni.com.tr'
    Subject: Garanti Talebindeki saçmalık

İyi Günler,

Henüz 6300 km olan garantisi devam eden motorumun arka amortisörü patmıştır. Moto Park servisi aracılığı ile garantiden değişmesi üzerine talepte bulundum nasıl bir zihniyettir ki ustanızın garantiden değişmesi gerekir dediği bir parçayı bakmadan garanti dışı kullanıcı hatası dersiniz?

Bozulan parçanın garantiden değişmesini talep ediyorum.

İyi çalışmalar,
    Sabit AKSU
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5. Yag bosaldıktan sonra ben benzinle içini çalkaladım keçelere zarar verirmi vermezmi bilgim yok şansıma vermedi sanırım suan lık bişey yok sizde sansınızı denemek istersenız calkalayın iyice temizleniyor içi
    Elinize sağlık, yanlız bişey sormak istiyorum. Bizim arkadaşın da amortisör yağını değiştirirken aklıma gelmişti ama bu temizleme olayını yapmamıştık. Keçeleri çıkarma imkanınız yok mu peki?? Yani benzinin zarar vermesini istemiyorsanız...?
    #sürenadam

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı onursakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah sabah bi gözümüz gönlümüz açılsın dedim =)

http://distilleryimage5.instagram.co...381b5c25_7.jpg
    ONUR sanırım motorun eski sağlığına kavuştu. umarım uzun bir sürede hastalanmaz. geçmiş olsun diyelim.

zenon geçmiş olsun diyeyim. birşey çıkmasada elinden geleni ardına koyma. en azından vazgeçmediğini görürler.

chronix umarim bunların eline kalmamm :(
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

onursakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ONUR sanırım motorun eski sağlığına kavuştu. umarım uzun bir sürede hastalanmaz. geçmiş olsun diyelim.

zenon geçmiş olsun diyeyim. birşey çıkmasada elinden geleni ardına koyma. en azından vazgeçmediğini görürler.

chronix umarim bunların eline kalmamm :(
    ya tam olarak değil malesef, ama kısmen diyelim. haftasonu mert ustaya gittik cemalle birlikte. manifoldları değiştirmem gerekiyo. tanesine 120 lira deyince ben de siparişi hyosungsource'dan verdim. 2 manifold, fren maneti, debriyaj maneti, gaz teli, benzin filtresi 135e geldi kargo dahil 185. paketin üzerine üstüne hediye yazıp meblağı da düşük gösterdi adamlar. sorun olmadan gelicek umarım. şu an beklemedeyim.

@zenon kuralkan'ın yaptığı terbiyesizlik ama çok şaşırmadım. sadece kuralkan'da değil, türkiye'de genel olarak malesef müşteri hizmetleri bilinci diye bişey yok.
    umarım bi şekilde halledebilirsin.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    ya tam olarak değil malesef, ama kısmen diyelim. haftasonu mert ustaya gittik cemalle birlikte. manifoldları değiştirmem gerekiyo. tanesine 120 lira deyince ben de siparişi hyosungsource'dan verdim. 2 manifold, fren maneti, debriyaj maneti, gaz teli, benzin filtresi 135e geldi kargo dahil 185. paketin üzerine üstüne hediye yazıp meblağı da düşük gösterdi adamlar. sorun olmadan gelicek umarım. şu an beklemedeyim.

@zenon kuralkan'ın yaptığı terbiyesizlik ama çok şaşırmadım. sadece kuralkan'da değil, türkiye'de genel olarak malesef müşteri hizmetleri bilinci diye bişey yok.
    umarım bi şekilde halledebilirsin.
    hyosungsource Ten 650 süspansiyonu siparişi vercem o zamana kadar benim emektar CBF ile devam CBF in gözünü sevim :D

Motosikleti
    hyosung gt 250
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosungsource Ten 650 süspansiyonu siparişi vercem o zamana kadar benim emektar CBF ile devam CBF in gözünü sevim :D
    yedekte motor olması iyiymiş ya. ben motor tamirdeyken neler çektim. bu arada niye 650? 250'ninki de var 50 lira daha ucuz. bi de uyumsuzluk falan olmasın?

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    yedekte motor olması iyiymiş ya. ben motor tamirdeyken neler çektim. bu arada niye 650? 250'ninki de var 50 lira daha ucuz. bi de uyumsuzluk falan olmasın?
    benim motor da 650 amortisörü var 1cm kadar daha yüksek ve taş gibi maşallah tavsiye edilir
    Two Against the World

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    250lerin amortisörü sıkıntılı patlamaya meyilli. 650 amortisörünün yayı da daha kalın kendisi de daha sağlam. Ama chronix'in söylediği gibi 1cm daha yükseliyor motosiklet

Motosikleti
    Honda nc700xa
    1 cm olsun benim olsun saglam olsun sabah servis beklerken her sabah bir cbf geciyor yanımdan yanımda da set var abi sagolsun kaz kesim fren yapim demiyor dus gider gibi gidiyor gt ile 10-20 km hıza kadar düşüyorsun yinede tepiyor

Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Motorumu eve aldım içime sanki huzur doldu .. eminim bugün çok iyi bir şekilde uykumu alacağım..ayrıca motorda sürekli yakışmasa bile değişiklik yapmayı seviyorum fardan sonra devir göstergesinin de değişmesi gerektiğini düşündüm 2 tane çalışma yaptım..göstergeyi açıp içinde ki beyaz modul ledleri söküp kırmızı led takacağım ayrıca gösterge zeminini 2 mm kırmızı pleksi levha kullanacağım.. tabi bu pleksi levhayı küçük boyutta bulmak biraz zor olucak gibi.

Bu kendim için tasarladığım

Bu da Celal (unducab) için..

arada değişiklikler iyidir tavsiye ederim motorunuza olan sevginizi koruyor..
    UNdocab bunu beğendi.
    Two Against the World

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu eve aldım içime sanki huzur doldu .. eminim bugün çok iyi bir şekilde uykumu alacağım..ayrıca motorda sürekli yakışmasa bile değişiklik yapmayı seviyorum fardan sonra devir göstergesinin de değişmesi gerektiğini düşündüm 2 tane çalışma yaptım..göstergeyi açıp içinde ki beyaz modul ledleri söküp kırmızı led takacağım ayrıca gösterge zeminini 2 mm kırmızı pleksi levha kullanacağım.. tabi bu pleksi levhayı küçük boyutta bulmak biraz zor olucak gibi.

http://desmond.imageshack.us/Himg809...pg&res=landing

http://img827.imageshack.us/img827/8008/celals.jpg

Sen motoru içeri aldın süspansiyonu sökmedin mi la :D

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII

ŞU KIRMIZIDAN sipariş verebiliyozmu ??. yanlız birde takman lazım ona göre cevap verirsen sevinirim
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 cm olsun benim olsun saglam olsun sabah servis beklerken her sabah bir cbf geciyor yanımdan yanımda da set var abi sagolsun kaz kesim fren yapim demiyor dus gider gibi gidiyor gt ile 10-20 km hıza kadar düşüyorsun yinede tepiyor
    Amaç farklı. Zırt pırt patlaması hariç gt nin amortisörü sportif sürüş için. Kesinlikle sürekli şehir içi kullanımı için değil.
    Kasislerden geçerken dert olur ama düzgün yolda ve sert virajlarda yol tutuşunda çok fark eder.

Hacı eline sağlık.Şekil güzel ama renklerde biraz oynamak gerekiyor mutlaka

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kuralkan da GT 250 nin arka amortisörü GT 650 ninkinden ~4 TL felan daha pahalı. Ve 400 TL

Şu linkler fena değil;

http://www.ebay.com/itm/Hyosung-GT65...#ht_2279wt_877

http://www.hyosungparts.asia/hyosung...orber-460.html

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=867
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaç farklı. Zırt pırt patlaması hariç gt nin amortisörü sportif sürüş için. Kesinlikle sürekli şehir içi kullanımı için değil.
    Kasislerden geçerken dert olur ama düzgün yolda ve sert virajlarda yol tutuşunda çok fark eder.
    Yok benim gidişim araziye meyili enduro olcak sanırım ben motoru paldır küldür kullanmayı seviyorum ayağa kalkayım ama gaz kesmiyim bu nedenle gt250 bana cok uygun degil safkan temiz asfalt motoru bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralkan da GT 250 nin arka amortisörü GT 650 ninkinden ~4 TL felan daha pahalı. Ve 400 TL

Şu linkler fena değil;

http://www.ebay.com/itm/Hyosung-GT65...#ht_2279wt_877

http://www.hyosungparts.asia/hyosung...orber-460.html

http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=867
    Şimidilik beleşe geldi @Chronix in amortisore el koydum :D Benim aldığım yenisini ona veririm artık ne zaman alirsam

Motosikleti
    hyosung gt 250
    pazar gecesi sipariş verdiğim parçalar az önce elime ulaştı. bu kadar çabuk olucağını beklemiyodum.
    hyosungsource'dan alışveriş yapmayı düşünüp de emin olamayanlar varsa artık olabilirler

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    pazar gecesi sipariş verdiğim parçalar az önce elime ulaştı. bu kadar çabuk olucağını beklemiyodum.
    hyosungsource'dan alışveriş yapmayı düşünüp de emin olamayanlar varsa artık olabilirler
    hayırlı olsun. peki kaç liralık alışveriş yaptınız? gümrüğe takılmadı mı?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    hyosung gt 250
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. peki kaç liralık alışveriş yaptınız? gümrüğe takılmadı mı?
    alışveriş tutarı toplam 185 lira. yani 75 euroluk muafiyet sınırını geçiyo. yalnız şöyle bi güzellik yaptılar. ben daha hiç bişey söylemeden adam faturayı 30 dolar kesmiş, paket üzerine de hediye yazmış. yani hiç bi sorun olmadı. ön çatal, jant, depo vb parçalar ebattan ötürü problem çıkarabilir belki ama diğer ufak tefek parçalarda fiyatı düşünmeden sipariş verebilirsin.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Evet vatana billete hayırlı olsun cumartesi aksamı kaza yaptım agzımı bozmiyimde bir insan ben en solda giderken orta bariyer ile benim arama girip beni sollamaya calıştı ve düşmeme sebep oldu artcım vardı 30 mt kadar sürüklendik benim sadece dizimde sorun var soyuldu hep dizlik takarım bir kere takmadım boyle oldu. Artcımda da sol diz sol dirsek ve sol el bileğinde hafif soyulma var. Standar motorun vites padalı kırıldı gidon yamuldu sol taraf depo cizildi sol sinyal kırıldı ve sol ayna kütüğü kırıldı. @Chronix in topcasini almıştım motora o safede ayagım ezilmekten kurtuldu. Allah razı olsun ahmet düşünüp iyiki takmış kendim ve motorum icin üzülmüyorum ama arkamda artcılı böyle bir olaya karışmak canımı sıkıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler