Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki burgman 400
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun ya da kısa diş olayını bilmiyorum ama Suzuki'nin tavsiye ettiği bujiler bunlar:

Marka Model
    NGK CR7E
    Denso U22ESR-N
    teşekkürler arkadaşım tamircinin taktığı buji NGK CR10E bundan dolayı sık sık bujide arza veririmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    ngk bujilerde 7e 8e 9e olabılır burgman 400 için...
    Benım tavsiyem orta ısılı 8e dir.
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400 K6 - Gri - 2006
    selam millet bu gün başıma neler geldi neler.bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı öpermiş derler ya benimki daha beter oldu dün akşam nomarka ile msnde konuşurken senin şase numaran nerde yazılı dedi.dedim falanca yerde bende hem boruda hemde bir yerde sticker var orda yazılı dedim.istersen fotosunu çekip göstereyim dedim gittim motorun şase numarası yazan yerin fotosunu çektim.hemde numaralara baktım borudaki numara ile sitckerdeki numara aynı sonra foroları nomarkaya yolladım.birden aklıma motorun 23 ocakta ilk muayenesi aklıma geldi dedim bakayım bir şey varmı.Aman allahım bir baktım ruhsata ruhsattaki numara ile şasedeki numaların son hanesinden bir öncekinde 6967 yazacaklarına 6987 yazılı netten tramerden araştırdım çıkışından beri bu numara böyle motoru sıfır ilk sahibi de farkında değil olaydan onun sattığı kişi ve bendenizde motoru alırken göz ucu ile acele ile bakmıştım doğru gördüğüm numara meğerse yanlışmış.neyse bu gün trafiğe gittim ehliyet için evrakları hazırladım ödemeyi yptım sonra korlasa gittim kitapçığında korlar yazıyordu gittim korlas motor bizden çıkmamış dedi.motorun ilk sahibinin ismini falan bildiğim için baktım adresi vardı korlastan 2007 kırmızı motor almış k7 neyse adresi aldım suadiyede bir adres allahtan adrestrafik v.s hepsi aynı yerlerdede gitgel zorluk çekmedim gittim adamı buldum faturasını sordum uygunluk belgesini.adam ben sattığımda vermişimdir yada atmışımdır demezmi.neyse sonra 2 ci sahibini aradım telefonla ondada yokmuş.ilk sahibi motoru kadiköyde moto rs den sıfır almıştım dedi tam moto rs e gidecem motor basıyor ama ateşlemiyor.ibre kırmızının ortasındaydı dedim benzin bitti heralde ama imkanı yok 212 km olmuştu full depo benzinci aradım uzak motoruda bırakamıyorum işe de geç kaldım biraz hafif rampa aşağı bir yerdi ittim motoru bindim saldım aşağı sonra rampa bitti yukarı rampa başladı yaklaşık 1 km motoru ittim.bostancı gösteri merkezinin ordaki shelle geldim benzin aldım yine çalışmıyor.sonra Altan motoru aradım tamer abi geldi acil servis baya bir bekledim ama başka bir motorda yolda kalmış.Burgmanlar yolda kalmaz demeyin neyse söktük bujiyi bujiden değil motorda bir zamanlayıcı varmış ondand olabilir dedi.yükledik motoru arabaya götürdük altana söktü baktı pc ye bağladı bir yer var sen bekleme boşuna dedi saat oldu 15,30 bu arada neyse bıraktım gittim kadikoye moto rs e sıfır alındığı yere orda görüştüm faturasını çıkarsakta birşey ifade etmez faturada yanlış ise sana uygunluk belgesi bulman lazım oda ya ilk sahibinde yada trafik şubede ikisinden birinden bulacaksın kontrol edeceksin dedi.Neyse atladım dolmuşa giittim bostancıya orda bir trafik müşaviri var dedi ek 1 dolduracaksın direk tüv e gideceksin motor şase tespit isteyeceksin işlemi yapınca gideceksin trafik şubeya vereceksin düzeltecekler .neyse geldim eve şimdi motorun servisten çıkmasını bekliyorum akşam aradın tamer abiyi o motordaki manyetodanda değilmiş enjektöre benzinm gelmiyormuş sorunu arıyoruz dedi öyle kaldı şimdi evdeyim bunları yazıyorum.motor çıkınca tüv e gidip tespitlerini yaptıracağım sonra ruhsatın iki yaprağıda değişecek ocak 23 de muayenesi var bir sürü iş bir sürü zaman kaybı bir sürü maddi külfet bir sürü can sıkıntısı.yol kenarında altan motoru beklersen çin malına binmiş gezenleri gördükçe sinirden öldüm inanın motordan soğudum belki ruhsat çıkınca satarım. o kadar titiz o kadr pipirikli biriyim o kadar temiz bakar temiz kullanırım başıma gelenlere bakınya durduk yere bir dünya iş ve masraf zevk almak için aldık motoru 2,5 ay oldu başıma neler geldi siz siz olun mal alırkende satarkende dikkat edin aceleye gelmesin muayene zamanı geldide fark ettik şimdi işin gücün yoksa bunları düzeltmekle uğraş o kadar koşusturmaca arasında tam bana lazımken birde bizimki su koy verdi hepten sinir küpü oldum.
    Velasılkelam her işte bir hayır vardır demekten ve allah kaza bela vermesin demekten başka care yok başa gelen çekilir uğraşıp düzelteceğiz.belkide motor orada bozulmasa allah korusun kadiköye giderken yağmurda başlamıştı düşüp bir yerim kırılacak veya daha kötüsü olacaktı orda bozularak allah korudu diye düşünüyorum derlerya HER ŞERDE BİR HAYIR VARDIR şu anda yorgunluktan ve morul bozukluğundan perişan haldeyim tadına varamadan burgmanın derdini çekiyorum. herkeze selamlar
    ....NE MUTLU [U][COLOR="Red"]TÜRK[/COLOR][COLOR="White"][COLOR="Black"]'[/COLOR]ÜM[/COLOR][/U] DİYENE .... M.Kemal ATATÜRK.....

fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    valla çokk geçmişolsun .ne denir cana gelecegine mala gelsin.birgün bende evden çıktı işe gidicem havada hafif yağmurlu neyse ozamanda burgmanım yok çinli bi bakine var bindim marşa bastım bastım çalışmıyor motorda benzinde var.neyse atladım taksiye işe gittim.sonra ilerleyen saatlerde bi arkadaş geldi arabasıyla olayı anlattım dedim gel bizim eve gidelim senin arabadan benim aküye takviye yaparızbelki sorun aküdedir diye neyse atladık geldik .allahtan ev üsküdarda iş caddebostanda neyse eve geldik .ben arabadan indim dedim bakayım son durum nedir diye motor ilk marşla çalıştı.ben şaşkın arkadaş şaşkın.o zaman bende dedim ki belkide o saatlerde motora binmemem gerekiyordu diye .neyse herşey allahtan .insanın başına daha kötüsü gelmesin.birde motr işi araba işi birazda şans.bundan önce sıfır bi motor almıştım 1000 bakımını yapan arkadaş fazla yağ koymuş motor conta patlattı.sıfır motorun motoru acılıp contası değişti.şimdi kullandığım yada şimdilik kullanmadığım 400 burgman 30000 km de motoru şahıstan ve hiçbiryere göstermeden aldım 17000 km bindim birkere bile yolda bırakmadı.tabi bakımda çok önemli.tamer abi bilir motordan farklı bi ses gelse soluğu altan botorda alırım ki sorun varsada önceden cözelim diye.tabi şimdiye kadar bi sorun çıkmadı.neyse tekrar geçmiş olsun.

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı depocuahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler arkadaşım tamircinin taktığı buji NGK CR10E bundan dolayı sık sık bujide arza veririmi
    Bujinizi CR7E modeliyle kesinlikle değiştirmenizi öneririm. CR10E soğuk bir bujidir. Bu nedenle buji üzerinde sürekli kurumlanma oluşur. Motorunuz zor çalışır, hatta bu soğuk hava şartlarında hiç çalışmayacağı da tutar, buji ıslanır. Bunu bujinizi söktüğünüzde elektrot kısmının simsiyah olmasından anlarsınız.

Sıcaklık değerleriyle ilgili
    http://www.ngk.com.tr/Sicaklik_deger...du.1858.0.html

Buji Hataları
    http://www.ngk.com.tr/Buji_yuezleri.1896.0.html
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    suzuki burgman 400
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujinizi CR7E modeliyle kesinlikle değiştirmenizi öneririm. CR10E soğuk bir bujidir. Bu nedenle buji üzerinde sürekli kurumlanma oluşur. Motorunuz zor çalışır, hatta bu soğuk hava şartlarında hiç çalışmayacağı da tutar, buji ıslanır. Bunu bujinizi söktüğünüzde elektrot kısmının simsiyah olmasından anlarsınız.

Sıcaklık değerleriyle ilgili
    http://www.ngk.com.tr/Sicaklik_deger...du.1858.0.html

Buji Hataları
    http://www.ngk.com.tr/Buji_yuezleri.1896.0.html
    teşekkürler bujiyi temin edebileceğim servis no su varmı burdaki tamircilere kalırsak daha çok yolda kalırım ben

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Umut,

Bir insanın kendi malına nazarı değer derler ya, sen canlı şahidisin işte. Motor, böyle güzel, şöyle yakışıklı, pırıl pırıl derken al işte ne olduğunu hepimiz gördük. Neyse, her işte bir hayır vardır. Allah korusun birinin nazarı değse, motoru düşürsen, yatırsan daha mı iyiydi. Her zaman olur böle şeyler, yeter ki Allah kaza bela vermesin.

Ben zamanında tek başıma nereleri gezdim, Allah korusun bir yolda kalsaydım bitmiştim, dağ başı, in cin top oynadığı yerler. Benim motor şu ana kadar sadece bir kere üzdü beni. O da iş çıkışıydı, bir arkadaşa söz verdim buluşacaktık. Motora atladım marşa bastım tık yok. Orasını açtım, burasını açtım bişey bulamadım. Arkadaşa da ayıp oldu zaten. O gün akşamına tüm elektrik diyagramını hatmedip, ertesi gün motoru çalıştırdım. Servise gittim, marş düğmesini yaptırdım, olay kapanmış oldu. Bir daha da hiç bir sorun çıkarmadı.

Çinliler e öyle diyorsunda, Burgman dan önce Mondial RS151 motor aldım sıfır. Galeriden çıktık, arkadaş önde ben arkada daha 200 mt gitmeden taaak motor stop etti(dakika 1 gol 1). Tekrar döndük servise (galeri ve servis yan yanaydı). Bir söktüler baktık buji kablosu çıkmış. Taktılar, sonra baktık yolumuza tekrar. Daha sonra neler oldu neler anlatsam uzun sürer. Burgman aldım, rahat ettim(mkcelikkol sağolsun). Her yere gözüm kapalı gidiyordum çok şükür. Allah, Çin malı motor kullanan arkadaşlara da bir Burgman nasip etsin diyorum . Herkese kazasız belasız sürüşler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:55 ----------

Alıntı depocuahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bujiyi temin edebileceğim servis no su varmı burdaki tamircilere kalırsak daha çok yolda kalırım ben
    Afyon da nerede satılır bilemiyorum. Motorculara sormanız lazım. Eğer bulamazsanız, tanıdık bilindik motorcunuz varsa, bu modelden getirtmesini söyleyin. Hatta getirtmişken iridyum versiyonu olan CR7E-IX modelini getirtin. Biraz daha pahalıdır ama daha uzun ömürlüdür ve daha iyi bir ateşleme sağlar. Ayrıca piyasa da NGK'nın sahteleri de mevcut, buna da dikkat edin.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    Burgman AN 400
    Alıntı style_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet bu gün başıma neler geldi neler.bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı öpermiş derler ya benimki daha beter oldu dün akşam nomarka ile msnde konuşurken senin şase numaran nerde yazılı dedi.dedim falanca yerde bende hem boruda hemde bir yerde sticker var orda yazılı dedim.istersen fotosunu çekip göstereyim dedim gittim motorun şase numarası yazan yerin fotosunu çektim.hemde numaralara baktım borudaki numara ile sitckerdeki numara aynı sonra foroları nomarkaya yolladım.birden aklıma motorun 23 ocakta ilk muayenesi aklıma geldi dedim bakayım bir şey varmı.Aman allahım bir baktım ruhsata ruhsattaki numara ile şasedeki numaların son hanesinden bir öncekinde 6967 yazacaklarına 6987 yazılı netten tramerden araştırdım çıkışından beri bu numara böyle motoru sıfır ilk sahibi de farkında değil olaydan onun sattığı kişi ve bendenizde motoru alırken göz ucu ile acele ile bakmıştım doğru gördüğüm numara meğerse yanlışmış.neyse bu gün trafiğe gittim ehliyet için evrakları hazırladım ödemeyi yptım sonra korlasa gittim kitapçığında korlar yazıyordu gittim korlas motor bizden çıkmamış dedi.motorun ilk sahibinin ismini falan bildiğim için baktım adresi vardı korlastan 2007 kırmızı motor almış k7 neyse adresi aldım suadiyede bir adres allahtan adrestrafik v.s hepsi aynı yerlerdede gitgel zorluk çekmedim gittim adamı buldum faturasını sordum uygunluk belgesini.adam ben sattığımda vermişimdir yada atmışımdır demezmi.neyse sonra 2 ci sahibini aradım telefonla ondada yokmuş.ilk sahibi motoru kadiköyde moto rs den sıfır almıştım dedi tam moto rs e gidecem motor basıyor ama ateşlemiyor.ibre kırmızının ortasındaydı dedim benzin bitti heralde ama imkanı yok 212 km olmuştu full depo benzinci aradım uzak motoruda bırakamıyorum işe de geç kaldım biraz hafif rampa aşağı bir yerdi ittim motoru bindim saldım aşağı sonra rampa bitti yukarı rampa başladı yaklaşık 1 km motoru ittim.bostancı gösteri merkezinin ordaki shelle geldim benzin aldım yine çalışmıyor.sonra Altan motoru aradım tamer abi geldi acil servis baya bir bekledim ama başka bir motorda yolda kalmış.Burgmanlar yolda kalmaz demeyin neyse söktük bujiyi bujiden değil motorda bir zamanlayıcı varmış ondand olabilir dedi.yükledik motoru arabaya götürdük altana söktü baktı pc ye bağladı bir yer var sen bekleme boşuna dedi saat oldu 15,30 bu arada neyse bıraktım gittim kadikoye moto rs e sıfır alındığı yere orda görüştüm faturasını çıkarsakta birşey ifade etmez faturada yanlış ise sana uygunluk belgesi bulman lazım oda ya ilk sahibinde yada trafik şubede ikisinden birinden bulacaksın kontrol edeceksin dedi.Neyse atladım dolmuşa giittim bostancıya orda bir trafik müşaviri var dedi ek 1 dolduracaksın direk tüv e gideceksin motor şase tespit isteyeceksin işlemi yapınca gideceksin trafik şubeya vereceksin düzeltecekler .neyse geldim eve şimdi motorun servisten çıkmasını bekliyorum akşam aradın tamer abiyi o motordaki manyetodanda değilmiş enjektöre benzinm gelmiyormuş sorunu arıyoruz dedi öyle kaldı şimdi evdeyim bunları yazıyorum.motor çıkınca tüv e gidip tespitlerini yaptıracağım sonra ruhsatın iki yaprağıda değişecek ocak 23 de muayenesi var bir sürü iş bir sürü zaman kaybı bir sürü maddi külfet bir sürü can sıkıntısı.yol kenarında altan motoru beklersen çin malına binmiş gezenleri gördükçe sinirden öldüm inanın motordan soğudum belki ruhsat çıkınca satarım. o kadar titiz o kadr pipirikli biriyim o kadar temiz bakar temiz kullanırım başıma gelenlere bakınya durduk yere bir dünya iş ve masraf zevk almak için aldık motoru 2,5 ay oldu başıma neler geldi siz siz olun mal alırkende satarkende dikkat edin aceleye gelmesin muayene zamanı geldide fark ettik şimdi işin gücün yoksa bunları düzeltmekle uğraş o kadar koşusturmaca arasında tam bana lazımken birde bizimki su koy verdi hepten sinir küpü oldum.
    Velasılkelam her işte bir hayır vardır demekten ve allah kaza bela vermesin demekten başka care yok başa gelen çekilir uğraşıp düzelteceğiz.belkide motor orada bozulmasa allah korusun kadiköye giderken yağmurda başlamıştı düşüp bir yerim kırılacak veya daha kötüsü olacaktı orda bozularak allah korudu diye düşünüyorum derlerya HER ŞERDE BİR HAYIR VARDIR şu anda yorgunluktan ve morul bozukluğundan perişan haldeyim tadına varamadan burgmanın derdini çekiyorum. herkeze selamlar
    Geçmiş olsun gerçekten çok zor bir durum, kimsenin işi devlete düşmesin uğraşmak çok zor olur, birde merak ediyorum Altan Motor ne kadar masraf çıkaracak?

Motosikleti
    Alıntı blackiron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun gerçekten çok zor bir durum, kimsenin işi devlete düşmesin uğraşmak çok zor olur, birde merak ediyorum Altan Motor ne kadar masraf çıkaracak?
    Teşekkürler hepinize neyse cana geleceğine mala gelsin.Altan motoru aradım enjeksiyondanda değilmiş elektriksel birşey dedi telefona çıkan arkadaş tamer abi uğraşıyor dedi kontaktan şüphe ediliyormuş.walla bende merak ediyorum ne masraf çıkacak diye zaten maddi olarak yamuldum bu ara birde ruhsat değiştir motoru yaptır iflas ilan ederim heralde ama inanın bu iş beni baya baya soğuttu motordan belkide ruhsatı halledince satarım.şu anda çok kırgınım burgy me başka zaman bozulsa anlayacağımda tam koşturuyorum ordan oraya su koy verecek yer buldu neyse tamir olunca tekrar aşık olurum ben ona satmam motor çıksada muayeneye tespite gitsem bir an önce ruhsat işide çıksada rahatlasam iş yerindede tam işler yoğun iş arasında çok zor oluyor her gün izin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:33 ----------

Bu arada konuyu akşam suzuki türkiyeye yazdım akşam saat 21 gibi uygunluk belgesi istedim sabah 8,30 da cevap yazmışlar tüv de tespiti yaptır tespit tutanağı ve ruhsat kopyası nufus bilgilerini yolla kontrol edelim yeni uygunluk belgesini düzenleyip adresine kargo ile gönderelim demişler.işte bu hareket beni mest etti anında cevap ve çözüm önemli olan bu satış sonrası hizmet tebrikler walla
    ....NE MUTLU [U][COLOR="Red"]TÜRK[/COLOR][COLOR="White"][COLOR="Black"]'[/COLOR]ÜM[/COLOR][/U] DİYENE .... M.Kemal ATATÜRK.....

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    Alıntı style_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hepinize neyse cana geleceğine mala gelsin.Altan motoru aradım enjeksiyondanda değilmiş elektriksel birşey dedi telefona çıkan arkadaş tamer abi uğraşıyor dedi kontaktan şüphe ediliyormuş.walla bende merak ediyorum ne masraf çıkacak diye zaten maddi olarak yamuldum bu ara birde ruhsat değiştir motoru yaptır iflas ilan ederim heralde ama inanın bu iş beni baya baya soğuttu motordan belkide ruhsatı halledince satarım.şu anda çok kırgınım burgy me başka zaman bozulsa anlayacağımda tam koşturuyorum ordan oraya su koy verecek yer buldu neyse tamir olunca tekrar aşık olurum ben ona satmam motor çıksada muayeneye tespite gitsem bir an önce ruhsat işide çıksada rahatlasam iş yerindede tam işler yoğun iş arasında çok zor oluyor her gün izin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:33 ----------

Bu arada konuyu akşam suzuki türkiyeye yazdım akşam saat 21 gibi uygunluk belgesi istedim sabah 8,30 da cevap yazmışlar tüv de tespiti yaptır tespit tutanağı ve ruhsat kopyası nufus bilgilerini yolla kontrol edelim yeni uygunluk belgesini düzenleyip adresine kargo ile gönderelim demişler.işte bu hareket beni mest etti anında cevap ve çözüm önemli olan bu satış sonrası hizmet tebrikler walla
    ben sana senin motorun problemini hiç görmeden söyleyeyim..
    Sorunun immobilizer..............
    Bak gor dedigım cıkacak....
    FI ışığına baksaydın...
    cok fazla masraf cıkarırlarsa bana haber ver sorun immo dan sa eğer kolay bir yöntemi var..
    ortalığa yazmıyorum kötü niyetl,ilere fırsat olmasın diye....
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana senin motorun problemini hiç görmeden söyleyeyim..
    Sorunun immobilizer..............
    Bak gor dedigım cıkacak....
    FI ışığına baksaydın...
    cok fazla masraf cıkarırlarsa bana haber ver sorun immo dan sa eğer kolay bir yöntemi var..
    ortalığa yazmıyorum kötü niyetl,ilere fırsat olmasın diye....
    creativefx : motorda FI dahil hiçbir anormal durum yoktu.ne önceden bir belirti ne tekleme ne marş basmama her zamanki gibi motoru stop ettim geldiğimde çalışmıyordu.

Selam millet bu akşam altan motora uğradım.Tamer abi ile görüştüm motorun işi bitmiş elektrik tesisatının ateşleme ile ilgili kısmında bir oksitlenme olmuş sorun giderilmiş.motorum çok temizdi ama tabiki ikinci el de sahip olunca geçmişte sokaktamı durdu neler gördü bilemiyorsunuz.Akşam uğradığımda yeni bitmişti zaten biraz yağı eksikti birde şu hepsinde olan ön fren balatasındaki boşluk varya oda giderilsin iyice elden geçsin diye yarın akşam alacağım motoru neyseki beyin enjektör v.s gibi büyük problem çıkmadı bazen arızalar basitte olsa insanı uğraştırabiliyor önceki arabalarımdan biliyorum zaten arızanın büyüğü kolay bulunuyor basit arızalar insanı uğraştırıyor ya bendemi bir enteresanlık var anlamadım arabalarımdada aynı şeyleri yaşadım hep basit arızlarla servisleri uğraştırdım.Walla beyler bir bakım için gitmiştim altan motora birde bu arıza için forumlarda öncedende okudum memnun olmayanda vardı memnun olanda ben genel olarak servisten memnunum altan motor bilgi sahibi değil diyenlerde olmuştu.Ben biraz takıldım başka motorlardada uğraşıyorlardı gözlemlediğim kadrı ile bence yeterliler.Dedimya bir bakım için gittim birde bu arıza için benim kanım ben memnunum bunları neden yazıyorum başka arkadaşlar servis konusunda orasımı burasımı diye düşünceleri oluyor ben şahsi
    fikrimi aktardım.memnuniyet göreceli bir kavram bence.Neyse birde fiyat yarın belli olacak bazı eksikleri vardı onlarıda gitmişken tamamlatıyorum ufak tefek vida v.s bakalım inşallah fiyattada memnun kalırım
    Cumartesi günü tüv e gidip ruhsattaki yanlışlık için tespit yaptıracağım sonrada suzuki türkiyeden uygunluk belgesi gönderecekler trafikten ruhsattaki yanlışlığıda düzelttirdimmi allahın izniyle herşey yoluna girmiş olacak bir ara soğudum inanın işleri bitsin satacağım dedim kendi kendime akşam servise gidip motorumu gördüğümde sanki evladımı görmüş iyileşmiş gibi sevindim bağlandımmıdır nedir keretaya .Biraz çabuk demorilize oluyorum sanırım. Neyse arkadaşlar ALLAH kaza bela motorunuza arıza vermesin

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    umut, no markanın dediği gibi kendi kendine motoruna nazar ettin ama çok güzel bir şey demişsin.- her işte bir hayır vardır. ALLAH kaza bela vermesin. 30 bin km dir kullanıyorum bir kere problem çıkardı o da sanırım benzinin kalitesiz olmasındandı. marş basıyordu fakat çalışmıyordu. farklı bir yerden almıştım benzini. neyse ki benzinci yakındı depoyu fulledim düzeldi. ALLAH kaza bela vermesin. verecekse böyle dertler versin. amin.
    düşünsene arıza olmazsa serviste çalışanların hali n olur?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    büyük geçmiş olsun.
    umarım nisbeten ucuz atlatırsın (her anlamda).
    makinayı almak bir dert yürütebilmek bir dert.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umut, no markanın dediği gibi kendi kendine motoruna nazar ettin ama çok güzel bir şey demişsin.- her işte bir hayır vardır. ALLAH kaza bela vermesin. 30 bin km dir kullanıyorum bir kere problem çıkardı o da sanırım benzinin kalitesiz olmasındandı. marş basıyordu fakat çalışmıyordu. farklı bir yerden almıştım benzini. neyse ki benzinci yakındı depoyu fulledim düzeldi. ALLAH kaza bela vermesin. verecekse böyle dertler versin. amin.
    düşünsene arıza olmazsa serviste çalışanların hali n olur?
    Evet vedat birde benim nazarım çok değer gerçekten beğendiğim birşeyse resmen aşık oluyorum canlı cansız fark etmez dünakşam servise gittim mesela motorumu bir gördüm sanki evladımı gördüm içimden sarılmak geldi çok ciddiyim ona bakınca böyle kendimden geçerek bakıyorum seviyorum napiyim ama çok bahsettim söyle temiz böyle temiz nazara geldi ama ben inanıyorumki bu işte yüce rabbimin bir bildiği var durup dururken bu kadar aksilik aynı günde üstüste gelmez neyse sağlık olsun huzur olsun gerisi bir şekilde yerine konur.birşey kalmadı servise gitmişken diğer eksikleride giderdim cumartesi ceya cuma tüv e gideceğim 5 dk işim var sonra suzukiden uygunluk belgesi gönderecekler dosyasında vardır ama memurlar onla uğraşmayıp gel bırakmasınlar diye ben hazır bir dosya hazırlayıp vereceğim işler hızlı yürüsün ruhsatlarımda değiştimi sorunum kalmıyor.Dedimya her şerde bir hayır vardır isyan etmeye gerek yok öyle veya böyle bu işleri halledeceğim canımı sıksamda sıkmasamda bunlar aşılacak.Herşeyden önemli başta nomarka sinan ve sizlerle dertlerimi paylaşmak fikir alış verişinde bulunmak işte en güzel şey bu bu güzellikleri parada verseniz yakalayamayacağınız ortamlar olabilir herkeze iyi dilekleri için teker teker teşekkür ederim tanışamasakta the dude ile tanıştım altan motorda tesadüf kalanlarla ileride gezilerde toplantılarda güzel anılar ve hoş vakitler geçireceğimden eminim herkeze selamlar

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun.
    umarım nisbeten ucuz atlatırsın (her anlamda).
    makinayı almak bir dert yürütebilmek bir dert.
    Sağol kardeşim. inş.ucuz atlatırız bakalım akşam ne hesap çıkacak merak ediyorum.evet almak dert yürütmek dert. Ama ne yapalım zevk işte ya binecek ve sineye çekeceksin allah değil kul yapısı illaki bozulacak belki 10 binde belki 50 binde yada binmeyecek binenlere imreneceksin. biz herşeyi göze aldık ve biniyoruz sizler gibi allah beterinden saklasın hepimizi

Motosikleti
    suzuki V-storm
    style korku filmi gibi, kabus dolu bir gun gecirmissin,motoruna senin degil hepimiizn nazarı degmis olabilir,foto larına ben de hayranlıkla bakmıstım,ama cok sukur ki atlatmıssın ve maalesef bu da hepimizin basına gelebilir..ne diyelim,gecmis olsun..yarın ben de gidip sase numarasını kontrol edecegim,farklılık varsa herseyi yazmıssın zaten,nerden baslayacagımı biliyorum sayende..

Motosikleti
    Alıntı byalman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    style korku filmi gibi, kabus dolu bir gun gecirmissin,motoruna senin degil hepimiizn nazarı degmis olabilir,foto larına ben de hayranlıkla bakmıstım,ama cok sukur ki atlatmıssın ve maalesef bu da hepimizin basına gelebilir..ne diyelim,gecmis olsun..yarın ben de gidip sase numarasını kontrol edecegim,farklılık varsa herseyi yazmıssın zaten,nerden baslayacagımı biliyorum sayende..
    Sen nerelerdesin dostum msne de gelmiyon. birden kayboldun walla bende bu bilgilere ulaşmak için nette aradım taradım bazı şeylere ulaştım.En güzeli paylaşmak saklamnın alemi yok neyse o yazalımki birilerine faydamız olsun aa bendede bu oldu acaba bundanmıdır nerden aramaya başlanacağını bilsin ruhsaataki olay ise ayrı bir alem işte biri yapmış hatayı ceremesini maddi manevi biz çekiyoruz.insanlar işlerini bu kadar doğru yapar olmuş.Yazık walla bu memlekte hiçbir şeye güvenim kalmadı çünkü herşey eğri büğrü yapılıyor.
    neyse sağlık olsun uğraşıyoruz.Arıza işini
    halettik sıra geldi ruhsat işine cumartesi gideceğim tüv e tespiti yaptırayım sonra direk trafiğe

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    umut geçmiş olsun,geçenlerde yolda kaldım akü bitti ,yoldan geçen motorsikletli 15/16 yaşında bir çocuk çin malı bi scooterla ip bağlayıp eve kadar getirdi saolsun ,karizma yerle bir

Motosikleti
    Alıntı orangeblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umut geçmiş olsun,geçenlerde yolda kaldım akü bitti ,yoldan geçen motorsikletli 15/16 yaşında bir çocuk çin malı bi scooterla ip bağlayıp eve kadar getirdi saolsun ,karizma yerle bir

Sanada geçmiş olsun Kemal ya sorma nedir bu suzukiden çektiğimiz birde burgman dedik bir ton para verdik yolda kalmayalım diye . şaka bir yana olacak kanka bunlar geçmiş olsun tekrar harbiden karizma yerle bir olmuş hayal ettimde önde çin malı scoteer arkada burgman düşünemiyorum bile

Bende motoru suadiye gibi yerde 1 km benzinciye kadar ittim benzin bitti zannettim benimki daha kötü rezil oldum walla 202 kg motor hafifte yokuş it babam it millet ağzını bırakıp başka yeri gülmüştür.İyiki bir tanıdık görmedi o haliimi.

Motosikleti
    Slm dün akşam motorumu teslim aldım. arızası giderilmiş zaten tamer abi binde bir olacak bir durumdu oda sana denk gelmiş dedi ben bu arızayı 2 ci kez görüyorum dedi ufak bir elektriksel arıza rölelerin biri ile ilgili.
    Ödeme kısmına gelince bostancı gösteri merkezinden altana motora motorun götürülüşü + parça + eksik olan yağın tamamlanması + fren ayarları ve genel kontroller + işçilik =185 + kdv = 218 tl ödedim.
    işçilik :150 + kdv ( arızanın yapılması +f ren ayarları ve genel kontrol )
    parça : 35 tl + kdv
    eksik olan yağ ne kadar eklendi bilmiyorum 200-300 gr.
    lastik havları v.s hepsi 218 tl kdv dahil.
    merak edenler için yazdım ama gerçekten frenlerinden sıkıntım olmasada dozaşlaması v.b daha iyi olmuş . aldım motoru eve geldim yemekten sonra çıktım bindim depoyu fulledim o havada 160 km /h dayadım motora biraz aklı başına gelsin bir daha beni yolda bırakmasın diye walla o soğukta soğuk falan demeden bindim hiçte üşümedim zaten birde yağmura yakalandım.Yağmuırdada motora binmek ayrı bir güzel oluyormuş.ama lastiklerinizin güzel olması lazım bridgestone lastiklerle çok sakat sağa yokuş yukarı dönerken arkasını bir attı allahtan arabalarda yan vere vere alışkın bir durum olduğu için toparlamamda kolay oldu en kısa zamanda lastiklerimi değiştirmem lazım vedatın tavsiyesi olan michelan pliot sc düşünüyorum . yarın hava fazla yağışlı olmazsa tüv e gidip diğer işlemleri hallletmeye çalışacağım . kış geldi topicte uykuya daldı sanırım

Motosikleti
    Burgman AN 400
    İşçilik ücreti baya varmış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler