Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    Arkadaslar burgman 400 lerde şanzuman yağı olmaz(vedat hala ögrenemedın)
    Motor yagını değiştirdiğinde sanzuman yagınıda değiştirmiş olursun.

Yalnızca arka teker yuvasının yanında bulunan dişli yağı değişimi yapılır.

burgman 650 lerde ise sanzuman yagı değişimi yapılır.Motor yağından farklı olarak yanlış hatırlamıyorsam 900 gr yag konulur.(şanzuman için)...

Eger lastik seçiminde yagmurlu havalarda da kullanılacaksa Göksun un dedıklerini katılıyorum.Lastik deseni all weather olarak gecer ve fiyatıda pılot sport sc ıle benzerdir...

burgmanlar kolay kolay hararet yapmaz(ben hararet yaptıranı gordum gercı o kim oldugunu bılıyor )
    BU konuda en onemlı husus radyatorun temızlıgıdır.Kesınlıkle tazyıklı olmamak sartıyla basıncsız su ıle temızlenmelı ve gözeneklerın açılması sağlanmalıdır.Yıkama yapıldıktan sonra kurumadan asla kullanılmamalıdır.Eger mumkunse on teker camurlugunun arkada bıtım yerıne EĞER KISIN YOGUN KULLANILIYORSA ufak bir camurluk yapmakta fayda var..

hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı style_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duffy selamlar gsxr dan nasıl memnunmusun biraz bahsetsene benimde bir yanıum yeni alsamda burgmanı sat racing al diyor ama ben hıonda rr falan değilde bende gsxr düşünüyorum mavi beyazıda güzel siyahıda nasıl gideri falan yakıt olayı nedir şimdiden teşekkürler cevabın için hoşçakal umut ...
    Gerçi sonraki mesajında yazmışın Gsxf600 öyle ballandıra ballandıra anlatılacak bir motor değil. 4 silindir ve üstündeki motor Suzuki'nin efsanevi motorlarından kolay kolay öldüremezsin. keza soğutma sistemide Suzuki'nin efsane sistemi SACS (Suzuki Advanced Cooling System) hararet nedir bilmez anlayacağın. Yere yakınlığı dengesi gayet güzel. Gidonun SS ler gibi olması dışında başka bir sıkıntım yok yakıt tüketimi benim Burgman'ım la aynı 160 kuruş civarında. Burgman kadar teknolojik değil karbüratörlü soğuk çalıştırmada jikle olayı var. Ben 2 kişi 200km/h yi rahatça gördüm daha gider ama ne yalan söyliyeyim korkuyorum iyide oluyor.

SACS hakkında bilgi

http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_...Cooling_System

2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zamandır girip bakamıyordum buralara tesadüfen girdiğim bi anda eski mesajlarımdan bi alıntı görünce duygulandım. Herkeze selamlar...
    kolpa, bu kadar uzun aralar verme lütfen sensiz olmuyor, başa çıkamıyorum bu İstanbul grubuyla. Kolpa arkadaşımız, bırakın motorun servisini kendi yapmasını, yedek parçasını dahi kendi üretiyordu(bagalarını üretmişliği vardır). Kendisini şükranla anıyoruz.

Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Buradaki fotoda dişli yağının olduğu yer. 1 numara dişli yağ seviyesine bakılan vida. 2 numara da ise boşaltma vidası görülüyor. 12 binde değişmesi gereken bir yağ, yaklaşık 100 ml.

Fotonun ön tarafındaki varyatör pervanesinin önünde sünger bir filtre bulunur(Fotoda yok, şanzıman muhafazasının üstünde bulunur). Bu filtreyi servisler genelde temizlemez. Çıkarıp arada bir temizlenirse iyi olur. Yanlış anlaşılmasın bu filtre motorun hava filtresi değil varyatörün hava filtresi.

Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindir ve üstündeki motor Suzuki'nin efsanevi motorlarından kolay kolay öldüremezsin. keza soğutma sistemide Suzuki'nin efsane sistemi SACS (Suzuki Advanced Cooling System) hararet nedir bilmez anlayacağın.

SACS hakkında bilgi

http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_...Cooling_System
    Duffy, sayenizde motorlardaki yağ soğutma olayının nasıl çalıştığını öğrenmiş oldum, verdiğiniz bilgi için teşekkürler...
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

burgman 650 lerde ise sanzuman yagı değişimi yapılır.Motor yağından farklı olarak yanlış hatırlamıyorsam 900 gr yag konulur.(şanzuman için)...

Eger lastik seçiminde yagmurlu havalarda da kullanılacaksa Göksun un dedıklerini katılıyorum.Lastik deseni all weather olarak gecer ve fiyatıda pılot sport sc ıle benzerdir...

burgmanlar kolay kolay hararet yapmaz(ben hararet yaptıranı gordum gercı o kim oldugunu bılıyor )
    BU konuda en onemlı husus radyatorun temızlıgıdır.Kesınlıkle tazyıklı olmamak sartıyla basıncsız su ıle temızlenmelı ve gözeneklerın açılması sağlanmalıdır.Yıkama yapıldıktan sonra kurumadan asla kullanılmamalıdır.Eger mumkunse on teker camurlugunun arkada bıtım yerıne EĞER KISIN YOGUN KULLANILIYORSA ufak bir camurluk yapmakta fayda var..

ulan faydasız, nedir bu vedatı çekememezlik kıskanç herif... sen git eski kabloları değiştirip yol altına al. elin değmişken kanalizasyonlarıda temizle

son zeytinyağı diyecektim elim sürçmüş

lastikler konusundada atıp tutma. forumlarda okumakla kullanmak farklıdır. ben kullandımda söylüyorum. hayatında bir motorun lastiğini değiştirecek kadar kullandın mı o motoru?

Motosikleti
    Burgman AN400
    BURGMAN tutkunları. Uzun bir aradan sonra bu hafta sonu hava güzel olacak. Bunu değerlendirmek isteyen var mı?
    [B]GOKSUN[/B]

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400 K6 - Gri - 2006
    Alıntı Goksun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BURGMAN tutkunları. Uzun bir aradan sonra bu hafta sonu hava güzel olacak. Bunu değerlendirmek isteyen var mı?
    Olmazmı ama kimse yanaşmıyor gelmeye bir cumartesi buluşacaktık hala milletten haber yok birileri bir program yapsın ben varım mesela

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    arkadaşlar ;yan grenaj çizikleri ve sürtünmeleri için ne önerirsiniz?

Motosikleti
    Alıntı orangeblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ;yan grenaj çizikleri ve sürtünmeleri için ne önerirsiniz?

Rötuş yapacaksın ufak tefekçizikler ise. 1 numara rötuş fırçası ve gerekli boya ile kolayca halledebilirsin eğer rötuş boyasını nerden temin edeceğini öğrenmek istersen standox diye boya işi yapan bir firma var sitesine grerek gerekli boya koduna ulaşabilirsin.Eğer çok ve derin ise çizikler o zaman parça (lokal)olarak boyatacaksın.

Bu arada arkadaşlar kimseden ses çıkmadı ben bir öneride bulunayım.Cumartesi veya pazar Anadolu kavağı olabilir,şile olabilir,ağva olabilir benim tercihim daha uzun olması yüzünden şile veya ağva bir gezi yapsak nasıl olur ? Başka fikri olan arkadaşlar varsa acillll paylaşalım bu haftada bu güzel hava boşa gitmesin.

Motosikleti
    Burgman AN400
    Rötuş yapacaksın ufak tefekçizikler ise. 1 numara rötuş fırçası ve gerekli boya ile kolayca halledebilirsin eğer rötuş boyasını nerden temin edeceğini öğrenmek istersen standox diye boya işi yapan bir firma var sitesine grerek gerekli boya koduna ulaşabilirsin.Eğer çok ve derin ise çizikler o zaman parça (lokal)olarak boyatacaksın.

Bu arada arkadaşlar kimseden ses çıkmadı ben bir öneride bulunayım.Cumartesi veya pazar Anadolu kavağı olabilir,şile olabilir,ağva olabilir benim tercihim daha uzun olması yüzünden şile veya ağva bir gezi yapsak nasıl olur ? Başka fikri olan arkadaşlar varsa acillll paylaşalım bu haftada bu güzel hava boşa gitmesin.
    Ben varim. Pazar olursa ful gun, cmt ise yarim gun. Kavak super olur mesela.
    [B]GOKSUN[/B]

Motosikleti
    Evet arkadaşlar ben + göksun varmı başka arttıran kişi sayısını ? anadolu kavağı şile veya ağva v.b başka düşüncesi olan varsa onlarıda gelenler arasında konuşarak kesinleştiririz. anadolu kavağı güzel güzelce balık ekmek v.b yiyip geliriz ama lütfen forumu okuyanlar ve istanbul içinde olup katılmak isteyenler vedat duffy creative v.b arkadaşlar hadi

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    teşekkürler style_77,izmirden burgmancı arkadaşlar yokmu?

Motosikleti
    Burgman AN400
    Evet arkadaşlar ben + göksun varmı başka arttıran kişi sayısını ? anadolu kavağı şile veya ağva v.b başka düşüncesi olan varsa onlarıda gelenler arasında konuşarak kesinleştiririz. anadolu kavağı güzel güzelce balık ekmek v.b yiyip geliriz ama lütfen forumu okuyanlar ve istanbul içinde olup katılmak isteyenler vedat duffy creative v.b arkadaşlar hadi
    Arkadaslar, oglen oldu ses yok. Cumartesi gecti sayilir. Benim onerim pazar gunu kavak. Ne dersiniz.
    [B]GOKSUN[/B]

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    pehhhhhhhh benim burgmanım olacak ve geziye katılmıcam ha yok öyle birşey...!
    Parlatırdım motorumuda kendimide gelirdim burgman kardeşlerin yanına hoş sohbet makara muhabbet gitar bile çalardım sizlere eğlenirdik yahu...
    Marmariste bgün hava çok güzel mesela burgmanım yok zc var ama bizim ne topicte ne ortamımızda böyle bi sound yok ne yazık ki...

Motosikleti
    Burgman AN400
    Pazar gunu evden izin cikmiyor galiba Kimseden ses yok. Hanimlari artci yapin benim gibi gelin. Bu havalar bir daha gelecek yazdan once gelmez. Son demlerimiz.
    [B]GOKSUN[/B]

Motosikleti
    Alıntı Goksun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, oglen oldu ses yok. Cumartesi gecti sayilir. Benim onerim pazar gunu kavak. Ne dersiniz.
    Slm göksun walla bu burgmancılarda iş yok bilader.Ben atladım motora iki arkadaşım daha geldi birinde 600f var diğeride motorunu sattı oda 600f bakıyorum geçici olarak mahalleden birinden mondial 150 kn var vitesli onu aldı ödünç 3 kişi şile yaptık geldik.O kadar zevkli olduki anlatamam,bu havalar tam motor havası şile resmen sıcaktan yanıyordu nerdeyse denize giresim geldi deniz çarşaf gibi,ayrıca tertemiz hava sıcak, motorcular doluydu raceler , endurolar,chopperlar v.b bir sürü motor vardı biz fazla kalmadık birşeyler atıştırdık biraz takıldık döndük maksat motor kullanmak o zevki yaşamak o yollardada o kadr zevkli oluyorki anlatamam bence bu topictekiler aralarında telefonlaşıp yada msn de haberleşip geziyorlar gibime geliyor yoksa bu kadar yıldır motorda olupta topicteki bu davetlere kimsenin hayır diyeceğini zannetmiyorum hele hele hava böyle iken.Neyse gelen gelir gelmeyen gelmez ben gezmek istediğimde burdan yazarım arzu eden katılır yada bundan sonra ikiteker veya scoteertürk e takılacağım mt de hayat yok yada burgman kullanıcları bilgi paylaşım topiğinde iş yok Herkeze sevgiler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:36 ----------

Şİle otoban girişi;

Şile ağlayan kayalar;

ben (soldaki) ve kankam Erdoğan

Kankalarım Erdoğan & Erdoğan (Adaşlar) hemde keller

Hava çok sıcak olmasına rağmen tedbiri elden bırakmadım yeni hastalıktan kurtulduğum için sıcakta olsa kazakla durdum

arkadaşın güneş başına vurdu t-shırtle

Burgy & 600f & 150kn

Gün batımı ;

Balıkçılar balığa çıkma hazırlığında;

Ve dönüş;

Evet millet 07 kasım cumartesi yaptığım kısa gezi bundan ibaret amac gezmek değilde aslında motosiklet kullanmaktı çünkü arkadaşımın kendi işyeri olduğu için bizi kırmadı işi gücü bıraktı bize katıldı bizde ona anlayış gösterek erken döndük pek etkinlik olmadı ama herşeye rağmen hava süperdi ve havanın böyle olması çok haz verdi inşallah bu forumdaki arkadaşlarlada güzel gezilerde birlikte olmak dileğiyle ....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:39 ----------

Wallahi bu forumdakiler kış uykusuna yatmış
    ....NE MUTLU [U][COLOR="Red"]TÜRK[/COLOR][COLOR="White"][COLOR="Black"]'[/COLOR]ÜM[/COLOR][/U] DİYENE .... M.Kemal ATATÜRK.....

Motosikleti
    suzuki V-storm
    Alıntı orangeblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler style_77,izmirden burgmancı arkadaşlar yokmu?
    ben varım,izmir de de burgmanlarla soyle kalabalık bir tur icin can atıyorum,ama bugune kadar basaramadık,insallah olur..

Motosikleti
    Burgman AN400
    Tek kelımeyle kıskandım.
    [B]GOKSUN[/B]

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Bugün gerçekten tam bir gezi havasıydı. Sizde kaçırmamışsınız gezmişsiniz, bravo. Bu arada motor maşallah o kadar temiz görünüyor ki 0 alınmış gibi. En ufak çizik yok.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    byalman ben karşıyakadayım sen izmirin neresinden?

Motosikleti
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gerçekten tam bir gezi havasıydı. Sizde kaçırmamışsınız gezmişsiniz, bravo. Bu arada motor maşallah o kadar temiz görünüyor ki 0 alınmış gibi. En ufak çizik yok.
    Kanka teşekkürler dün akşam gezi fotoğraflarına bir iki tanede motorun resimlerini ekleyecektim ama reklam olmasın diye eklemedim şimdi sen böyle deyince iştahlandım bir kaç resim eklemek geldi hem sende yakından görebilirsin kendi malım diye demiyorum gerçekten sıfır gibi içide dışı gibi tozdan zerre yok Maşallah diyelim (İSTEYEN OLURSA SATARIZ 9500 TL /// MODEL:2006-TRAFİK TESCİL 23.01.2007 /// KM 9700 )

RADYATÖR NASIL SİNAN MOTOR SIFIRKEN ÇEKMEDİM 07 KASIMDA ÇEKİLDİ BU FOTO GEZİDEN ÖNCE

BUDA ARKA TARAF ;

VE DİĞERLERİ ;

....NE MUTLU [U][COLOR="Red"]TÜRK[/COLOR][COLOR="White"][COLOR="Black"]'[/COLOR]ÜM[/COLOR][/U] DİYENE .... M.Kemal ATATÜRK.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler