Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2008 piaggio fly 100
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sırada 9,500 devir gösteriyor mu devis saati? Yani tüm devri bitirmiş bir kesip bir veriyor ses ondan değişip duruyor... bence yani...
    Merak ettiğim burgman 9500 devire çıkıyormu? Bend hiç o devirlere çıkmadımda. Yada maximum kaç devir gördünüz?
    05 Suzuki Burgman 400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı zetzetto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğim burgman 9500 devire çıkıyormu? Bend hiç o devirlere çıkmadımda. Yada maximum kaç devir gördünüz?
    max 9000 devir gördüm ama geçtimi hatırlamıyorum. ilk fırsatta bakacağım.

evet 9000 deviri gördüm ve iki kademe geçtim. ama rampa aşağıydı.

hurricane77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SW 600 ABS
    Arkadaşlar birşey sormak isterim kullanma kılavuzu olmadığı için bakamadım.Kontağın yanındaki anahtarın arkası takılacak olan yer ne işe yarar ???

Teşekkür ederim.
    Oyun bitince Şah da Piyonda aynı kutuya konur...

SW 600

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    Alıntı hurricane77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey sormak isterim kullanma kılavuzu olmadığı için bakamadım.Kontağın yanındaki anahtarın arkası takılacak olan yer ne işe yarar ???

Teşekkür ederim.

Onu çevirdiğin zaman kontağa perde çekiyor yani kontağa hiç bir şey sokamıyorsun yani kontağın kurcalanmasını ve yıkarken su kaçmasını önlüyor,ama sen gene de o tarafa fazla su tutma iki üç kere su kaçırdım ve motor çalışmamıştı.Motoru teslim alırken nasıl kapandığını bana göstermişlerdi fakat ben hiç denemedim.

Motosikleti
    SW 600 ABS
    Alıntı ekinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu çevirdiğin zaman kontağa perde çekiyor yani kontağa hiç bir şey sokamıyorsun yani kontağın kurcalanmasını ve yıkarken su kaçmasını önlüyor,ama sen gene de o tarafa fazla su tutma iki üç kere su kaçırdım ve motor çalışmamıştı.Motoru teslim alırken nasıl kapandığını bana göstermişlerdi fakat ben hiç denemedim.

Teşekkür ederim...

SW 600

Motosikleti
    SWT
    Doğrudur, anahtarın arkasında yuvası var onunla açılıp kapanıyor. Ama fazla kullanmamak lazım çünkü anahtarın arkasındaki yuva plastik olduğundan yalama oluyor..
    Birde yanılmıyorsam başka burgmanın anahtarıyla sakın kitlemeyin açılmıyor...
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    max 9000 devir gördüm ama geçtimi hatırlamıyorum. ilk fırsatta bakacağım.

...............................................

evet 9000 deviri gördüm ve iki kademe geçtim. ama rampa aşağıydı.

.................................................. ...................

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı tarikiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur, anahtarın arkasında yuvası var onunla açılıp kapanıyor. Ama fazla kullanmamak lazım çünkü anahtarın arkasındaki yuva plastik olduğundan yalama oluyor..
    Ben sürekli kullanıyorum bu özelliği daha anahtarın o kısmını yalama yapamadım

Ayrıca ilginç bir manyetik özelliği de var: Anahtarın arka kısmı mıknatıslı olduğundan başka mıknatıssız birşeyle(pense, kargaburun gibi) çevirmeye çalışırsanız da açılmıyor.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    2008 piaggio fly 100
    Alıntı tarikiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef benim motorun önceki sahibi başarmış yalama yaptırmayı , ben o özelliği kullanamıyorum. Gerçi olsa kullanırmıydım pek sanmıyorum...
    05 Suzuki Burgman 400

PRESİDENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - 2015
    Herkese merhaba , uzun araştırmalar sonucu dün itibari ile 2005 model 8500 km de oldukça temiz BURGMAN 400 sahibi oldum ))))).İlk motorum olduğu için (ilk kez kulanmıyorum tabi ) her türlü konuda önerileriniz için şimdiden çok teşşekkür ederim .İlk olarak yapılması gereken bakımlar hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    SW 600 ABS
    Yağını 2 haftada bir kontrol etmeyi unutma,kontak kısmının oraya su kaçırma,alt kısmına dikkat biraz alçak çünkü,hayırlı uğurlu olsun kazaszı sürüşler dilerim...

SW 600

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı PRESİDENT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba , uzun araştırmalar sonucu dün itibari ile 2005 model 8500 km de oldukça temiz BURGMAN 400 sahibi oldum ))))).İlk motorum olduğu için (ilk kez kulanmıyorum tabi ) her türlü konuda önerileriniz için şimdiden çok teşşekkür ederim .İlk olarak yapılması gereken bakımlar hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
    Hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Burgman'ın yağını ihmal etme, onun dışında bu forumda geçmişte herşey yazıldı güzel bir kaynak incelersen her soruna cevap bulursun.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    suzuki burgman an400

hayırlı uğurlu olsun president. kazasız belasız kullanmanı dilerim.

biraz kendin hakkında bilgi verirsen seni tanıma fırsatımız olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:39 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:38 AM ----------

Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Burgman'ın yağını ihmal etme, onun dışında bu forumda geçmişte herşey yazıldı güzel bir kaynak incelersen her soruna cevap bulursun.
    ne gitmediniz mi? goca suya?

deniz, serhat senin motor için zenci motoru diyor len

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    Allah hayırlı kullanmak nasip etsin.6000 bakımı yapılmıştır,12000 bakımı var.Yağını kontrol et,kontrol çubuğunu vidalamadan yağını kontrol et,gerekirse ekleme yapabilirsin 4T scooter için 10/40 yağ ile...Agresif kullanımda daha çok yağ yakar,zaten agresif kullanılacak bir motor değil,tamamen keyif motorudur.Paylaşım sayfalarını şöyle bir süzersen her şeyi bulabirsin.Bu benim ikinci burgmanım,bu motor VAZGEÇİLMEZDİR.Motorunu değiştiren arkadaşlara sorarsak gözleri ve akılları hala ondadır.Öyle değil mi arkadaşlar??

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun president. kazasız belasız kullanmanı dilerim.

biraz kendin hakkında bilgi verirsen seni tanıma fırsatımız olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:39 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:38 AM ----------

ne gitmediniz mi? goca suya?

deniz, serhat senin motor için zenci motoru diyor len

Zenci menci motor işte :

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:54 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:52 AM ----------

Allah hayırlı kullanmak nasip etsin.6000 bakımı yapılmıştır,12000 bakımı var.Yağını kontrol et,kontrol çubuğunu vidalamadan yağını kontrol et,gerekirse ekleme yapabilirsin 4T scooter için 10/40 yağ ile...Agresif kullanımda daha çok yağ yakar,zaten agresif kullanılacak bir motor değil,tamamen keyif motorudur.Paylaşım sayfalarını şöyle bir süzersen her şeyi bulabirsin.Bu benim ikinci burgmanım,bu motor VAZGEÇİLMEZDİR.Motorunu değiştiren arkadaşlara sorarsak gözleri ve akılları hala ondadır.Öyle değil mi arkadaşlar??
    Valla Burgman başka valla ne yalan soyliim
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    suzuki burgman 400
    hayırlı uğurlu ollsun arkadaşım bende yeni katıldım allah kaza bela vermesin

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    Motorunu yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun diyor, keyifli sürüşler diliyorum. Allah kaza bela vermesin.....

Motosikleti
    Burgman AN400
    Çok doğru söyledin. Burgman tam keyif motoru. Başka hiçbirine benzemez.
    [B]GOKSUN[/B]

PRESİDENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - 2015
    Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler, ben İzmirdeyim ,Karşıyaka da ,Bugün illk olarak 200 km yolumu yaptım. İzmir içi tur oldu biraz ama olsun çok keyifliydi.Ancak ilk uyarınız gerçekleşti, saat 22.00 de artık eve dönerken , benzin aldım ve bir de ne göreyim 100 m sonra SARI IŞIK " OİL CHANGE " YANDI Hemen 200 m ilerideki benzincide durdum ve yağına baktık, yağ "aynen dediğiniz gibi" minimumda , hemen 10-40 yağ koyduk ( 1lt nin hepsini )hatta biraz fazla geldi max. biraz geçti, buraya kadar olağan dı ama şimdi en önemli sormu sormak istiyorum sarı ışık sönmedi bu neden kaynaklanıyor acaba , motorrumu eve getirdim kapattım ne yapmam lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 PM ----------

Bu arada sabah eşimle birlikte saat 10,30 gibi çıktık akşam 10,30 eve girdik, keyfin bu kadarı yani

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    İkaz yağın eksildiğini değil değişim vaktinin geldiğini belirten ve 500 den 5,500 km ye kadar ayarlanabilen bir uyarı düzeneği...
    sol tuşa uzun basarak sarı ışığı yanıp söner hale getirip alarm km. sini 5,500 e kadar uzatarak geçici olarak söndürmeyi deneyebilirsin şimdilik...
    Kesin çözümü birisi söyler ama şimdilik bir sorun yok için rahat olsun...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler