Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Burgman AN400
    Selamlar,

2 Mayıs İznik kesin mi? Buluşma nasıl olacak?
    [B]GOKSUN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motopower1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman AN 400 o artık yok
    suzuki servislerinden sadece parca alabiliyormuyuz + servis parca fiyatında ekstra uygulama yaparmı servis harici nerelerden parca alabiliriz ?

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Alıntı Goksun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

2 Mayıs İznik kesin mi? Buluşma nasıl olacak?
    haftasonu yağış gösteriyor meteoroloji:(

Motosikleti
    SWT
    Şu anda beklemedeyiz, h.sonu yağış gösteriyor fakat heran değişebilir
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı byalman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bir soru daha,
    kalkısta 3500 devirde filan kalkıyor burgman,bu devire kadar hafif hızlarda titreme var..3500 den sonra titreme kalmıyor..bu sizce debriyaj problemi mi,varyator temizligi mi,nedir..
    sanki duffy buna benzer bir problemde varyator temizligi demisti..
    bir el atarsanız sevinirim..
    Selamlar, kalkış sırasındaki titremenin sebebi Debriyaj balatası'nın bitmek üzere olması ve varyatör üstündeki çok derin çiziklerden dolayı olabilir. Temizlik derken mutlaka bir yere kadar kavramayı rahatlatır. Debriyaj soğuk veya sıcak olmasında kavrama devri fark eder. Ancak 3.000dev/dk da kavrama başlar 3.500'e kadar kabul edilebilir sorun olmaz.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    arkadaşlar şu burgman'ı merak ediyorum. bindim üzerine baktım, çok alcak geldi bana ama hiç kullanma fırsatım olmadı. rahat motor olduğu belli. bir gün kullanma fırsatım olunca anlıcam. övdüğünüz kadar zevkli mi acaba. tabi o kişiden kişe değişir.
    suzuki- piaggio familyası ve honda arasında tahminimce honda kalkışta iyi
    geçen bir tane yanımdan geçti gördüm kalkışını, gayet güzedi. çift silindir olmasından kaynaklanıyor heralde, ama o motor da çok yakıyormuş galiba. öyle bir duyum aldım.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 2007

Selamlama ve Tanışma

Herkese Merhaba..125 lik scooterda motora binmeyi öğrendikten sonra (yaklaşık 2 sene) geçen hafta AN 400 sahibi oldum...Cumartesi-Pazar çalıştığım için şimdilik yapılan gezilere sadece gıpta ediyorum Tabiki geziye katılan arkadaşlara iyi eğlenceler diliyorum Herkese sevgiler

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı dodgesnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar

2-3 ay kadar once 2005 model lacivert bir Burgman 400 aldim... Kilom yaklasik olarak 125 Motorla beraber ortalama 300kg geliyoruz. Sorularim olacak, yanit bulmama yardimci olursaniz cok sevinirim.

Arkama artci alabilir miyim? Kilo limiti nedir? -topcase vb gibi ek tasima donanimlari yok-
    Gecenlerde farkettim ki kavrama aninda kise sureli ve kesik kesik ugultu sesi geliyor. Hatta uzaktan gelen kopek havlamasi gibi diyebilirim Bu normalmidir, havalar isinmaya basladiktan sonra bu sesi farkettim. Debriyaj isindiktan sonra oluyor.
    Gecenlerde el frenini cekince bisey koptu. Tel mekanizmasi mi vardir? Tamiri ortalama ne kadara yaptirilabilir?

Simdiden cok tesekkur ederim.

Keyifli surusler dilerim.
    Selam, Burgman 400'ün taşıma kapasitesi öncelikle bagaj için önerilen 13kg. civarında taşınacak maksimum ağırlık 190kg'yi bagaj dahil aşmamalı özellikle Michelin lastik kullanıyorsanız bu ağırlık 150-160kg.(Bu ağırlığı o lastik rahatça kaldırıyor emin olabilirsiniz )) olmalı. 400cc. motor bu ağırlıkları rahat kaldırır ama amortisör yapısı buna uygun değil 100kg. üstü sürüşte dikkat etmek lazım altı tümseklere değebilir.
    Duyduğunuz ses varyötörlü bir çok motorda vardır. Dolayısı ile Burgman'da da var (Neyimiz eksik) Bu ses sadece dur kalk hızlarında aktarma sistemi ısınınca gelir. Yeni aldığınızı söylemişiniz kullanım ile alakalı biraz alışmanız lazım dur kalk trafikte nasıl üzmeden gidersiniz. Öncelikle kalkışı mümkün olduğunca yavaş yapın. Gazı sabit vermekten kaçının debriyajın tutnması kolaylaşır. Hafif yokuş aşağı ise bırakın kendi gitsin. Yokuş yukarı çıkıyorsanız aradaki araca mesafe bırakın debriyajın kavradığına emin olduktan sonra o deviri koruyarak devam edin. Eğer durum içinden çıkılacak gibi değilse (bu biraz abartı olacak ama ben tümsek geçişlerinde ve çok aşırı trafikte bu şekilde gidiyorum) iki ayağınız yerdeyken oturduğunuz yerden kalkıp motorun kalkmasını sağlayın sonra motorun üstüne kendinizi bırakın . Bunları yapmak zorunda değilsiniz ama 28.000km kullandım. Çok nadir çıktı o gıcık ses.
    El freni telini koparmışınız benimde başıma geldi aslında başa gelecek en kötü şey diyebilirim. O teli geçirmek için komple kafa grenajı ve sol yan grenaj açılıyor. Basit bir tel ama Burgman'un elbisesinin altından gidiyor. İşçiliği biraz var ama yapılmayacak bir şey değil.Benim tavsiyem 2-3 servisten fiyat alın parça çok bir şey değil ama 2-3 saatlik işçiliği var.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Detaylı anlatımınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Evet yol üzerindeki ufak ~7-8cm lik tümseklere alt kısmı (orta sehpanın bağlantı kısmı) sürtüyorum. Tümseklerde çok sıkıntı olmuyor. Lastiklerim Michelin Pilot Sport. Önceki sahibi ciddi bir bakıma sokmuş 10bin km de. Şu anda 11.400de. Kayış, lastik, debriyaj vs...

Eğer benim halledebileceğim birşey ise kendim yapmaktan keyif alırım. Tabi tel temin etmekte gerekiyor. Servis Kitapçığını edindim. Her türlü direktifi bulmak mümkün.

Bana kalkış için:
    - yokuş yukarı ise: Gazı birden açıp kavramayı hızlandırıp kalkma
    - düz yolda ise : Hafif hızlandırıp, kavramadan sonra normal devam etme
    şeklinde aktarıldı.

Sahip olduğum ilk motorsiklet. Büyük ve ağır makina da hiç kullanmadım. Alışma evremi bitirdim sayılır. Temel dönüş, görüş çalışmalarım devam ediyor. Henüz ehliyetli olmadığım için trafikte yokum... Bu tarz bilgilere tamamen açım anlayacağınız

Bugün ufak bir eğitim gezintisi sırasında arkadaşım lastik havalarımı haftada bir kontrol etmemi söyledi ve elindeki ölçme aleti ile (şu siboba takına içindeki çubuğu ittiren basit sistem) ölçtü ve 18 çıktı. Kilomu da hesaba katarak ortalama basınç değerlerinin ne olması gerektiği hakkında bilgilerinizi rica ederim.

Keyifli sürüşler dilerim.

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı dodgesnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Detaylı anlatımınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Evet yol üzerindeki ufak ~7-8cm lik tümseklere alt kısmı (orta sehpanın bağlantı kısmı) sürtüyorum. Tümseklerde çok sıkıntı olmuyor. Lastiklerim Michelin Pilot Sport. Önceki sahibi ciddi bir bakıma sokmuş 10bin km de. Şu anda 11.400de. Kayış, lastik, debriyaj vs...

Eğer benim halledebileceğim birşey ise kendim yapmaktan keyif alırım. Tabi tel temin etmekte gerekiyor. Servis Kitapçığını edindim. Her türlü direktifi bulmak mümkün.

Bana kalkış için:
    - yokuş yukarı ise: Gazı birden açıp kavramayı hızlandırıp kalkma
    - düz yolda ise : Hafif hızlandırıp, kavramadan sonra normal devam etme
    şeklinde aktarıldı.

Sahip olduğum ilk motorsiklet. Büyük ve ağır makina da hiç kullanmadım. Alışma evremi bitirdim sayılır. Temel dönüş, görüş çalışmalarım devam ediyor. Henüz ehliyetli olmadığım için trafikte yokum... Bu tarz bilgilere tamamen açım anlayacağınız

Bugün ufak bir eğitim gezintisi sırasında arkadaşım lastik havalarımı haftada bir kontrol etmemi söyledi ve elindeki ölçme aleti ile (şu siboba takına içindeki çubuğu ittiren basit sistem) ölçtü ve 18 çıktı. Kilomu da hesaba katarak ortalama basınç değerlerinin ne olması gerektiği hakkında bilgilerinizi rica ederim.

Keyifli sürüşler dilerim.
    Merhaba,
    Ön teker 25psi-arka 40 psi olmalı diye biliyorum, hayırlı olsun, keyifli sürüşler
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ön teker 25psi-arka 40 psi olmalı diye biliyorum, hayırlı olsun, keyifli sürüşler
    Sele altında bagajın ön kısmında bulunan etikete göre şöyledir:

Tek Kişi: Ön 25, Arka 29
    İki Kişi: Ön 25, Arka 40

Kilonuzu dikkate alarak tek kişi için arkayı 1-2 psi artırmanın daha iyi olacağı kanısındayım.

Ayrıca lastik basınçlarını düzenli kontrol etmek gerekiyor. Çünkü sürüş ve kontrolü çok etkiliyor.
    Lastik havaları az bindiğim zamanlarda (ayda 200 km) ayda 2-3 psi düşüyor, uzun yol yaparsam düşme daha fazla oluyor. 2-3 günde 1000 km yapıpta 3-4 psi düştüğünü bilirim.

Alıntı WALHALLA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba..125 lik scooterda motora binmeyi öğrendikten sonra (yaklaşık 2 sene) geçen hafta AN 400 sahibi oldum...Cumartesi-Pazar çalıştığım için şimdilik yapılan gezilere sadece gıpta ediyorum Tabiki geziye katılan arkadaşlara iyi eğlenceler diliyorum Herkese sevgiler
    Şahinden sonra Mercedes gibi gelmiştir. Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullanmanızı nasip etsin. Boş bir arazi bulup alıştırma yapmanızı öneririm. (Tam sola, tam sağa dönüş, U dönüş, slalom vs.)
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    Evet kavrama konusunda bana inanmayan Sevgili vedat ve tarık'la test ederek net rakam belli oldu.
    2650 2750 devir arasında kavramayı bitiriyor ve çekişe başlıyor..
    Denizcim senin motor 3000 de kavrıyorsa demekki 3250 de kalkıyor..Debriyaj nanayyyy
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kavrama konusunda bana inanmayan Sevgili vedat ve tarık'la test ederek net rakam belli oldu.
    2650 2750 devir arasında kavramayı bitiriyor ve çekişe başlıyor..
    Denizcim senin motor 3000 de kavrıyorsa demekki 3250 de kalkıyor..Debriyaj nanayyyy
    evet. acı ama gerçek; serhatin dediği gibiydi.

tabii eğer ayağıyla itmediyse motoru

Motosikleti
    SWT
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet. acı ama gerçek; serhatin dediği gibiydi.

tabii eğer ayağıyla itmediyse motoru
    İtti itti bende gördüm

Motosikleti
    2008 piaggio fly 100
    Son zamanlarda kayış değiştiren oldu mu ? Yada güncel kayış fiyatını bilen? Piyasada mitsuboshi diye bir kayıştan bahsediliyor, suzukinin sitesindeki fiyat listesine göre 280 tl civarında yanlış bakmadıysam tabi çünkü hangi modele uyumlu olduğu yazmıyor listede..
    05 Suzuki Burgman 400

Motosikleti
    Honda Silverwing 400 - 2006 Model
    [

Arkadaşlar, sizlerin yazılarını okuduktan sonra benimde ilk defa dikkatimi çekti. Acaba kaç devirde kavrıyor benim sw diye merak ettim. Ve baktım 2200 devir civarında kalkıyor. Yani diyorum sizin burgy ler geç mi kaldırıyor,

Motosikleti
    Alıntı caracas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [

Arkadaşlar, sizlerin yazılarını okuduktan sonra benimde ilk defa dikkatimi çekti. Acaba kaç devirde kavrıyor benim sw diye merak ettim. Ve baktım 2200 devir civarında kalkıyor. Yani diyorum sizin burgy ler geç mi kaldırıyor,
    SW 400 ve sw 600 kullandım.Hatta gecen haftaki gezimizde sw600 le yaklasık 300 km yol yaptım.Dediğin gibi 2250 devirde kavradıgını farkettım.Avantajı hızlı kalkıs ,dezavantajı sıkısık trafıkte kavramanın neredeyse sureklı devrede olması nedniyle debriyak ısınıyor ve ses yapmaya başlıyor.
    Evet burgmanlar bayagı gec kalkıyor.

Şahşi düşüncem yakıt problemini bir tarafa bırakırsak (sw 600 gezide ortalama 0,16 kr yaktı.Hiç fena değil burgman 400 de 0.14 yakıyor.şehriçi kullanımda 200 u buluyor)

Bu ekleme çakma burgmancılara :
    BUrgman dandik kardeşim.Yasaşın sw
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Şahşi düşüncem yakıt problemini bir tarafa bırakırsak (sw 600 gezide ortalama 0,16 kr yaktı.Hiç fena değil burgman 400 de 0.14 yakıyor.şehriçi kullanımda 200 u buluyor)
    Ben sizin şu Burgmanı nasıl kullandığınızı anlayabilmiş değilim ya. Bu tüketim değerlerini nasıl ulaşabiliyorsunuz hayret ediyorum. Şehiriçi 200'u buluyor demek şu anki benzin fiyatına göre 6.75lt/100km yakıyor demek. Bu inanılmaz bir tüketim. Ya çok bakımsız olması lazım ya da 140'ın altında gidilmemesi lazım bu tüketim için, ha kaldı ki İstanbul trafiğinde motor için fazla dur kalk olmuyor bi şekilde kenardan kıyıdan akıyoo gidiyor motorlar...

Not: Şu ana kadar benim en fazla gördüğüm değer 5.1 lt/100km, ortalama 4.5 lt/100km civarında şehiriçi.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizin şu Burgmanı nasıl kullandığınızı anlayabilmiş değilim ya. Bu tüketim değerlerini nasıl ulaşabiliyorsunuz hayret ediyorum. Şehiriçi 200'u buluyor demek şu anki benzin fiyatına göre 6.75lt/100km yakıyor demek. Bu inanılmaz bir tüketim. Ya çok bakımsız olması lazım ya da 140'ın altında gidilmemesi lazım bu tüketim için, ha kaldı ki İstanbul trafiğinde motor için fazla dur kalk olmuyor bi şekilde kenardan kıyıdan akıyoo gidiyor motorlar...

Not: Şu ana kadar benim en fazla gördüğüm değer 5.1 lt/100km, ortalama 4.5 lt/100km civarında şehiriçi.
    yanlış anlamışsın Nomarka sehiriçi rakamı 20 krş olarak belirttiğim sw600 un yakıt tüketimi..

Motosikleti
    SWT
    yanlış anlamışsın Nomarka sehiriçi rakamı 20 krş olarak belirttiğim sw600 un yakıt tüketimi..
    Sen yanlış anlatmışsın karrrdeşim...

Git silverwing topicine yaz birazdan vedat gelir ona göre

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler