Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SWT
    Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehehehheheeh...
    ne oldu burgmancılar sizi..
    burgman650 yi sattıktan sonra salcanomla 1500 km ye yakın yol yaptım.
    geçen yagını kontrol edeyim dedim.Bir damla yag eksiltme yokkkkk.
    O kadarda hor kullanıyorum zincir yagsız frenler bakımsız ,dag ,tas,camur, deniz kumu,son hız(110) dakkalarca gittim banamısın demedi...
    Ayrıca yag buharı için ayrı bir delik yapmıslar vebir hortumla motor bloğunun arkasından aşagıya iniyor......
    Teknoloji farkı ne yaparsınnn
    Evet deniz bey cevapları bekliyorum...
    Serhatcim dakikalarca 110 la gittin sonra motordan indikten sonra köftecide 45 dk titredin ama yaw
    Nedir senin bu gy den çektiğin, en kısa zamanda bir burgman alman lazım..
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    evet arkadaşlar dunyadaki en toknolojik motoru tanıtıyorum sizlere buyrun bakın
    http://gorgini.com/shop/images/200CC...IFAN%20014.jpg
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    offff be motora bak üstteki elektrik fişi gibi olan şey ne
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    offff be motora bak üstteki elektrik fişi gibi olan şey ne
    220V lamı çalışıyor ki bu
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Motosikleti
    SWT
    Altta da usb kablomsu bir şey var, muhtemelen pc'den şarj oluyor bu motor..

Motosikleti
    MAJESTY 400
    aklıma gelmişken Nomarka aslında şu yağ eksiltme ile ilgili Burgmanusa'da ki yazıları Türkçe'ye çevirip resimlerle buraya koysak belki uygulamak isteyen olur.
    2007 MAJESTY 400

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    arkadaşlar motorumdaki aksilikler duffy arkadaşımında söylediği gibi benzinle alakalıymış ancak deponun içindeki havadan dolayıymış. benzin almaya gittiğimde kapağı açtımda içinden acayip hava çıktı. bunu neden yaptığını bilmiyorum. depoda ne olduğu zaman hava olur.
    şu anda motorumda kalkışta tekleme ve stop etme kalmadı.
    bu arada geziler cumartesi olunca akşama kadar çalıştığım için ben ve eşim katılamıyoruz. pazar günleri olabilecek bir gezide umarım bizde aranızda olabiliriz.
    yeni katılan ve yeni burgmanlanan arkadaşlara hoşgeldiniz ve hayırlı olsun diyorum. kolay gelsin saygılar.

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı yokum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumdaki aksilikler duffy arkadaşımında söylediği gibi benzinle alakalıymış ancak deponun içindeki havadan dolayıymış. benzin almaya gittiğimde kapağı açtımda içinden acayip hava çıktı. bunu neden yaptığını bilmiyorum. depoda ne olduğu zaman hava olur.
    şu anda motorumda kalkışta tekleme ve stop etme kalmadı.
    bu arada geziler cumartesi olunca akşama kadar çalıştığım için ben ve eşim katılamıyoruz. pazar günleri olabilecek bir gezide umarım bizde aranızda olabiliriz.
    yeni katılan ve yeni burgmanlanan arkadaşlara hoşgeldiniz ve hayırlı olsun diyorum. kolay gelsin saygılar.
    Depoda bu şekilde hava olur onda çok sorun yok ancak yakıtı aldığın yerden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorun
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    @yokum
    sen bunu söylediğinde aklıma eski motorumda yaşadığım bi sorun geldi. motorumu sıfır almıştım. ilk başlarda 10km fln gittikten sonra boğulur gibi olup stop ediyordu. biraz bekledikten sonra tekrar çalışıyorudu. bi kaç gün böyle sinir bozucu şekilde gezindikten sonra servise götürdüm. servis hemen benzin depo kapağını söktü kilidini dağıttı tekrar topladı sorun ortadan kalktı. meğer depo kapağında dışarıdan hava almasını sağlayan sibop tıkalıymış. motor benzini çekince depoda hava alamadığından eksilen benzinle beraber vakum oluşuyor o da benzinin akmasını engelliyormuş. belki benzer bir sorun olabilir sendede?
    (\__/)
    (")_(")*

Motosikleti
    SWT
    Ayrıca benzini deponun sonuna kadar kullandığın zamanda hava yapıyor.

faruk59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt600/97
    yaw arkadaşlar,dün bagajı acayım dedim tık diye ses geldi ve anahtar boşa dönmeye başladı.marş da basmıyor.
    başına gelen varmı acaba,servise götürcem ama size danışayım dedim
    ::tutkuy::

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    aklıma gelmişken Nomarka aslında şu yağ eksiltme ile ilgili Burgmanusa'da ki yazıları Türkçe'ye çevirip resimlerle buraya koysak belki uygulamak isteyen olur.
    Bende düşündüm aslında. Müsait bir zamanımda çevirisini yapıp koyacağım. Fakat kendi motoruma kesinlikle uygulayıp yapacağım bişey değil. Böyle yağ yaktığıyla kalsın sorun değil benim için.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Motosikleti
    Bende zamanında bu kfir denen adamın yaptığı şeyi okumuştum. Burgmanusa da adam ilah gibi nerde yağla ilgili bir topic olsa hemen bu adamın galerisine link atıyor birisi.
    Söylediğine göre sıkıntı krankın hava alması için olan borunun (hava filtresinin sağ-arka-alt tarafında) çok yatay konumlandırıldığı için motor çalışırken çalkalanan yağın bu boruyu kolayca katedip hava filtresinin içine birikmesi. Bununda hava filtresinin yanlış pozisyonlandırılmasından (motor seviyesine çok yakın) kaynaklandığını söylemiş ve kranka giden borunun hava filresi ile bağlandığı yeri daha yukarı alarak çözmüşmeye çalışmış. Ama bence hiç böyle yapmasına gerek yok. Sade hava filtresi bağlantısını iptal edip, kranktan gelen borunun ucuna mini bir hava filtresi uydurup daha yüksek bi yerde konumlandırabilirdi. Ama ben bu halinden de memnunum. Eskiden bende yağ eksiltmesinden yakınırdım ama meğer hava filtremin altında bi delik varmış onu kapattım ve artık pekde yağ eksiltmiyor.
    (\__/)
    (")_(")*

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün akşam motorumu takas edip burgmanımı aldım.itiraf edeyim ilk kullandığımda acayip gelmişti şimdi dahada acayip geldi.BMW den sonra mucize beklenemezdi tabiki.Benim bir iki sorum olacak sizlere.

1.Motosiklet kalkış yaptığı zaman baya bir titriyor(daha doğrusu can çekişiyomuş gibi debeleniyor) bu bana pek normal gelmedi sizdede varmı

2.Motor aksamından (ben kayıştan olduğu kanısına vardım) bir uğultu sesi geliyor kafamda kask olmasına karşın o sesi çok rahat duyabiliyorum.ayrıca kalkışta sesle birlikte bir zorlanma hissediliyor.

ben bu sorunları bir usta ile paylaştım bana söylediği varyatörden ve kayıştandır dedi.
    3.benzin ibresi kırmızıya geldiği zaman ortalama kaç km gidebiliyorsunuz.

hepinize vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı teror adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam motorumu takas edip burgmanımı aldım.itiraf edeyim ilk kullandığımda acayip gelmişti şimdi dahada acayip geldi.BMW den sonra mucize beklenemezdi tabiki.Benim bir iki sorum olacak sizlere.

1.Motosiklet kalkış yaptığı zaman baya bir titriyor(daha doğrusu can çekişiyomuş gibi debeleniyor) bu bana pek normal gelmedi sizdede varmı

2.Motor aksamından (ben kayıştan olduğu kanısına vardım) bir uğultu sesi geliyor kafamda kask olmasına karşın o sesi çok rahat duyabiliyorum.ayrıca kalkışta sesle birlikte bir zorlanma hissediliyor.

ben bu sorunları bir usta ile paylaştım bana söylediği varyatörden ve kayıştandır dedi.

titreme gidonla birlikte tüm motoru silkeler daha önce kullandığım maxiscooter lerde böle sorun olduğunda ustaya gtötürdüğümde debriyaj balatası temizlettim daha sonra fazla uzatmadan debriyaj balatasını değiştirdim muhtemelen sorun budur...benzin sorusuna gelince burgmanda nekadar gidilir hiç bilgim yok...vesselam

Alıntı faruk59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadaşlar,dün bagajı acayım dedim tık diye ses geldi ve anahtar boşa dönmeye başladı.marş da basmıyor.
    başına gelen varmı acaba,servise götürcem ama size danışayım dedim
    ahbe kardeşim azdaha hurdayı bize satacaktın
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    MAJESTY 400

1- Varyötör temizliği gerekli birde kayışın öndeki (varyötör ) kasnaklarına bakmak lazım öndeki kasnaklar üzerinde kayış bir yol yaptıysa kayış o bölgeye gelince motor titriyor o bölgeyi geçtikten sonra herşey normale dönüyor. Birde soğuk burgman motoru gerçekten titriyor

2- Uğultu seyir halinde mi geliyor. Yavaş hızlarda bir süratte duyarsın hız artarsa yada yükselirse kesilir genelde bu tür uğultu da sorun ön tekerlek rulmanlarıdır basit bir işlemle bu rulmanlar değiştirilebilir. Kalkışta zorlanma psikoljik olabilir neden dersen vitesli bir motordan geçiş yapmışın kalkarken 3.000dev/dk dan itibaren hareketlenme başlıyor bu normal ama sana tuhaf geliyordur.

3- Genelde kullanma derim ama o bölgeye ulaştığı anda tahminim 40 km yapar. Bence riske girmeye değmez :D

İstanbul'da isen bir buluşmamızda aramızda görmek isteriz motordaki seslere beraber bakarız.
    2007 MAJESTY 400

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden bende yağ eksiltmesinden yakınırdım ama meğer hava filtremin altında bi delik varmış onu kapattım ve artık pekde yağ eksiltmiyor.
    Kolpa, hava filtresinin altındaki delik derken, sonradan mı olmuş, yoksa orijinalde olan bir delik miydi Garip bir soru oldu ama neyse

1) Debriyaj balatası bittiği zaman kalkışta çok titreme yapar. Ayrıca düşük hızla (20-30 gibi) giderkende çok titreyerek gider. 40-50'den sonra titreme kaybolur. Bir ustaya baktırmanız lazım balatayı.

3) Kırmızının başına geldiğinde daha 70-80 km gidebiliyorsun (uzun yolda). Kırmızıdan aşağı indiğinde bile 15-20 km gider.

Hayırlı olsun bu arada.
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- Varyötör temizliği gerekli birde kayışın öndeki (varyötör ) kasnaklarına bakmak lazım öndeki kasnaklar üzerinde kayış bir yol yaptıysa kayış o bölgeye gelince motor titriyor o bölgeyi geçtikten sonra herşey normale dönüyor. Birde soğuk burgman motoru gerçekten titriyor

2- Uğultu seyir halinde mi geliyor. Yavaş hızlarda bir süratte duyarsın hız artarsa yada yükselirse kesilir genelde bu tür uğultu da sorun ön tekerlek rulmanlarıdır basit bir işlemle bu rulmanlar değiştirilebilir. Kalkışta zorlanma psikoljik olabilir neden dersen vitesli bir motordan geçiş yapmışın kalkarken 3.000dev/dk dan itibaren hareketlenme başlıyor bu normal ama sana tuhaf geliyordur.

3- Genelde kullanma derim ama o bölgeye ulaştığı anda tahminim 40 km yapar. Bence riske girmeye değmez :D

İstanbul'da isen bir buluşmamızda aramızda görmek isteriz motordaki seslere beraber bakarız.

Uğultu tam motor hareketlenmeye başladığında motor aksamından (arka taraftan ben kayıştan şüpheleniyorum) geliyor.
    verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim en iyisi bir ustaya göstermek olacak.

Buarada istanbulda ikamet ediyorum fırsat buldukça gezi,toplantılarınıza katılmayı isterim tabiki.

Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolpa, hava filtresinin altındaki delik derken, sonradan mı olmuş, yoksa orijinalde olan bir delik miydi Garip bir soru oldu ama neyse

1) Debriyaj balatası bittiği zaman kalkışta çok titreme yapar. Ayrıca düşük hızla (20-30 gibi) giderkende çok titreyerek gider. 40-50'den sonra titreme kaybolur. Bir ustaya baktırmanız lazım balatayı.

3) Kırmızının başına geldiğinde daha 70-80 km gidebiliyorsun (uzun yolda). Kırmızıdan aşağı indiğinde bile 15-20 km gider.

Hayırlı olsun bu arada.

demekki benzin göstergesine daha dikkatli bakıcazki yolda kalmayalım. iyi dileklerin için çok teşekkür ederim.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Motosikleti
    @Nomarka

Şu kör tapalı parça bende yoktu ona ben kendim başka bişey uydurdum. Sanırım düşmüş ve ordan yağ eksiltiyordu çalkalandıkça.
    (\__/)
    (")_(")*

faruk59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt600/97
    ahbe kardeşim azdaha hurdayı bize satacaktın[/QUOTE]

ben hiç motorumu satmaya yeltenmedim,hatta çok da memnunum.siz başkasıyla karıştırdınız herhalde.
    ::tutkuy::

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler