Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    karabatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN AN 650 K11 / 1979 Jawa 250 classic
    djelals, Formumuza karşı olan duyarlılığın için teşekkür ederim.

Bence özgürlük iki tekerin üzerindedir ister oturarak ister yatarak.

Saygılar
    Bora

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    element, ben ve çevremdeki arkadaşlarımda orjinal camını bahsettiğin camla değiştiren yok bu yüzden bende ne desem yalan olur ama boyum 1.82 - Lazer LZ6 full face bir kask kullanıyorum kaskım çok uç noktalarda bir kask değil gayet mütevazi yani rüzgar sesini alıyor ama 90km/h süratlerde çok yormuyor bunda Burgman'ın standart camının etkisi büyük. Ama sen bir ara yazmıştın kafanı camın altına soktuğunda tüm sesler kesiliyor senin istediğinde bu olsa gerek muhakkak uzun camın bu konu üstünde faydası olacaktır ancak dezavantaj olarak rüzgara karşı bir direnç oluşacağı için sürüş ile ilgili sorunlar olabilir.Ben aslında yolu cam üstünden görüyorum yani cam önümde duvar gibi durmuyor ama camın ucu yukarı doğru kavis yaptığı için rüzgarı yukarı tarafa doğru atıyor. Yağmur yağarken yolda kaldığında kaskın önünde görüşü engelleyecek bir durum oluşmuyor ama uzun camda kaskın önünde cam olacağı ve silecek gibi bir şansın olmadığı için kaskının önünde üzerinde su damlacıkları olan bir duvar oluşacağı kanısındayım. Tabii tecrübe edinmiş bir arkadaşımız var ise daha iyi olur ben bunları varsayımlar üzerinden tahmin ediyorum.

bu cam ellere gelecek rüzgarıda keser gibi ama bence çirkin
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    walla camda gusel diil motorda bu resimde :D
    Metehan Akçakaya B rh(+)

Motosikleti
    MAJESTY 400
    benimde sorunum var bana da yardım edin
    Ya motorunuzu yıkadınız kurulamaya geçtiniz yumuşak yumuşak parlatıyorsunuz geldiniz ön cama aldınız cam bezini dışardan mis geldik camın içine üstünü yaptık ta şu torpido ile camın arasını aşağıya doğru nasıl siliyorsunuz ben hanıma söylüyordum onun eli ufak yapıyordu ama ben yapamıyorum her zamanda gel şu camı sil de diyemiyorum. Camın üstü parlıyor içeriden aşağısı su lekeleri kalıyor.
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    Duffy, Kardeş valla bu konu çok vahim süngeri parmaklarımın ucu ile itip yıkıyorum sonra su ile duruluyorum ama elim girmediği için hava kompresörü ile kurutuyorum bu çare senin içn biraz ters gelebilir ama her halde kompresör olmasa bende bir sopaya bezi güzelce sarıp öyle temizlerdim aklıma başka çare gelmedi. Evet akdadaşlar siz nasıl kuruluyorsunuz bende merak ettim.
    saygılar

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400

uzun cam

slm element, uzun camı bende çok düşündüm ama gittiğim servisteki usta uzun yola çıkıyorsan ve hız yapıyorsan tavsiye etmem dedi..

Motosikleti
    05' burgman 400 siyah
    duffy çok teşekkürler,
    ben de aynı kaygıları taşıyorum bu yüzden emin olamıyorum, benim kask NOLAN ve çok gürültülü, boy da 1,85 kafam kabak gibi çıkıyor camın üstüne....neyse bir yoluna bakacağız artık.
    senin cam temizleme konusunda ben de çok kafa patlatmıştım, aynen karabatu nun dediği gibi dal parçalarına bezi sarıp öyle temizleyip kurutuyorum. şu an leş gibi .....

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Bir sopaya bezi sarıp ittirmekten baska care yok...

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Bir arkadaş ta silerken camı çizmiş ne yapacam deyip duruyordu o yüzden yüzüğü bile çıkarıyorum sopayla birde çizersek valla kafayı yerim zaten illet bir plastik o camda fazla silmeyede gelmiyor. Başka yer olsa tamam da gözümün önünde olmuyor çizik falan istemem bakacam diye kaza yaparım valla
    Zaten orası nazarlık burası nazarlık diye diye nazar boncuğuna döndü motorum
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    05' burgman 400 siyah
    selam vedat,
    çok teşekkür ederim, uzun cam takılı bir burgman kullanmadan karar veremiyeceğim, zaten kışın daha çok ihtiyaç duyuyorum yaza allah kerim....

bir şey daha sormak istiyorum, amortisör ayarıyla alakalı, ben hala çıkamadım işin içinden, sert mi kullanmak lazım yoksa yumuşak mı??artıları eksileri??
    şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    MAJESTY 400
    amortisörün standart ayarı iyidir yumuşak ta zıp zıp gibi yaylanırsın altını rahat vurursun sert te çukurları kemiklerinde hissedersin top gibi seker 2 kişi nitekim daha iyi olur. Standart ta tatlı tatlı gidersin
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    05' burgman 400 siyah
    thanks,
    duffy yarın motorla çıkacak mısın? hava kuru gözüküyor....

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400

araya nemli bez sallandır..

duffy önce merhaba...

sanırım aynı sorunu hepimiz yaşıyoruz.. ben motoru yıkayıp elimin yettiği ve sığdığı yerleri kuruladıktan sonra bahsettiğin bölgeye nemli bezi sallandırarak sorunu çözmeye çalışıyorum..işe yarıyor.. ama yıkamaya götürdüğüm zaman
    bazı yıkama istasyonlarında ki komresor tabancalarıyla dar noktalar kurutuluyor..

Motosikleti
    MAJESTY 400
    herkes de aynı durum söz konusu
    element, ben hanımla beraber gidip geliyorum o yüzden araba ile devam şimdilik
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    05' burgman 400 siyah
    ok, 18.30 gibi köprünün üstünde oluyorum genelde, denk gelirsen korna çal, tanışmış oluruz.

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde sorunum var bana da yardım edin
    Ya motorunuzu yıkadınız kurulamaya geçtiniz yumuşak yumuşak parlatıyorsunuz geldiniz ön cama aldınız cam bezini dışardan mis geldik camın içine üstünü yaptık ta şu torpido ile camın arasını aşağıya doğru nasıl siliyorsunuz ben hanıma söylüyordum onun eli ufak yapıyordu ama ben yapamıyorum her zamanda gel şu camı sil de diyemiyorum. Camın üstü parlıyor içeriden aşağısı su lekeleri kalıyor.
    selamlar

evet aynı problem bendede var kendim yıkıyorsam elimin girdiği yere kadar ulaşıyorum veya devamlı araçlarımı götürdüğüm yıkamacı var gide gele kanka olduk o yıkıyo,kurularken ben alıyom elime hava tabancasını öncelikle ön camın içini daha sonra bezin ulaşmadığı kumanda düğmelerinin arasını falan iyice kuruluyom

saygılar
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Motosikleti
    Burgman 400 + Mondial ZN 125
    Merhaba arkadaşlar

Motorumu hep siliyroum, 1 aydır yıkatmadım hiç henüz:
    Bizim canavarları direk tazzikli su ile yıkamak doğru mudur? Yoksa sünger & kova ile mi yıkamak daha doğru olur? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Öte yandan saygıdeğer abilerimden biri benim makinayı görünce dahada heveslendi, Burgmann 125 veya 250'lik alıcam der..
    Türkiye'ye getiriliyor mu, fiyatları nedir? Bilgisi olan var mıdır aramızda

Sevgiler & saygılar

Erkan
    Uzun ince bir yoldayım... ::pala::

Motosikleti
    Erkan, Merhaba
    Ben motorun belden aşağısını tazzikli makine ile yıkıyorum ama sele ve gösterge seviyesine tazzikli su sıkmıyorum bence uygun olmaz gösterge ve elektrik aksamı zarar görür ama alt tarafta zarar görebilecek bir yer yok ve daha iyi temizleniyor varyatörün üst kısmı daha iyi temizleniyor.

Suzuki sadece 400 ve 650 yi getiriyor biliyorunm.

Saygılar
    Bora

Motosikleti
    MAJESTY 400
    yok arkadaşlar rahatça yıkayın sudan bişey olmaz gösterge ve gidondaki butonlara tazyikli su sıkmayın birde anahtarın tersi ile kontak anahtarı yuvasını kapatın geri kalan yerlere su hiçbişey yapamaz.
    Türkiye'ye 400 ve 650 geliyor diğerleri ne yazık ki gelmiyor.
    2007 MAJESTY 400

beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE
    Günaydın arkadaşlar
    motor yıkama işi hassas bir iş bana göre
    sizlerinde dediği gibi seleden aşağı kalan kısımların,çamurluk içlerinin ve motor bölümünün wap ile yıkanmasında bir sorun yok
    yanlız dikkat edilmesi gereken husus radyatöre direk su vurmamak
    alüminyum olan radyatörün zarar görmesi kaçınılmaz olur dikkat edelim
    bence gösterge paneli,kumanda düğmeleri gibi bölümlere mümkün olduğu kadar az su gelmesi bizi olası elektriksel sorunlardan mümkün olduğunca uzaklaştıracaktır.
    bu arada küçük bir bilgi
    ben ön camı arada bir cbs belco cila ile cilalıyorum
    çok yararını görüyorum
    bir kere ön cam su tutmuyor
    temizlemesi ve kurulaması çok daha kolay oluyor
    ön camın arası anladığım kadarı ile hepimizin sorunu
    en mantıklısı motoru kuruladığımız nemli bezi elimizin ulaşabildiği yere kadar kullanmak,ulaşmadığı yer için ise bezi sallandırmak
    ben minyon olmanın dolayısı ile ellerimin çok büyük olmamasının avantajını burada kullanıyorum
    kurulayamayanlara yardım edilir
    bu arada sümerbank ta satılan amerikan bez diye tanımlanan yıkamacıların da kullandığı bezler tüy bırakmadığı için tercih edilmeli
    bir de eğer imkanımız var ise kompresör ile hava tutarsak kızlarımız çok daha havalı olur
    sevgi ile kalın
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler