Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    oy oy hakkaten çok fena olmuş.
    bende giderken yatağan taraflarında yol çalışması varı 6-7km 3-4 parmak kalınlığında yeni dökülmüş mıcırda gittim. tekerler resmen batıyordu içine. motoru orda yatırmadım ya bundan sonra heralde kolay kolay yatırmam. inanılmaz zor olmuştu taze mıcırda gitmeye çalışmak.
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2005 ZX 10 R
    Alıntı tarikiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oyy Savaş ne olmuş motor, zift otesi bişey bu.. Kimbilir nasıl uğraştın temizlemek için işkence gibidir..
    sorma tarığım tekerleri egzozu falan kompile söküpte temizledim ama pırıl pırıl yaptım vall

Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaş birde temizledikten sonraki fotosunu koy da içimiz rahat etsin arkadaşım ya. vallahi yüzüm buruştu görünce

ALLAH kaza bela vermesin. bunlar temizlenir geçer..
    amin cümlemize kaza bela vermesin temiz resminide koyarım

Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oy oy hakkaten çok fena olmuş.
    bende giderken yatağan taraflarında yol çalışması varı 6-7km 3-4 parmak kalınlığında yeni dökülmüş mıcırda gittim. tekerler resmen batıyordu içine. motoru orda yatırmadım ya bundan sonra heralde kolay kolay yatırmam. inanılmaz zor olmuştu taze mıcırda gitmeye çalışmak.
    mıcırlar burgmanlar için korkulu rüyadır bilirim

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Ben gelmiyom o ne öyle ziftmi olur köpekmi ezdin kedimi sıkıştı araya
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    2005 ZX 10 R
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gelmiyom o ne öyle ziftmi olur köpekmi ezdin kedimi sıkıştı araya
    yaa denizcim yolları ziftle yıkamışlar havuz gibiydi valla

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    selam arkadaslar,
    savas harbi ..okunu çıkamışlar zift olayının o ne yahu öyle...

Bugun itibariyle motorumu sattım arkadaşlar.Gerçi şu an için kapora aldım.Alan arkadaş kayseriden gelecek bu nedenle ayın 12 sine kadar motor bende kalacak.Bugun Denizle beraber Tekaya gittik alan arkadaşın tanıdıgıymış kontrol ettiler.
    Yani sonuç olarak muhtemelen kasım ayına kadar 200 cc lik cross motorla takılacagım.Kasım ayı gibi,
    öncelik sırasına ;
    1.dl650 (abs ve yakıt nedeniyle)
    2.Eski kasa transalp (2006 abs siz ve yakıt nedeniyle 2.)
    3.ktm 640 adv
    4.varadero 2005 ve sonrası (yakıt nedeniyle 4. sırada yoksa 1)
    5.cbf 500
    6.bir ..ikim almam cross motora devam.
    7.yedinci sırada birşey yok
    8.1200 gs (buda vedat için )

bakalım hayırlısı ne olacak...
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    hayırlısı olsun serhat abi sakıncası yoksa sattığın fiyatıda yazarmısın?
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    iyi ki satıyorsun valla. zaten kullanamıyordun

9-burgman 400 alırım.

bence 9ncu şık.

ya serhatim hakkında hayırlısı ama sen gs i kullanamazsınki be kardeşim

boyun yetmez:

birde ALLAH vergisi yeteneğin yok.

sen sağlamı mı? al bir 400 lük burgman hem ben sana şehiriçi eğitimide veririm gül gibi gezersin. şaka değil bu ama. gerçekten bence alacağın en iyi motor burgman 400, hantal 650 den iyi ki kurtardın kendini.

Motosikleti
    2005 ZX 10 R
    yaa bak serhatım görüyonmu ağzı olan konuşuyor vedatım ne istiyorsun sen bu adamdan yahu alacak bir 1200 görecen gününü bak

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    evet clio 1200 ü kullanabilir

Motosikleti
    2005 ZX 10 R
    aha bak bak bak bukadarda yerden yere vurulmazki

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Selam arkadaşlar, ben burgman 400 almayı düşünüyorum, önümüzdeki sezon, şu anda bir çin malı kullanıyorum. mondial, geçen sene ağustos ayında almıştım, 1 senede 20000 km yaptım, yani baya gezdirdi,hiç yolda kalmadım.belki biraz şanslıydım ve motoruma çok iyi baktığım için belkide. artık 400 lük burgmana binmek istiyorum, yalnız merak ettiğim bazı şeylerle ilgili sizlerden sorularımı cevaplamanızı rica ediyorum. Periyodik bakıma 6000 km de bir giriyor sanırım. Yağ değişimide mi 6000 km de bir ? ben benim motorumum yağını 700-800 km de bir değiştiriyorum bizim scooterlerin kayışı maximum 6000 km gidiyor ve 50 ytl ye değiştiriliyor, burgmanın orjinal kayışının 200 ytl civarında olduğunu duydum, bu kayışın ömrü kaç km dir =? bizim motorlar, yani çin malları, en fazla 35 belki 40 bin km sonra sıfır motor istiyor, bunun maliyetide 300 ylt, bugman 400 ün sağlıklı ve bakımları düzenli yaptırılarak kullanıldığında motor ömrü kaç km dir ve bunun maliyeti nedir =? örneğin fren balatalarının ömrü kaç km ? bizimkilerde 8-10 bin arası. veya varyatör setinin, yani kavframa debriyaj aksamının, motorun hareket enerjisini tekerleğe iletme görevini gören, kayışın hareket verdiği parçalar oluyor sanırım bu varyatör seti, bu parçaların maliyeti nedir ve değiştirildiğinde kaç bin km ömrü vardır ? benim mondial de 10 bin km sonra aynı devirlerde hızım 15-20 km düştü ve kalkışlarda çok yüksek devirler kullanmaya başladı, şikayetimi servise söyledim ve 70 ytl karşılığında debriyaj parçalarını değiştirdi. motor eski performansını yakaladı. yani merak ettiğim bunlar arkadaşlar, hangi km lerde aşağı yukarı hangi parçaların ömrü bitiyor değişmesi gerekiyor ve maliyeti ne oluyor ? çin malları çok ucuz elbette bi burgman kalitesi yok, bir burgman 400 alırsam beni ekonomik olarak neler bekliyor. 10-20000 km arası temiz bakımlı bi burgman alırsam ilerki senelerde bütçemi ne kadar etkiler, yardımcı olan ark..lara şimdiden teşekkürler..

birde ark..lar 400 burgman da marş ayağı yok. hiç aküsü bitip yolda kalan, veya sigotası atan, marş motoru arıza yapıp ta yolda kalan olmadı mı =? bu yüzden bi dönem sym gts 250 lere baktım ama yine burgman sevdama yenik düştüm, ben bu şekilde eğer marş ayağım olmasaydı bi keresinde sigorta attı, bi keresindede marş motoru dönmedi, arızı yaptı, yani marş ayağım olmasaydı yolda kalacaktım, hiç bu şekilde yolda kalan oldumu =? yani otomatik vites .vurdurarak ta çalıştırma imkanı yok veya daha genel soriyim. hiç yolda kalan oldumu ve arıza ne oldu =? forumları inceledimde genelde bahsedilen konular geziler ve sosyal etkinliklerden ibaret, herhalde burgman sahibini pek üzmüyor bizimkiler gibi. bizim forumlarda arızalar ve giderme yolları dolu yardımlarınız için teşkürler arkadaşlar..

ve son olarak Kocaeli ili içinde veya yakınında suzuki servisi bilen burgman kullanan arkadaş varmı ? ben burada suzuki servisi bilmiyorum ve sanırım yok. bilen ark.. varsa ve yardımcı olursa sevinirim..

aslında benim gözümü bakım ve değişmesi gereken parçalar arasında bulunanlardan oldukça pahalı olanları korkutuyor, örneğin kayış, varyatör seti, dış lastik, 8000-9000 de bir dış lastik yiyormuş sanırım, yani bujisi yağı yağ filtresi, hava filtresi bunlar oldukça ucuz.. özellikle bu pahalı olan sarf malzemelerini fiyatlarını ve değişim aralıklarını merak ediyorum.

Motosikleti
    2005 ZX 10 R
    burgman 400 1 kere japondur yani şunu demek istiyorum senin çin makinanla arasında herşeyi 10 katıdır parça aşınmasıda parçaların fiyatıda ama şunuda unutma üzerine bindiğin motor gerçek 33 ps bir makina ve gerçekten çok zevk alarak bineceğin bir makinadır burgman 400 ler 500 km.bir yağı kontrol etmek gerekir 300 ila 600 gıram arası eksiltir standart bir durumdur dediğin kilometrede bir burgman alırsan sana seneye yaklaşık 600 700 ytl harcatır ben bu yaz 700 ytl harcadım kavrama,tas,yağ,filitre,buji,arka balata,kayış yolda kalma konusuna gelince ben hiç kalmadım 45000 km oldu 20000 de aldım bugüne kadar yaptığım masraf 2 senede lastikler dahil 2000 ytl arka lastiği iki kez deyiştim ve kesinlikle yetkili serviste yaptırdığım fiyat bu korkmadan al şimdiden hayırlı olsun.

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, ben burgman 400 almayı düşünüyorum, önümüzdeki sezon, şu anda bir çin malı kullanıyorum. mondial, geçen sene ağustos ayında almıştım, bu zamana kadar 20000 km yaptım, yani baya gezdirdi,hiç yolda kalmadım.belki biraz şlanslıydım ve motoruma çok iyi baktığım için belkide. artık 400 lük burgmana binmek istiyorum, yalnız merak ettiğim bazı şeylerle ilgili sizlerden sorularımı cevaplamanızı rica ediyorum. Periyodik bakıma 6000 km de bir giriyor sanırım. Yağ değişimide mi 6000 km de bir ? ben benim motorumum yağını 700-800 km de bir değiştiriyorum bizim scooterlerin kayışı maximum 6000 km gidiyor ve 50 ytl ye değiştiriliyor, burgmanın orjinal kayışının 200 ytl civarında olduğunu duydum, bu kayışın ömrü kaç km dir =? bizim motorlar, yani çin malları, en fazla 35 belki 40 bin km sonra sıfır motor istiyor, bunun maliyetide 300 ylt, bugman 400 ün sağlıklı ve bakımları düzenli yaptırılarak kullanıldığında motor ömrü kaç km dir ve bunun maliyeti nedir =? örneğin fren balatalarının ömrü kaç km ? bizimkilerde 8-10 bin arası. veya varyatör setinin, yani kavframa debriyaj aksamının, motorun hareket enerjisini tekerleğe iletme görevini gören, kayışın hareket verdiği parçalar oluyor sanırım bu varyatör seti, bu parçaların maliyeti nedir ve değiştirildiğinde kaç bin km ömrü vardır ? benim mondial de 10 bin km sonra aynı devirlerde hızım 15-20 km düştü ve kalkışlarda çok yüksek devirler kullanmaya başladı, şikayetimi servise söyledim ve 70 ytl karşılığında debriyaj parçalarını değiştirdi. motor eski performansını yakaladı. yani merak ettiğim bunlar arkadaşlar, hangi km lerde aşağı yukarı hangi parçaların ömrü bitiyor değişmesi gerekiyor ve maliyeti ne oluyor ? çin malları çok ucuz elbette bi burgman kalitesi yok, bir burgman 400 alırsam beni ekonomik olarak neler bekliyor. seneye nisan mayıs gibi 10-20000 km arası temiz bakımlı bi burgman alırsam ilerki senelerde bütçemi ne kadar etkiler, yardımcı olan ark..lara şimdiden teşekkürler..

birde ark..lar 400 buregman da marş ağağı yok. hiç aküsü bitip yolda kalan, veya sigotası atan, mar motoru arzı yapıpı ta yolda kalan olmadı mı =? bu yüzden bi dönem sym gts 250 lere baktım ama yine burgman sevdama yenik düştüm, ben bu şekilde eğer marş ayağım olmasaydı bi kere sinde sigorta attı, bi keresindede marş motoru dönmedi, arzı yaptım, yani marş ayağım olmasaydı yolda kalacaktım, hiç bu şekilde yolda kalan oldumu =? yani otomatik vites .vurdurarak ta çalıştırma imkanı yok veya daha genel soriyim. hiç yolda kalan oldumu ve arıza ne oldu =? forumları inceledimde genelde bahsedilen konular geziler ve sosyal etkinliklerden ibaret, herhalde burgman sahibini pek üzmüyor bizimkiler gibi. bizim forumlarda arızalar ve giderme yolları dolu yardımlarınız için teşkürler arkadaşlar..

ve son olarak kocaeli ili içinde veya yakınında suzuki servisi bilen burgman kullnan arkadaş varmı, ben burada suzuki servisi bilmiyorum ve sanırım yok. bilen ark.. varsa ve yardımcı olursa sevinirim..
    1- Burgman 6.000 km'de bir bakıma girer yağ değişimide böyle ama asla 6.000km'de değiştirmemek lazım Burgman biraz yağ eksiltir.
    2-Burgman'da kayış değişimi 26.000Km'dir kayış pahalıdır ama koptuğunu duymadım.
    3-Motor bitmesi alınan motorun kullanımı ile ilgilidir 35.000-40.000km'de segman atılırsa bir şey olmaz bu arada kötü kullanıldığını varsaydım. Biten Burgman motoru'da duymadım.
    4- Fren balatası da kullanımla alakalıdır trafikte arka balata 14.000-16.000km gider. Ön balata çifttir 24.000km'de aşındığını hissedersin bu km'lerde değiştirmek doğrudur ama gene kullanımla alakalıdır.
    5- Varyötörün Drive denen ön kısmı 2 parça 80ytl -120 ytl dir.Kayış 210 Balata ve tas 450-500ytl'dir. Yine kullanıma bağlı olarak 20.000km nin üstünde gider balata
    6- Büyük hacimli hiç bir motorda manuel marş olmaz. Basmak için iyi bir ayak lazım Akü bitti mi takviye kablosu ile basacan başka şansın yok. Benim aküm bittiğinde bagajımdaki takviye kablosu ile basıyordum.
    7- Burgman parçası pahalı ama parçalar kaliteli olduğundan zırt pırt değişmiyor. 2.el Burgman alacaklar 2005 ve altı özellikle ceplerinde ekstra 500-1000ytl olsun derim. Bahsedilen parçeler değiştimi sorunsuzca binilir ama ülkemizde satacak adam genelde bu parçaları değiştirmez. Alana da sürpriz çıkar.

Son olarak ben 27.000km'de mekanik hiç bir şekilde yolda kalmadım. Ama bir keresinde arka lastiğim resmen gümledi yarıldı üstelik sıfır lastik. Onun dışında allaha şükürler olsun tık yok.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.. ince bir hesap yaptım yazdıklarınızın devamında. Motorum daha 1 senelik, şu anda senede cebimden burgman 400 kullanıyormuş gibi, hatta daha bile fazla çin malı mondial marka motoruma masraf yaptığımı tespit ettim. 2000 km de bir periyodik bakım, servise çok sık gidiyor olmam, 700-800 de bir yağını değiştirmemin gereği.. grenaj aksamının plastik ve devamlı kırılıyor olması, bunlar zaten extra masraf çıkartıyor, burgman 400 ün çok mantıklı bir seçim olduğuna karar verdim.

kendi hasabımla size ince ince yazıyim. 1 senede 18000 km yaptığım motoruma ne kadar masraf ettiğimi.

iki arka dış lastik 130x70x13 duro marka, işçilik dahil : 130 ytl

eksoz ve manifolt birer kere değişti : 70 ytl

3 kere kayış değişimi : 150 ytl

bu km zarfında 750 km de bir yağını değiştirdiğimi
    düşünelim. değişmesi gerekiyor, 24 yağ değişimi
    yapıyor,genelde bp kullandım ama castrol da
    kullandığım oldu, ben pb fiyatı üzerinden
    hesaplıyorum 24x1 lt 10w/40 bp yağı 15 ytl : 360 ytl

varyatör grubu parçaları 1 kere değişti. 2. değişim
    yolda : 70 ytl

ön arka fren balataları 1 er kere değişti : 40 ytl

3 kere buji değişti : 15 ytl

2 kere hava filtresi değişti : 14 ytl

2 kere far ampülü patladı : 10 ytl

3 adet kaynak işi oldu bagaj altınadaki metal parçaya
    ve manifolta : 15 ytl

kaynak tutmaz oldu, bagaj altını değiştirmem gerekti : 13 ytl

1 kere elektrik tesisatında bir kablo kopmuştu : 10 ytl

1 kere korna arızalandı, değişti : 5 ytl

bir kere marş motoru bozuldu, değiştirdim : 50 ytl

2000 km de bir bakım işçilik 15 ytl alıyor 9x15 : 135 ytl

2 kere ön rüzgarlık kırıldı : 40 ytl

3. arka bagajı kullanıyorum, devamlı kırıyor. motorun yapısı ufak olduğu için arkada çok fazla sarsıntı var bagaj dayanmıyor. 4. sünüde alıcam herhalde kırılmak üzere :100 ytl

1213 ytl masraf etmişim 1850 ytl ye 1 sene önce aldığım motoruma 1 sene içinde. Çin malı kullanmakla aslında kaliteli ve konforlu bir scooter a binmediğim halde aynı masrafı, hatta 400 lükten daha da fazla masraf yaptığımı farkederek zararda olduğumu düşündüm. ne oldu, motoruma iyi baktım, hiç yolda bırakmadı, inkar etmiyorum. ama yolda bıraksaydı bu kadar masrafın üzerine herhalde biraz ayıp ederdi. 100-200 ytl daha isteyebilirdi. böyle olunca kırık ve hasarlı grenajlarınıda değiştirdiğimi düşünürsek 2 senede 2. motoru almış kadar masraf Aynen şunu çıkartıyorum arkadaşlar: çin malı kullanan arkadaşlardan 400 lüğe geçmek isteyen ve bunun maliyetini karşılayamayacağını düşünen arkadaşlar kesinlikle tereddüt etmesinler, 400 lük bi maxiye binmiş olmaları, o lüksü yaşıyor olmaları yanlarına kar bile kalacaktır.senede 10-15 bin arası bir burgman kuıllandığınızı ve bu süre içersinde verdiğiniz bakım maliyeti, benim harcadığım paranın aşağı yukarı yarısı kadar. (burgmanın kayışı 200 varyatör grubu parçaları 400-500 ytl var bizim kayış 50 ytl, bi dış lastiği 150-200 ytl. o motora binilirmi canım) diye düşündüğüm zamanlarda ne kadar yanlış düşündüğümü fark ettim şimdi. Çin malı kullanan ark..lar.. zarardayııııııız Boş yere sağdan gidip bankete iniyoruz.. kamyonlara otobüslere esir oluyoruz.

kaliteli olmayan sıklıkla kırılan grenaj parçalarının açtığı masrafları saymıyorum.
    şu an değiştirmedim ama kırık ve hasarlı grenajları değiştirmeye kalksam 150 ytl masrafı var. bu harcamayı da yapsam 1363 ytl oluyor.

bu şekilde bi hesap yaptım, ayrıca servise daha az giderek ve kısmen sürpriz arızalardan uzak burgman veya emsali kalitede olan herhangibi japon motorsikletini veya burgman 400 ü kullanabileceğime karar verdim. siz ne dersiniz arkadaşlar ? Sahibi olduğum motora bu masrafı yaptım işimi görsün diye, aşağı yukarı aynı masrafı senede 10-15 bin km yaparak burgman 400 ü sağlıklı bir biçimde kullanabilimiyim ? cevap ve yorumlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    arkadasım yazdıklarını okudum ve ingilizlerin bir sözü aklıma geldi.
    Bir şeyin ucuzunu alacak kadar zengin değilim..
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    burmandan önce mondial kullanmış birisi çok daha iyi anlar burgmanın kıymetini..

arkadaşlar bu akşam 20.30 da cafe crownda buluşalım.

Motosikleti
    2005 ZX 10 R
    ora nere vetatım

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı savas53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ora nere vetatım
    caddebostan migrosun hemen karşı sokağına gir barların bulunduğu sokak. sokak bitiminde tam karşına gelecek.

ilk giden güzel bir masa kapsın. şöyle caddeye sıfır

Motosikleti
    SWT
    Gelmeye çalışıcam
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    2005 ZX 10 R
    ok vedatım ama 20:30 erken deyilmi iftar vakti gibi sanki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler