Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar benim bi sorunum var acaba sizde de böle bişey oldumu öncelikle şunu sormak istiyorum K4 lerde kontagı açtıgında ibreler ful olup tekrar sıfırlanıyormu.benim sorunum benim göstergeler öle bişey olmuyor sadece aküyü şarj ettirdigim bir kez oluyor.motosikletimde dijital gösternin ışı uzunları veya kornayı çaldıgımda azalıyor ışıgı aküdendir dediler şarj ettirdim sorun devam ediyor gittim sıfır akü aldım onda da aynısı yapıyor motorcuda test ettirdim aküyü motorum aküyü sarj ediyor voltaj normal gaz verildiginde şarj da ediyor göstergelerimdeki devir saatinin 7000 devir göstergesin den ve hararet göstergesine kadar ışıgı çok az yanıyor km gösterge ve benzin gösterge süper çalışıyor bazen 2 saat felan gezince göstergenin tüm ışıkları normale dönüyor sinyal verirken bile sinyal anında farlarda ve stoplar ve dijital ekran ışının biraz da olsa düşme oluyor anlamadım gitti Bu arada motoru çalıştırmada hiçbir problem yok tek basışta hemen çalışıyor anlamadım gitti kafayı yicem Not:farlarımın üzerinde H4 55W yazıyor ve üst parklarım patlak. altdaki yanıyoo normal
    [COLOR="Magenta"][COLOR="DarkRed"]2 o o 4 AN 400 BurgMan[/COLOR][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    farlarla alakalı olması yüksek çünkü normal far ampülleri 35/35w ama senin dediğine göre üzerinde 50/55 ampül var ve buda ekstradan 20*2w yük yaratıyor. ampüllerini orjinalleri ile değiştirmen yüksek ihtimal sonu çözecektir.
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı ekinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 model burgman sahibi iken,bu motorla bir iki ufak kazam olmuştu ve de başka bir sebepten dolayı da bu motordan biraz soğudum ve sattım.Daha sonra x8 200 aldım 1 sene kadar kullandım fakat bir türlü rahat edemedim gerçekten şehiriçinde çok pratikti ve oturaklıydı fakat uzun yola gittim iki kez ve çok yorucu olmuştu.Bir şeyler eksikti ve gözüm hep burgmanlardaydı ve onun oturma rahatlığını arıyordum. Ve en sonunda dayanamadım x8i sattım ve yine 2005 burgman aldım.Buradan Deniz kardeşime tekrar teşekkür ediyorum,bana ikinci kez burgman alırken,aradan bir seneye yakın geçmiş görüşmemişiz doğru dürüst, bir telefon ettim ve hemen geldi sağolsun...motora beraberce baktık.Hepiniz Allah a emanet olunuz.(Aramızda kalsın bu Deniz denen adam normal bir arkadaş değil,arkadaştan da öte kardeş gibi biri)
    Serhan'cım yeni motorun tekrar hayırlı olsun. Yazdıkların beni o kadar onurlandırdı ki bir şey diyemiyorum. Düşüncelerin için teşekkür ederim.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    serhancım. ALLAH sana ve hepimize sağlıkla ve mutlulukla motosiklet kullanmaya devam etmeyi nasib etsin inşallah.amin. bence de doğru yolu bulmuşsun burgman gerçekten her yönüyle tatmin edici bir araç

ya zaten bu denizle serhat insan değil biliyorsunuz dimi? ben biliyorum.

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    Deniz' ciğim,gerçekten işini gücünü bırakıp bana yardımcı olman beni çok duygulandırdı, Allah senden razı olsun,bunun ötesinde bir şey yok.Bir ömür boyu hayırla yaşarsın inşallah....

Vedat bey ayrıca binlerce teşekkür sana

Yakıt olayı nasıldı ya bu bizim aletlerin biraz benimki fazla mı acaba yarı depo da ancak 100 km oldu,gerçi olsun varsın konforu yeter be şöyle ayaklarımı uzatıp belimi dayıyorum ya,değiyor yani...

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Serhan rica ederim ne demek.
    Herkes burada kimse yazmıyor,

Bizim motorlar yakıyor anasını satayım Vedat'ın 1200 kadar hemde

Tekrar hatırlatmak isterim yeni alan arkadaşlar Burgman'larının yağlarını haftada bir kontrol etsinler
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    ben bi egzoz bilen eden varmı diye sorduydum ama kimseden ses seda çıkmadı?
    (\__/)
    (")_(")*

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Burgman'lar için tek marka Leo Vince 4road dışında başka uyan egzost yok gibi 2.el bulunabilir ama zor gibi
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    orjinal egzozuda olabilir benimkinin içinde bi tıngırtı var uygun bişey bulabilirsem değiştirmeyi düşünyorum
    (\__/)
    (")_(")*

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal egzozuda olabilir benimkinin içinde bi tıngırtı var uygun bişey bulabilirsem değiştirmeyi düşünyorum
    o tıngırtı bendede vardı ALLAH tan henüz garantisi bitmemişti yenisi ile değiştirdiler. pahalı bir parça burgman eksozu

Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serhan rica ederim ne demek.
    Herkes burada kimse yazmıyor,

Bizim motorlar yakıyor anasını satayım Vedat'ın 1200 kadar hemde

Tekrar hatırlatmak isterim yeni alan arkadaşlar Burgman'larının yağlarını haftada bir kontrol etsinler

en son yaptığım deney sonucu öğrendim ki bastın mı yakıyor denizcim.

üç günde biten depo iki günde bitti

Motosikleti
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o tıngırtı bendede vardı ALLAH tan henüz garantisi bitmemişti yenisi ile değiştirdiler. pahalı bir parça burgman eksozu
    ewt malesef aynı sorun burgmanusa dakilerinde başına gelmiş
    onlarda garantiden değiştirmiş. ama benim malesef öyle bir şansım yok şuan
    (\__/)
    (")_(")*

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Daha yakacak Vedat'çım neyse biraz daha kullan LPG bağlarız.

En kötü egzost açılır alttan (biraz kaynak izi görünür ama) Katalitik konvertör boşaltılır. O zaman 34-35hp olur bizim motorlar ciddiyim
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    öyle yapmayı düşünüyorum zaten olmadı ama uygun yollu bi egzoz bulursam ondan da takabilirim. hiç istanbulda orjinal yada loe vince hariç bi egzoz takılı burgman görünüz mü?
    (\__/)
    (")_(")*

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewt malesef aynı sorun burgmanusa dakilerinde başına gelmiş
    onlarda garantiden değiştirmiş. ama benim malesef öyle bir şansım yok şuan
    Bende de olmuştu bir ara bu egzozdaki tıngırtılar. Egzozun uç kısmındaki nikelajlı kısmı söküp içindeki parçanın cıvatalarını sıkıp tekrar taktığımızda kesilmişti. Yeni bir egzoz araştırdığınıza göre eminim bakmışsınızdır
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

motopower1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman AN 400 o artık yok
    forumdaki abiler acillllll yardım

nakitt 6000 ytl ye temiz bakımlı servis güvenceli an 400 2004 model burgman arıyorum bulamazsam kader kısmet diyip sineye çekip piaggio x8 200 alıcam mecbur devir sigorta v.s anca param yetiyor çünki yardım edebilirmisiniz birde sorum olacak ben genelde 2 kişi biniyorum alt yere bahsedildiği kadar çok mu yakın azda yük yüklerim belki duruma göre tşkrlr

Motosikleti
    @nomarka
    ewt içinden geliyor çok küçük parçalar varmış gibi çok hafif bi tıngırtı sanırım haftasonu bi motor egzozcusuna açırıp bakırıcam artık gerekiyorsa başka bi egzozla değiştiricem
    (\__/)
    (")_(")*

motopower1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman AN 400 o artık yok
    kimse cvp yazmıyacakmı cvp larınızı bekliyorum abiler

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    Alıntı motopower1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse cvp yazmıyacakmı cvp larınızı bekliyorum abiler

Arkadaşım,6000 ytl ye çeşitli burgmanlar bulabilirsin sahibinden.com da zannediyorum.Temiz kullanıldıysa bir de ustaya göstermek kaydıyla alınabilir bence...x8 ile burgmanı karşılaştıramazsın aynı segmentte değil çünkü...bunların ikisini de ben bizzat test ettim 1 er sene hem de... çok öyle karşılaştırma yapmaya gerek yok,mersedes ile doğan gibiler.x8 100km de sadece 1 litre az yakar,4 lt.x8-5 lt burgman ama verdiği konfora ve rahatlığa değer diye düşünüyorum.Hatta burgman ile yolda giderken sanki hiç düşmeyecekmişin gibi geliyor kullanırken,sanki altında iki teker değil de 4 teker var hissi uyanıyor insanda.Sağlıcakla kal Allah a emanet ol...Diğer burgman kullanan arkadaşlar ne der bilmiyorum bu mevzuda, bir yanlış söylemim varsa lütfen beni uyarın...

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı motopower1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumdaki abiler acillllll yardım

nakitt 6000 ytl ye temiz bakımlı servis güvenceli an 400 2004 model burgman arıyorum bulamazsam kader kısmet diyip sineye çekip piaggio x8 200 alıcam mecbur devir sigorta v.s anca param yetiyor çünki yardım edebilirmisiniz birde sorum olacak ben genelde 2 kişi biniyorum alt yere bahsedildiği kadar çok mu yakın azda yük yüklerim belki duruma göre tşkrlr
    Selamlar, Serhan'ın dediği gibi X8 ile Burgman'ı karşılaştırmak haksızlık olur X8 güzeldir ama Burgman çok güzeldir. Burgman yere yakın ancak onun tümseklerde altının sürtmesinin sebebi lastik aralarının açıklığı ile alakalı 2 kişi biniyorsanız tümseklerde durup geçmek hatta ayakla biraz yükü alarak geçişte sorun olmuyor ben alıştım bir çok tümseği rahatça geçiyorum. Yakından incelediğimizde 400'ün arka amortisör yapısını ne 650 ne de başka bir scooter da görebilirsiniz. Link tip maşa sistem, gazlı kademe ayarlı ne yayı ne amortisörü görürsünüz. Tıpkı race makinelerdeki sistem Tümseğe geldik ön lastik aşıyor arka lastik tümseğe çıkmadan orta sürtüyor (bu arada sürttüğü yer orta sehba) bunun da sebebi iki lastik arası açıklığı. Burgman'da ayakları uzatıp gitmenin bedelide bu olsun rahatım ya ben böylede sürerim
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    6.000 ytl ye alabilceğin burgmanı mutlaka iyi bir ustaya göster arkasından süprizler yaşabilme ihtimalin olabilir...
    (\__/)
    (")_(")*

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler