Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 400 2004 MODEL
    Arkadaşlar,

ben 2004 model bir burgman aldım 400, bakımlarını ve tamirini Altan Motorda yaptırdım, hür ve özgür olarak aranıza katılıyorum. Herkese tekrar merhaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    arkadaşlar motorun kayışını değiştirdim. 205 ytl tuttu. fevzi usta sağolsun, işçilikte almadı. kolay işmiş
    bu arada eksilen yağı tamamladı. ne kadar mı? tam bir litre

yücel motor çalışanlarına çok teşekkürler. motorun suzuki mi? git fevzi ustaya üzülme.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı rizatakay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

ben 2004 model bir burgman aldım 400, bakımlarını ve tamirini Altan Motorda yaptırdım, hür ve özgür olarak aranıza katılıyorum. Herkese tekrar merhaba
    OOOO Tuğrul Hoşgeldin.
    Motorun 4000 km deydi. 6000 bakımını anca 2 yıl sonra yaparsın artık

Bende 11.400 km deyim . 600 KM sonra Altanın yolunu tutacağız.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar
    Burası Mt Hür ve özgün irade ile özgürce herşey paylaşılıyor.

Arkadaşımız gayet samimi bir şekilde K7 debriyaş sorunundan bahsetmiş.
    Hatta motorunu değiştirmek istemişler ama kabul etmemiş.

Şimdi K7 lerde ki debrijak sorunu ne aşamdadır. Ben sıkıntılı diye An 650 aldım.
    Arkadaşımada An k4 2004 model aldırdım. Yanı Suzukiden vaz gecmedik.

Ancak Burgman K7 debriyaj sorunları topiğinde bu serzenişte bulunanları
    bir arkadaş model yükseltmek için bu yola başvuruyorlar diye nitelemiş.

Hakıkatten bir arkadaşmımda K7 düşünüyor. Son durum nedir.
    abicim bizim kimseye minnet borcumuz yok Allaha şükür.Bu nedenle keyfimize bakarız bugun suzi alırız yarın honda alırız baska gun bmw alırız,çin motoru alırız.Bu nedenle eskiler hiçbir şeyi boşa söylemez bilirsin.Atasözü aklıma geldi "it ürür kervan yürür"...
    yeni katılan arkadaslara da selamlar hoşgeldıniz.Burası gercekten herşeyin özgürce yazıldıgı bir site ve başlıktır.
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Arkadaşlar afedersiniz ama ben bi soru sordum sadece bi arkadaşımız cvp verdi sizin bana vereceginiz bilgiler dogrultusunda motoru servise götürücem yoksa 25 ytl benzinle 122 km yol yaptım ve öle abartı hıza çıkma yapmadım aküm bitik yani zayıf akü aküde arıza var ondan olabilirmi ayrıca hava filtesi yag filtresi buji 3000 km önce digişmiş 10 ytl ye 44 km yol yaptım ve yolda kaldım ne olur yardımmmm
    [COLOR="Magenta"][COLOR="DarkRed"]2 o o 4 AN 400 BurgMan[/COLOR][/COLOR]

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı erdi58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar afedersiniz ama ben bi soru sordum sadece bi arkadaşımız cvp verdi sizin bana vereceginiz bilgiler dogrultusunda motoru servise götürücem yoksa 25 ytl benzinle 122 km yol yaptım ve öle abartı hıza çıkma yapmadım aküm bitik yani zayıf akü aküde arıza var ondan olabilirmi ayrıca hava filtesi yag filtresi buji 3000 km önce digişmiş 10 ytl ye 44 km yol yaptım ve yolda kaldım ne olur yardımmmm
    Erdi, motorunda bir ayarsızlık olduğu düşüncesindeyim. Ben öncelikle filtrene bir bakmanı öneririm şifaen değişti densede gözünle gör derim. Sonrasında subap ayarı yaptır. Akünün bitik olması durumunda benzin artışı olmayacağı ama bir yandan da aküyü şarj etmek için motorun daha devirli çalışmasının yol açma ihtimali var (ancak bu kadar benzin tüketmez). Frenlerinde bir sıkışıklık var mı? Soğukken ilk çalıştırdığında bir anormallik yaşıyormusun. Bir de motorun hararet durumu ne sürekli fan açıyor mu?
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    arkadaşlar bu akşam saat 20.00 de starbucks çiftehavuzlarda buluşalım. malum yaz geliyor belki benim son starbucks toplantım olabilir, ama toplantıları kumburgaz seyrana taşıyalım derseniz bana uyar.
    akşama görüşmek üzere

Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim bizim kimseye minnet borcumuz yok Allaha şükür.Bu nedenle keyfimize bakarız bugun suzi alırız yarın honda alırız baska gun bmw alırız,çin motoru alırız.Bu nedenle eskiler hiçbir şeyi boşa söylemez bilirsin.Atasözü aklıma geldi "it ürür kervan yürür"...
    yeni katılan arkadaslara da selamlar hoşgeldıniz.Burası gercekten herşeyin özgürce yazıldıgı bir site ve başlıktır.

serhatçim şaka bu yana malum suzuki servisi bmw den fazla fiyat çıkarmıştı bir buçuk sene evvel bana.

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    bugün sabahtan servise uğradım. muhabbet arasında laf son dişli yağına geldi. ben bi kaç ay önce 10-40 motor yağı koydum dedim usta atladı hemen naptın sen yaa fln diye 90 numara dişli yağı konur oraya dedi. bende daha önce burda muhabbetini yaptığımız olayı anlattım. olmaz öyle şey dedi gitti suzukinin yolladığı servis kitapçığını getirdi. aradı baktı ana 10-40 yazıyor burda dedi kendide şaşırdı...
    (\__/)
    (='.'=) Never ride faster than your Guardian Angle can fly
    (")_(")*

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı kolpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün sabahtan servise uğradım. muhabbet arasında laf son dişli yağına geldi. ben bi kaç ay önce 10-40 motor yağı koydum dedim usta atladı hemen naptın sen yaa fln diye 90 numara dişli yağı konur oraya dedi. bende daha önce burda muhabbetini yaptığımız olayı anlattım. olmaz öyle şey dedi gitti suzukinin yolladığı servis kitapçığını getirdi. aradı baktı ana 10-40 yazıyor burda dedi kendide şaşırdı...

valla erencim iki gün önce serhatle fevzi ustadaydık. konuyu orada da açtık. onlarda deniz gibi dişli yağı konur çünkü orada çalışan bir şey yok falan dediler. yani durum 3-2

Motosikleti
    tmmda benim ustada aynı şeyi söyledi değiştirelim onuda fln dedi hatta. ama sonra kendi elindeki suzukinin yolladığı kitapçığa bakınca ana hakkaten 10-40 konuluyomuş dedi. açtı sonra 2003 öncesi modelin tamir kitapçığını ondada 10-40 gördü. biz hep 90 numara koyuduk dedi...
    (\__/)
    (")_(")*

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    tmmda benim ustada aynı şeyi söyledi değiştirelim onuda fln dedi hatta. ama sonra kendi elindeki suzukinin yolladığı kitapçığa bakınca ana hakkaten 10-40 konuluyomuş dedi. açtı sonra 2003 öncesi modelin tamir kitapçığını ondada 10-40 gördü. biz hep 90 numara koyuduk dedi...

valla erencim ben senin kadar anlamıyorum. ama motorun bakımı fevzi ustada olduğu için ona güvenmek durumundayım. aksi durumda sorumlu kendisidir zaten. gerçi 26bin km ye geliyor. bir problem olsaydı çıkardı kokusu

Motosikleti

burgman 400 k7 debrijay problemi

sevgili arkadaslar aldıgım son bilgilere göre benım şahsi fikrim pek anlamlı olmadıgı yönünde olsadaproblemın mekanık olarak çözüldüğü söyleniyor.çalışma sistemi şu sekilde ..biliyorsunuz k7 nin debriyajı ısınınca bu problem ortaya cıkıyor.bu nedenle orta ayagın hemen arkasından varyatorun bulundugu bölgeye dogru bir lastik ve 1 de plastik parçayla hava akımı sağlanması yoluyla o bölgenin sogutulması amaclanmış.Fakat yine benim şahsi fikrim bu sogumanın olması için motorun hızlı seyretmesi lazım ama motor zaten dusuk hızda debriyajı ısıtıyor ve kavrama sırasında asırı ısınma nedeniyle debriyaj yayları gerı donderemıyor.Bu mantıkla baktıgımıza motor yururken zaten problem yok hava akımı varyatoru sogutacaktır.Peki hava sıcak, sıkısık trafık ve arkada artcı var.Bu durmda yıldız yokusu gibi bir yerde bu iş yalan olur..Umarım bu sekilde çözümlenebilirde insanlar rahata erer...Servislerde gezmenden kurtulur gercekten gezmeye başlar....
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Arkadaşlar 2 kymco xciting arkadaşla s14.06.2008 cumartesi sabahı şile yolunda Mola Gözlemede gözlememizi yedikten sonra Şileye doğru uzanıp 14.00 gibide cok sıcak olmadan döneceğiz. Katılmak isteyen olursa Sabah 9.00 da Kozyatagı
    Carrefour da Bahaus kapısından hareket edilecektir. Hanımdan fırca yemeden erken döneceğim. .......))))))

Motosikleti

valla erencim ben anlamaz dişliye dişli yagı konulur.Adı üzerinde dişli...
    Denizin motorada 80/90 zeytinyaglı gl5 dişli yağı koyduk..

Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 kymco xciting arkadaşla s14.06.2008 cumartesi sabahı şile yolunda Mola Gözlemede gözlememizi yedikten sonra Şileye doğru uzanıp 14.00 gibide cok sıcak olmadan döneceğiz. Katılmak isteyen olursa Sabah 9.00 da Kozyatagı
    Carrefour da Bahaus kapısından hareket edilecektir. Hanımdan fırca yemeden erken döneceğim. .......))))))
    Abi size afiyet olsun yarın hanıma tabiyim onu gezdiricem...

Duffy kardeş hava filtresini faturasını gördüm hararet nasıl bilmiyorum yanı fanın çalışıp çalışmadıgını nasıl anlarım bilmiyorum da motor sagukken çalışınca degişik bişey yok motor da çalıştıktan 20 dk sonra hararet saati tam ortanın biraz aşagısında kalıyor yani soguk kısmında kalıyor motosiklet 3000 km önce pistanu silindir degiştigi için usta 2000 km sonra gel dedi bana subap ayarı yapalım dedi :( peki arkadaşlar ne kadar şuan ki benzin fiyatına göre ne kadar yakıyosunuz bugunde denedim 10 ytl oktan 95 benzin ile 42,6 km yaptım :(

Motosikleti
    5-10ytl lik benzin alarak ölçemessin. depoyu sonuna kadar doldur ve git bakalım kç km gidicek. normalde depo şuan için sıfırdan 36-38ytl ye fln dolar...
    (\__/)
    (")_(")*

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla erencim ben anlamaz dişliye dişli yagı konulur.Adı üzerinde dişli...
    Denizin motorada 80/90 zeytinyaglı gl5 dişli yağı koyduk..

Abi size afiyet olsun yarın hanıma tabiyim onu gezdiricem...
    Sağolasın.
    Sabah 9 da carrefourdan hareket ettik. Gözlemecilerde güzel bir kahvaltı yaptık. Sonra ver elini Şile. Gerci 10 yıl gittim geldim yazları . Ama motorla bir başka güzel olduğunu söyleyebilirim. Bir saga bir sola . Yokuş iniş rampa cıkış derken şile limanında rüzgara karşı biraz muhabbet, cay kahve 2 gibi dönduk.

Birde yol tam olarak gidiş geliş olunca tadından yenmez bir parkur olcak.
    Dönüşte sahılden, sahilköy, polenez , Beykoz üzerinden dönecektik ağacların arasından ama Hanımlardan fırca yemiyelim dedik.

Birde kozyatagından cıkışla 2 köprü sarıyer. Dönüşte sahilden emirgan, bebek beşiktaş cıkışlı bir parkurda yakışır hafta arası bir boşluk bulduğumda. Birinci köprüden dönüşle tekrar kozyatagı.

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    5-10ytl lik benzin alarak ölçemessin. depoyu sonuna kadar doldur ve git bakalım kç km gidicek. normalde depo şuan için sıfırdan 36-38ytl ye fln dolar...
    Erdi, kesinlikle Kolpa'nın dediği gibi yakıt tüketimi ölçülür. Depo yu doldur deponun girişindeki yuvarlak metale kadar aldığın benzinin fişini al km'ni sıfırla
    sonra 100km. kadar kullan aynı benzinciye git aynı pompadan aynı yere kadar doldur fişini al. Sonra buraya yaz hesabını beraber yapalım.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    motor bi süredir servisteydi bu hafta anca aldım. dün öğleden sonra motorla bi geziye çıktık. öle sakin sakin gezindik kız arkadaşımla
    sabah benzin alıp saati sıfırladım eve geldiğimde km 257 yi gösteriyordu ve benzin göstergesi kırmızı bölgenin ortasında şuan sanırım 280km yi görücek rahatlıkla hatta dahabile fazlasını görür belki ama yolda kalma riskini almak istemem.
    (\__/)
    (")_(")*

Ağlamak istiyorum süper walla 280 km de yapar 300 de ben servis olarak korlas kızıltoprak düşündüm sizce?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler