Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    beetle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BURGMAN AN 650 EXECUTİVE
    paylaşım için teşekkürler
    ama ben bizim kızların sorunlarından bahsetmeni istiyorum
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NightWolker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 600 RR
    Yeni modelleri çok güzel ama çok da pahalı bence.Ama zevk meselesi ben scooter e o kadar para veremem abi kalp krizi geçiririm.

Ama scooter olucaksa yad Nexus 500 yada Burgman 400 diyorum ben.
    1 St Class Warrior.Hardware Master.

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En büyük sorunum lastikler, yazın iyi de kışın çok fena kayıyorlar yağmurda, yumuşak olan Pirelli GTS23 ve GTS24 tipi lastikler şimdi gündemimde olan upgrade. Haa bir de elcik ısıtması var tabi.

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    beetle65, senin soruna cevap benim 2 tecrübem onları paylaşayım
    bizim kızlar aşırı trafikte dur kalkı hiç sevmezler hele bide yokuşsa
    hafiften varyatör sesleri duyabilirsin bu panik yaratmasın motorun garantili bu konu ile alakalı burgman yahoo grubu kuran İbrahim arkadaş biraz araştırma yapmış onun adına yazısını eklemek isterim

"Evet Millet,

Amerika'ya giden Suzuki ile Avrupa'ya giden Suzuki parçalar olarak da farklılar. Aynı fabrikalar veya üretim vs değil zannımca. O yüzden orada olan bir sorun burada olmayabiliyor veya tam teris. Bunu belirtmek lazım.

Amam bu sorun orada ve Avrupa'da da olmuş ve bu sesin neden ve nerden geldiği tam belli değil. Bir şekilde çözenler var.

Şöyle ki Amerika'da ve İtalya forumlarında bu sorundan çok bahsetmişler. 2007 modelllerde çok yaşanmış bu sorun. İtalyan Suzuki bu sorunlar artmaya başladığı zaman oturup kafa yormuşlar. Sonunda bu sorunu olan debriyajları modifiye etmeye karar vermişler.

Bu sorunu Amerikan Burgmancılar , Avrupa'dan da özellikle İtalya ve İspanya^dan yaşayanlar mevcut. Debriyaj değiştirmişler. Olmamış, ekte resmini attığımm nesneden kaynakladığına bulmuş bir usta Amerika'da. Servise göre bu bir üretimden kaynaklanan ama aslen pek bir zararı olmayan fakat kullanıcıya rahatsılzık veren bir kendi tabirleriyle ciyaklamak, ötmek manasına gelen "Squeling" problemi.. Düzeltmiş. Ses gitmiş. Ama bir süre sonra tekrar başlamış !!!

Araştırdığıma göre bu sorun özellikle 2004 sonrası çekiş sisteminde yaşanan bir sorun. Zira benim balata da 2005 de bir nedenden ötürü yenilenmişti. İşte bundan sonra sesler gelmeye başlamıştı. Hımmmm!!

Yalnız buraya dikkat!! Suzuki Debriyajlara bakıyor. Bir sorun yok. Cidden yok. Ama tüm şikayetler, yani gelen bu sesler
    2004 sonrası balatalar ve özellikle 2007 modellerde.

Sizin anlayacağınız Suzuki Teknik Geliştirme Departmanları bu konuya kafa yormaya başlamışlar. Düşünün 2007 model bir motosiklet satıyorsunuz. Balatadan veya kayıştan her nerdense ötmeler, sesler geliyor ama yapacak bir şey bulamıyorlar.

İtalyanlar bunu modifiye etmenin yolunu bulmuşlar. İtalyanca bilenler varsa buyrun linki. http://www.burgman400.it/forum/viewt...er=asc&start=0

Bu sesden rahatsız olan arkadaşlar !
    Servise şafta iyi bakmalarını söyleyin. Biri de şöyle çözmüş: "I greased the clutch carrier bearing".

Suzukiye göre bu bir kayış sorunu. Niye mi bakın alltaki bilgiye anlarsınız. Bir kayış neden 2 katına çıksın ki 1 yıl model arasıyla?????
    2006 belt, part no. 27601-15F10: $74.99
    2007 belt, part no. 27601-05H00: $147.35

Gerekirse Türkiye Suzuki'yi arayın. Size allta ingilizce olarak verecğim yazıdan onları haberdar edin. EVET BÖYLE BİR SORUN VAR !! Hatta şu derece bir sorun . İşte size sesin tarifi.
    http://yjsa.com/burgie1.aif

Bu sorunun tartışıldığı link:
    http://burgmanusa.com/ipw-web/bullet...t+belt&start=0

Haydi rastgele...

Ibrahim

İşte bu sorunu İbrahim böyle araştırıp yorumlamıştı. Bu olay benim başıma geldi şu an allaha şükür ara sıra yokluyor.
    Bir diğer sorun demiyecem yağınızı kontrol edin özellikle uzun yol kullanımından önce ve sonra onla ilgili bir arkadaş daha teknik olarak yazmıştı bu olayı sorun değil ama yağa dikkat edilmezse hiçde iyi olmayan şeyler olabilir. Ben haftada 1 mutlaka bakarım. Uzun yola çıkmadan önce ve dönüp ilk kullanmamda tekrar bakarım tehlikeli seviyelde yağ değişimime varsa aynı yağdan eklerim yağ değişecek se değiştiririm.
    Thai, Burgman üstündeki lastikler çok kötü değil ancak kış şartlarında iş değişiyor hemen moraliniz bozulmasın ben geçen kış kullandım aman hemen değiştireyim hiç demedim 14.000km'de lastik araştırırken michelin pilot serisi ile karşılaştım uygundu önce tedirgin olarak taktım orjinal lastiğinden biraz daha geniş ve yanak daha fazla 1.000km kadar kullandım tavsiye edebilirim bu lastiği viraj dengesi gerçekten değişti onu belirtmek isterim ben frenlerimi kitleyip durmadığım için bilmiyorum burada ki fark nasıl
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    ilgine ve bilgine teşekkür ederim
    anladığım kadarı ile ileri km.lerde bazı çok önemli olmasa da bizim gibi kılları rahatsız edecek ufak tefek şeylerle karşılaşacağız
    bu arada henüz 750 km.de ama ben hiç yağına bakmadım
    yarın sabah bir bakayım
    umarım bir eksilme yoktur

Kimse yok mu
    herkes evine mi gitti
    [COLOR="Red"]HİÇ BİRŞEY HAYATINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİL. LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT [/COLOR] ::pulp::

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    selam

duffy sen nesin yaw

bimediğin birşey de olsun ansiklopedi gibi adamsın... maaşallah

bu bilgiler sayesinde epeyce birşey öğreniyorum

saygılar
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Motosikleti
    beyler kimler online allahaşkına

karabatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN AN 650 K11 / 1979 Jawa 250 classic
    Ya bugün bizim sitede kazı çalışması varmış ne zaman camdan baksam kapalı
    Şimdi açılmış ama bu seferde kimse kalmamış

Motosikleti
    ali nazik
    ne yaptın motoru
    altan motora götürdün mü

ben buradayım kardeşim

Motosikleti
    Abi dört gündür motora binemiyordum kudurdum güneşi biraz görünce kısa bir biniş yaptım seleye değen yerlerim dondu

Bizim sitenin yollarımı boyanmış yoksa görmiyeli renginimi unutmuşum?

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    Alıntı beetle65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali nazik
    ne yaptın motoru
    altan motora götürdün mü

ben buradayım kardeşim
    abi daha gitmedim havalar müsade edince gideceğim ilk yer orası

saygılar...
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    alinazik, düşüncen için teşekkür ederim beetle65'in dediği gibi hafif kıl olunca her şeyi araştırıyorsun şimdi hatırladım ön camı tutan ilginç bir dübelleri var bizim kızların benim ön camın solu oynuyor ve ses yapıyodu açınca o dübelin yerinde yeller estiğini gördüm geçici bişey yaptım. Sonra baktım bu parça nedir diye gittim amerika'dan sipariş verdim (neden Türkiye'de mi yok sanki) harbi diyorum dübel len işte altı üstü yok abi o dübel başka markası suzuki çünkü hay bide onun pulu vardı bildiğiniz pul suzuki ya
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    Arkadaşlar elcek ısıtmayı dışardan getittirebilirmiyiz. Bu konuda bilgisi olan varmı?

Motosikleti
    Suzuki AN650
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beetle65, senin soruna cevap benim 2 tecrübem onları paylaşayım
    bizim kızlar aşırı trafikte dur kalkı hiç sevmezler hele bide yokuşsa
    hafiften varyatör sesleri duyabilirsin bu panik yaratmasın motorun garantili bu konu ile alakalı burman yahoo grubu kuran İbrahim arkadaş biraz araştırma yapmış onun adına yazısını eklemek isterim

"Evet Millet,

Amerika'ya giden Suzuki ile Avrupa'ya giden Suzuki parçalar olarak da farklılar. Aynı fabrikalar veya üretim vs değil zannımca. O yüzden orada olan bir sorun burada olmayabiliyor veya tam teris. Bunu belirtmek lazım.

Amam bu sorun orada ve Avrupa'da da olmuş ve bu sesin neden ve nerden geldiği tam belli değil. Bir şekilde çözenler var.

Şöyle ki Amerika'da ve İtalya forumlarında bu sorundan çok bahsetmişler. 2007 modelllerde çok yaşanmış bu sorun. İtalyan Suzuki bu sorunlar artmaya başladığı zaman oturup kafa yormuşlar. Sonunda bu sorunu olan debriyajları modifiye etmeye karar vermişler.

Bu sorunu Amerikan Burgmancılar , Avrupa'dan da özellikle İtalya ve İspanya^dan yaşayanlar mevcut. Debriyaj değiştirmişler. Olmamış, ekte resmini attığımm nesneden kaynakladığına bulmuş bir usta Amerika'da. Servise göre bu bir üretimden kaynaklanan ama aslen pek bir zararı olmayan fakat kullanıcıya rahatsılzık veren bir kendi tabirleriyle ciyaklamak, ötmek manasına gelen "Squeling" problemi.. Düzeltmiş. Ses gitmiş. Ama bir süre sonra tekrar başlamış !!!

Araştırdığıma göre bu sorun özellikle 2004 sonrası çekiş sisteminde yaşanan bir sorun. Zira benim balata da 2005 de bir nedenden ötürü yenilenmişti. İşte bundan sonra sesler gelmeye başlamıştı. Hımmmm!!

Yalnız buraya dikkat!! Suzuki Debriyajlara bakıyor. Bir sorun yok. Cidden yok. Ama tüm şikayetler, yani gelen bu sesler
    2004 sonrası balatalar ve özellikle 2007 modellerde.

Sizin anlayacağınız Suzuki Teknik Geliştirme Departmanları bu konuya kafa yormaya başlamışlar. Düşünün 2007 model bir motorsiklet satıyorsunuz. Balatadan veya kayıştan her nerdense ötmeler, sesler geliyor ama yapacak bir şey bulamıyorlar.

İtalyanlar bunu modifiye etmenin yolunu bulmuşlar. İtalyanca bilenler varsa buyrun linki. http://www.burgman400.it/forum/viewt...er=asc&start=0

Bu sesden rahatsız olan arkadaşlar !
    Servise şafta iyi bakmalarını söyleyin. Biri de şöyle çözmüş: "I greased the clutch carrier bearing".

Suzukiye göre bu bir kayış sorunu. Niye mi bakın alltaki bilgiye anlarsınız. Bir kayış neden 2 katına çıksın ki 1 yıl model arasıyla?????
    2006 belt, part no. 27601-15F10: $74.99
    2007 belt, part no. 27601-05H00: $147.35

Gerekirse Türkiye Suzuki'yi arayın. Size allta ingilizce olarak verecğim yazıdan onları haberdar edin. EVET BÖYLE BİR SORUN VAR !! Hatta şu derece bir sorun . İşte size sesin tarifi.
    http://yjsa.com/burgie1.aif

Bu sorunun tartışıldığı link:
    http://burgmanusa.com/ipw-web/bullet...t+belt&start=0

Haydi rastgele...

Ibrahim

İşte bu sorunu İbrahim böyle araştırıp yorumlamıştı. Bu olay benim başıma geldi şu an allaha şükür ara sıra yokluyor.
    Bir diğer sorun demiyecem yağınızı kontrol edin özellikle uzun yol kullanımından önce ve sonra onla ilgili bir arkadaş daha teknik olarak yazmıştı bu olayı sorun değil ama yağa dikkat edilmezse hiçde iyi olmayan şeyler olabilir. Ben haftada 1 mutlaka bakarım. Uzun yola çıkmadan önce ve dönüp ilk kullanmamda tekrar bakarım tehlikeli seviyelde yağ değişimime varsa aynı yağdan eklerim yağ değişecek se değiştiririm.
    Thai, Burgman üstündeki lastikler çok kötü değil ancak kış şartlarında iş değişiyor hemen moraliniz bozulmasın ben geçen kış kullandım aman hemen değiştireyim hiç demedim 14.000km'de lastik araştırırken michelin pilot serisi ile karşılaştım uygundu önce tedirgin olarak taktım orjinal lastiğinden biraz daha geniş ve yanak daha fazla 1.000km kadar kullandım tavsiye edebilirim bu lastiği viraj dengesi gerçekten değişti onu belirtmek isterim ben frenlerimi kitleyip durmadığım için bilmiyorum burada ki fark nasıl
    [IMG]http://www.michelin.co.jp/news/product/images/Pilot-Sport-SC.jpg[/
    2 yil once kisa bir sure bende bu sorunu yasadim....Malum 400 Kavrasi 4000 dev/dak civarinda etkili olurken duruslarda 2400 dev/dak. civarinda ayirmaya basliyor...Kitapciginda da ikaz ettigi uzere uzun sureli yavas kullanim ( ki istemsiz de olsa yarim debriyaj oluyor ) kavrama canaginda asiri isinma ve tabii balatada asintisi koku vs...ses olusuyor.Zarari kavrama canaginin isidan deforme olarak yuvarlakligini micro duzeyde de olsa yitirmesi ve bunun neticesi olarak daha gucsuz bir kavramaya sahip olmak+ daha hizla asinan bir kavramaya sahip olmak....care :Kavrama canagini tornada duzelttirmek (Yucel motor da yaptirtmis idim ) ve kavrama surelerini olabildigince kisa tutmak...Yukaridaki sorunlara ragmen ilk kavrama balatami 21.000 km kullandim ...hemde tamamen sehir ici kullanim soz konusu oldugu halde...
    Yinede sistem olarak cok basarili bulmadigimi ve 650 ye gore hayli sinirli bir tasarima sahip oldugunu dusunuyorum...
    Kalin Saglicakla

Yahya Dai

Motosikleti
    Arkadaşlar merhaba,
    Bakın benim için değişik birşey buldum ama siz daha öncedende biliyor olabilirsiniz ben burgmanınmı uzun kulandığım zaman bileğim biraz ağrıyor ama bu parça ile avuç içi kulanımı bileği rahatlatabilir ama işte Türkiyede böyle yararlı aksesuarları bulamıyorum elcik ısıtma ve elcik rüzgar kesici gibi yurt dışındanda getitrtmeyi bilmediğim için sadece internette kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorum.
    [IMG][/IMG]
    Hepinize iyi hafta sonları.
    Saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Isitmali Elciklerin

.................................................. ..........................................

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    iyi akşamlar thai. elciklerin hayırlı olsun.biz ne yapacağız şimdi?
    kaça maloldu sana? başka varmı altan motorda? biraz bilgi verirsen seviniriz..

captainDG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Thai

hayırlı olsun dostum

Motosikleti
    Burgman 400 + Mondial ZN 125
    Hayırlı olsun Thai, elini sıcak elcikten soğuk elciğe komayasın!..
    Uzun ince bir yoldayım... ::pala::

revolution - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 A Vstrom
    Arkadaşlar bişey soracağım sizlere ;
    lastiklerinizin hava basıncı kaç olmalıdır önde ve arkada psi cinsinden lütfen ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler