Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Ne oldu Oğuz perşembe geliyordun?
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400

asker geldi

arkadaslar ben serhat ,vedat ve oguzla beraberim.vedatın dukkandayım.oguzun herkese selamı var..

Motosikleti
    SWT
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulen sen fırsat verirmisin ozz un anı anlatmasına

ben gen.kur.başkanının kriket hocasıydım
    Aaa bu kadarda olmaz sen demiyormuydun bana askerde yazıcıların kralı vedat diyorlardı, herkes tırsingendi diye

Hani oğuz gelmedimi yoksa geldide bizi unuttumu

Havada kötü ama cumartesi gezelim diyene hayır demem
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Oğuz nerdesin geldin hala göremedik arkadaşlar bu gün bir organizasyon yapalım ne dersiniz
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    Karakızı sattık gitti
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğuz nerdesin geldin hala göremedik arkadaşlar bu gün bir organizasyon yapalım ne dersiniz
    Deniz'ciğim ben de sizi özledim kardeşim ama bazı sıkıntılar var başımı kurtaramadım onlarla uğraşıp duruyorum. Hala da çözebilmiş değilim. O yüzden şunu yapalım şurda buluşalım diye birşey söyleyemedim açıkçası. Salı sabah uçağa biniyorum izin bitiyor. Hepinize uygunsa P.tesi akşam için bi organizasyon yapalım. Ne dersiniz?
    Her ağacın kurdu özünden olur. Yiğidin kemliği sözünden olur.

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Pazar yapalım diyecem uygun olmaz mı?
    2007 MAJESTY 400

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba üstadlarım,

Cumartesi günü A2 sınavına gittim ve bayaa heyecanlıydım, bayaa motor ekibi geldi diyebilirim hey maşallah negüzel sürüyordular ama hiç öyle suzuki falan göremedim kargo motorsikletleri vardı.

Sınav güzel geçti 4 soru bilemedim 20 soruda, onlarıda malum olarak salladım Benim bugüne kadar hiç motor deneyimim olmadı, aileme söylediğimde izin vermemişlerdi ama şimdi gülüyolar ve anlayışla karşılıyolar demekki istediğinde kararlı olursan onlarda güveniyor ve saydı duyuyor bu çok güzel.

Bir fikrimi paylaşmak ve önerilerinizi almak istiyorum, buyurun; Suzuki Burgman almadan önce düşüp kalkmak için birtane mondial 150zat almayı düşünüyorum, benim fikrim bu motoru parçalayana kadar binmek, ve daha sonra suzukiye geçmek. Ne dersiniz uygun olurmu? mantık güzelmi?

Sizin fikirleriniz benim için çok önemli

Not: kursum hala bana motor eğitimi vermedi, sinir oluyorum...

Motosikleti
    as t1
    Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba üstadlarım,

Cumartesi günü A2 sınavına gittim ve bayaa heyecanlıydım, bayaa motor ekibi geldi diyebilirim hey maşallah negüzel sürüyordular ama hiç öyle suzuki falan göremedim kargo motorsikletleri vardı.

Sınav güzel geçti 4 soru bilemedim 20 soruda, onlarıda malum olarak salladım Benim bugüne kadar hiç motor deneyimim olmadı, aileme söylediğimde izin vermemişlerdi ama şimdi gülüyolar ve anlayışla karşılıyolar demekki istediğinde kararlı olursan onlarda güveniyor ve saydı duyuyor bu çok güzel.

Bir fikrimi paylaşmak ve önerilerinizi almak istiyorum, buyurun; Suzuki Burgman almadan önce düşüp kalkmak için birtane mondial 150zat almayı düşünüyorum, benim fikrim bu motoru parçalayana kadar binmek, ve daha sonra suzukiye geçmek. Ne dersiniz uygun olurmu? mantık güzelmi?

direksiyon eğitiminde burgmanın ne işi var

evet benimde ailem çok karşıydı birzamanlar motora şimdi hiçbişi diyemiyorlar ehliyetimide aldım motoruda kendim alınca temelli bişey diyemediler zamanla alışırlar

zat 150 alman bencede mantıklı olur ama ikinci el alman daha doğru olur bence çünkü senin kafandaki motor burman durumunda müsait herhalde anladığım kadarıyla mondiali bir süre kullandıktan sonra seni omotor sarmayacaktır buna eminim bendede t1 var bende değiştirmek istiyorum en azından sym 250 falan istiyorum ikinci el alırsın mondiyi seneye satarsın alırsın burgmanı direk burgmanla başlamak biraz tehlikeli olabilir güçlü bir makina olduğu için bence doğru düşünüyorsun zat ile başlayabilirsin

girmiş olduğun sınavın sonucu açıklanmış ise geçtiysen ki geçmişsindir 16 tane doğru var diyorsun direksiyon eğitimini vermeleri lazım ve sonra direksiyon sınavına gireceksin direksiyon sınavına gireceğin tarih bellimi eğer daha varsa onuniçin henüz direksiyon eğitimine başlamamış olabilirler
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    evet. bence de zat 150 ile başlaman burgman öncesi çok iyi tecrübe olur senin için.

bende hiçbir tecrübem olmamasına rağmen zat 150 almıştım ve 2200 km yaptıktan sonra ve bir kerede kötü düştükten sonra aldığım paranın yarısına çıkarmıştım elimden.

burgmana geçmek için çok acele etme bence en az 2-3 bin km yap alıştırma motorunla..

ikinci el bir mondial alırsan daha az zarar edersin.

ha bu arada korumalara vereceğin paralara acıma ve alabileceğinin en kalitelilerini al. özellikle kaskın.

dizliğini belliğini eldivenini montunu botunu her korumanın alabileceğinin en kalitelisini al.
    hadi hayırlısı olsun.

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba üstadlarım,

En eski Burgman kullanıcısı olarak benim düşüncemi soracak olursanız daha önce hiç bir motor tecrübeniz yoksa asla Burgman 400 gibi bir motorla başlamamanızdır Burgman her ne kadar scooter diye geçsede hafife alınacak bir motor değil nedenlerine gelelim 185kg. ağırlık tecrübesiz bir sürücüyü dur kalklarda, yokuşlarda ve manevralarda zorlayacak olmasıdır. 33hp lik bir motor size güçlü gibi gelmeyebilir ama 33 hp tek lastik üstünde 90 derecelik dönüşlerde sizi öyle bir yere atarki anlamazsınız bile. Bir diğer unsurda tecrübesizliğin verdiği düşüşlerde cebinizden çıkacak paradır. Grenaj ve parçalar bu tür düşüşler için çok lüks gelecek hadi onu geçtik gıcır gıcır burgmanınızın her tarafının kırık dökük içinde olması moralinizi çok bozacaktır. En az 3-5 ay 125 -150 cc lik bir motorla dolu dolu gezmenizdir hafta da bir gezerek tecrübe zor edinirsiniz. Ama tecrübe sonrası Burgman kullanmanın keyfini anlatmak için kelimeler yetmez sanırım
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    En eski Burgman kullanıcısı olarak benim düşüncemi soracak olursanız daha önce hiç bir motor tecrübeniz yoksa asla Burgman 400 gibi bir motorla başlamamanızdır Burgman her ne kadar scooter diye geçsede hafife alınacak bir motor değil nedenlerine gelelim 185kg. ağırlık tecrübesiz bir sürücüyü dur kalklarda, yokuşlarda ve manevralarda zorlayacak olmasıdır. 33hp lik bir motor size güçlü gibi gelmeyebilir ama 33 hp tek lastik üstünde 90 derecelik dönüşlerde sizi öyle bir yere atarki anlamazsınız bile. Bir diğer unsurda tecrübesizliğin verdiği düşüşlerde cebinizden çıkacak paradır. Grenaj ve parçalar bu tür düşüşler için çok lüks gelecek hadi onu geçtik gıcır gıcır burgmanınızın her tarafının kırık dökük içinde olması moralinizi çok bozacaktır. En az 3-5 ay 125 -150 cc lik bir motorla dolu dolu gezmenizdir hafta da bir gezerek tecrübe zor edinirsiniz. Ama tecrübe sonrası Burgman kullanmanın keyfini anlatmak için kelimeler yetmez sanırım
    bende bu yazanlara katılıyorum burgman almadan önce benimde ilk motorum bisan senatördü. onunla 4000km yaptıktan sonra burgmana geçmiş olmama rağmen ilk zamanlar ben bile acemilik çekmedim sayılmaz. ama kasım sonunda aldığım motorumla 2500km yi geçtim bile ve artık çok keyifle virajların tadını çıkarıyorum

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    aramızdaki en tecrübeli burgman kullanıcısı kardeşim, bir aydır burgmanımı çalıştırmadım. görünüşe göre en az iki hafta daha çalıştırmayabilirim. aküme bir zararı olur mu?

Motosikleti
    as t1
    aramızdaki en tecrübeli burgman kullanıcısı kardeşim, bir aydır burgmanımı çalıştırmadım. görünüşe göre en az iki hafta daha çalıştırmayabilirim. aküme bir zararı olur mu?
    kutup başlarını sökmediysen akü zayıflamıştır ben 2 hafta hiç çalıştırmadıydım daha ilk marşa dokunmamla birlikte çalışıyor yani iki haftayla bişi olmuyorda bir ay hiç çalıştırmamışın akü süzülmüştür sarj ettirdikten sonra kullanabilirsin yeni akü almana gerek yok
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

okayyorukcuoglu, vedatarpacı, Duffy ve kolpa; ilginiz için çok teşekkür ederim. Yanlız beni korkutan bir sorun var, mondial 'in başlığını okudum hiçbir parça değişmeden bu motor hareket etmiyor Sanırım mondial bana motor teknik bilgisi eğitiminide verecek

Motosikleti
    MAJESTY 400
    vedat'çım akü biraz şans işi şimdi bir şey olmaz desem marş basmaz sana yeni akü masrafı çıkartır en güzeli aküyü söküp şarja bağlamak bu akünün ömrünü uzattığı gibi aküyü takar takmaz marşda basar ama diyeceksin benim şarj cihazım yok ne yapacaz tanıdık bir oto elektrikçisinde şarja bırakacaksın ya da bir yerden şarj cihazı alacaksın

worldwideweb, kardeşim o kadar kötü değil mondialde durum ama burgman gibide değil bir de iyi yönden bak teknik olarakta tecrübe kazanacaksın
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    SWT
    Evveet arkadaşlar 24 şubat pazar günü Çengelköydeki Çınaraltında kahvaltı yapalım diyorum, hemde motorların pasları atılır..

Tatlısuu motorcularının akü sorunlarıda hallolmuş olur..

Sabah 9:30da köprü girişinde stadın ordaki mototaşın önünde buluşalım..
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı tarikiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evveet arkadaşlar 24 şubat pazar günü Çengelköydeki Çınaraltında kahvaltı yapalım diyorum, hemde motorların pasları atılır..

Tatlısuu motorcularının akü sorunlarıda hallolmuş olur..

Sabah 9:30da köprü girişinde stadın ordaki mototaşın önünde buluşalım..

aboooov banamı didin datlı su motürcüsü deyin yaaaavu

evet arkadaşlar eğer izin alabilirsem ben gelirim.

kahvaltı üstü gezide süpperr olur. intercomlarınızı almayı unutmayıııın anacııım

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Ben mototaş'ın oraya gelmeyim acaba yürüsem mi motor oraya kadar ısınmaz bile
    Bende intercom yok onun yerine intercooler getirsem olur mu?
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Ben mototaş'ın oraya gelmeyim acaba yürüsem mi motor oraya kadar ısınmaz bile
    Bende intercom yok onun yerine intercooler getirsem olur mu?
    vayyy en komik burgmancıda geliyor.

evet arkadaşlar bir aydır kullanmıyordum motorumu. sabah marşa ilk bastığımda aldı. saat gibi maşallah.

worldwideweb, kardeşim o kadar kötü değil mondialde durum ama burgman gibide değil bir de iyi yönden bak teknik olarakta tecrübe kazanacaksın
    Haklısın üstadım, mondial için para ayırdım şuan ağır davranıyorum kar-kış tam olarak bir geçsin motorumu alıyorum, sanırım en fazla 3-4 ay kullanabileceğim, daha sonrasında bekle beni Avustralyaaaaa

evet arkadaşlar bir aydır kullanmıyordum motorumu. sabah marşa ilk bastığımda aldı. saat gibi maşallah.
    üstadım ALLAH(c.c.) kazadan beledan korusun, burgman başlığını birgünde baştan sona bitirdim ve hiçbir sorun görmedim, saat gibi makina gerçekten.

Suzukiye bir çiçek yolluyorum buradan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler