Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Burgman AN400 K7 Silver + Asya T-19A 2006 Kırmızı
    Alıntı soydank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar..
    Ben de burgman K7 kullanıcısıyım.
    Motorumuzu alalı yaklaşık 1 ay oluyor ve benzer problemler bende de ortaya çıktı.
    Bursa servisi ziyaret ettim ve reçinelenme var diyerek temizlediler fakat titreşim olmasa da ses yine başladı.
    Geçen akşam foruma baktığımda bazı arkadaşlarında benzer sorunlar yaşadığını gördüm
    Bugün korlas a telefon açtım ve servis yetkilisi burgmaların ilk gelenlerinde kavrama sisteminde üretim hatası olduğunu ve yetkili servise başvurarak garanti formu düzenletmemi,bu şekilde kavramanın garantiden yeni sorunsuz parça ile değiştirileceğini söyledi.
    Sizde bu şekilde yapın derim.
    Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim.
    Görüşmek üzere..
    İYİ HABER!!!!!!
    Bugün bir vesile ile K7'imle beraber Bağdat Korlas'a uğradım. Soydank'ın dediği gibi debriyaj garantiden değiştiriliyor. Bunun için ruhsat fotokopisi ve garanti kartı yeterli. Parça ellerinde yok olduğu için sipariş veriyorlar ve 2-3 hafta içerisinde parça geliyor. Bu süre içerisinde kullanılmasında problem yok dedi. Debriyajın değişmesi sesi ve yokuş yukarı kalkışlarda debriyajın tutmaması ve yanık kokması olayını çözecekmiş. Motor stop etme durumu ve rolantideki düzensizliği çözmek için de ECM (Beyni) garantiden aynı şekilde değiştiriliyormuş. ANCAK, dün 4-5 saat www.burgmanusa.com sitesinde "Burgman K7 problems" forumunda yazılanları okuyunca, ses probleminin debriyaj değişimi ile çözülemediği, çok uğraşlara rağmen (Suzuki'yi mahkemeye veren bile var) Suzuki mühendislerinin dahi kalıcı çözüm geliştiremediğini öğrendim. ECM değişiminden sonra da bir çok araçta aynı problemler hatta artarak devam etmiş; eskisini takın o daha iyi idi diyenler dahi var. Ancak Amerika'daki K7'lerdeki debriyaj ile Avrupa'ya verilenler farklı. Hatta onlar Avrupa debriyajları için "recall = garantiden toplanıp ücretsiz değiştirilmesi" var, bizde neden yok diye hayıflanıyorlar. Ortak görüşleri belli bir mil gittikten sonra bu problemlerin ortadan kalkması (neden bilmiyorum tabii)

Altan Motor'un dediği gibi çözüm geliştirilmiş gözüküyor. İlk etapta ECM ve debriyaj değiştiriceğiz sonra da bol bol gezip, km. yapıp problemleri ortadan kaldıracağız artık.

Performans konusundaki soru işaretlerim 1200 km.'e gelip artık 5.000-5.500 devir bandında da kullanıma geçmem dolayısıyla ortadan kalktı. Bugün 5.750 devirde en yüksek hızım olan 115 km'yi hafif bayır aşağıya yaptım (artçı eşim de vardı), çok hoşuma gitti. Esas Burgman keyfi ve dengesini bugün hissettim.

Yarın Givi Sissy Bar geliyor Bağdat Korlas'a. 80 Euro. İlgelenenlere duyurulur. Bunu reklam amaçlı yazmıyorum; Bağdat Korlas ile hiçbir alakam yok, çok soran olmuştu onun için yazıyorum. Tahminim Altan Motor'da da vardır.

Umarım bu bilgiler benim gibi problem yaşayan K7 kullanıcıları için faydalı olur.

Saygılar,
    Veni Vidi Vici

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    eser abi kaça aaldın motoru .

:):)

arkadaşlar çok kısa bi soru sizce honda sılwerlıgmı burgmanmı ???

duffy selam bende bi burgman ariyorum eger motorun temizse 6.400 gibi bugun itibariyle cikarabiliyorum..keske daha fazla verebilsem kardesim..
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Burgman'da satılık bilginize

2004 Model 20.000Km.'de Arka lastik sıfır bakımlarını hiç aksatmadım kazası yok bir tek ben kullandım kapalı garajda park edilmiş (Kedi bilmez )
    7.750ytl istiyorum

eserkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    Alıntı fantom76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eser abi kaça aaldın motoru .
    2006 model 750 km de 9000 YTL
    The Winner Takes It All

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    ben goztepe korlasa debriyaj siparisi verdim bu hafta icinde geliyor. sisy barda varmıs ama ben givi sisy leri gordum hic guzel diil o orjinal o mustesem kendine has burgman koltugu asla diil ona o kadar para vereceginize sırtlıklı canta taktırın daha iyi.
    Bu arada benim motor 1700 km oldu. gecen aksam 140 bastım ve istesem daha da basrdım gece diye cekindim. benim tahminim bu makine 160 basar rahat zaten aldıgım yerde bunu solemisti. debriyaj gelsin yakında uzun yola cıkıcam tahminen bu gezide 160 rahat basarım.sizleri haberdar ederim.

haaa bu arada "wild hogs" filmini izledim mutlaka izleyin tam bir motorcu filmi insan izleyince uzun yol yapası geliyo

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    160 ı basar ama rampa aşağı

hakan4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 BURGMAN 400Z/ABS LIMITED
    arkadaşlar sonunda ben de yarın itibariyle burgman sahibi oluyorum...bugün ötv si yattı yarın plakaları çıkacak inşallah...2006 model sıfır, lacivert cillop gibi bir burgman 400 ...heyttt beeee...

Motosikleti
    suzuki burgman AN 650cc ABS (2006)

benimde artık burgman'ım var

slm arkadaşlar
    bursa'dan yazıyorum.
    2004 model 400 cc bir burgman aldım.
    allah herkese nasip çok cici bir motor...

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı hakan4444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sonunda ben de yarın itibariyle burgman sahibi oluyorum...bugün ötv si yattı yarın plakaları çıkacak inşallah...2006 model sıfır, lacivert cillop gibi bir burgman 400 ...heyttt beeee...
    çok doğru bir karar vermişsin arkadaşım bir senedir kullanıyorum burgmanı çok memnunum. k7 ler için bayaaa şikayet duyuyorum, sanırım eski kasayı yeni kasayla değiştiren arkadaşlar da bir memnuniyetsizlik var..

Motosikleti
    Burgman AN400 2005
    Arkkadaşlar ;

K7 konusunda sabırlı olun bence her yeni üründe bazı aksaklıklar olabilir ve mutlaka bu zaman içinde firma tarafından düzeltilir. İtibarı kazanmak zordur ama kaybetmek bi anlık iştir. Ayrıca K7 nin K6 dan teknolojik olarak üstünlüğü bence tartışılmaz. bu arada ben K6 sahibiyim yanlış anlaşılmasın
    [COLOR="Blue"][/COLOR]Farınızda, Yolunuzda Hep Açık Olsun !!!:cat: [COLOR="Blue"]

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı sunman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkkadaşlar ;

K7 konusunda sabırlı olun bence her yeni üründe bazı aksaklıklar olabilir ve mutlaka bu zaman içinde firma tarafından düzeltilir. İtibarı kazanmak zordur ama kaybetmek bi anlık iştir. Ayrıca K7 nin K6 dan teknolojik olarak üstünlüğü bence tartışılmaz. bu arada ben K6 sahibiyim yanlış anlaşılmasın
    mert, alan arkadaşların sabretmekten başka çaresi zaten yok ki

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    tarden, 170 mi gördün vay maşallah
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    170km hemde düz yolda... yavu bunu başkası söylese inanmam serhatçim.

desene bu bi devriiiiiiiiiiiiiiiiiiim

ALLAH kaza bela vermesin

deniz sen en fazla kaçı görüyosun ittirdiğinde

Motosikleti
    Burgman AN400 2005
    170 max.bi başarı olarak görünsede kaç sn ve taç mt. de duruyor ona bakmak lazım. Akıllı olmak lazım . Serhatçım sen bize lazımsın . 20 km de allah korusun kaburgayı kırmıştın aman diyim yani.
    [COLOR="Blue"][/COLOR]Farınızda, Yolunuzda Hep Açık Olsun !!!:cat: [COLOR="Blue"]

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    yamaha majesty 400 ler için 185 km yi görüyor diyorlar...

bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Burgman AN400 2005
    bişi diycektim neyse

Motosikleti
    Honda Beat / Suzuki Burgman 400 K7
    Arkadaşlar
    Altan Motor' da yapılan kontrollerden sonra sevgili Taner abim Korlas dan aldığım K7 nin montajı sırasında ön tekerleği ters taktıklarını fark etti. İnanılcak gibi değil. Ön disklerden soldakinde çizilme ve hasar var. Ses çıkmasının nedeni diskin sürütünmesiymiş. Sorun yaşayanların ön tekerleklerini kontrol ettirmelerini öneriyorum.

eserkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    Alıntı burgman_brs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar
    bursa'dan yazıyorum.
    2004 model 400 cc bir burgman aldım.
    allah herkese nasip çok cici bir motor...
    hayırlı olsun ayıp olmaz sa kaça aldın kaç km de
    The Winner Takes It All

fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    eser napacaksın artık aldınya motoru boşver keyfini çıkart ayrıca sil artık sym yazısınıda burgman yaz gururla .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler