Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Burgman AN400 K7 Silver + Asya T-19A 2006 Kırmızı
    Alıntı çaylak motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni K7 mle 20 km nin altındaki hızlarda gidemiyorum. bostancıda oturdugum icin caddeye cok fazla giderim ve tabiki caddede trafik hic bitmez bu da hep 20 km altında gitmene sebep olur. motordan cıkan seslerden artcılar bile urkuyor.dusuk hızda motor ole bir titriyorki inanılmaz yoruyor.dengemide feci bozuyor.artcılara da rezil oluyoruz:( uff ya onca hayal kurdum ben burgman icin simdi tam hayalime kvaustum derken sorunlarım bitmiyor bu yetmez gibi simdi de bagaj kilidi bozuldu bazen acılıyor bazen acılmıyor bide buna sinirlendim seytan diyo sat su motoru doru duzgun vitesli motor al butun arkadaslarım kullanıyo hic kimsenin boel sorunları yok yaaaa:(

omurilik cok guzel yazmısın keske herkes senin kadar paylasımcı olsa nedense bu sitede konusan kimse yok 2 gunde bir giriyorum hala sayfa aynı 109.neyse en azından biz ikimiz konusurz sorunlarımızı ve dertlerimizi.
    Sana bir iki sorunumdan daha bahsediyim sevgili çaylak,
    Kilit sorunu bende de başgösteriyor arada sırada ama diğer problemlerin yanında küçük kaldığından mıdır nedir, yazmayı es geçmişim. Esas bomba problemim şu: Motor bugün 3.kez seyir halinde iken stop etti. Son 200 km. içinde bu 3. stobu. Akla hemen benzin kalitesi geliyor tabii ancak pek ihtimal vermiyorum zira hem arabama hem de Asya motoruma sürekli aynı benzinciden (Mecidiyeköy-Opet) alıyorum ve diğer araçlarda şu ana kadar bir problem yaşamadım.
    Son olarak ise, ön fren diskine baktım sadece ince bir şerit parlak yani balata çok küçük bir alana basıyor; kalan genişçe bir alan ilk günkü gibi balata hiç değmemiş aynaya. Sanırım fren balataları aynaya düzgün basmıyor. Kısıtlı bilgim olduğu için sağlıklı bir tahmin yapamıyor olabilirim ancak bir sorun olduğu kesin zira ön frenlere hafif dokunsam bile daha önceki yazımda söylediğim gibi çok net duyulan sürtünme sesi geliyor.
    Senin bahsettiğin sarsıntı her gün artan şekilde benim K7'de de var ancak seninki kadar olmayabilir, karşılaştırmadan anlaşılmaz kanaatimce. Konforu çok kötü etkiliyor ve gerçekten insanı uyuz ediyor haklısın.
    Off ya, senin dediğin gibi güzel hayallerle aldığım K7 biraz fos çıktı gibi. Karışık duygular içerisindeyim. En iyisi Altan Motor'a götürmek ve şöyle detaylı inceletmek; haftaya vaktim olursa gideceğim. Uygun olursa buluşup, beraber gidebiliriz, problemi yaşayan diğer arkadaşlar da gelebilir. Güzel güzel tartışır ve Gelişmeleri burada yazarız; ilgili kişilere de faydamız olur ve forumumuza da naçizane katkısmız olur.

K7'si olan arkadaşlar lütfen bize yardım edin. Problemlerinizi bizimle paylaşın ki bu problemler kronik mi, münferit mi anlayalım. Bu makinalara çok ciddi paralar veriyoruz. Neden? Konforlu, keyifli ve güvenli sürüşler için. Eğer herkes benzer problemleri yaşıyor ise ortak tavır alınıp, ilk önce Suzuki Türkiye sonra da Japonya zorlanabilir, bunun bedelini sadece biz ödemeyebiliriz? Tabii kimse anlatmadığı için şu an ben kendi kendime gelin güvey oluyor olabilirim.

Herkese sevgi ve saygılar,
    Veni Vidi Vici

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Hem cift disk hemde eklenen yeniliklerler potansiyel bir suzikiciyken k7 nin ilk izlenimleri bıraz kafa karıştırdı. Aslında yeni cıkan bir modeli 1 sene sonra alacaksın derler.

Debriyaj ile alakalı servisler gerekli değişimi yaptıkları gibi son gelenlerde böyle birşey cıkmıyormuş.
    Zaten suzikidende aksi beklenemez.

Arkadaşlar siz şimdi motorlarınızı kullanın . Kışa doğru 9000 ytl ye alıcıyım. Cok hor kullanmayın heeee
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

pokermon78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AN 400
    Alıntı erayk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat olarak ne düşünüyorsunuz?
    8000 e vericem motoru.......

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    ben motorumu korlas etilerden(fuardan) aldıgım icin onların servisine goturuyorum. ancak hem debriyaj hem de sisy bar icin oyalıyolar.1 hafta daha bekliycem eger sonuc alamazsan bu cok tavsiye edilen altan motora giderim bende zaten bostancı da oturdugum icin uygun bi yer sayılır.
    Bu arada bi baska komik ayrıntı: arkadaki suzuki yazısı cıktı bi kısmı yani. Ve aldıgım yer diyoki o cıkartmadan yok. pes dedim valla.dunyanın en cok satan scooteri ama yedek parcası bulunmuyor.1-debriyaj 2-sisy bar 3-suzuki cıkartması 4-daha sormadım ama emınım o da yoktur bagaj kilidi(bozuk ya yeniliycem garanti kapsamında)
    Fuardan ucuza aldık ondanmı bole oldu anlamıyorumki:(

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    ya biz bu motoru bu kadar yere göğe koyamazken. bu motorların satıcıları da bir o kadar vurdum duymaz davranıyorlar..

bakın mondialin veya herhangi bir çin malı motoru satan veya getiren insanların hassasiyetlerine..

maşallah adamlar zahmet edip bir türkçe kullanım kılavuzu bile yaptırmıyorlar.
    araba fiyatına motor satıyorlar ama arkası umurlarında değil..

bilemiyorum kabahat onlardamı yoksa bumotorlara bu kadar kıymet veren bizlerde mi?

Alıntı hakan4444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    stiingray tutumunda %100 değil %1000 haklısın... üzme kendini...bu gibi durumlarda biraz geniş olmakta fayda var...ama olamıyoruz işte yapımız bu...
    +10000 bir tam günümü ayırıp anlaştığım arabayı satmaya gittim..

alıcı arkadaş her şey tamam iken kendi servisine götüreceğini söyleyip, akılları sıra beni oyuna getirdiler.. bile bile 250 ytl yi sineye çektim ve arabayı verdim.. bir günümü daha bu işe ayıramazdım çünkü.. ama iş bittikten sonrada çocuğa dedim

-yaptığınız iş değil diye..

kendilerine kar sayıyorlar..

konunun içinde değilim ama sözlerinin güvenilirliğine inandığım için tolgaya hak veriyorum..

Motosikleti
    ben bu işten bişiy anlamadım. Çölde kutupayısı olayı mı yoksa K7'lerin hepsi böyle mi?
    Hafif yokuş yukarı (10-15 derece eğim var yok) arkamda eşim var; inanın sanki kavrama tutmuyor 5.000 devire geliyor ancak hareket ediyor. Sağlık problemlerimiz var vakit yok; fırsatını bulduğumda gidecem Altan Motor'a. Yaa herşeyi geçtim merak ediyorum...
    Saygılar
    Veni Vidi Vici

eserkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya biz bu motoru bu kadar yere göğe koyamazken. bu motorların satıcıları da bir o kadar vurdum duymaz davranıyorlar..

bakın mondialin veya herhangi bir çin malı motoru satan veya getiren insanların hassasiyetlerine..

maşallah adamlar zahmet edip bir türkçe kullanım kılavuzu bile yaptırmıyorlar.
    araba fiyatına motor satıyorlar ama arkası umurlarında değil..

bilemiyorum kabahat onlardamı yoksa bumotorlara bu kadar kıymet veren bizlerde mi?

+10000 bir tam günümü ayırıp anlaştığım arabayı satmaya gittim..

alıcı arkadaş her şey tamam iken kendi servisine götüreceğini söyleyip, akılları sıra beni oyuna getirdiler.. bile bile 250 ytl yi sineye çektim ve arabayı verdim.. bir günümü daha bu işe ayıramazdım çünkü.. ama iş bittikten sonrada çocuğa dedim

-yaptığınız iş değil diye..

kendilerine kar sayıyorlar..

konunun içinde değilim ama sözlerinin güvenilirliğine inandığım için tolgaya hak veriyorum..

valla bence tek taraflı dinlemeyip karşı tarafı dinleyip karar verseniz daha adil olur.
    The Winner Takes It All

fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    eser sen onu bunu bırakta al artık şu motoru

Motosikleti
    Honda Beat / Suzuki Burgman 400 K7
    Sevgili arkadaşlar yazdığınız problemlere aynen katılıyorum. Bende fuardan aldım ve bütün problemleri yaşıyorum. Fren yaparken çok yumuşak sanki durmuyormuş gibi geliyor. Bide çıkan o gıcık sürtünme sesi var ki gerçekten çok sinirimi bozuyor. Motorcu arkadaşlarım Çin malı motor gibi ses çıkarıyor diyorlar. Altan Motor a gösterdim normal dediler. Bir çözüm bulmak lazım. Saygılar ...

pokermon78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AN 400
    Kahrolsun K7 yaşasın K6 K7 sahibi arkadaşlarımızın acısını yürekten paylaşıyor allahtan sabır diliyorum.Şaka biryana K7 nin bu problemlerinden yabancı sitelerde sözediliyordu,birçok şikayet yazısı okudum, alırken hiç araştırma yapmadınız mı?

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Benim Burgman'da satılık bilginize

2004 Model 20.000Km.'de Arka lastik sıfır bakımlarını hiç aksatmadım kazası yok bir tek ben kullandım kapalı garajda park edilmiş (Kedi bilmez )
    7.750ytl istiyorum
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Burgman'da satılık bilginize

2004 Model 20.000Km.'de Arka lastik sıfır bakımlarını hiç aksatmadım kazası yok bir tek ben kullandım kapalı garajda park edilmiş (Kedi bilmez )
    7.750ytl istiyorum
    denizcim sakın k7 alayım falan diye satma sakın..
    bak alanlar ne kadar şikayetçi kardeşim
    bu akşam starbucksta bir arkadaşım var o da söyledi acaaaip dandikmiş

Motosikleti
    Alıntı pokermon78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kahrolsun K7 yaşasın K6 K7 sahibi arkadaşlarımızın acısını yürekten paylaşıyor allahtan sabır diliyorum.Şaka biryana K7 nin bu problemlerinden yabancı sitelerde sözediliyordu,birçok şikayet yazısı okudum, alırken hiç araştırma yapmadınız mı?
    Sevgili Pokermon78,
    Ben yapmadım maalesef. Maxi scooter'ın mercedes'idir, cumhuriyet altınıdır vb. yorumları okuyunca aldık işte. Sonuçta tüm dünyada satılan bir model olduğuna göre Suzuki bir şekilde bu problemlerin kaynağını bulup, mağduriyetlerimizi düzeltir diye düşünüyorum.
    Saygılar,
    Veni Vidi Vici

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denizcim sakın k7 alayım falan diye satma sakın..
    bak alanlar ne kadar şikayetçi kardeşim
    yok vedat ben bu gidişle k9 falan alırım gibi
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Senelerdir scotere damga vurmuş suzikinin bu geciş dönemini atlatıp gerekeni
    yapacağına eminim. Suziki, Honda, Yamaha Piago bunlar marka olmak için senelerini vermiş fırmalar. Gerekirse motorları değiştirir yinede meydana gelen
    memnuniyetsizliği giderir gibime geliyor.

Üstelik suziki sadece burgman değil.
    Bir cok uluslararası firmada bazen hata olabiliyor. Mercedes opel bile bazı araclarını servise cağırıp sorunu gidermek için faaliyette bulunabiliyor.

Bu arada benim motor suziki değil. Bu olaylarda distribütörün daha aktif olması lazım. Bayilerini hareketlendirmesi de lazım. Sonucta bayilerle muhatap müşteri.

1 aya varmadan bence sorunlar cözülür. Bindikleri scoter dalını kesmezler.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    çok kararsızım hangi maxi scooter olsa acaba?
    arkadaslar herkeze selamlar. aranizda burgman uh 150 kullanıcısı war mı? bana biraz bilgi werebilirmi

eserkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    Alıntı fantom76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eser sen onu bunu bırakta al artık şu motoru
    aldım aldım nihayet bugün aldım 750 km de Burgman 400 tertemiz Altan Motorda sağolsun onayladı motoru Profesör gibiler maşşallah
    The Winner Takes It All

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı eserkose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldım aldım nihayet bugün aldım 750 km de Burgman 400 tertemiz Altan Motorda sağolsun onayladı motoru Profesör gibiler maşşallah
    hayırlı uğurlu olur inşallah .. ALLAH kaza bela vermesin

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650

An400 K7

ARKADASLAR :
    HEPNİZE HAYIRLI AKŞAMLAR DİLERİM .....

AN400 K7 LER hakkında bu kadar sıkıntı ve sorun yasamanız ve sıkıntı duymanız bızı altan motor olarak rahatsız ettı :(

ama bu motorlar düşündünüz gıbı kötü motorlar asla degil !!!!!!!!!!!!
    evet kasa ve motor olarak k6 lardan tamamen farklı yenı bır ürün tamamıyla ortak olan yanı saadece ismi k7 AN400 ler bızım tabırımızle bebek motorlar
    elbette üretici firma tarafından bırcok teste tabi tutulmuşlardır ....
    ama bizinm ülkemız şartlarına uygun hale gelmesı elbet zaman alacak ve eskı modellerı kadar sahıbını mutlu eden motorlar olacaktırlar BURMAN lar teknolojısı cıddı yenı bır makinadır. Sizin motorlarınıza motorlarınızın da size alışması elbet zaman alacak ve dogal olarak şikayetleriniz de olacaktır. Bunların hıc bırı cözülemicek seyler degıldır sadece yapmanız gereken kendınız icin uygun oldunu
    düsündünüz SUZUKİ SERVİSİYLE diyalog halinde olmanız ileriki günlerde göreceksinizcok daha keyifli sürüşler yapacaksınız BURGMANINIZLA
    hepinize saglıklı kazasız sürüşler dilirim
    S&S TAMER ALTAN

Motosikleti
    Suzuki AN400 Burgman K7
    Herkese Merhabalar..
    Ben de burgman K7 kullanıcısıyım.
    Motorumuzu alalı yaklaşık 1 ay oluyor ve benzer problemler bende de ortaya çıktı.
    Bursa servisi ziyaret ettim ve reçinelenme var diyerek temizlediler fakat titreşim olmasa da ses yine başladı.
    Geçen akşam foruma baktığımda bazı arkadaşlarında benzer sorunlar yaşadığını gördüm
    Bugün korlas a telefon açtım ve servis yetkilisi burgmaların ilk gelenlerinde kavrama sisteminde üretim hatası olduğunu ve yetkili servise başvurarak garanti formu düzenletmemi,bu şekilde kavramanın garantiden yeni sorunsuz parça ile değiştirileceğini söyledi.
    Sizde bu şekilde yapın derim.
    Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim.
    Görüşmek üzere..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler