Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    04/06/2007 trafige cıkıs tarihli bir motorun 31/01/2007 tarihli Motorlu taşıt vergisi olurmu arkadaslar, olsa bile bunu satın aldıgım yerin odemesi gerekmiyormu, bugunlerde makinanın vergileriyle ugrasıyorum hicbiri odenmemis:( yani odememisim, ustune ustluk 196 YTL olmus bir taksidi binemedigim makinaya bu paraları odemek cok dokunuyor, satıcam bu gidisle vallahi:(
    Senin Büyüklüğünü Tartışanlarda AKIL Aramak APTALLIK Olur !!! Tek Şampiyon FENERBAHÇE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KEMALKOMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Alıntı yasinsubay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    04/06/2007 trafige cıkıs tarihli bir motorun 31/01/2007 tarihli Motorlu taşıt vergisi olurmu arkadaslar, olsa bile bunu satın aldıgım yerin odemesi gerekmiyormu, bugunlerde makinanın vergileriyle ugrasıyorum hicbiri odenmemis:( yani odememisim, ustune ustluk 196 YTL olmus bir taksidi binemedigim makinaya bu paraları odemek cok dokunuyor, satıcam bu gidisle vallahi:(
    Elbette ödenmezse olur. Evet aldığın yerin ödemesi gerekiyordu. Ancak bir bayiden aldıysan onlar süre sonunda yani Temmuz ayından itibaren eski vergiyi ödüyorlar. Ancak birşey daha varki herşey tamamen anlaşmana bağlı. Yani almadan önce konuyu mevzu edip satış anlaşması yapman gerekli idi. Bence motorunu satma daha zararlı olursun çünki vergiyi sormadan kimse almaz. Hem vergi öder hem motoru ucuza satmış olursun. Ama illa satıcam diyorsan müşteri olalım.
    www.gezginayaklar.com

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vergi

Alıntı yasinsubay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru almama sebeplerimden biri olan yukarıda ki neden ile venox almıştım.Hiçte mantıklı olmayan bu vergi dilimi yüzünden insanlar on kere düşünüp vazgeçmek zorunda kalıyor.Motorum için bu ay 38 lira vergi ödedim.
    güzel bakan , güzel görür.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Artık ben de aranıza katılıyorum. Bugün itibariyle 2006 model bir Honda Shadow VT 750 C aldım. Herkese selamlar.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Naci63 hayırlı olsun
    Doğru ve güzel seçim chooper olarak.
    Allah kaza bela vermesin.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık ben de aranıza katılıyorum. Bugün itibariyle 2006 model bir Honda Shadow VT 750 C aldım. Herkese selamlar.
    hayırlı olsun..

shadowculardan fuara gelecek olan varmı acaba?

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci63 hayırlı olsun
    Doğru ve güzel seçim chooper olarak.
    Allah kaza bela vermesin.
    Çok teşekkür ederim Viceroy arkadaşım. Allah hiçbirimize kaza bela vermesin.

Kaldera arkadaşım size de teşekkür ederim. Selamlar.

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Hayırlı olsun Naci63, resimleri bekliyoruz. Kaça aldın? Özellikleri nelerdir?

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Aramıza hocamı da kattık arkadaşlar(Naci63). Kendisi üniversite de prof.tur. Tam da kariyerine uygun bir motor seçti nihayet. Hocam 3 tane mi oldu şimdi motor?
    Kaldera bu yıl maalesef fuara gelemiyorum ben.2 yıldır geliyordum ama bu yıl işlerimden dolayı maalesef

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı tüzemen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hocamı da kattık arkadaşlar(Naci63). Kendisi üniversite de prof.tur. Tam da kariyerine uygun bir motor seçti nihayet. Hocam 3 tane mi oldu şimdi motor?
    Evet Yücel bey, ama Ramzey chopper'ımı satacağım.

Shadow'um 2006 model ve 9200 km'de. Resimlerini daha sonra yayınlamaya çalışırım. Üzerinde, öncam, krom radyatör koruması, motor koruma demiri, sürücü ve yolcu sisi barları, depo üstü deri kılıf, ahşaptan yapılıp üstü deri kaplama yançantalar ve önçamurluk koruması mevcut. Ayrıca orjinal eksozunu da aldığımdan, üzerinde gelen Highway Hawk eksozu gürültülü olması nedeniyle söktürdüm. (size garip gelebilir ama çoğu kişinin aksine sessiz motoru severim) İlerde satabilirim. Motorumun fiyatı ise ortalama bir fiyat diyelim.

İlk sürüşümde biraz tedirgin olduğumu söyleyebilirim. Ama daha eve varmadan (20 km içinde) motoruma büyük ölçüde alıştım. Ancak bir sorum olacak siz arkadaşlarıma. 1. viteste ilk hareketten hemen sonra ugultuya benzer vınlama gibi dalgalı bir ses arka tekerin göbeği civarından geliyor. Ancak 2. vitese atar atmaz ses kesiliyor. Diğer viteslerde veya motor hareket halınde boşta giderken bu ses yok. Sadece 1. viteste gaz vermeye başlarken çıkıyor ve 2. vitese atınca kesiliyor. Sizce bu ne olabilir? İnşallah önemli birşey değildir diye ümit ediyorum. Bu arada motor 4-5 aydır kullanılmıyormuş, Honda servisi belki bundan olabilir dedi, ama kesin teşhisi koyamadı ve önemli değil geçer dedi. Siz böyle birşey yaşadınız mı arkadaşlar. Cevaplarsanız çok memnun olacağım. Selamlar.

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    hayırlı uğurlu olsun hocam allah kazasız nice gezilere hayırlısı ile

Motosikleti
    Hocam tekrar hayırlı uğurlu olsun. Bende sizin gibi motorumu Ordu dan alıp Adanaya gelmiştim hemde 150 cc den 750 cc ye terfi ettiğimde prova bile yapmadan uzun yola çıkmıştım.Sanki Hacı Murat tan Mercedese binmişim gibi gelmişti.Önce biraz tedirgin oldum ama sonra alışmıştım. Şehir içi kullanımlarda manevrası biraz ağır gelebilir size.
    Motorda uğultu olayına gelince benzer olay benim de başıma gelmişti. Karadeniz den sıcak iklime geldiğimde iklim ve basınç değişikliğinden dolayı motorun çalışmasında bir değişiklik olmuştu. Yağdaki vizkozite değişiminden olması gerek.Sonra geçti. Sizinki de sanırım uzun uzun süre çalışmamasından dolayı olabilir.Bir müddet kullandıktan sonra tekrar göstermenizde yarar var eğer hala uğultu devam ederse.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V

İlk sürüşümde biraz tedirgin olduğumu söyleyebilirim. Ama daha eve varmadan (20 km içinde) motoruma büyük ölçüde alıştım. Ancak bir sorum olacak siz arkadaşlarıma. 1. viteste ilk hareketten hemen sonra ugultuya benzer vınlama gibi dalgalı bir ses arka tekerin göbeği civarından geliyor. Ancak 2. vitese atar atmaz ses kesiliyor. Diğer viteslerde veya motor hareket halınde boşta giderken bu ses yok. Sadece 1. viteste gaz vermeye başlarken çıkıyor ve 2. vitese atınca kesiliyor. Sizce bu ne olabilir?
    motorunuz tekrar hayırlı olsun..egsozla ilgili düşüncenize katılıyorum haklısınız.
    çevreyi rahatsız etmemek adına..
    bende cobra egsoz var.sesi H.W dan daha gür diyebilirim.ama istanbulun şidoistlerle dolu trafiğinde azda olsa motorlara güvenlik olarak katmadeğeri olduğunu düşünüyorum..

diğer konu ile ilgili bence servisiniz haklı sorun bulamamakla.
    çünki bu motorun özellikle arka yürür aksamı son derece bakımsız, ve güvenlidir. kolay kolay arıza yapacak bir düzenek değil.yıllarca sorun yaratmaz.kaldıki motorunuz 2006 modelmiş.
    arka teker rulmanlarında sorun olsa sürekli yapması gerekir.
    yinede içiniz rahat etmezse servisiniz bir görsün ,dinlesin.belki farklı yerden geliyor olabilir.
    12000 km civarlarında süpap ayarı ve diğer kontrolleri yaptırın.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı regal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun hocam allah kazasız nice gezilere hayırlısı ile
    Çok teşekkür ederim arkadaşım.

Alıntı tüzemen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tekrar hayırlı uğurlu olsun. Bende sizin gibi motorumu Ordu dan alıp Adanaya gelmiştim hemde 150 cc den 750 cc ye terfi ettiğimde prova bile yapmadan uzun yola çıkmıştım.Sanki Hacı Murat tan Mercedese binmişim gibi gelmişti.Önce biraz tedirgin oldum ama sonra alışmıştım. Şehir içi kullanımlarda manevrası biraz ağır gelebilir size.
    Motorda uğultu olayına gelince benzer olay benim de başıma gelmişti. Karadeniz den sıcak iklime geldiğimde iklim ve basınç değişikliğinden dolayı motorun çalışmasında bir değişiklik olmuştu. Yağdaki vizkozite değişiminden olması gerek.Sonra geçti. Sizinki de sanırım uzun uzun süre çalışmamasından dolayı olabilir.Bir müddet kullandıktan sonra tekrar göstermenizde yarar var eğer hala uğultu devam ederse.
    İyi dileklerin için sağolasın Yücel bey. Ses motordan değil arka tekerin göbeğinden geliyor. Şaftta sorun var diye korkmuştum ama Hasan (makine) daha önce bu motordan kullanan birine sormuş o da benim motorun tekerinden buna benzer bir ses geliyordu demiş. Bu biraz içimi rahatlattı.

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuz tekrar hayırlı olsun..egsozla ilgili düşüncenize katılıyorum haklısınız.
    çevreyi rahatsız etmemek adına..
    bende cobra egsoz var.sesi H.W dan daha gür diyebilirim.ama istanbulun şidoistlerle dolu trafiğinde azda olsa motorlara güvenlik olarak katmadeğeri olduğunu düşünüyorum..

diğer konu ile ilgili bence servisiniz haklı sorun bulamamakla.
    çünki bu motorun özellikle arka yürür aksamı son derece bakımsız, ve güvenlidir. kolay kolay arıza yapacak bir düzenek değil.yıllarca sorun yaratmaz.kaldıki motorunuz 2006 modelmiş.
    arka teker rulmanlarında sorun olsa sürekli yapması gerekir.
    yinede içiniz rahat etmezse servisiniz bir görsün ,dinlesin.belki farklı yerden geliyor olabilir.
    12000 km civarlarında süpap ayarı ve diğer kontrolleri yaptırın.

Teşekkür ederim Kaldera arkadaşım. Sizler gibi arkadaşların tecrübe ve desteği biz yenilere yol gösterecek diye düşünüyorum. Daha önce bu forumu okumuş olmama rağmen dün akşam baştan sona tekrar okudum. Sizlerin verdiği bilgiler oldukça yararlı ve yol gösterici. Tekrar teşekkürler ve selamlar.

poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    shadowcular,mutlaka daha önce yazılmıştır ama 2006 dan bu yana bütün sayfaları tarıyamadım.Acaba 750 C,750 C4 ve 750 ACE modellerinin arasındaki farklar nelerdir bilgi sahibi arkadaşlar varsa öğrenmek istiyorum.

tolgada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    shadow 750 - Vfr 800
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun..

shadowculardan fuara gelecek olan varmı acaba?

bir aksilik olmazsa 8 şubat pazar fuarda olucam orda olursanız görüşelim

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Sanırım sorunumu çözdüm. İnternette yaptığım küçük bir araştırmada benzer bir sesin Honda deauville'nin ilk hareketinde de olduğu sonra ikinci viteste geçtiğini okudum. Bu durumu bir de Adanalı nikli Bora arkadaşıma sorduğumda (onun da sıfır aldığı honda deauville'si var) aynı şeyi söylediğinde bu sesin normal olduğunu anladım. Selamlar.

Motosikleti
    Sevindim sorun olmadığına hocam.Hayret bunca yıldır tecrübeli servis buna nasıl karar verememiş anlayamadım.Bu sesin normal bir ses olduğuna karar veremeyecek kadar acemiler mi Adana daki servisteki ustalar acaba.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    Videoları izleyemiyorum arkadaşlar.Varmı çaresi acaba??
    İyi birisiyim ama en iyisi ben değilim :cherry:

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    hayırlı olsun rüya makinedir kendileri
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler