Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda VT 750 C5 Shadow
    Ben de bütün arkadaşların geçmiş bayramlarını tebrik ederim. Arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Aranıza yeni katıldım. 2 hafta önce bende Shadow aldım. Aldığımda öndeki sisler yanmıyordu. Baktırdım, kabloları yanmış, değiştirdiler. Şimdi farla birlikte sislerde yanıyor. Bu defa da aküyü bitiriyor. Tekrar iptal etmek zorunda kaldım.
    Bir iki yere sordum, orjinal aküsü kaldırmaz dediler. Aküyü, roleyi ve kablolarını değiştirmek lazım dediler.
    Bu konuda bilgisi olan var mı? Yada İstanbul anadolu yakasında güvenilir iyi bir usta bilen var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı VİNCENT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bütün arkadaşların geçmiş bayramlarını tebrik ederim. Arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Aranıza yeni katıldım. 2 hafta önce bende Shadow aldım. Aldığımda öndeki sisler yanmıyordu. Baktırdım, kabloları yanmış, değiştirdiler. Şimdi farla birlikte sislerde yanıyor. Bu defa da aküyü bitiriyor. Tekrar iptal etmek zorunda kaldım.
    Bir iki yere sordum, orjinal aküsü kaldırmaz dediler. Aküyü, roleyi ve kablolarını değiştirmek lazım dediler.
    Bu konuda bilgisi olan var mı? Yada İstanbul anadolu yakasında güvenilir iyi bir usta bilen var mı?
    büyük ihtimalle sis lambaların 55 wattır belkide daha yüksek yani 55x2=110/12volt=9,17 amnper güç çekiyorlar boşuboşuna zaten akün 12 amper
    sisleri görünürlük için kullanıyorsan at ampullerini tak aynı duylu led ampulleri hiçbirşey ekleyip eksiltmeden yoluna devam et yüksek ihtimal h3 duy olmalı farların

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02715932/detay

linki örnek olsun diye verdim almadan evvel ampulün boyunu sor sonra uzun gelmesin tasın içine.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    O ampulleri degil motora baglamak , bagajinda bile tasimamani oneririm. Ya daha dusuk wattli ampullere yada direk led cozumlere yonelmelisin . ( cok haydar dumen agzi oldu be : )

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Merhabalar,
    Ankara'da ikamet etmekteyim. Limitlerimi aşmayacak güzel bir shadow arıyorum. İstanbul'da 4000 Km'de bir makina buldum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03317283/detay
    Ancak bu fiyata bu temizlikte kafa karıştırıcı.... Motoru tanıyanınız var mı?

Motosikleti
    Honda VT 750 C5 Shadow
    Teşekkürler,
    Led ampul alıp deneyeceğim. Bencede sorun hallolur. Yinede Anadolu yakasında güvenilir ustanız varsa tanışmak isterim.
    Sormuşken abartayım, benim jantlar çok kirli. Temizlemek için ne tavsiye edersiniz. Nikelajlaraı parlatmak için zarar vermeden temizleyecek bi ürün var mı? Piyasada birsürü var ama yinede sormak istedim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Teşekkürler,
    Led ampul alıp deneyeceğim. Bencede sorun hallolur. Yinede Anadolu yakasında güvenilir ustanız varsa tanışmak isterim.
    Sormuşken abartayım, benim jantlar çok kirli. Temizlemek için ne tavsiye edersiniz. Nikelajlaraı parlatmak için zarar vermeden temizleyecek bi ürün var mı? Piyasada birsürü var ama yinede sormak istedim.
    Var ama söylemem şimdilik,diğer arkadaşlarda ses etmeyebilir=))
    bu foruma katılanlar fotoğraf koyar motorunu kaça almış nesi var yok anlatır
    kendsi adını sanını söyler,tanışır ,kendisini tanıtır falan
    bunlar olmassa yardım bukadar )))
    bekliyoruz

Motosikleti
    Honda VT 750 C5 Shadow
    Bende yeni aldığım için yazıyorum. Çok bildiğimden değil.

O fiyat çok pahalı, kilometrenin düşük olması elbette iyi ama motor çok boş. Çantası, ön camı, sis farı derken ilave masrafların olur.
    Bu motoru alanlar gezmek için alıyor. Yarış motorlarında olduğu gibi kilometre çok problem değil. Honda 15 yıldır aynı motoru üretiyor, gerçi yeniler enjeksiyonlu ama tercih edilmiyor diye biliyorum. Teknoloji eski olduğundan kazası olmadıktan sonra motorda kolay kolay sorun olmaz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03306203/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Adım Şahin, İstanbul Ataşehirdeyim.
    Bankada çalışıyorum, (bu arada motorsiklete kredi veriyorum, uygun olursa)
    2005 model Shadow aldım, bir ay olmadı henüz.Sahibi düzgündü, motoruda düzgün. İlk motorum, acemiyim, öğreniyorum. Neyseki havalar iyi gidiyor, binme fırsatım oluyor.
    30.000 km. de. Olabilecek bütün aksesuarları var. Çanta, eksoz, koruma demiri, sis farı, sürücü ve ardcı sisi bar, ön cam, elcikler vs.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Bende yeni aldığım için yazıyorum. Çok bildiğimden değil.

O fiyat çok pahalı, kilometrenin düşük olması elbette iyi ama motor çok boş. Çantası, ön camı, sis farı derken ilave masrafların olur.
    Bu motoru alanlar gezmek için alıyor. Yarış motorlarında olduğu gibi kilometre çok problem değil. Honda 15 yıldır aynı motoru üretiyor, gerçi yeniler enjeksiyonlu ama tercih edilmiyor diye biliyorum. Teknoloji eski olduğundan kazası olmadıktan sonra motorda kolay kolay sorun olmaz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03306203/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Adım Şahin, İstanbul Ataşehirdeyim.
    Bankada çalışıyorum, (bu arada motorsiklete kredi veriyorum, uygun olursa)
    2005 model Shadow aldım, bir ay olmadı henüz.Sahibi düzgündü, motoruda düzgün. İlk motorum, acemiyim, öğreniyorum. Neyseki havalar iyi gidiyor, binme fırsatım oluyor.
    30.000 km. de. Olabilecek bütün aksesuarları var. Çanta, eksoz, koruma demiri, sis farı, sürücü ve ardcı sisi bar, ön cam, elcikler vs.
    Hayırlı olsun,jantlar için bildiğimiz çimentoyu üstüpü ile uygulayın pırıltınız dan kaza yapanlar çoğalacaktır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,jantlar için bildiğimiz çimentoyu üstüpü ile uygulayın pırıltınız dan kaza yapanlar çoğalacaktır
    Baba senin birde elma sirkesi vardı her derde deva
    çimentoyla karıştırıp sürüp beklesek daha bir beton gibi olmazmı ha?

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baba senin birde elma sirkesi vardı her derde deva
    çimentoyla karıştırıp sürüp beklesek daha bir beton gibi olmazmı ha?
    Hehee nhe
    Aslında ikisinide denemedim ama söyleyenler mantıklı insanlardı
    Hele yapın,bakalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı osaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Ankara'da ikamet etmekteyim. Limitlerimi aşmayacak güzel bir shadow arıyorum. İstanbul'da 4000 Km'de bir makina buldum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03317283/detay
    Ancak bu fiyata bu temizlikte kafa karıştırıcı.... Motoru tanıyanınız var mı?
    bu forumdaki Gölge750 nikli fuat arkadaşın motorudur bu
    kendisi buradan size yanıt verir sanırım.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Yanlış yere mi yazıyorum ama neden Zıppırman uzaklaştırıldı baya yardımcı oluyordu bize. Sevgiler.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Mıımmmm bende şimdi gördüm, öğreniriz

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar hondanin sitesine baktim 2012 modeller icinde neden cruiser motor yok?

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı manners adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar hondanin sitesine baktim 2012 modeller icinde neden cruiser motor yok?
    Eskilere nur yağsın diye
    Şaka biryana 2011 den itibaren getirmiyecekleri kesinleşti,satış sayısı bunda etkili oldu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    shadow 750 - xmax 250
    Merhaba osaglam,
    Bahsettiğiniz motosiklet benimdi. Km si orjinal ve gerçekten gıcır gıcır motosikletti
    06.11 tarihinde satışını yaptım. Umarım gönlünüze göre bir araç sahibi olursunuz

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Arkadaşlar merhabalar, acil yardımınıza ihtiyacım var bu sabah motorla işe gitmeyi planladım güneşli bir gün olacak diye ama malesef motoru çalıştıramadım. Sanırım akü bitmiş zaten akü bitikti ama sezonu kapatırım diye düşünüyordum. Akü fiyatlarına baktığımda Yuasa YTZ12S için 290-320 gibi fiyatlar dendi. Şimdi motoru garaja kapatacağım bana lazım olan şöyle haftada 1 çalıştıracak kadarı lazım. Şarj etmeyi deniycem ama olmazsa ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum. Daha önceki yazılarda sanırım 83. ya da 84. sayfada bi arkadaşımız Haze HZS12-12 akü alıp kullanmıştı ve olmuştu. Boyutları 97x150x99 12V 12Ah 100 tl gibi bir fiyatı vardı ama dediğim gibi bana haftada 4 kereden 4 ay yatsa 16 kez motoru çalıştıracak akü lazım sizce ne yapmalıyım. Çünkü fuardan ya da sezon başında Yuasa akü alcaktım şimdi o kadar parayı veripte aküye yazık etmek istemem. Sevgiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Akü Modeli: HZS12-12
    Gerilim: 12 Volt
    Ah (20 saat): 12 Ah
    En Boy Yük: 97x150x99
    Ağırlık: 3.93 kg
    Akü Fiyatı: 21,30 USD ~ 40 TL gibi
    Site:
    Haze http://www.acdc.com.tr/tr/kuru-aku-h....htm?id=112012
    Yuasa http://www.acdc.com.tr/tr/kuru-aku-hakkinda.htm?id=278
    Şimdi arkadaşlar fikirleriniz ve önerileriniz acil lazım
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Eğer motorunda sonradan eklenmiş herhangi aksesuar yoksa,yani az da olsa akım çekecek bir aksesuar yoksa akü kolay bozulmaz
    Benim shadow 2006 model hala aynı akü şakır şakır marş basar

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motorunda sonradan eklenmiş herhangi aksesuar yoksa,yani az da olsa akım çekecek bir aksesuar yoksa akü kolay bozulmaz
    Benim shadow 2006 model hala aynı akü şakır şakır marş basar
    Hiçbir aksesuarı yok ama garaj motoru yanı önceki sahibi kışları haftada bir çalıştırdığını sanmam bende aynı şekilde garaja kapattım ama haftada bir çalışıtırırım en az 20-30 dk bakalım şarj işi nasıl olacak olmazsa çu Haze aküyü alacağım sadece garaj süresince işimi görse yeter. Sonrasında Yuasa akü alıp takacağım.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Honda Shadow kullanıcılarını göreve çağırıyorum! Benim motorun aküsü Yuasa YTX12-BS 12V 10Ah internette baktığım aküler ise(vt750c için gösterilenler) genelde YTX14-BS serileri yani 12V 12Ah olarak gösteriliyor. Akü almayacağım arkadaşlarında önerdiği gibi şarj ettirip motoru garaja kapatacağım. Yani sezon bitti yeni sezona akü alacağım. Araştırdım ama sizler hangi aküyü kullanıyorsunuz yardım edebilir misiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler