Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı MDDENTAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba yardımcı olursanız sevinirim.
    daha önce toplamda 6 yıl 2004 2012 dl650 kullandım 2004 debriyaj tas sesi vardı 2012 ABS problemi vardı öyle aldım kullandım öylede, sattım duyduğum kadarıyla 2012 lerde bu problem çok oluyormuş şimdi tekrar 2015 veya 2017 dl650 düşünüyorum model yıllarına göre kronik problemler ile bilgisi olan varmıdır? Ve görünüş haricinde 15-17 motor bloğu aynımı veya geliştirme varmı.
    Arkadaşın sorusunu güncelleyeyim ben de. 2017 ve sonrası yıllarda belirgin bir problem veya fark yaratır bir iyileştirme var mıdır motorda acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    2015 model DL650 XT alarak ben de aranıza katıldım. Bu başlığı da okuyayım bakalım neler yazılmış.

şu aksesuar çok faydalı, bunu da alsan iyi olur dediğiniz ilave ıvır zıvırlar varsa liste yapmaya başlayayım. 3lü çanta seti, givi airflow ön cam, orta sepha, yan ayak genişletici, koruma demirleri, givi depo üstü çanta, elcik ısıtma vb. üzerinde geldi. Akü eskimiş, yeni akü almam lazım, bu modellerdeki akü kodu ne diye geçiyor? internetten akü bakayım.
    Cyan bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hoşgeldin Espresso ahh ah Vstrom kullandığım yılları yaptığım yolları hatırladım az değil iki adet Vstrom ile neredeyse 200.000 km yaptım , fotoda gördüm Givi Airflow takılmış inan bana muhteşem birşey o cam olmasa al derdim , gidon yükseltici ve yakınlaştırma yoksa onuda ekle takması basit kendinde yapabilirsin , akü kodu YTX12-BS 10 amper..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Espresso ahh ah Vstrom kullandığım yılları yaptığım yolları hatırladım az değil iki adet Vstrom ile neredeyse 200.000 km yaptım , fotoda gördüm Givi Airflow takılmış inan bana muhteşem birşey o cam olmasa al derdim , gidon yükseltici ve yakınlaştırma yoksa onuda ekle takması basit kendinde yapabilirsin , akü kodu YTX12-BS 10 amper..
    Mal çok güzel de Airflow 3. nesil (>= 2017) kasalarda uzun boylular için pek iyi iş yapmıyor; 110-120'ye kadar kask vizörü açık gidersin ama 120'den sonra kaskın tepesinde öyle bir türbülans oluşuyor ki titreşimden çok ilerideki arabaları seçemiyorsun. Aynalardan şüpheleniyorum; ayna yükseltme ve genişletme aparatı uyurup bir de öyle deneyeceğim. Ayrıca GP'nin 43cm'lik ön camını aldım, onu da deflektörle deneyeceğim bakalım nasıl olacak? (İkisi birlikte Airflow'un yarısından az ediyor...)

Velhasıl kelam; benim boyda binici ve 3. nesil kasa için tavsiye etmiyorum Airflow'u. (180 ve altı için sıkıntı yok...)
    espresso bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 model DL650 XT alarak ben de aranıza katıldım. Bu başlığı da okuyayım bakalım neler yazılmış.

şu aksesuar çok faydalı, bunu da alsan iyi olur dediğiniz ilave ıvır zıvırlar varsa liste yapmaya başlayayım. 3lü çanta seti, givi airflow ön cam, orta sepha, yan ayak genişletici, koruma demirleri, givi depo üstü çanta, elcik ısıtma vb. üzerinde geldi. Akü eskimiş, yeni akü almam lazım, bu modellerdeki akü kodu ne diye geçiyor? internetten akü bakayım.
    Boş vermek gerekirse: YTX12-BS 1.501,56 TL

Yuhalarsanız: YTX12-BS 1.890,53 TL
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mal çok güzel de Airflow 3. nesil (>= 2017) kasalarda uzun boylular için pek iyi iş yapmıyor; 110-120'ye kadar kask vizörü açık gidersin ama 120'den sonra kaskın tepesinde öyle bir türbülans oluşuyor ki titreşimden çok ilerideki arabaları seçemiyorsun. Aynalardan şüpheleniyorum; ayna yükseltme ve genişletme aparatı uyurup bir de öyle deneyeceğim. Ayrıca GP'nin 43cm'lik ön camını aldım, onu da deflektörle deneyeceğim bakalım nasıl olacak? (İkisi birlikte Airflow'un yarısından az ediyor...)

Velhasıl kelam; benim boyda binici ve 3. nesil kasa için tavsiye etmiyorum Airflow'u. (180 ve altı için sıkıntı yok...)
    Bende aynaları iki yana genişleten ayna diplerinde ek parçalar da var. Motorun eski sahibi olan arkadaşım da ben boydaydı, kesin kendi boyuna göre ayarlamıştır zaten her şeyini. Hele bir sürmeye başlayayım bakacağım artık.
    Bir de ön cam önüne göstergelerin üzerine tomtom navigasyon takmış ama alet eskimiş, kardeşinde aylarca yattığı için cihaz şarjsız kalmış, yalnızca motorda kontak açıkken çalışıyor, onun kullanımını anlamam güncellemeleri falan nasıl oluyor çözmem lazım. tomtom rider 400 diye bir cihaz. Olmadı söker telefon tutucu takarım oraya ama o zaman navbar gibi bir şey lazım olacak. Navigasyonsuz yol bulamayanlardanım.

Bir de SPY TMPS var, sibopların ucunca sensörleri var ve gidona monte cihaz şarj kablosu bulunamadı ama onlar ucuz aletler zaten komple yenisini alsam ya da almasam da olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi istanbula geldiğimde denimoto kaldığım yere yürüme mesafesi, onlara uğrayacağım, daha önce xmax'a aldığım aküden memnun kalmıştım, ucuzundan bir akü alacağım, nasıl olsa evde şarj cihazı kullanıyorum, parkettiğim yere priz çekmiştim.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Geçen cumartesi istanbula gelince denimoto'ya uğradım, ellerinde hemen takıp kullanıma uygun ne akü varsa verin dedim, LP marka bir akü aldım, kendim taktım. Üzerindeki akü bir hafta takip cihazı ile bitmişti, uzun süre yatmış motor zaten normaldir.

Pazar günü kapalı alanda hakimiyet eğitimi aldım. vites, ayakta arka fren ve sol elde debriyaj olayına alıştım. ilk başta arka fren yapıcam diye devbriyaja basıyordum.

Bu sabah da İstanbul'dan trafik başlamadan erkenden 6da yola çıktım, 2. köprüden geçip tem otoyoundan eve ulaştım, yarı yolda mola verdim starbuck kahvesi içtim, yarım saat mola keyfiydi, o kadar rahat geldi ki otor mola vermeden de gidebilirdim aslında.

xmax'den sonra otobanda çok rahat ve güvenli geldi, 120-130 arası gittim, xmax'de ön camda deflektör olmasına rağmen rüzgar sesi yoruyordu, bu givi airflow ön camla çok sessiz geldi, biraz yazlık eldivener sabah serininde üşütür gibi oldu elcik ısıtmayı açtım en düşük kademede, o ne güzel konformuş dedim. Elcik korumalar var ama biraz dar, rüzgarı tam kesmiyor, belki daha geniş daha iyi rüzgar kesenini alırım ileride.

iyi ki vstrom'a geçmişim dedim. Çok rahat geldi, yoldaki bozuk yerleri hissetmedim bile, aynı yolda xmax ile gidince belim ağrıyordu, 1 saat sürdükten sonra mola vermesem olmuyordu, bununla hiç rahatsızlık hissetmedim.

Ama çok iri, hala korka korka inip biniyorum, elbet alışıcam. Artık bizim buralardan köyler aralarındaki yollarda hem pratik yaparım hem köfte yerim.

Debriyaj manetimin ucu kırık, eski sahibi arkadaş söylemişti ama kullanımı çok etklemez diye sonraya bırakmıştım ama alsam taktırsam iyi olacak.
    uakdem, fancydriver, mertowski ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    2015 DL650 XT için ön tarafa göstergenin üst tarafına monte edilen mavigasyon barı denen şeylerden arıyorum. Bu model için var mıdır? Hangi dükkan satar?
    Telefonu daha yakına monte edince yakın gözlüğü olmadan iyi göremiyorum, sürerken yakın gözlüğü takamayacağıma göre göstergenin üzerinde uzakta olursa daha rahat görürüm. xmax'de de telefon tutacağını gidona monte etek yerine bu şekilde göstergelerin üzerine monte etmiştim rahat olmuştu. ama internetten arayınca 2016 model dl650 için bulamadım.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    2015 DL650 XT için ön tarafa göstergenin üst tarafına monte edilen mavigasyon barı denen şeylerden arıyorum. Bu model için var mıdır? Hangi dükkan satar?
    Telefonu daha yakına monte edince yakın gözlüğü olmadan iyi göremiyorum, sürerken yakın gözlüğü takamayacağıma göre göstergenin üzerinde uzakta olursa daha rahat görürüm. xmax'de de telefon tutacağını gidona monte etek yerine bu şekilde göstergelerin üzerine monte etmiştim rahat olmuştu. ama internetten arayınca 2016 model dl650 için bulamadım.
    Abi multifocus gözlük yaptır. Uzak'ta kullanıyorsan güzel oluyor.
    espresso bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi multifocus gözlük yaptır. Uzak'ta kullanıyorsan güzel oluyor.
    Uzak kullanmıyorum, uzağım hala sıfır, 48 yaşında yakın gözlüğüne başladım hala uzak sıfır olduğu için multifocus gözlük de olmuyormuş.

Gözlük bela bir şeymiş, yaşlanmayın sakın.
    uakdem, Osm@n ve Cyan bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Artık bizim buralardan köyler aralarındaki yollarda hem pratik yaparım hem köfte yerim.

Debriyaj manetimin ucu kırık, eski sahibi arkadaş söylemişti ama kullanımı çok etklemez diye sonraya bırakmıştım ama alsam taktırsam iyi olacak.
    Çok iyi olur hem de. Gitti bir porsiyon köfte.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitti bir porsiyon köfte ama ucu kırık olunca da sıkışık trafikte çok kullanınca eli yoruyor. Maneti yetkili servisten istedim, aman ne olur ne olmaz piyasadan muadili diye aldığım uymaz falan dedim, yetkili servisle konuştuğumda orjinali 4bin küsür lira ama muadili 850 lira dedi ve muadilini kargoladı. Piyasadan daha ucuza bbulabilirdim ama şu ara işlerim çok yoğun, motora binecek vaktim bile yok, aman uğraşmayayım dedim aldım.
    Önümüzdeki hafta bir gün sanayiye gidip taktırıcam.
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler