Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim burda 750 cc bmw si olan biri vardı onun koltuk kılıfı bulaşık teli gibi ağ gibi farlkli bir şeydi onun gibi falan zannettim fotoğrafını çekip gönderecektim bugün bulamadım adamı,
    Koltuk kılıfı ztn dedğn gibi bulaşık teli tarzında örgülü bişey.. boş içi.. alttan hava almanı sağlıyor yazın nimet.. ama kışın üşütüyor.. kaplama düzügn olunca çıkardım bende yazın takıcam.. şuan harika görüntüsü..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    selam arkadaşlar...

dün bi arkadaşımın nikahı için yalovadan bursaya gittim... geri dönüşte sağanak yağmura yakalandım... bursadan gemliğe kadar dehşet yağmur vardı... yağan yağmurun bileklerden içeriye süzülmesi ayrı dert, depodan ve grenajdan süzülen suyun direkt billur bölgesine hücum etmesi bambaşka bi dert... bunun yanında kamyon ve otobüslerin yerden kaldırdığı çamur ise insanı motosiklet sevdasından vazgeçirtecek cinsten... neyseki üstüm kalındı üst taraftan pek sıkıntı çekmedim ama dizlerimden altı sırılsıklam oldu... eldivenlerimden su damlıyodu... düşündüm tulum ya da takım yağmurluk olsaydı yine rahatsız olur muydum diye... evet çünkü kullanırken tedirgin gidiliyo... bizim lastiklerin ıslak zemin performansı zaten sıfır... bunun yanında yamyam şöförlerimiz ve görüş mesafesinin azlığı beni korkuttu... başka nasıl anlatılır arkadaşlar bilmem ama bana göre bizim motorları yağmurda kullanmak için kıyafet, yağmurluk, çamurluk, diz örtüsü falan derken baya baya para harcamak lazım...

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar...

dün bi arkadaşımın nikahı için yalovadan bursaya gittim... geri dönüşte sağanak yağmura yakalandım... bursadan gemliğe kadar dehşet yağmur vardı... yağan yağmurun bileklerden içeriye süzülmesi ayrı dert, depodan ve grenajdan süzülen suyun direkt billur bölgesine hücum etmesi bambaşka bi dert... bunun yanında kamyon ve otobüslerin yerden kaldırdığı çamur ise insanı motosiklet sevdasından vazgeçirtecek cinsten... neyseki üstüm kalındı üst taraftan pek sıkıntı çekmedim ama dizlerimden altı sırılsıklam oldu... eldivenlerimden su damlıyodu... düşündüm tulum ya da takım yağmurluk olsaydı yine rahatsız olur muydum diye... evet çünkü kullanırken tedirgin gidiliyo... bizim lastiklerin ıslak zemin performansı zaten sıfır... bunun yanında yamyam şöförlerimiz ve görüş mesafesinin azlığı beni korkuttu... başka nasıl anlatılır arkadaşlar bilmem ama bana göre bizim motorları yağmurda kullanmak için kıyafet, yağmurluk, çamurluk, diz örtüsü falan derken baya baya para harcamak lazım...
    Artçılı sağnak yağmurda yalova bursa arası gittim ama lastiklerim metzeler çok rahat tehlıkesızdı.. üzerimizde kışlık botlar ve balıkçıdan aldığım takım yağmurluk vardı (30tl takımı) görüş açısı azlığı tek sorun oldu ..
    Yine artçılı çanakalleye giderken istanbuldan tekirdağa kadar aşırı rüzgar ve yağmurda gittik.. aynı şekilde giyindik ancak ayaklarada streç film sardık bu sefer.. eldivenler hariç gayet konforluydu.. eldivenler su geçirmez diye geçsede geçiriyor 30dk sonra.. ztn yağmur dinince 10 dk da kuruyosun .. sonra çek sağa çıkar yağmurlukları at topcase devam.. ekipman olduktan sonra yağmurda sürmeside zevklidir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Bu arada Egzoz umun paslanmasını daha fazla izleyemedim ve bugün söktük arkadaşla.. saolsun götürdü ve tel + zımpara attı.. şuan motorda egzoz yok.. egzoz tertemiz boyasız halde.. yarın geri getircek.. ısıya dayanıklı boya aldım.. boyucam bakalım.. benı 1 sene daha götürsün yeter bu boya.. olmazsada ben yıne atarım bi şekilde.. Kozmetik olarak kötü görünsün istemiyorum egzoz önemli.. Önceki ve son halini atayım resim.. bitincede tekrar yüklerim son resimleri..

antilop_skul bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Ben alt üst takım yağmurluk aldım, bir de ayakkabıya geçirilen yağmurluk aldım.
    Ne koşullarda uzun yollar yaptım, hayal edemezsiniz. Allah'tan yıldırım filan da düşmedi üstüme.
    Koca otobanda bile herkes dörtlüyü yaktı, sağa çekenler oldu, onlarca arabanın bozulup kenarda kaldığını gördüm. Görüş mesafesi bitti kül oldu. :D

O ortamda 80-90'la yola devam ettim, kask vizörü küçük ve eğimli olduğu için arabalardaki kadar görüşü bozmuyor.

Ama tırların arkasından çıkan çamurlu suyu iyi bilirim. İşte o görüşü bitiriyor ve baya bi kirleniyorsunuz. Ama yine de xtreme şartlarda sürüş benim tarzım. :D

Not: Lastiğim Metzeler ME22. Sulu zeminde bile tekere geliyor.

---------------------------------------------------------------------
    ---------------------------------------------------------------------

EneS_Turker ve kdiner bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enes en fazla 6 ay gidiyor ben bir çok boya denedim 1 sene giden olmadı en zoru boyayı kazımak

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enes en fazla 6 ay gidiyor ben bir çok boya denedim 1 sene giden olmadı en zoru boyayı kazımak
    hacı bi moral ver moral bozcağına :D nasıl uygulayalım en temizi bunu.. ısıt dıyen var ısıtma dıyen var fln..

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Slm arkadaşlar bende gecen sene eksozu boyadım ve bu kış yine paslandi ayni seninki gibi olmuş

http://www.motosiklet.net/forum/moto...k-istedim.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Ama benim asil sorunum dün biraz sert bir kalkış yaptım önü bi karış havaya kalktı derken çat diye bir ses geldi ve o andan beri eksozdan bir zırıltı geliyor çok can sıkıcı bende dun aksam eksozu soktum sanki içinde bir parca kırılmış gibi geldi ama değil hic bisey bulamadım motor çalıştığında ilk anda ses yok 4-5 dk. Sonra sırıltı gene başlıyor başınıza geldimi neden olablir.

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bi moral ver moral bozcağına :D nasıl uygulayalım en temizi bunu.. ısıt dıyen var ısıtma dıyen var fln..
    sprey mi yapacaksın yoksa boyamı yaptırıyorsun spreyse ısıtırsan boya yüzey boşluklarına girmeden kuruyabiliyor ben ilk önce boyayıp sonra sıcak hava tutuyorum ama her şekilde pas yapıyor muhtemelen kullanılan borunun kalitesi kötü aslında en güzeli krom kaplatmak hatta daldırma galveniz gibi kaplanıyorsa içi dışı krom olur ömürlük

Motosikleti
    bu eksoz boyama konusunda ben 2 3 yıl önce bir konu okumuştum burada ısıya dayanıklı toz boya varmiş sobacılar kullanıyormuş birisi eksozunu onunla boyanmıştı ve 3 yıldır hiç paslanma yok diyordu acaba araştırsakmı onu, bende eksozu söküp eksozcuya vermeyi dusunuyorum sökmüşken boyama işlemi de yapayım diyorum.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    bu eksoz boyama konusunda ben 2 3 yıl önce bir konu okumuştum burada ısıya dayanıklı toz boya varmiş sobacılar kullanıyormuş birisi eksozunu onunla boyanmıştı ve 3 yıldır hiç paslanma yok diyordu acaba araştırsakmı onu, bende eksozu söküp eksozcuya vermeyi dusunuyorum sökmüşken boyama işlemi de yapayım diyorum.
    sprey mi yapacaksın yoksa boyamı yaptırıyorsun spreyse ısıtırsan boya yüzey boşluklarına girmeden kuruyabiliyor ben ilk önce boyayıp sonra sıcak hava tutuyorum ama her şekilde pas yapıyor muhtemelen kullanılan borunun kalitesi kötü aslında en güzeli krom kaplatmak hatta daldırma galveniz gibi kaplanıyorsa içi dışı krom olur ömürlük
    Sabri boyamış ve 1 sene skntısız kulalndım demişti.. onun yaptığı gibi yapıyorum şuan.. Ve kutunun arkasındada aynen böyle yazıyor.. İlk katı attım 30 dk sonra 2. Katı attım.. Kurumasını bekliyorum.. Bitince motora takıp ısıtıcam.. sonra sabah kadar kalsın o şekilde.. inş Sezonu kurtarır.. gerisi pek önemli değil

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Evet egZozun boyama kuruma işlemi bitti.. montajını yaptık 15 20 dk çalıştırıp ısıttık birazda gazladm.. şimdi boyayı soğumaya bıraktım.. Yanık kokusu fln almadım hiç.. iyi tuttu inş.. Bakalım ne kadar dayanacak.. Egzoz yeni gibi oldu.. İçiim rahatladı valla.. çok kötüydü..

salvador_ bunu beğendi.

Sabri boyamış ve 1 sene skntısız kulalndım demişti.. onun yaptığı gibi yapıyorum şuan.. Ve kutunun arkasındada aynen böyle yazıyor.. İlk katı attım 30 dk sonra 2. Katı attım.. Kurumasını bekliyorum.. Bitince motora takıp ısıtıcam.. sonra sabah kadar kalsın o şekilde.. inş Sezonu kurtarır.. gerisi pek önemli değil
    boyanın markası neymiş ben bir bulamadım 1 sene giden benim hep manifolttan ve borunun kalınlaştığı yerden pas yapıyor

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    boyanın markası neymiş ben bir bulamadım 1 sene giden benim hep manifolttan ve borunun kalınlaştığı yerden pas yapıyor
    Henkel metylanla boyadim ben.
    EneS_Turker ve M.balibey bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Günaydın arkadaşlar bu eksozun içini gösteren bir resim yokmu acaba içini açıp o acayip zırıltı sesini yapmayı düşünüyoruz aksuzcu bir kaç yerden kesebilirim dedi resim olsa nerden kesecegimzi bilirdik belki.

@ EneS_Turker
    hocam teşekkür ederim. Şuan daha acil bir sorun var. Malum seçimler yaklaşıyor ee buda kaldırım yol yenilemek demek. Anlayacağınız yollar delik deşik patlattık ön lastiği. 2012 yılında üretilmiş metzeler me 22 var ön 3.00 90 tl alsam 2-3 yıl beni götürür mü ? Takım olarak değiştirsem diyorum arkada 3,25 taksam[2014 tarihli] Sizce nasıl olur ?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı 2AF3R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ EneS_Turker
    hocam teşekkür ederim. Şuan daha acil bir sorun var. Malum seçimler yaklaşıyor ee buda kaldırım yol yenilemek demek. Anlayacağınız yollar delik deşik patlattık ön lastiği. 2012 yılında üretilmiş metzeler me 22 var ön 3.00 90 tl alsam 2-3 yıl beni götürür mü ? Takım olarak değiştirsem diyorum arkada 3,25 taksam[2014 tarihli] Sizce nasıl olur ?
    Eski tarih lastik almanı pek önermem.. takım olarak değiştir kafan rahat olsun.. biraz maddi olarak zorlasada inan parasına değer..

Günaydın arkadaşlar bu eksozun içini gösteren bir resim yokmu acaba içini açıp o acayip zırıltı sesini yapmayı düşünüyoruz aksuzcu bir kaç yerden kesebilirim dedi resim olsa nerden kesecegimzi bilirdik belki.
    Bulursan bende merak edıyorum bı 5bın km sonra katalizör iptali yapabilirim..

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henkel metylanla boyadim ben.
    Benımkı motip marka ama ıns skntı çıkmaz.

Motosikleti
    Eski tarih lastik almanı pek önermem.. takım olarak değiştir kafan rahat olsun.. biraz maddi olarak zorlasada inan parasına değer..

Bulursan bende merak edıyorum bı 5bın km sonra katalizör iptali yapabilirim..

Benımkı motip marka ama ıns skntı çıkmaz.

Ben katalizoru gecen sene iptal ettim bende fotoları var. Ama benim sanıyorum susturucu kırılmış içinde onun için ses yapiyor az önce bir eksozcuya gittim susturucu kırılmış dedi sök getir dedi 1 saatte yapar veririm dedi 15-20 TL tutarmis masrafı.

Peki irc marka lastik ile metzeler arasında çok fark var mıdır .

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı 2AF3R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki irc marka lastik ile metzeler arasında çok fark var mıdır .
    Vardır baya vardır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler