Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zincir çin malı olunca yağ ne yapsın
    sbr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zam gelmiş 13tl olmuş :-)

http://www.rialli.com/products/0/286...-l-ybr-ms5570/

Valla 5 tane aldım ben bundan. 25.000km zorla yaptım işte.
    Şimdi ben 5 tane rialli zinciri yerine 1 tane adam gibi oringli zincir alsam(ki aynı paralar ikiside 25.000km gider mi dersin ?
    bende 12bin kmdeyim..2 bin km de bir zincir geriliyor serviste.. aklıma geldikçe yağlıyorum ipone ile.. baya iyi yani bizim zincirler.. kopma fln çok şükür görmedim duymadım..

Alıntı indirect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dablo rosso 2 alcaktım. Hiç mesafe yok ki sağda solda 1 cm bile.
    dr ney hacı ? yok benımkı oldu bitti sarı :D bi kaç gündür misafirlerim var buraya bakamıyorm .. baya gezıp dolasıoz..

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimizden geleni yaparız.. önümüzdeki hafta içi sedat ın ybr 250 sinin arka beşik sökülecek... gelirsin burdan yazarım...
    tamam abı haber et sen bana.. sınavın saatine denk gelmedıkce gelırım
    tahsins bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

nerde bu millet

Motosikleti
    cg 200+ bajaj boxer
    marka takıntısı olmayan kardeşlerime danışmak istiyorum. apache ve mondial 180 one-s arrasında kararsız kaldım. iki motoruda kullananlar varsa artıları ve eksileri olarak yardım cıolurlarsa sevinirim. tek taraflı yorum yapmayın lütfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10w50 yağ kullanıyorum.
    Motul 7100 10w50 Tam sentetik.

----------

Arkadaşlar bugün Metzeler ME22 lastiğimin çamur performansını test etmek istedim.
    Ve test ettim.

Sudan geçişler, çamurdan geçişlere göre çok daha rahat oluyor.
    Çamurun çok ıslak olmadığı yerlerde tekere gelme şansı bile oluyor.

Lastiklerimden çok memnunum. Kuruda, yağmurda, çamurda güzel gidiyor. Resimlerde yok ama çamurda yokuş bile çıktım.
    Kış geliyor, mümkün olduğu zaman kar performansını da deneyeceğim.

http://i1273.photobucket.com/albums/...ps41e6bb16.jpg

http://i1273.photobucket.com/albums/...ps709496a2.jpg

http://i1273.photobucket.com/albums/...psa4880e5f.jpg

http://i1273.photobucket.com/albums/...ps0ef19a09.jpg

Son iki resimde, yoldan çıkarak yumuşak çamurda sürdük. Ama çamurlar tekere yapıştı, oradan da ön çamurluğun altında birike birike en son ön tekeri kilitledi.
    Siz de yumuşak çamura (araziye) girecek olursanız dikkat edin çamurluğa çamur dolmasın oracıkta kalırsınız valla.

Biz orada biraz taşlarla filan temizledik. Yola yakın olduğumuz için mahsur kalmadık biz.
    Sonra petrole gittik, ama ön lastik sürekli sürtüyordu çamurluktaki çamurlara. Çok sıkışmış çamur, lastiğe baskı yapıyordu. Temizlemek zor oldu.
    Önce sert cisimlerle sonra da tazyikli suyla filan temizledik, kurtulduk çamurlardan. Blok blok ve parça çamurları yıkamacının zemininde bırakarak geldik eve. WD-40 ve zincir yağını sıktık. Motor tertemiz duruyor aşağıda.

http://i1273.photobucket.com/albums/...ps7e9f7ea1.jpg

Metzeler ME22:
    motora acıdım vallahi. herneyse benim sorum ön ve arkaya metzeller marka dediğiniz lastikleri alsam bana ne kadar patlar. teşekkürler.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Alıntı delibaşşş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....

motora acıdım vallahi. herneyse benim sorum ön ve arkaya metzeller marka dediğiniz lastikleri alsam bana ne kadar patlar. teşekkürler.
    Motorun bakımlarını güzelce yapıyorum, ama etinden sütünden de iyice faydalanıyorum. :D

Lastik;

http://www.motolastik.com/metzeler-m...2p-rf-pmu30243

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    marka takıntısı olmayan kardeşlerime danışmak istiyorum. apache ve mondial 180 one-s arrasında kararsız kaldım. iki motoruda kullananlar varsa artıları ve eksileri olarak yardım cıolurlarsa sevinirim. tek taraflı yorum yapmayın lütfen
    Mondiali kullanmadım kıyaslama yapamam ancak apache kendıni kanıtladı artık.. one s 180 kullanıcı sayfasında bır sürü sorun görebilirsin bakarsan.. keza güç ve şekil olarakta yan yana geldiğinde farkı anlarsın kalite olarakta görünüş olarakta.. binip denemende fayda var 2 motoruda..
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2014
    Arkadaşlar sabah ilk çalıştırdığınızda (motor soğukken) jiklesiz tek marşta çalışıyor mu? Benim çalışmıyor çalışsa da rolanti çok düşük oluyor stop ediyor. Normal mi yoksa bir sorun mu var benim makinede?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Arkadaşlar sabah ilk çalıştırdığınızda (motor soğukken) jiklesiz tek marşta çalışıyor mu? Benim çalışmıyor çalışsa da rolanti çok düşük oluyor stop ediyor. Normal mi yoksa bir sorun mu var benim makinede?
    kışın 2 hafta yattıktan snra bıle jikle ile tek marşta alıyor.. hava ayarınla alakalı birazda.. motorda sorn yok.. ufak şeyler takma kafaya
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2014
    jikle ile benimde çalışıyor da jiklesiz merak etmiştim ben

Motordan arkadaşlar bazen yanık kokusu gibi birşey geliyor. Neden olabilir sizce ?

Birde zincir dişli set degistiricem. Uygun fiyata satan site biliyormusunuz

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan arkadaşlar bazen yanık kokusu gibi birşey geliyor. Neden olabilir sizce ?

benim şuan için iyi durumda ama zincir ve arka dişliyi bi 5 bin km sonra değiştirirm sanırım.. en uygun nerde bulursan paylaş bizimle

jikle ile benimde çalışıyor da jiklesiz merak etmiştim ben
    jikleli okudum pardon.. Jiklesiz heralde çalışmaz.. çalışmasını mı bekliyodun ısınmadan ?

Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorun yeni mi yeniyse blok üzerindeki boya yanığı konusu o birde egzoz üzerinde bişey yapışmış olabilir

zincire dikkat et orjinalin çin malı çakması var herşeyi aynı üzerideki orjinal tvs poşeti bile yapmışlar biri atıyorum 100 tl biri 40 tl ise gidip 40ı alma

Motosikleti
    cg 200+ bajaj boxer
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun bakımlarını güzelce yapıyorum, ama etinden sütünden de iyice faydalanıyorum. :D

Lastik;

http://www.motolastik.com/metzeler-m...2p-rf-pmu30243
    tarihi 2012 diyor nerdeyse 3. senesi dolucak yeni modelleri aynı fiyata bulabilirmiyiz. teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondiali kullanmadım kıyaslama yapamam ancak apache kendıni kanıtladı artık.. one s 180 kullanıcı sayfasında bır sürü sorun görebilirsin bakarsan.. keza güç ve şekil olarakta yan yana geldiğinde farkı anlarsın kalite olarakta görünüş olarakta.. binip denemende fayda var 2 motoruda..
    apachiye lafım yokta ben mondial kullanmadım fakat motoru ilk çıktığı zamanlar park halinde görmüştüm ve hayran kalmıştım. kullanıcı yorumlarını okudum formda vede şuan yazılanlara göre iyi bir motor vede rodajı iyi yapılmışsa 150 km hıza çıkabiliyormuş. böyle bir motorda yarış yapma amacım yok ama yolu buldummuda basarım apache 135 km ye ıkına ııkına çıkıyormuş hız olarak mondial marka olarak apache desek doğrumu demiş oluruz yoksa benmi yanılıyorum.

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa sayın tvs kullanıcıları yakında bende bir tvs apache almayı düşünüyorum inşallah bundan önce ybr kullanmıştım ondan çok memnundum bi kere bile masraf yapmadam kullanmıştım inşallah alacağm motorda masrafsız olur
    tvs apache bence japonlardan aşağı kalmaz sağlamlık yününden tabiki kullanıcıdan kaynaklı şeyler dışında bakımlarına dikkat etmezsen hangi motor olsa sorun çıkarır onun dışında sağlamlık görüntü ve performans olarak parasının hakkını veren motorlardan birisidir

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    apachiye lafım yokta ben mondial kullanmadım fakat motoru ilk çıktığı zamanlar park halinde görmüştüm ve hayran kalmıştım. kullanıcı yorumlarını okudum formda vede şuan yazılanlara göre iyi bir motor vede rodajı iyi yapılmışsa 150 km hıza çıkabiliyormuş. böyle bir motorda yarış yapma amacım yok ama yolu buldummuda basarım apache 135 km ye ıkına ııkına çıkıyormuş hız olarak mondial marka olarak apache desek doğrumu demiş oluruz yoksa benmi yanılıyorum.
    Şöyle söyliyim , 150 ile giderken ben apacheyle 120 ibrede geçerim one s i.. çinlilerin ibresine güvenilmiceğini artk herkes biliyor..100 lük cublarıda 130 yapıyormuş ztn mondialin ,bunlarıda okuyoruz apache 130dan sonra kolay kolay gitmez.. 110 120 kmh stabil aralığıdır.. redline gidip motoru yemenin anlamı yok.. 2. olarak plastik kalitesi , sele ve plakalığa fln yakından bakıp incelersen bariz kalite farkı olduğunu görürsün.. Ters maşa amörtisör fln bunlar güzel şeyler ama önemlı olan sorunsuzluk ve kalite..
    kazım kazım bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2014
    benim şuan için iyi durumda ama zincir ve arka dişliyi bi 5 bin km sonra değiştirirm sanırım.. en uygun nerde bulursan paylaş bizimle

jikleli okudum pardon.. Jiklesiz heralde çalışmaz.. çalışmasını mı bekliyodun ısınmadan ?
    ne bileyim enjeksiyonlulara özendim :D
    EneS_Turker bunu beğendi.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zam gelmiş 13tl olmuş :-)

http://www.rialli.com/products/0/286...-l-ybr-ms5570/

Valla 5 tane aldım ben bundan. 25.000km zorla yaptım işte.
    Şimdi ben 5 tane rialli zinciri yerine 1 tane adam gibi oringli zincir alsam(ki aynı paralar ikiside 25.000km gider mi dersin ?
    motorla ilgili hiçbir şeyi kendim yapmıyorum hemen her şeyi servislerde yaptırıyorum motor 52000'i geçti 2 kez zincir değiştirdim ( son kez 4 bin km önce) dediğiniz gibi zincir ve takımlarının değişimi 100-120 liraya mal oluyor ama bir kez bile sıkıntı yaşamıyorum 52 bin km dir zincirden yana bir kez sıkıntı yaşamış değilim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

hangi markanın yeni modeller getireceği belli oldu mu geçen sene bu zamanlar hemen her şey dökülmüştü ortaya bütün servisler TVS 200-250 cc motor getirecek diyorlar ama ne geleceğinden haberleri yok... şunun şurasında 1 ay kaldı fuara...

Motosikleti
    cg 200+ bajaj boxer
    Şöyle söyliyim , 150 ile giderken ben apacheyle 120 ibrede geçerim one s i.. çinlilerin ibresine güvenilmiceğini artk herkes biliyor..100 lük cublarıda 130 yapıyormuş ztn mondialin ,bunlarıda okuyoruz apache 130dan sonra kolay kolay gitmez.. 110 120 kmh stabil aralığıdır.. redline gidip motoru yemenin anlamı yok.. 2. olarak plastik kalitesi , sele ve plakalığa fln yakından bakıp incelersen bariz kalite farkı olduğunu görürsün.. Ters maşa amörtisör fln bunlar güzel şeyler ama önemlı olan sorunsuzluk ve kalite..
    dediğin eski çin malları için geçerli olabilir doğrudur ama yeni modelde hız konusunda 5 km + - fark eder dediğin gibi olmaz. ama kalite konusunda haklısın mondial biraz dandik ve esnek plastikten yapılmış esnek olması bence avantaj sağlar çünkü motor kullanıpta düşmeyen adam yoktur helede istanbulda sen düşmesen bile düşürüyorlar. malum grenaj parası motor yaptırma parası gibi olabiliyor ne yazııki :D. mondial parça konusunda tvs den ucuz. ben normalde 180 one-s i görünce hayran olmuştum fakat mondial yazısını görünce biraz soğudum. şimdi ne desem bilmiyorum formda one-s kullanıcıları memnun biraz servis konusunda sıkıntıları var düzgün çalışmıyorlarmış ama saten ben fazla servise gitmem tanıdık motorcu var. apache ye gelirsek ufak tefek sıkıntılar dışında şikayet edildiğini görmedim kullanıcıları genel olarak memnun. çok kararsızımmm çokkk iki motorda görünüş olarak güzel. cg den sonra ikiside güzel olur. fiyatları birbirine yakın. şikayetleri pek yok napıcam bilmiyorum. yaza kadar karar verip almam lazım yazın tabanvay gezmek istemiyorum.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Zincir olayı çözüldü arkadaşlar. Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler. Arka dişli göbeğinin rulmanı dağılmış. Hafif hafif yalpa atıyodu dişli. Haliyle zincirde devamlı yalpa attığından dayanmıyomuş. Arka dişli göbeğini değiştim. 15tl birşeymiş. Şimdi Yalpalama bitti, umarım bidaha yaşamam zincir sorununu.
    https://www.rialli.com/products/0/53...-ybr-125-ms46/
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Apachem satılıktır arayanlar varsa irtibat kurabilir.
    2012 model 12 temmuz 2013 tarihinde trafiğe çıkışla
    10.900 Km'de
    lastikleri iyi durumda
    herhangi bir sıkıntısı yok
    fiyat 3.200

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 31 kullanıcı var. (0 üye ve 31 misafir)

Bu Konudaki Etiketler