Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni apache ile tanıştıran arkadaşım var eski kasa sarı apachesi var benim tanıdıgm apache bi o var valla ama başka forumlardan toplayabilirmiyiz bilmem ama ben çok kalabalık toplantılardan yana değilim çünkü zamanında bulundum o gruplarda herkes başka bi alem. az olalım öz olalım derim ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Ama tabi bu %100 kesin bir bilgi mi ? tartışılır. öyle olsa bile bir farkı yok nasıl olsa motor aynı?
    bilmiyorum net bişi değil. nette olsa motorda fark yok. hepsi aynı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    ya bu eski ve yeni kasa apache de motor ,yürüyen ve fren aksamında neler farklı ? (kaporta hariç)
    bildiğim yenide arka jant farklı ve lastikler tubeless.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya çok sinir bişey bugün otobanda en sonunda söktüm aynaları apaçi gibi geldim eve bakayım yarın teşekkür ederim
    Motorun aynaları bazen çok sıkıntı çıkarabiliyor
    Özellikle de otobanda giderken sinyali çok önceden vermeme rağmen taa geriden üzerime doğru hızlanan şöförlere yada sinyalin icadından haberi olmayıp bir sağa bir sola makas atan şöförlere karşı zorlanıyorum
    (Ki bu şöförler annesini sevmeyenler cemiyetine mensup olurlar genelde)
    M.balibey bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu eski ve yeni kasa apache de motor ,yürüyen ve fren aksamında neler farklı ? (kaporta hariç)
    bildiğim yenide arka jant farklı ve lastikler tubeless.
    yeni kasada jikleyi de karburatore almışlar
    TRANSALP XL700

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar bayi elindeki pahalı ürünü mü satmak ister yoksa ucuz ürünü mü? önce bunu düşünün...
    yeni kasalarda 2012-2013 model aynı içiniz rahat olsun hiç düşünmeden 2012 model yılı olan yeni kasa apache bulursanız alın derim 5200 vermektense diğer seçenek daha mantıklı
    Biz türk milleti olarak biraz pimpirikliyiz alırken bile acaba satarken sıkıntı olurmu diye düşünüyoruz (sonuçta para kolay kazanılmıyor)
    Sonuç olarak bu meret trafiğe çıkışı 2013 değil mi satarken de alacak adam kaç senedir trafikte bu motor ne kadar zamanda kaç bin km yol yapmış ona bakacak
    2013 model yılı gözüksün diye vereceğiniz fiyat farkı ile egzoz yada lastik falan alırsınız bence...
    sbr, M.balibey ve sllnbs.okn bunu beğendiler.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasada jikleyi de karburatore almışlar
    ama karburator birebir aynı sanırım ?
    yani yedek parcada eski ve yeni ayrımı sıkıntı olabilir.
    en azından motor karburator ve fren aksamı birebir aynı sanırım..
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    aynen motor, karbüratör ve fren aksamı aynı
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Demir At
    tahsin kardeşim. ne kadar parca sıkıntısı olur dersen. o kadar olmuyor diyebilirim.
    kaza yapmadıgın sürece bu motorun ne parcasına bişi olur ne bi yerine.
    hatta kaza yapıp onlarca metre sürüklenip sadece koruma demiri gidion topuzu yamulan tvsler var.
    elin hintlisi öyle bir motor yapmış ki her parcası hindistan malı. küçücük somunun civatanın üzerinde bile tvs yazıyor..
    tahsins bunu beğendi.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    arkadaşlar geçen gün AYNA isimli programı izliyordum... afrikanın bilmem ne ülkesindelerdi rwanda mıydı brundi miydi neydi.... orada taksi motor diye bir kavram varmış bütün motorlar tvs di... tvs kullanan kurye var mı diyenler görsün elin afrikasında adamlar tvs motorla taksicilik yapıyolar

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen gün AYNA isimli programı izliyordum... afrikanın bilmem ne ülkesindelerdi rwanda mıydı brundi miydi neydi.... orada taksi motor diye bir kavram varmış bütün motorlar tvs di... tvs kullanan kurye var mı diyenler görsün elin afrikasında adamlar tvs motorla taksicilik yapıyolar
    aynen bende izledim dikkatimi cekti. adamlar afrikanın o dandik yolları olan ülkesinde. binlerce milyonlarca satmışlar
    her taraf tvs

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    hindistandaki apachelerin çoğu veya belkdie hepsi 160 180 lik tabi oda var. biz kalkıp dağ orman dersek bu motorlar ile elimize alabiliriz

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynısını düşünüyoru mbende ama işte başka uygun ayna bulursam onu takıcam ya tam bir fiyasko bu aynalar. şekli çoook iyi ama işlevi yok fazla
    bende bulsam şu küçük kör nokta aynalarından takıcam

Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun aynaları bazen çok sıkıntı çıkarabiliyor
    Özellikle de otobanda giderken sinyali çok önceden vermeme rağmen taa geriden üzerime doğru hızlanan şöförlere yada sinyalin icadından haberi olmayıp bir sağa bir sola makas atan şöförlere karşı zorlanıyorum
    (Ki bu şöförler annesini sevmeyenler cemiyetine mensup olurlar genelde)
    aynlar kafada olsa iyi olacaktıda böyle olunca hangisi daha iyi bilmiyorum

Motosikleti
    Tracer900
    bende bulsam şu küçük kör nokta aynalarından takıcam

aynlar kafada olsa iyi olacaktıda böyle olunca hangisi daha iyi bilmiyorum
    Yok ustadım küçük kör aynalardan bende var daha önce vespamda denemiştim hiç iyi değil yararı yok. sadce akşamları bi araç geldigini anlarsın okadar oda ne kadar uzakda veya yakında anlayamıyosun. Gereksiz yani.

Aynalar gidonda değilde kasada olması daha iy ibana göre ama dez avantajıda var. Bazen aralardan çıkarken gidonu çevirip aynaya öyle bakıyoruz ya ondan. yeni 2014 tvs de öle yaparlar bence İnşallah

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok ustadım küçük kör aynalardan bende var daha önce vespamda denemiştim hiç iyi değil yararı yok. sadce akşamları bi araç geldigini anlarsın okadar oda ne kadar uzakda veya yakında anlayamıyosun. Gereksiz yani.

Aynalar gidonda değilde kasada olması daha iy ibana göre ama dez avantajıda var. Bazen aralardan çıkarken gidonu çevirip aynaya öyle bakıyoruz ya ondan. yeni 2014 tvs de öle yaparlar bence İnşallah
    böyle gidondaolanlar kısıtlı sanırım eğer kafada olsaydı 600 rr aynaları iyi gösteriyor dediler onlardan almayı düşünüyordum

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    hindistandaki apachelerin çoğu veya belkdie hepsi 160 180 lik tabi oda var. biz kalkıp dağ orman dersek bu motorlar ile elimize alabiliriz
    seloyla kocaelide dümbüldek suyuna gitmiştik.. bizden sonra ormandan iki tane wr125 bi tane apache çıktı geldi apacheyi kullanan adam lastikler kötü olmasa daha iyi giderdim falan diyordu. adam resmen cross olarak kullanıyodu motoru.
    sertacr8888 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seloyla kocaelide dümbüldek suyuna gitmiştik.. bizden sonra ormandan iki tane wr125 bi tane apache çıktı geldi apacheyi kullanan adam lastikler kötü olmasa daha iyi giderdim falan diyordu. adam resmen cross olarak kullanıyodu motoru.
    ben toz yola girince yavaşlıyorum sırf toz kalkmasın diye motor tozlanmasın diye adam cross mu yapıyor ) ben şahsen acırım motora ya. altımda KTM olsa neyse ama apache ya bu. bi yere kadar yani sonuçta nazik motorlar bunlar

böyle gidondaolanlar kısıtlı sanırım eğer kafada olsaydı 600 rr aynaları iyi gösteriyor dediler onlardan almayı düşünüyordum
    biizim aynalardaki sıkıntı alttaki baglantı noktalarından başlıyo en ucundaki vidasında bitiyo çözüm tamamen farklı bir ayna direkleri ile birlikte yani

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Ben en son 50 liraya 400km gittim şimdi tekrar aldım ama 5.11 liradan bu sefer az gidecek

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı omerfari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben en son 50 liraya 400km gittim şimdi tekrar aldım ama 5.11 liradan bu sefer az gidecek
    benim benzin göstergesinin en altındaki çizgi yanıp sönüyorken depoyu fulledim star petrolden 65 tl ye sanırım içindede 5 tl lik olsa 70 tl işte.
    150 km oldu daha bi diş inmedi sanırım bereketli geldi. Yada o dişler aniden inmeye başlıcak :D

Alıntı omerfari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 30 liraya 150 km gittim ama yedek depoyu sayıyomuyuz arkadaslar :D yedek depo daha full...

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ben toz yola girince yavaşlıyorum sırf toz kalkmasın diye motor tozlanmasın diye adam cross mu yapıyor ) ben şahsen acırım motora ya. altımda KTM olsa neyse ama apache ya bu. bi yere kadar yani sonuçta nazik motorlar bunlar

biizim aynalardaki sıkıntı alttaki baglantı noktalarından başlıyo en ucundaki vidasında bitiyo çözüm tamamen farklı bir ayna direkleri ile birlikte yani
    apache nazik motor mu? sen nazik motor görmemişsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

benim benzin göstergesinin en altındaki çizgi yanıp sönüyorken depoyu fulledim star petrolden 65 tl ye sanırım içindede 5 tl lik olsa 70 tl işte.
    150 km oldu daha bi diş inmedi sanırım bereketli geldi. Yada o dişler aniden inmeye başlıcak :D
    220km yi geçtikten sonra patır patır inecek merak etme
    sertacr8888 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 29 kullanıcı var. (0 üye ve 29 misafir)

Bu Konudaki Etiketler