Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Sayın çocuklar heyecanınızı anlıyorum ilerde paranız olunca daha iyisini güçlüsünü alır değil 150, 250 yaparsınız aslında motosiklet olgun aklı başında insanlar için daha uygun öncelikle youtube deki motosiklet kazalarını kza yapmış motorları sakat kalanları seyretmenizi tavsiye ederim sonra hızlı gitmeyi tekrar düşünün bence. Sonuç olarak TVS apache şehir içinde evden işe işten eve gitmeye ara sırada bir iki geziye gitmeye 90km ile yarayan bir taşıttır ve bunu 125-150 cc lik diğer markalarla hız konusunda karşılaştırmanın hiç anlamı yok bende bu motoru aldım çünkü cbf ve yamaha ya göre daha iyi görünümlü olması ve üzerinde sonradan para ile takılabilen cant şeriti , yan koruma demirleri ,led stoplar, dijital gösterge, far uzun selektör düğmesi gibi ekstralar olması direksiyonu spor olması hoşuma gitti . Cbf alacaktım zinciri oringli değildi ayak marşı yoktu birde tipi moblete benziyor bana öyle geliyor en azından , ybr ise herkezde aynısı var zaten sıradan geldi yani sonuç olarak alt tarafı küçük motor işte bu kadar kıç çalkalamanın anlamı yok. Bir devenin başı hikayesi var ya benimki de o hesap apache devenin başı oluyor o girdi gerisi yani iyi motorlar güçlü motorlar arkadan gelecek benim için ama bu arada güzel tvs apache min tadını çıkarmak istiyorum yavru gibi yatıyor garajda ehliyet yokta
    memduhb ve erays bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    arkadaşlar uzatmayalım bakın ayıp oluyor bu ikinizin arasında olan bır forum değil herkesler bakıyor ve görüyor

millet buralara bişeyler öğrenmek bilgi almak için gelir tartışmaları görürlerse ayıp olur onlara

enes seni tanırım bilirim tmm daha uzatmayalım.

dolpin sende uzatma kardeşim kapatalım konuyu

herkesin motoru kendine güzel gidenide gitmeyenide forum kirliliği yapmayalım

coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdaki herkesin motor dandik ,kimse bilmiyo ne kullanmayi ne motor açmayi ,bitek sen biliosun kardeşim .. 130un altina inmeden yol giden bana 1 tane apache goster .. 2 kisi 120 altina inmeyen .. Ve uzun yolda o devirlere dayanabilecek .. Benim motoru cogu biliyo burda .. Ve en iyi motor tartişmasiz nihat abininkiydi .. Sor bakalim o gidebilmismi stabil 130 .. Ruzgarli havada düzde sen o motorla 120yi tek kisi gor ,videonu cek at buraya yada gel deneyelim beraber ,sana bnm motorun anahtari verecem .. Ruyanizda gorduklerinizi buraya yazmayin kardesim .. Biri vardi 152 gordum diyen ,seninkide ona benzemis .. Yeni alacaklar bilsin neyin ne oldugunu .. Gercek neyse o ,iyisiyle kotusuyle ,kapasitesi bu ..
    Enes benim apache 160 i goruyor hadi bunuda acikla :-) ama yikamacida tabi

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Bende Enes'i tanır bilirim. Altı üstü 150cc motor işte. 130 km hızla stabil gidebiliyorsa, Nihat abi ve Yusuf abi boşuna aldı GT250R'ı. Benzin, bakım boş yere masraf edicekler. Herkesin dediği gibi motorun top speed'i 140-145 olabilir (14 dişli için yazıyorum bu değerleri) ama o süratlerde stabil gidildiğini söyleyemez kimse. Eğer öyle birşey varsa Ybr'yi satar apache alırım. 250cc'ye geçip daha fazla yakıt ve bakım masrafı etmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Ayrıca Selami abi'ye katılıyorum. Bu motoru araştıran kişiler gelip sayfaya bakıyorlar, bilgi edinmeye çalışıyorlar. Başka forumlarda okuyorum bazen de, adam demiş GT250R topiğinde bir bilgi edinemedim herkes makara peşinde diye. Adamların motoru arıza yapmıyor o yüzden makara yapıyorlar arıza yapmayan motorun nesini konuşucaklar?

Burasıda öyle apache güzel bir motosiklet. Kimsenin başını ağrıttığını duymadım. Apache'den şikayetçi olan kişilerde Cbf ya da Ybr'den apache'ye geçip titreşimden rahatsız olanlardır. Yaptıklarınız dışarıdan sayfaya giren birisi için bu konuşmalar pek yerinde olmaz. İnsanın aklına bin türlü şey gelir. Sorumsuz forum, saygısız insanlar vb gibi düşünceler.
    vedkum, EneS_Turker, erays ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar duz yolda kac yaptiniz Ben 120 yapabildim sizce normalmi boyum 170 cm kilo 62 bursada baska apchesi olan varsa motorun performansini test etmek isterim.
    benimkide aynı motoru yaptırayım deneriz otobanda ama fark görmezsin zaten onay belgesinde max hızı 120 kmh yazar
    memduhb bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    twın ybr yı sat apache al arada kı boy boy fark ınan cok hosuna gıder
    www.erkakurye.com

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı coskun913 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enes benim apache 160 i goruyor hadi bunuda acikla :-) ama yikamacida tabi
    usta ona sozüm yok o durum nornal, mesela ben kafayi cekip 270kmh gordum bu yaz apacheyle eve giderken :D bu tur durumlar olabiliyor extra

amacim polemik drgil millet neyse onu bilsin okdr.. (:
    M.balibey ve erays bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    twın ybr yı sat apache al arada kı boy boy fark ınan cok hosuna gıder
    Sağol Erol abi, ben ybr'yle mutluyum Benim için önemli olan markanın oturmuşluğu ve 2.el durumuydu. Apache'de tek korkum 2.elde satarken çok zarar etme korkusuydu. Biliyorsun buraları bir ara titreşimde titreşim diye alt üst ettiydim Oda önemli değil insan alışır ama ybr iyi benim için. Sıkıntı durumunda alıcısı hazır oluyor. Apache benden taş çatlasın 10 km daha hızlı gidicek. Buda benim için çokta önemli değil, en fazla gideceğim yere yarım saat geç giderim o olur Benim motor 2 kişi düz yolda 110 km hızla gidiyor buda bana yeter Babam 80 küsür kilo bende öyle 160 küsür varız. Mecidiyeköy otobandan okmeydanına kadar düm düz yol. Otobana çıkışta bir kapatıyorum okmeydanına kadar stabil 110 km hızla gidiyor. Devir 8.500 devir civarlarında oluyordu yanılmıyorsam. Tek kişi 120 130 gidiyor ama stabil değil. 110 km ideal

Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    ybr cok rahat gercekten ama apache nın tadı ınan baska tıtresım felan duymassın o fark ınan 10 km degıl emın ol sadece sessız tıtresımsız fıs fıs calıstıgı ıcın bıle ybr alınıyosa agresıf surusten hoslananlar ıcın apache vazgecılmez dır emınım ıkıncı ele gelınce ınan cok hızlı satılıyor ybr kadar hızlı 2 tane sattım ordan bılıyorum bı tane daha alsam onuda satarım satan varsa alırım bu arada
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    ybr cok rahat gercekten ama apache nın tadı ınan baska tıtresım felan duymassın o fark ınan 10 km degıl emın ol sadece sessız tıtresımsız fıs fıs calıstıgı ıcın bıle ybr alınıyosa agresıf surusten hoslananlar ıcın apache vazgecılmez dır emınım ıkıncı ele gelınce ınan cok hızlı satılıyor ybr kadar hızlı 2 tane sattım ordan bılıyorum bı tane daha alsam onuda satarım satan varsa alırım bu arada
    Doğru söylüyorsun abi arada 3,5 hp fark var. Geçsin gitsin. Ybr'deki mantık şu; ölüsü bile iş görür. O yüzden 2.el piyasası çok iyi. Ybr forumunda bir üyenin motoru 142.000 km'deydi enson. Bir başkasınında 88.000 km'deydi ve daha anahtar değmediklerini söyledi ikiside. Şimdi kaç bin km'dedir ikiside bilmem. 2-3 ay önce konusu geçmişti forumda.

Buyur abi yararım oldur belki;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...17598491/detay Bu motor tam senlik abi
    *
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...17365220/detay
    *
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...13685577/detay
    *
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...88053097/detay
    *
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6134243/detay/
    *
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...15765750/detay
    *
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00958207/detay Siyah severmisin bilmem ama buda güzel

Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    valla su anlık ufak cc ısını bıtırdım kelepır duserse alırım ımzada da yazıyor zaten 660 a nıyetlıyımılla yamaha olucaksa benı o keser
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Haklısın abi. Benimde çok hoşuma gidiyor XT660'lar. Ama racing aşığıyım Elimin altında gaza tepki verebilicek bir alet olsun istiyorum

Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    http://www.youtube.com/watch?v=G2Jqh1C0zvU boyle kullanacagıma soz verıyorum
    www.erkakurye.com

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkide aynı motoru yaptırayım deneriz otobanda ama fark görmezsin zaten onay belgesinde max hızı 120 kmh yazar
    eyvallah bıladeer havalarda biraz acsın bakarız bu arada en yuksek hızı 160 yazıyodu (hafızayı yanlışlıkla sıfırladım) ama bu hıza nasıl cıkmış olabılır?

Motosikleti
    http://www.youtube.com/watch?v=G2Jqh1C0zvU boyle kullanacagıma soz verıyorum
    Abi sırf bu tür sebeble alıcaksın bu makinalardan. Stopie, teker ne istersen yap makina elverişli zaten Tamda şehir oyuncağı. Şehir içi acayip zevkli olur bunla

Motosikleti
    Tvs RTR 150 Sarı
    Selamlar arkadaslar, dün motorumu servise götürdüm hem güzel bir bakım yaptırdım, hemde gaz yememe sorununa baktırdım. Bakımı yaptılar fena değil. Gazıda ayarladılar zımba gibi oldu motor. Yola cıktım bastım eskisindende saglam gaz yiyordu. Fakat aksam isten gelirken yine aynı hatayı verdi ve yine 6000 devirde takılıyor. Birde sizlerin söylediği gibi diyaframa baktırdım özellikle. Diyaframda delik vs. yok.
    Buji üzerindeki baslıgı değiştirip ngk marka bir platin taktırdım. Bujiyi yeni almıs olmama ragmen, porselen oynuyordu ve servisteki arkadas bundanda yapabilir dedi. İki haftadır bu soruna bir care bulamadım hala. Birileri bana yardım etsin artık. Derbeder oldum ben sorunun yüzünden. Bir gaz ayarını cektiremiyorum iki haftadır. Enteresan bisey. Bu adamlar bilerek mi yapmıyor yoksa anlamıyorlarmı bu isten cözemedim dogrusu. Sıkıldım artık gidip gelmekten. Lütfen su isten anlayan biri varsa aranızda bana yardımcı olsun...

coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    Alıntı Kerim.K27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaslar, dün motorumu servise götürdüm hem güzel bir bakım yaptırdım, hemde gaz yememe sorununa baktırdım. Bakımı yaptılar fena değil. Gazıda ayarladılar zımba gibi oldu motor. Yola cıktım bastım eskisindende saglam gaz yiyordu. Fakat aksam isten gelirken yine aynı hatayı verdi ve yine 6000 devirde takılıyor. Birde sizlerin söylediği gibi diyaframa baktırdım özellikle. Diyaframda delik vs. yok.
    Buji üzerindeki baslıgı değiştirip ngk marka bir platin taktırdım. Bujiyi yeni almıs olmama ragmen, porselen oynuyordu ve servisteki arkadas bundanda yapabilir dedi. İki haftadır bu soruna bir care bulamadım hala. Birileri bana yardım etsin artık. Derbeder oldum ben sorunun yüzünden. Bir gaz ayarını cektiremiyorum iki haftadır. Enteresan bisey. Bu adamlar bilerek mi yapmıyor yoksa anlamıyorlarmı bu isten cözemedim dogrusu. Sıkıldım artık gidip kgelmekten. Lütfen su isten anlayan biri varsa aranızda bana yardımcı olsun...
    slm arkadasim hava ayar vidasini sonuna kadar sık sonra 3.5 tur gevset bide öyle dene istersen

Motosikleti
    Tvs RTR 150 Sarı
    Onu denedim Coskun. Cok oynadım onunla ama bi ise yaramıyor.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah bıladeer havalarda biraz acsın bakarız bu arada en yuksek hızı 160 yazıyodu (hafızayı yanlışlıkla sıfırladım) ama bu hıza nasıl cıkmış olabılır?
    km saatine güvenme zaten bende ilk ervise götürdüm km saati servisten sonra 160 oldu km saatide bazen gpsten başınca %10 kadar fazla gösteriyor bazende başa baş gidiyor
    neyin kafasını yaşıyor daha çözemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Buji üzerindeki baslıgı değiştirip ngk marka bir platin taktırdım. Bujiyi yeni almıs olmama ragmen, porselen oynuyordu ve servisteki arkadas bundanda yapabilir dedi. İki haftadır bu soruna bir care bulamadım hala. Birileri bana yardım etsin artık. Derbeder oldum ben sorunun yüzünden. Bir gaz ayarını cektiremiyorum iki haftadır. Enteresan bisey. Bu adamlar bilerek mi yapmıyor yoksa anlamıyorlarmı bu isten cözemedim dogrusu. Sıkıldım artık gidip gelmekten. Lütfen su isten anlayan biri varsa aranızda bana yardımcı olsun...
    şu motorun ön tarafında ikicil bilmem ne parçası var 6 binden sonra devreye girermiş onu kontrol ettiniz mi sağlam mı onun birde koltuğun altında hava emiş borusu ve deponun altında sağda beyaz filtresi var tıkanmış olabilir mi

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    benzini opetten yada bp den alınca aynı sorunu benim motorda yapıyor. shell den alınca bu sorun düzeliyor. Benzinde su karışımı varsa tam yanma olmadığı için 6bin devir üzerinde motor tekler gaz yemez pır pır yapar benzin bitiyormuş gibi. Ama düşük devirde fark edilmez. Bence benzin aldığın yeri değiştir. içindeki benzin az ise tamamen dök. Coksa bıtene kadar dusuk devır gıt. Sonra baska benzın al bıde oyle dene. Kolay gelsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler