Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Merhaba arkadaşlar biraz forum şenlensin bakalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    soran olsa ben motorumu zorlamadım dersin.. güzel ftolar.. merak ettim hangi makine çekti bunları.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı meccem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    97 oktan benzin alan arkadaşlar, öncelikle motorumuz için önerilen benzin 95 oktandır kullanım kılavuzunda öyle yazıyor. Benzinin oktanı yükseldikçe daha yanıcı hale gelmiyor, 97 oktan benzini motorun tam performan yakabilimesi için yanma odacığındaki sıkıştırma basıncınında daha yüksek olması lazım, yani 95 oktanlı bir motora göre. Aapche ise o sıkıştırma oranına sahip değil çünkü kitapçıkda 95 oktan öneriliyor.

97 oktan ile de motor gider ama boşuna fazladan para veriyorsunuz ve sanki daha iyi performan alıyorsunuz hissine kapılıyorsunuz. Kaldı ki ülkemizde 97 oktan benzin yok yani 97 oktan diye satılan benzin yine 95 oktan.

Bakın linki http://www.ntvmsnbc.com/id/25158625/

Sözün özü kullanım kılavuzuna uyun ki motorunuz uzun ömürlü olsun ve sürüşünüzde ekonomik.

Hatta kitağçıkda yanlış hatırlamıyorsam 85-95 oktan arası benzinler kullanılabilir deniyordu, akşama kontrol ederim.
    yakıt olarak 95 ile aynı yakıyor, performans olarak aynı gibi, arkadaşımda shell 97 alırdı sürekli ve motor daha rahat ve seri gidiyor derdi cbf 150 si için
    bende uzun süre 97 aldım 95 ten de az yakar diye duydum
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soran olsa ben motorumu zorlamadım dersin.. güzel ftolar.. merak ettim hangi makine çekti bunları.....
    Öyle ama 1 kereden bir şey olmaz abartı da zorlama yapmadım zaten Telefonla çektim Nokia E6 sadece renklerle biraz oynadım

Motosikleti
    Kawasaki Er-6f 2006 siyah -TVS rtr-150 apache 2011
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi dükkandan aldıgını yazmış zaten burak 21 den almış burak 21 kahramanlarda motorcu açık adresini atayım sana (BURAK ALBAYRAK BURAK 21 MOTOR YEDEK PARÇA TİCARET. Adresi: Mürselpaşa Bulvar No:30. KAHRAMANLAR Konak )

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

bu arada cümnetten günaydın arkadaşlar öglen oldu ama bu gün izinliyim ben yeni kalktım
    şimdi ben burağın dükkanı bilmediğimden anlamamışım..aldım adresi en yakın zamanda uğrayayım..teşekkürler açık adres için.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    forum ne zamandır sarı apache görmüyodu valla güzel olmuş yaw bugün bi bakim dedim yağına amman ne görim yeller esiyor nerdeyse hiç yağ kalmamış hava da sıcak patlatacaz motoru :/ iş çıkışı hemen castrol 20/40 döktüm rahatladı motor vitesler çıt çıt geçmeye başladı dedim son nefesini vermeden yetiştik galiba
    ne imzası beaaa

Motosikleti
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forum ne zamandır sarı apache görmüyodu valla güzel olmuş yaw bugün bi bakim dedim yağına amman ne görim yeller esiyor nerdeyse hiç yağ kalmamış hava da sıcak patlatacaz motoru :/ iş çıkışı hemen castrol 20/40 döktüm rahatladı motor vitesler çıt çıt geçmeye başladı dedim son nefesini vermeden yetiştik galiba
    Aynen aman dikkat et benim yağ bittiyse nasıl bitmiş işte geçenlerde motoru sıfırladık Allah'tan garanti karşıladıda iyi oldu

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    öyle vallahi bu havalarda daha sık kontrol etmekte fayda var ne olur ne olmaz
    ne imzası beaaa

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    günaydın beyler nasılsınız......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Günaydın Ramço
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu söylediklerinizi duyunca şaşırıp kalıyorum. Yağ eksiltmesine inanamıyorum hatta. Benimki 8500-9000 bakımına girecek bu hafta sonu. Geçen haftasonu dedim servise gitmeden bi bakayım son bir kez yağ durumu nasıl? Motor hafif sıcak olacak ve yağına bakmadan önce biraz olduğu yerde bekleyecek. Ne zaman yağına baksam bahçemizde hep aynı yere çekerim motoru bu arada. Tıpayı söktüm baktım, tam da olması gerektiği yerde. Havaların sıcak olmasıyla çok fazla bi etkisi olacağını düşünmüyorum.

Kaldı ki Ramazan girmeden ben ve artçım(total 155-160 kg) İzmir-Çeşme ortalama 7500-8000 devir. Ertesi gün İzmir-Turgutlu Ortalama 7000 devir gittik geldik.
    Siz ya eğimli bir alanda bakıyorsunuz bu yağa ya da başka bir sorun var. Size tavsiyem motora bakım yapıldığı zaman kendinize bir yer belirleyin, orada ilk bir bakın yağa. Ondan sonra da sürekli yağ kontrolünüzü orada yapın. Eğim olduğunda fark oluşabiliyor, kendi tespitim. Kazasız belasız...
    ERROR88, M.balibey ve umtuls bunu beğendiler.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Murat yağ nasıl kalmadı motor da sızıntı yoksa yagmi yakıyor eksiltmesi imkansız havayla alakası yok başka sorun olabilir
    Bence yan ayakta baktin sen yagina
    www.erkakurye.com

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    cümleten günaydın arkadaşlar. Bana motor için çadır önerecek arkadaşlar varmı? şöyle hesaplı ve güzel bişey yağmur geçirmeyen olursa iyi olur... şimdiden sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat yağ nasıl kalmadı motor da sızıntı yoksa yagmi yakıyor eksiltmesi imkansız havayla alakası yok başka sorun olabilir
    Bence yan ayakta baktin sen yagina
    apache yağ eksiltmez abiiii katan adam eksik katmıştır bizde biniyoruz sonuçta bu motora daha hiç yağ eksilttiğini, üzerine yağ ilave ettiğimi hatırlamıyorum

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar xenonum geldi fakat ikinci resimdede görüldüğü gibi ampul içi yamuk ve sallanıyor normal midir bağlantılarıd ektim mantajı sanırım siyah röleyle yapıcaz

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Hayırlı olsun vazgecemedigim bir teknoloji
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Kawasaki Er-6f 2006 siyah -TVS rtr-150 apache 2011
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın Ramço

Arkadaşlar bu söylediklerinizi duyunca şaşırıp kalıyorum. Yağ eksiltmesine inanamıyorum hatta. Benimki 8500-9000 bakımına girecek bu hafta sonu. Geçen haftasonu dedim servise gitmeden bi bakayım son bir kez yağ durumu nasıl? Motor hafif sıcak olacak ve yağına bakmadan önce biraz olduğu yerde bekleyecek. Ne zaman yağına baksam bahçemizde hep aynı yere çekerim motoru bu arada. Tıpayı söktüm baktım, tam da olması gerektiği yerde. Havaların sıcak olmasıyla çok fazla bi etkisi olacağını düşünmüyorum.

Kaldı ki Ramazan girmeden ben ve artçım(total 155-160 kg) İzmir-Çeşme ortalama 7500-8000 devir. Ertesi gün İzmir-Turgutlu Ortalama 7000 devir gittik geldik.
    Siz ya eğimli bir alanda bakıyorsunuz bu yağa ya da başka bir sorun var. Size tavsiyem motora bakım yapıldığı zaman kendinize bir yer belirleyin, orada ilk bir bakın yağa. Ondan sonra da sürekli yağ kontrolünüzü orada yapın. Eğim olduğunda fark oluşabiliyor, kendi tespitim. Kazasız belasız...
    nerde yaşıyorsun? ben turgutludayım.turgutluya gelmişsin merak ettim.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun vazgecemedigim bir teknoloji
    teşekkür ederim benimde öyle ampul konusuna ne diyorsunuz

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı kobalamin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde yaşıyorsun? ben turgutludayım.turgutluya gelmişsin merak ettim.
    İzmir'de yaşıyorum, akrabalar var Turgutlu'da. Senede 5-10 kez giderim.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    cümnetten günaydın arkadaşlar..........
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

Motosikleti
    Yamaha
    Selamın Aleyküm arkadaşlar. Hepinizi Hayırlı Ramazanlar Dilerim.
    İzninizle bir sorum olucak.
    Aranızda CBF150 kullanıp sonrada Tvs Apache'ye geçmiş, Yada Tvs Apache'den Cbf150'ye geçmiş olan kimseler varmı? Onlara sormam gereken bazı şeyler var. Yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle. Hayırlı günler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler