Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı kartalım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dedik alan yokmu selamı.
    a.Selam kardeşim .. hoŞgeLdin hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle .. (:
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.s kardeşim

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    ve aleyküm selam rahmetullahu ve berakatuhu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir çok insan fark bile etmez ama motor uzun yolda sabit gazla giderken bazen 1 saniye falan kesiyor sonra devam ediyordu... ama çok kişi fark etmez.. sonra hava ayarını kontrol ettim sıkıntı yok.. sonra walf e baktım yırtık varmı yok.. sonra gözüme o ilişti... üzerindeki civatalara bakılırsa bir ayarı vardı ama daha önce ellememiştim.. öce tornavide ile üzerine bir çizik atıp orjinal yerini belli ettikten sonra ileri geri ile motorun düzgün çalıştığı konumu bulduk gaz açtıkça beyne komut verip ona göre ateşleme yaptırıyor bu zıkkım... ilk rodaj zamanındaki teklemelerin yüzde doksanı gitti... şuan ilk gaz açmlarda ufak bir boğulma var ama oda sanırım 2050 ile alakalı...
    anladım kardeşim çok doğru diyorsun onu bende farkettim uzun yolda tam gaz giderken bogazına bişey kaçmış gibi tekleyip hemen düzeliyordu demek ondanmış! peki bu ilk gaz vermendeki boğulma o ayarı yapmadan öncede varmıydı?

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    beyler benim motorununda devir ve km saatinde bir dalgalanma var nedendir karbiretör ayarmı ister sorn nedendir saygılar.

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler benim motorununda devir ve km saatinde bir dalgalanma var nedendir karbiretör ayarmı ister sorn nedendir saygılar.

devir çubugundamı oluyor dalgalanma 7000 devirden sonra?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

a.slm.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve aleyküm selam rahmetullahu ve berakatuhu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

anladım kardeşim çok doğru diyorsun onu bende farkettim uzun yolda tam gaz giderken bogazına bişey kaçmış gibi tekleyip hemen düzeliyordu demek ondanmış! peki bu ilk gaz vermendeki boğulma o ayarı yapmadan öncede varmıydı?
    boğulma vardı hatta bir ara çok fazla oldu ama doğru konumlamalarla çözdüm onuda .. sorun vakumlu karbüratörden kaynaklanıyor... aslında doğru hava ve ateşle ayarı tam olan motorda ani gaz vermelerde bir boğulma olması normal.. çünkü bizim motorla ciğ atmıyor yada az atıyor diyeyim... hava ayarını biraz kısınca gaz yeme normal oluyor ama son gazda uzama düşüyor... motor normalden fazla yakıyor... ben kapalı ayar açık ayar hepsini denedim.. şuan hemen hemen fabrika değerlerinde... ama şunu fark ettim 5000 deki motorun gaz yemesi ile 500 km dekinin arasında fark var.. yani km yükseldikçe o anki motor km sine göre hava ayarı yapmakta fayda var.... şuan motor tam istediğim gibi oldu ama ben asıl verimi sanırım 3000 km ile 5000 km arasındaki zamandan sonra alacağım.. şuan 1600 e doğru yol alıyor....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dalgalanma hangi km lerde oluyor....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

erol senin 13 dişli bana lazım onu senden almalıyım haberin olsun.......
    M.balibey bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    selam beyler...

kartalım hoş geldin aramıza,kazasız belasız iyi günlerde kullan canavarını...

ramazan mesajını aldım fakat yarına kaldı bilgin olsun..

Motosikleti
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam beyler...

kartalım hoş geldin aramıza,kazasız belasız iyi günlerde kullan canavarını...

ramazan mesajını aldım fakat yarına kaldı bilgin olsun..
    arkadaşlar bişey soracağım belki bilen vardır... kimi titan dişlisi diyor kimi ybr dişlisi... ön dişliye taktığınız motorun marka modeli... ben elime dişliyi alıp aynı göbekte olan 14 dişliyi takıyorum... ama merak ettim acaba hangi marka modelinki uyuyor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    a.slm.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

boğulma vardı hatta bir ara çok fazla oldu ama doğru konumlamalarla çözdüm onuda .. sorun vakumlu karbüratörden kaynaklanıyor... aslında doğru hava ve ateşle ayarı tam olan motorda ani gaz vermelerde bir boğulma olması normal.. çünkü bizim motorla ciğ atmıyor yada az atıyor diyeyim... hava ayarını biraz kısınca gaz yeme normal oluyor ama son gazda uzama düşüyor... motor normalden fazla yakıyor... ben kapalı ayar açık ayar hepsini denedim.. şuan hemen hemen fabrika değerlerinde... ama şunu fark ettim 5000 deki motorun gaz yemesi ile 500 km dekinin arasında fark var.. yani km yükseldikçe o anki motor km sine göre hava ayarı yapmakta fayda var.... şuan motor tam istediğim gibi oldu ama ben asıl verimi sanırım 3000 km ile 5000 km arasındaki zamandan sonra alacağım.. şuan 1600 e doğru yol alıyor....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

dalgalanma hangi km lerde oluyor....

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

erol senin 13 dişli bana lazım onu senden almalıyım haberin olsun.......
    benimkide 1900 lerde. O dediğin tekleme olayı bendede var aynı dediğin şekilde düz yolda tam gaz açmış giderken sanki benzin kesiliyor gibi yapıyor. Senin yaptığın ayarı bende yapayım sende işe yaradıysa. Artık hiç olmuyor o tekleme öylemi?

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    arkadaşlar bişey soracağım belki bilen vardır... kimi titan dişlisi diyor kimi ybr dişlisi... ön dişliye taktığınız motorun marka modeli... ben elime dişliyi alıp aynı göbekte olan 14 dişliyi takıyorum... ama merak ettim acaba hangi marka modelinki uyuyor...
    ramazan ben 500 bakımında esd dişlisi taktım ama olmadı 30 km yapmadan geri söktük,inanılmaz ses yaptı dişli..sanki zincir kumun içinde çalışıyor gibiydi..

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Ok veririz çantaya atayımda unuturum ben valla napıcan 13 disliyi
    www.erkakurye.com

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ramço kadıköyde söğütlüçeşme camisi varya caminin üst caddelerindeyim. bugün arabayla gittim işe yağmur var diye. aslında motor çamur olmasın diye zaten rodajda keyif vermiyo basamıyorum gelen geçen tokatlıyo madara olduk kaç kere.

Motosikleti
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramço kadıköyde söğütlüçeşme camisi varya caminin üst caddelerindeyim. bugün arabayla gittim işe yağmur var diye. aslında motor çamur olmasın diye zaten rodajda keyif vermiyo basamıyorum gelen geçen tokatlıyo madara olduk kaç kere.
    bilirim oraları.. artemanın ordaki selçuk ecza göztepe şubesinin kuryelerinin kurucularındanım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ok veririz çantaya atayımda unuturum ben valla napıcan 13 disliyi

sen ver işinize yarayacak projeler var.....

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    honda cg125 dişlisi
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Selam beyler bendee rtr 150 satın almak istiyorum ama internette hep yazı var ben video istiyorum türkce olsun yeter altın elbiseli adamın video sunu izledim 3 eksisinden bahsediyor lastik,ön süspansiyon ve vibrasyon bana video atabilirmisiniz rtr 150 videosu olsun yeter türkçe!

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Titreşim rahatsız ediyormu

Motosikleti
    Alıntı serkanunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni titreşim rahatsız etmez... cb 125 kullananlarıda rahatsız etmiyormuş........

günaydın millet........

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    günaydın ramazan..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:25 ----------

Alıntı serkanunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle çinliler gibi titremiyor,o yüzden rahatsız edecek boyutta değil ;)

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Yuvacık gezisinde eşimin yorumu su şekilde oldu önceki motorda daha rahattı bu biraz titriyor ama bizim kırmızı motor kadar kesinlikle değil titreşim( mondlal 150 kn) önceki motor hyo bu arada daha rahat olan. Ve son olarak bunla hyo gibi tekirdaga gidemeyiz cümlesi açıkçası yıktı beni istemeyerek ewet dedim yavaş da gitsek ben bayılırım zaten
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    hyo güzel makine ...........
    eby78 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 31 kullanıcı var. (0 üye ve 31 misafir)

Bu Konudaki Etiketler