Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Gulf zincir spreyi kullandım iyi değildi yağ olarak repsol kullanıyodum eskiden şimdi aldığım yer kapanmış mobil e devam bulamassam shell e guvenirim
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gulf zincir yağı bendede var sprey gres bildiğimiz, sıçrama yapıyor. bende beğenmedim
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    selam arkadaşlar...

bugün cbf 250 si olan bir arkadaşımla görüştük,motorları yan yana getirdiğimizde bizim apachenin de kalıp olarak commuter değil de naked motor olduğuna kanaat getirdim..cbf 250 den kasa olarak tek farkı arka lastik biraz daha ince o kadar..bunun üzerine bende motorumu naked hale çevirmek için düşünür oldum..yeni kasa hyosung comet,phantom 180 yada rks nin titanik modellerindeki gibi bir kafa bizim kasaya cuk oturacak kanısındayım..yuvarlak far istemiyorum,dediğim gibi hyo comet in yeni far'ı hoş durur gibi..sizler ne dersiniz?

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar...

bugün cbf 250 si olan bir arkadaşımla görüştük,motorları yan yana getirdiğimizde bizim apachenin de kalıp olarak commuter değil de naked motor olduğuna kanaat getirdim..cbf 250 den kasa olarak tek farkı arka lastik biraz daha ince o kadar..bunun üzerine bende motorumu naked hale çevirmek için düşünür oldum..yeni kasa hyosung comet,phantom 180 yada rks nin titanik modellerindeki gibi bir kafa bizim kasaya cuk oturacak kanısındayım..yuvarlak far istemiyorum,dediğim gibi hyo comet in yeni far'ı hoş durur gibi..sizler ne dersiniz?
    sana kesinlikle katılıyorum.
    Bende rks nin farını bizim motora çok yakıştırdım yaptırırsak kesinlikle çok asi bir görünüm kazanır. Kafa takılan tek şey rks nin vites göstergesi var bizim motorun yok onu nasıl uydurcaz bi ustaya sormak lazım. Yemin ediyorum seninle aynı şeyleri düşünüyoruz ben performans egzosu falanda takmak istiyorum motora
    eby78 bunu beğendi.

selam arkadaşlar...

yuvarlak farı boşver, benimde kawasaki z750 modelinin farı hoşuma gidiyo, aslında en büyük hayalim bu motosiklet, apachenin ustası
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...91615988/detay

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    yunus kesinlikle...bu motorda beğenmediğim tek şey büyük olan ön kafa..motorun bütün güzel çizgilerini alıp götürüyor..mesela bunlardan biri çok ayrı bir hava katacak kanısındayım;

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

sefa hatırlatma şunu bana..2005 siyahı vardı bende bunun..geçen yaz sattım mecburiyetten :( içimde kalan tek aletti...istemeye isteme gitti...

yunus kesinlikle...bu motorda beğenmediğim tek şey büyük olan ön kafa..motorun bütün güzel çizgilerini alıp götürüyor..mesela bunlardan biri çok ayrı bir hava katacak kanısındayım;

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

[/COLOR]sefa hatırlatma şunu bana..2005 siyahı vardı bende bunun..geçen yaz sattım mecburiyetten :( içimde kalan tek aletti...istemeye isteme gitti...
    hadiya eski kasasını 2007 civarını yakından gördüm alet süper, binmedim ama. ne gaz yiyor alet kolu çevir kurşun gibi zınk zınk vuruyo benim ustamında favorisi çok över
    nasıldı sürüşü gidişi

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    eksoz konusuna gelince orjınal eksoz üzerinde 1-2 oynama yapılarak euro3 normlarında kısıtlanan 1-1,5 hp yi geri kazanabiliyoruz bizim motorlarda..ufak bir operasyon ile direk 15 hp elde ediliyor rodajı bir tamamlayım ilk işim budur..başka eksoz a gerek yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadiya eski kasasını 2007 civarını yakından gördüm alet süper, binmedim ama. ne gaz yiyor alet kolu çevir kurşun gibi zınk zınk vuruyo benim ustamında favorisi çok över
    nasıldı sürüşü gidişi
    bendeki 2005 modeldi 37 binde almıştım..3 kez uzun yol gördüm..buraya,yani ayvalığa taşınmadan önce ankara-ayvalık yaptım 2 kere,1 kez de ankara antalya..motor tamamen tork canavarı..ve inanılmaz biçimde az yakıyordu sıkıştırmazsan..geçen yaz başında 160 tl ile ankara ayvalık yaptı..ve hiç te sabit hız gelmedim..bulduğum her düzlükte 200 üzeri hız ile..gerçekten favori olacak bir motor z750..kurşun gibi aletti..
    kartalizma07 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    eksoz konusuna gelince orjınal eksoz üzerinde 1-2 oynama yapılarak euro3 normlarında kısıtlanan 1-1,5 hp yi geri kazanabiliyoruz bizim motorlarda..ufak bir operasyon ile direk 15 hp elde ediliyor rodajı bir tamamlayım ilk işim budur..başka eksoz a gerek yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

bendeki 2005 modeldi 37 binde almıştım..3 kez uzun yol gördüm..buraya,yani ayvalığa taşınmadan önce ankara-ayvalık yaptım 2 kere,1 kez de ankara antalya..motor tamamen tork canavarı..ve inanılmaz biçimde az yakıyordu sıkıştırmazsan..geçen yaz başında 160 tl ile ankara ayvalık yaptı..ve hiç te sabit hız gelmedim..bulduğum her düzlükte 200 üzeri hız ile..gerçekten favori olacak bir motor z750..kurşun gibi aletti..
    vaaay benim kardeşim agzından bal damlıyor
    benim motor 1800 km de yani rodajı tamamladım, versene kardeşim şu işin sırrını egzosla nasıl oynayıp 1..1.5 beygır kazancaz?

inş bidaha almak nasip olur, wallaparam olsa ilk tercihim odur, yamahanında var buna benzer ama kawa daha güzel keskin hatları var.
    egzosla nasıl oynama yapacaksın

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    nasıldı sürüşü gidişi
    rks nin farı bence bizim motora cuk diye oturur. Camının şeffaf olması bizim sinyallerle cok uyumlu. Ve ayrı bi hava katar motor baya pusuk durur. Tek kafama takılan soru vites göstergesi nasıl olacak? Ben yarın çıkıp araştırcam fiyatını falan ne kdar diye

boşverin böyle güzel bizim motor çok abartılı değil bence, alabilirseniz hindistanda yeni kafa grenajı alın. yok böyle bir görüntü

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    boşverin böyle güzel bizim motor çok abartılı değil bence, alabilirseniz hindistanda yeni kafa grenajı alın. yok böyle bir görüntü
    tanıtım videosunu izledinmi adamlar resmen şahinin bakışını yapmışlar
    yaww şu egzos olayını bi anlatın gözünüzü seveyim, altımda 15 beygirlik bi canavar yatıyor ve ben onun imkanlarını kullanmıyormuyum .s.s

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    inş bidaha almak nasip olur, wallaparam olsa ilk tercihim odur, yamahanında var buna benzer ama kawa daha güzel keskin hatları var.
    egzosla nasıl oynama yapacaksın
    kawa sert makinadır tekrar almak nasip olursa honda hornet düşünürüm..750 nin tadını 1 sene aldım,tekrar aynısını almam..
    kartalizma07 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    kawa sert makinadır tekrar almak nasip olursa honda hornet düşünürüm..750 nin tadını 1 sene aldım,tekrar aynısını almam..
    egzos olayını anlatcaktın kardeşim

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaww şu egzos olayını bi anlatın gözünüzü seveyim, altımda 15 beygirlik bi canavar yatıyor ve ben onun imkanlarını kullanmıyormuyum .s.s
    anlatayım hemen...

bizim egzosların susturucuya giren kısmına dikkat edin boru kalınlaşır.bu kalın borunun içerisinde de euro3 normlarını karşılamak için yani gaz salınımını azaltmak için katalizör mevcuttur..katalizör susturucuya gelmeden önce gazı sıkı bir filtreleme ederek son susturucuya gönderir,böylece çıkan egzos gazı 2 kere filtrelenmiş olur ve gaz salınımı minimum düzeye iner..yani standartlar neyi karşılıyorsa o düzeyde demektir..haliyle katalizör motordan çıkan egzos gazını sıkı bir filtreleme yaptığı için motorun 1-1,5 hp gücünü de çalıyor..çünkü çıkan gaz önce katalizöre girip sıkıştırılıyor ve susturucuya gidiyor,e birde susturucuda bu gaz filtreleniyor..

yapacağım işlem ise şudur;

egzosu söküp arka tarafından ( takılı iken görünmeyecek bir şekilde ) katalizörün bulunduğu kısımı yanlamasına kesip içini boşaltıcam.yani o kalınlaşan kısımdan katalizörü sökücem..daha sonra yararak açtığımız yeri tekrar kapatıp kaynak ile tamirini yapıcam..tamir gören yere boya uygulaması yapıp yerine takıcam.işlem bu kadar basit aslında..takılınca görünmeyeceği için de sorun olmayacak görsel olarak bu şekilde motorun gidişi de gaz yemesi de son hızı da her şeyi değişiyor bilginiz olsun...

şöyle bir örnek vereyim..yeni kasa cbf 150 lerde katalizör tam orta da durur kocaman bir şikinlik vardır motorun egsozu üzerinde..şu şekilde göstereyim kırmızı daire ile işaretledim..

M.balibey bunu beğendi.

güzel anlatım olmuş sağol ve mantıklı gibi geliyor uygulama yapılıp seninde onaylaman lazım yap bakalım hadi sende

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    güzel anlatım olmuş sağol ve mantıklı gibi geliyor uygulama yapılıp seninde onaylaman lazım yap bakalım hadi sende
    kuzenimin cbf150 sine yaptık sefa..o yüzden zaten cbf örneği verdim..benim de daha önceki mondial snapyy cup motoruma yaptık..2 motorda da sonuç 10 numara..ben motor meslek mezunuyum,kuzen de burada motor tamircisidir ;) kesinlikle şişirme bilgi değildir bu yazdıklarım..motordan anlayan her usta bu yazdıklarımı noktasına kadar onaylayacaktır ;) en azından ben 2 motorda da farkı çok net gördüm ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

eğer ki far uyduramaz isem bi xenon mercek uygulaması yapacağım

en güzeli angel mercek gerisini boşver

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    en güzeli angel mercek gerisini boşver
    bunu yapabilirim ay başında

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler