Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı emreaktas88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Martın sonuna doğru ilk motorum olan apache'mi alıyorum. 2013 modelde ne gibi yenilikler geldi? bilginiz var mı?
    fuarda belli olur değişiklikler..
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    knka diri bir makıneye benziyo..ben sadece farın üstündeki kaplamayı sevmedim.. sen şimdi tokatlarsın bizi bunla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:54 ----------

bu arada bizim motorlar kaç km garantiliydi?
    20bin km diye biliyorum

arkadaşlar startörün olduğu kapak kaç tl bilen var mı pazarki lodosta benim motoru bahçedeki mermere vurmuş köşeye gelince startör kapağı delindi içinde ki yağda aktı hatta ben ilk başta motor yağı sandım ama değilmiş şimdi bu kapaktan lazım servis te 60 km mesafede internetten alayım diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

birde bu kapağı nasıl sökerim bütün 8 nurmara cıvataları çıkardım ortadaki alyenle açılan kapağıda açtım ama sıvı contadan mıdır nedir meret açılmıyor

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    knka diri bir makıneye benziyo..ben sadece farın üstündeki kaplamayı sevmedim.. sen şimdi tokatlarsın bizi bunla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:54 ----------

bu arada bizim motorlar kaç km garantiliydi?

Yok kanka ya .. Sarıyerde bi bayırı çıkıyodum apachenin biri tokatladı :D bayır yukarı yemiyo pek .. Son hızı iyiymiş o kadar .. öyle seri bişey değil yani .. Bakacaz artık uzun yol olursa :D O far kaplaması iyi duruyo kanka .. orjinalde farlar salak gibi bakıyo canımı sıkıyodu böyle biraz iyi durmş .. Zevk meselesi tabi ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

memlekette nette yok ya telden takılıyorum .. hevesimizi alamadan geldik :D neyse bı 10 gün sabır artık
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    tvsnin hindistan sitesinde 30000km garanti olduğu söyleniyor. bizdede öylemi acaba ya?

TRANSALP XL700

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    arkadaşlar günaydın
    En şanssız apache kullanıcısı benim herhalde...
    Daha önce serviin 500 bakımında motoruma 10 40 dizel yağı koymuştu yağı değiştirmek için 30 km gitmemiz gerekiyordu. Yağı değiştirdik fakat motor yağ yakmaya başladı.
    Bir iki yağ değişimi geçsin filitreyi falan değiştirelim dedik.
    Bir hafta sonra kırmızı ışıkta beklerken arkadan kepçe çarpıp kaçtı neyse adamı bulduk emniyete bildirdik hala uğraşıyoruz.
    Pazar günü motordan ses gelmeye başladı bir baktım yağ tamamen bitmiş daha değişeli 800 km dahi olmadı motor zaten 3200 km de
    Ekzantirik sibop alayı vuruntulu ve şıkırtılı çalışıyor ve 2 zamanlı gibi yağ yakıyor. Neyse ki Bursa bayii ile görüştüm dün itibarıyla yardımcı olacaklar ama önce isotları arayacağım.
    Hay ben şansımı....

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar günaydın
    En şanssız apache kullanıcısı benim herhalde...
    Daha önce serviin 500 bakımında motoruma 10 40 dizel yağı koymuştu yağı değiştirmek için 30 km gitmemiz gerekiyordu. Yağı değiştirdik fakat motor yağ yakmaya başladı.
    Bir iki yağ değişimi geçsin filitreyi falan değiştirelim dedik.
    Bir hafta sonra kırmızı ışıkta beklerken arkadan kepçe çarpıp kaçtı neyse adamı bulduk emniyete bildirdik hala uğraşıyoruz.
    Pazar günü motordan ses gelmeye başladı bir baktım yağ tamamen bitmiş daha değişeli 800 km dahi olmadı motor zaten 3200 km de
    Ekzantirik sibop alayı vuruntulu ve şıkırtılı çalışıyor ve 2 zamanlı gibi yağ yakıyor. Neyse ki Bursa bayii ile görüştüm dün itibarıyla yardımcı olacaklar ama önce isotları arayacağım.
    Hay ben şansımı....
    gerçekten motor sana hayırlı gelmemiş.. garantiden gerekeni yaparlar.. ama tek seferlik dizel yağ koymakla motorun okadar aşırı yağ yakmasına şaşırdım açıkcası..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    ben hala şoktayım. Ama servis arkadaş sadece sekmanları yemiştir diğer hasarlar yağsızlıktan dolayı oluyor herhalde yada üretimden bir problem vardı...

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ben hala şoktayım. Ama servis arkadaş sadece sekmanları yemiştir diğer hasarlar yağsızlıktan dolayı oluyor herhalde yada üretimden bir problem vardı...
    zaten yağ eksiltmesinin sebebi segmanların bitmesidir..yağsız kaldığı içinde subaplar falan hasar aldı muhtemelen.. garantiden değişir umarım.. kmde çok az daha yau
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    zaten yağ eksiltmesinin sebebi segmanların bitmesidir..yağsız kaldığı içinde subaplar falan hasar aldı muhtemelen.. garantiden değişir umarım.. kmde çok az daha yau
    Ya dostum sorma moralim çok bozuldu 4 5 sene önce mct 250 almıştım sıfır o da duruyor 7300 km de ana şanzıman bilyasını dağıtıp karteli yemişti tabii yaptırması ikinci elini geçtiği için yaptırmadım öylece duruyor
    Bu motoru tam bir sene araştırdım başıma gelene bak...
    Bedeviyim ben ya artık eminim

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar nasılsınız? uzun zamandır girmedim
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    bozuk allaha şükür

arkadaşlar 4400 e anlaştım plaka ruhsat sigorta dahil. sıfır sarı apache alacağım. sizce fiyat nasıl?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bozuk allaha şükür
    yağ yakması olmuyorda ön dişlinin ordan yağ akıyor mu ben geçenlerde fark ettim onu kapağın altından yağlar akmış hep fabrikadaki hayvanlar nasıl sıktılarsa vidalarda açılmıyor

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ yakması olmuyorda ön dişlinin ordan yağ akıyor mu ben geçenlerde fark ettim onu kapağın altından yağlar akmış hep fabrikadaki hayvanlar nasıl sıktılarsa vidalarda açılmıyor
    sıkıntı yok çağatay..ön dişlinin yağ içinde kalması çok normal..kapalı olduğu için yağ içerdeki kapağa yapışıp kalıyor..zamanla birikip kirleniyor falan yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

arkadaşlar 4400 e anlaştım plaka ruhsat sigorta dahil. sıfır sarı apache alacağım. sizce fiyat nasıl?
    valla çok iyi fiyat almışsın.. 4280 motor + 150 sigorta + 150 ruhsat + 30 plaka gibi sallamasyon bi hesap yapsam dahi 4600ü geçiyor..
    TRANSALP XL700

büyük ihtimal pazartesi siparişi vereceğim ilk motorum olacak inşallah fotolarla size de ulaştırırım

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motosikletten şıngırdamalar vardı. 85km üzerine çıktığımda ve yokuş çıkarken bu şıngırdamalar duyuluyordu. Motosikletin hızında'da düşüş var. Şuan motosiklet düz yolda giderken bile bu sesler gelmeye başladı. Rölantide çalışırken bu ses çıkmıyor. Servise gideceğim ama sizce problem ne olabilir?

km:7300

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Gökbörü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosikletten şıngırdamalar vardı. 85km üzerine çıktığımda ve yokuş çıkarken bu şıngırdamalar duyuluyordu. Motosikletin hızında'da düşüş var. Şuan motosiklet düz yolda giderken bile bu sesler gelmeye başladı. Rölantide çalışırken bu ses çıkmıyor. Servise gideceğim ama sizce problem ne olabilir?

km:7300
    subaplardan olabilir, egzantrik zincirinden olabilir..garantiden değiştirip sesi kesen bi arkadaş vardı..seninki de öyle bir ses diye tahmin ediyorum. 6000 devirden sonra gelidiğini söylüyordu?
    TRANSALP XL700

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    fiyat iyi de birde lastikleri değiştirirsen daha iyi olur.üstündeki lastikleri seni üzebilir.
    sbr bunu beğendi.
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

1-2 ay biraz aşınıncaya kadar bineyim sonra değiştiririm diyorum

Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok kardeş ya .. Mavi duman atıyo makina segmanlar gidik. Senin söylediğin servisi bulduk aradık tanıdık çıktı hatta her türlü yardımcı olacaklar saolsunlar otobüsle göndericem motoru binerek de gelicem bakalım şu bizim dava sonuçlansın da halledicez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler