Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı emreaktas88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Herkese iyi forumlar aranıza yeni katılıyorum. Kış sonuna doğru yerden kar kalkınca (malum eskişehir'in ayazı ve karı ) motor almayı düşünüyorum. ilk motor deneyimim ve ilk motorum olacak. tvs apache rtr 150 ile başlangıç yapmayı düşünüyorum ama yinede sizlere danışayım dedim. 4.500 ile 5.500 tl bütçe aralığım var. Kaslı görüntüsü olan ve performansı iyi en az 2 sene beni idare edecek başka bir motor mu önerirsiniz yoksa apacheden şaşmayayım mı? boyum 1,83 kilo 110 artçı da binecek çok olmasa da ara sıra. Cevaplarınızı bekliyorum iyi akşamlar?
    İyi aksamlar hosgeldn . . Bütçe iyide başlangiç motoru olunca daha yuksek cc sakincali .. Hatta apache bile zor bi secenek ama bnmde ilk motorum olmuştu .. Gucu , seriligi hizi ile sinifinda bence en iyisi bu motor .. Pismanmiyim asla .. Keske sunu alsaydim demedim hic .. Severek aldim ve tek problem olan titresimi hissetmiorm bile .. O kdr uzun yolda yaptim o kdr da zorladim yinede tik demedi .. O boy ve kilo icin sorun olmaz .. Ben 65 kiloyum bi ara 115 kilo artciyla kullaniodum .. Makine gidiyodu yani :D mesela suan 14 disli takmama ragmen ve dahada hantallaşmasina ragmen 90 kilo artciyla 125 km lik hzlara rahatca cikiorm .. Bide ufak bi oneri .. Artcinin konforu onmli diosan hic alma .. Ama surucu icin zevk bu motoru kullanmak .. Uzattik ama ksra bakmayasin .. Nacizane dusuncelerim .. (:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler eyvallah arkadaşlar. darısı başınıza. cbr düşünüyordum fakat takas eden olmayınca bi iki sağlam yerdende olumsuz not alınca caydım ilginç ama cbr da cbf gibi yak tüketiyormuş tek silindir diye kıpraşmada varmış binicisi arkadaş bunlardan yakınıyordu birde bunu racing diye aldıkda hiç alakası yok arada derede kalmış bi model bende satıcam diyordu sahibisi.kullanmayı bildikten sonrada hyonun adamı yolda bırakacağını sanmıyorum. sonuçta karlı aldığımı düşünüyorum hem ben aldığım fiyata motoru satmış oldum hemde hyo 7500e geldi bana. biner biner 7ye veririm.. hadi 6500olsun.
    kanka hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
    artık bi tur verirsin

Tesekkür ederim Enes. Artçı önemli değil beğenmezse binmez bidaha :D ybr ve cbf e falan da baktım. ama ybr ve cbf görüntüsünü beğenemedim bir türlü ( kullananlar kusura bakmasın). racing 125 cc liklere gelince kime sorsam ilk motor kesinlikle racing olmamalı diyor (cbr 125 r vs.). bu yüzden rtr 150 ye karar kıldım. Eskişehir'de satıcısı yok ama getiririz servisini de yaparız diyen bir yer var (apache'nin logosunu koymuş adamlarvitrine). Şimdiki sorum şu sizce 2013 modeli bekleyeyim mi? ne zaman gelir Türkiye'ye? birde değişiklikler neler olacak bilgisi olan varmı? normalde Şubat sonunda alacağım gibi gözüküyor motoru

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ı

Dostum ben merkezden alma gafletinde bulundum 500 bakımında lapsekiye gittim benim için pazar günü açtılar sözde ama yaşadıklarımı biliyorsun. Bende eski tamirciyim ama bırakalı 16 17 sene oldu. Arkadaşlarım var hala motorcu kardeşler motor cemil celil cengiz gittim durumu anlattım hemen lifte koyduk motoru yağ tapasını açana kadar inanmadılar heralde yağın kokusunu duyunca şok oldular. 15 50 tam sentetik mobil 1 racing yüksek performanslı yağ kondu ıslak şanzımanlı motorlarda kullanıyorlar ben oradayken bi cbf 250 yede aynı yağı koydular.
    Sinyallerin kabloları aşağıya sarkmış lastiğe değip erimişler hemen izole edip sele altındaki kabloları ayarladı.
    Hava ayarı rölanti gevşek vidaların sıkılması ve işlem tamam.

İki gündür ne yapmam gerektiğini düşünüyorum.şikayetçi mi olsam merkezi arayıp honda alsaydım da diyemiyorum honda kullanan paketcçilerde kardeşlere götürüyorlar motorları ama hakkaten kafam çok bozuldu neyse kardeş senin motor fümemiydi ?

bende suan motorsiklet yok maddi durumlar sebebiyle ama almayı dusunuyorum kısa zaman icinde.bilirsin c.kale kucuk sehir oldugu icin burada insanların servis secme sansıda olmuyor.arkadasimda honda var ve o da servisten memnun degil ilgi alaka yokmus hic.tvsye gelince lapsekide ki servisi sikayet etmek gerekiyor bence ki bi abimizin motoruna cikma yag koyacakken abimiz farketmis kavga gurultu derken almıs getirmis motoru.sonuc olarak tvs olsun honda olsun c.kalede tek servisleri oldugu icin sikayet edilselerde bisey olacagını da sanmıyorum.senin yazını gorene kadar tvs ye sıcak bakıyordum ama bu servisin yaptıklarını okuyunca korkar oldum iyice tvs den. honda desen o da pek farklı degil servis anlayısı olarak.sonuc olarak hakkımızda hayırlısı hayırsever bi motorcumuz umarım bu iki markadan en azından birinin servisini alır da bu tek servis olmanın verdigi guvenleri yok eder

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Selamlar..
    Arkadaslar bugun motoruma xenon taktim fakat far ayari yapmam gerekiyor. Far ayari icin vidasi carti curtu varmi bizim motorlarin. Nasil yapabilir far ayarini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:36 ----------

Alıntı enatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende suan motorsiklet yok maddi durumlar sebebiyle ama almayı dusunuyorum kısa zaman icinde.bilirsin c.kale kucuk sehir oldugu icin burada insanların servis secme sansıda olmuyor.arkadasimda honda var ve o da servisten memnun degil ilgi alaka yokmus hic.tvsye gelince lapsekide ki servisi sikayet etmek gerekiyor bence ki bi abimizin motoruna cikma yag koyacakken abimiz farketmis kavga gurultu derken almıs getirmis motoru.sonuc olarak tvs olsun honda olsun c.kalede tek servisleri oldugu icin sikayet edilselerde bisey olacagını da sanmıyorum.senin yazını gorene kadar tvs ye sıcak bakıyordum ama bu servisin yaptıklarını okuyunca korkar oldum iyice tv. s den. honda desen o da pek farklı degil servis anlayısı olarak.sonuc olarak hakkımızda hayırlısı hayırsever bi motorcumuz umarım bu iki markadan en azından birinin servisini alır da bu tek servis olmanın verdigi guvenleri yok eder
    Oncelikle bende ckaleliyim gri tvs apachem var ve bu motoru ckalede alan ilk benim.. Servis cikma yag falan demissin. Lapsekideki servisin de emre diye genc bir cocuk var usta olarakki isinin ehli daha bugun goturdum servise 10 numara insan kendisi. Ama lapsekideki tvsyi satan bayi ve servisin sahibi cetin isminde bi sahis var ona kefil olmam kaziklamayi pek sever ama servisteki emreye her turlu kefilim. Dedigin cikma yag muhabbetini hic ama hic sanmiyorum servisteki emre ustanin yapacagini. Benim motorum 15000 oldu belki 20 sefer gittim servise her seferindede memnun ayrildim. En basitinden motoru aldim 1000 km oldu arka kampana basinca tik tik ses yapiyordu. Servisteki emre usta degiscek dedi fabrikadan aradilar onu sadece benim kampanam icin isini kaybetmek pahasina o tvs yetkilileriyle kullanici hatasi olmadigini derhal sifir kampana gondermelerini soyledi. Sana kim anlatmissa yanlis anlatmis. Benim en yakin arkadasim honda cbf 150 aldi ikimizinde motorlari ayni km de yag eksilwye basladi motor ve ckale honda bayide serviside umursamiyor bile. Tekrar dyorum lapsekide tvsyi sagan bayinin sahibi cetin icin bisey demem ama servisteki emre ustayada laf soyletmem ben bizzat 1.5 senedir servisin cok iyiligini gordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:47 ----------

O yag muhabbetinde varsa bayinin sahibinin parmagi vardir anlattiklarina duyduguma gore o tarz isleri severmis. Ama ben her gittigimde servise varsa servisten alirim yoksa gider lapseki sanayisindeki yedek parcacilardan alirim yagi. Dedigim gibi servisteki usta dan yana derdiniz olmasin on numara insan ama lapsekideki bayi sahibi icin kimse iyi konusmuyo o tarafina karismam

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar..
    Arkadaslar bugun motoruma xenon taktim fakat far ayari yapmam gerekiyor. Far ayari icin vidasi carti curtu varmi bizim motorlarin. Nasil yapabilir far ayarini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:36 ----------

Oncelikle bende ckaleliyim gri tvs apachem var ve bu motoru ckalede alan ilk benim.. Servis cikma yag falan demissin. Lapsekideki servisin de emre diye genc bir cocuk var usta olarakki isinin ehli daha bugun goturdum servise 10 numara insan kendisi. Ama lapsekideki tvsyi satan bayi ve servisin sahibi cetin isminde bi sahis var ona kefil olmam kaziklamayi pek sever ama servisteki emreye her turlu kefilim. Dedigin cikma yag muhabbetini hic ama hic sanmiyorum servisteki emre ustanin yapacagini. Benim motorum 15000 oldu belki 20 sefer gittim servise her seferindede memnun ayrildim. En basitinden motoru aldim 1000 km oldu arka kampana basinca tik tik ses yapiyordu. Servisteki emre usta degiscek dedi fabrikadan aradilar onu sadece benim kampanam icin isini kaybetmek pahasina o tvs yetkilileriyle kullanici hatasi olmadigini derhal sifir kampana gondermelerini soyledi. Sana kim anlatmissa yanlis anlatmis. Benim en yakin arkadasim honda cbf 150 aldi ikimizinde motorlari ayni km de yag eksilwye basladi motor ve ckale honda bayide serviside umursamiyor bile. Tekrar dyorum lapsekide tvsyi sagan bayinin sahibi cetin icin bisey demem ama servisteki emre ustayada laf soyletmem ben bizzat 1.5 senedir servisin cok iyiligini gordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:47 ----------

O yag muhabbetinde varsa bayinin sahibinin parmagi vardir anlattiklarina duyduguma gore o tarz isleri severmis. Ama ben her gittigimde servise varsa servisten alirim yoksa gider lapseki sanayisindeki yedek parcacilardan alirim yagi. Dedigim gibi servisteki usta dan yana derdiniz olmasin on numara insan ama lapsekideki bayi sahibi icin kimse iyi konusmuyo o tarafina karismam
    oncelikle hayırlı geceler yorumumda olayı gormus olarak degil duymus olarak anlattım.haklısın dogrudur iyi insandır kimseyi kotulemiyorum ben burada ama bi hemserimiz yanlıs yag konuldugunu yazınca benimde aklıma bu cıkma yag meselesi geldi paylasmak istedim.sanırım sen bu tvsyi bayadır kullanıyorsun bende yaklasık 1 senedir alamadım motor ama niyetindeyiz sartlar olusursa.cbf-ybr mevzusunu asmısken cb125e cıktı ve tvs yi gordum simdi kafam iyice karıstı honda kullanan dogal olarak honda diyor tvs kullanan ise tvs.senden ricam bu apache rtr nin uzun suredir kullanıcısı olarak senden objektif motor hakkındaki dusuncelerini bekliyorum bilirsin cb 125 e cıktı.eger motoru simdi alıyor olsan honda mı alırdın yoksa tvs mi alırdın bi turlu karar veremedim 2 motor arasında siz degerli arkadaslarımın fikirleri benim icin cok onemli saygıla

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    günaydın beylar..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

koreay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 KIRMIZI
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın beylar..
    günaydın efendim
    35 ZUS 73

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Selamlar..

Çocuğun adı emrah gençten bi eleman. Valla sallama iş mi yaptı o zaman bilmiyorum ben tabii gene garanti için servise götürücem motoru biraz dikkat edicem koyduğu yağa yaptığı işe hatalı yaparsa anlarım kendim bakarım olmazsa. E eski motorcuyuz elimiz anahtar tutar vesselam motoru hanım kullanıyor işe giderken sarı apache tek şu an çanakkalede. Sadece hafta sonları bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:37 ----------

oncelikle hayırlı geceler yorumumda olayı gormus olarak degil duymus olarak anlattım.haklısın dogrudur iyi insandır kimseyi kotulemiyorum ben burada ama bi hemserimiz yanlıs yag konuldugunu yazınca benimde aklıma bu cıkma yag meselesi geldi paylasmak istedim.sanırım sen bu tvsyi bayadır kullanıyorsun bende yaklasık 1 senedir alamadım motor ama niyetindeyiz sartlar olusursa.cbf-ybr mevzusunu asmısken cb125e cıktı ve tvs yi gordum simdi kafam iyice karıstı honda kullanan dogal olarak honda diyor tvs kullanan ise tvs.senden ricam bu apache rtr nin uzun suredir kullanıcısı olarak senden objektif motor hakkındaki dusuncelerini bekliyorum bilirsin cb 125 e cıktı.eger motoru simdi alıyor olsan honda mı alırdın yoksa tvs mi alırdın bi turlu karar veremedim 2 motor arasında siz degerli arkadaslarımın fikirleri benim icin cok onemli saygıla
    Boşver cb yi dd cbf yi de apache nin üzerine otur farkı anlarsın zaten.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Tesekkür ederim Enes. Artçı önemli değil beğenmezse binmez bidaha :D ybr ve cbf e falan da baktım. ama ybr ve cbf görüntüsünü beğenemedim bir türlü ( kullananlar kusura bakmasın). racing 125 cc liklere gelince kime sorsam ilk motor kesinlikle racing olmamalı diyor (cbr 125 r vs.). bu yüzden rtr 150 ye karar kıldım. Eskişehir'de satıcısı yok ama getiririz servisini de yaparız diyen bir yer var (apache'nin logosunu koymuş adamlarvitrine). Şimdiki sorum şu sizce 2013 modeli bekleyeyim mi? ne zaman gelir Türkiye'ye? birde değişiklikler neler olacak bilgisi olan varmı? normalde Şubat sonunda alacağım gibi gözüküyor motoru
    O boy ve kiloda cbr 125 , hani cocklarn gezdigi akülu motor varya .. Oyle kalir altinda .. Dusunme bile :D en az 250lik yada 600luk seni paklar oda cooook erken . . (: cb 125e yi honda neden ypti anlamak zor :D tipi bisiye bnzemio motor kotu .. Tvs ile karsilastrmK bile cok yanlis .. Ha konfor istiorm kafmasada olr diosan cbf ye bakarsn orasi ayri ..

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O boy ve kiloda cbr 125 , hani cocklarn gezdigi akülu motor varya .. Oyle kalir altinda .. Dusunme bile :D en az 250lik yada 600luk seni paklar oda cooook erken . . (: cb 125e yi honda neden ypti anlamak zor :D tipi bisiye bnzemio motor kotu .. Tvs ile karsilastrmK bile cok yanlis .. Ha konfor istiorm kafmasada olr diosan cbf ye bakarsn orasi ayri ..
    o zaman sarı bir apache şart oldu )

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Simdi sana soyle birsey soyliyim.ben motoru alali nerdeyse iki seneye yaklasti.15000km oldu motor ve 3 gunde 1150 km yol gittim.ne aldigimdan beri ne o 3 gun suren zorlu yorucu yolculukta motorumun gaz yemesi bile degismedi.ben cok memnunun her apache sahibi gibi.objektif olmak gerekirse motoru aldigin gibi lastikleri degistirceksin malum ckalemize yagmur damlasa kizak gibi oluyor yollar ve motorun orjinal lastikleri cok kayiyor.honda cb125cbf 150 yamaha 125 falan bana gore hikaye bu motorun sinifinda rakibi yok.. servisten yanada derdin olmasin ben her turlu destek olurum.simdi servisteki ustayida arayip sorucam o cikma yag muhabbetini kafamatakildi cunku

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

simdi servisteki emre ustayla görüstüm.. adamın cıkma yag muhabbetiden haberi bile yok bu zamana kadar yagını degistirdigim apachelerin hepsi benim dedigim gibi varsa dukkandan sfıryag actım degistirdim yada senin gibi yolladım git 10-40 yag al dedim gittiler aldılar öyle birsey olmadı ollmazda dedi benim dedigim gibi yani

ya bu arada bu far ayarnı yapıcak vida cart curt yokmu birseyy

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

[QUOTE=frosen;2835646]Çocuğun adı emrah gençten bi eleman. Valla sallama iş mi yaptı o zaman bilmiyorum ben tabii gene garanti için servise götürücem motoru biraz dikkat edicem koyduğu yağa yaptığı işe hatalı yaparsa anlarım kendim bakarım olmazsa. E eski motorcuyuz elimiz anahtar tutar vesselam motoru hanım kullanıyor işe giderken sarı apache tek şu an çanakkalede. Sadece hafta sonları bende.[COLOR="Silver"]

birkac kere gördüm sarı apacheyi demircioglu caddesinde falan gercekten güzel duruyor

arkadaşlar 2013 model hakkında bir bilgisi olan varmı?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    arkadaşlar 2013 model hakkında bir bilgisi olan varmı?
    Bildigim kadariyla fazla bi degisiklik olmicak .. Hem gecen senede su degiscek bu degiscek diyolardi boyadilar direksiyonu siyaha al sana 2012 model .. (: pek bisey beklemeyin ..
    M.balibey bunu beğendi.

titreşimi çözmeye çalışsalar biraz keşke. ne zaman geliyor Türkiye'ye yeni modeller?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar..

farın altında küçük bir vada ve somun var zaten ampulü değiştirirken sökmüşsündür onu biraz gevşetip ileri geri yaparak far ayarını yapabilrsin yanlız bnim xenon ilk hafta çok güzel gitti ikinci hafta başladı marş basmamaya yolda giderken farın sönmesi falan en sonunda söktüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

titreşimi çözmeye çalışsalar biraz keşke. ne zaman geliyor Türkiye'ye yeni modeller?
    balansör takılması lazım oda güçü düşürüyor titreşim o kadarda dert edilecek bişey değil bizim arabalardada 4 silindir olmasına rağmen var diesel olduğundan çalışan her motor biraz olsun titrer

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Biraz önce okuldan çikip ümraniye tarafia gittim ikeanin onune kdr :D hem ögrenmis oldum hem dolastm biraz guzel oldu .. Artik biliyorum atilla abi Otobanda 132ye ciktim bi ara yine trafik kitlendi snra (:

bugün motorun yağını değiştirdim içinden çıkanı görünce şok oldum bizim motorların yağ yakması kesinlikle yok dimi içi demir tozu dolu ve 300cc az servis koymuştu bu yağı

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sen kendi ellerinle değiştirdiğin yağ ile ölçüm yap...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kendi ellerinle değiştirdiğin yağ ile ölçüm yap...
    bugün 1 litre koydum abi dedim bakalım yağ yakıyor mu bir deniyeyim leğeni huniyle içine boşalttım tamamen boşalsın diye duvara dayadım ve yarım saat bekledim tertemiz oldu sadece demir tozları kaldı içinde sonuç bu zaten hep eksik koydularsa aşınmayla yakmaması artık mümkün değil bir dahaki bakımdada bakalım dencem inş yakmıyordur 2 binde 1 litre yağda 300cc gerçekten çok fazla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler