Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    miginfly anlatmış hemen yukarda ben yaptım oluyo, bu servislerde ses var görüntü yok be arkadaş, bizim serviste kapatamadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

son çare o olacak galiba, çok az taban kısmı inceliyo yol tutuşunu veya fren yapınca fark yarattımı
    yok bi sorun yok gayet güzel bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:26 ----------

benimkide 2008 model. ön dişli 13 lü hepsi öyle ama ben yarın 14 lü yapıcam onu :d:d:D bugün baktım 3, vites 8 bin devirde 72 ile gidiyo. 5, vites 9 bin devirdede 120 ile bakalım yarın kaç km fark olacak ve tork kaybedecekmi.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    bende şimdi lastik baktım, napcaz bilmiyorum
    sanayiye gittim micheli bayisine, öne 2.75*17 veriyo arkaya ise 90/90*18 veriyo yani her iki tekerin taban kısmı küçülüyo, aslında sorun olmaz ybr ve cbf gibi olur, hız artışı bile olur ama tutuşu etkilermi bilmiyorum, metzeleri 100 liraya veriyodu
    2.75 ne anlama geliyor markadan markaya değişiyor mu? Asıl olması gerkenin bu şekilde ondalık tanımı nedir?
    Bu arada yanlış yazmışım arka lastik 100/80/18 olacak. Metzelere iyi fiyat vermiş ama ben nette ön ve arka lastik aynı markadan denk getiremedim bir türlü.
    Bir de dediğim gibi ben 100/80/18 arka lastik bakarken ebatlar aynı ama sitede front(ön) olarak geçiyor. Bunu da çözebilmiş değilim..

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Arkadaşlar selam Apache 150 RTR nin çok az yaktığı konusunda forumda konular okudum kurye arkadaşlardan bilgiler aldım.Bu makine km de ne yakar bilgilendirirseniz sevinirim.Benim duyduğum 8 krş inanasım gelmedi ama siz ne dersiniz.

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam Apache 150 RTR nin çok az yaktığı konusunda forumda konular okudum kurye arkadaşlardan bilgiler aldım.Bu makine km de ne yakar bilgilendirirseniz sevinirim.Benim duyduğum 8 krş inanasım gelmedi ama siz ne dersiniz.
    Selam şuan benim 2011 apache son ölçümde 85 krş yaktı arkadaşım

---------- Post added at 12:03 ---------- Previous post was at 12:01 ----------

Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam 2008 model apache aldım yaklaşık 2 hafta oluyor. Motorumla gezmekten buraya yazamadım Maşallah az yakıyor çok kaçıyor.

Sorunlarım :

Seleyi açamadım :( İpi çekiyorum arkası açılıyor ama önü açılmıyor yani sele tam kalkmıyor.

Titreşim bazen rahatsız ediyor :(

Arka dişlim 44 iki kişi binince sanırım acemiliğimden kafa direk kalkıyor. (bazen yalnız kende kalkıyor)

Sinyallerimi beyaz yapacağım tahmini fiyatları nedir?

Birde 2011 deki depo grenajı varya ondan takmak istiyorum ama mümkünmüdür?(mümkünse fiyatı nedir)

İyi forumlar herkeze güzel resimler çekip ekleyeceğim
    Selam sürat motorlu araçlara bi bak orda tüm parçaları mevcut

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok bi sorun yok gayet güzel bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:26 ----------

benimkide 2008 model. ön dişli 13 lü hepsi öyle ama ben yarın 14 lü yapıcam onu :d:d:D bugün baktım 3, vites 8 bin devirde 72 ile gidiyo. 5, vites 9 bin devirdede 120 ile bakalım yarın kaç km fark olacak ve tork kaybedecekmi.
    tmm sen uygula bilgi ver, %7 tork kaybı olur %7 hız artışı olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.75 ne anlama geliyor markadan markaya değişiyor mu? Asıl olması gerkenin bu şekilde ondalık tanımı nedir?
    Bu arada yanlış yazmışım arka lastik 100/80/18 olacak. Metzelere iyi fiyat vermiş ama ben nette ön ve arka lastik aynı markadan denk getiremedim bir türlü.
    Bir de dediğim gibi ben 100/80/18 arka lastik bakarken ebatlar aynı ama sitede front(ön) olarak geçiyor. Bunu da çözebilmiş değilim..
    2.75 farklı birim tam bilmiyorum, ybr nin önlastiğide 2.75 olması lazım, apachelerde 3.00 diye biliyorum, eski apachelerde 3.00 yazıyodu tahminim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 krş yok öyle bir şey, 10 krş un altına çok nadir iniyor, benimkisi 10-11.1 arası yakıyor
    duyduğuma göre eski kasalar az yakıyomuş veya benzin ucuzken hesaplamıştır adam, sanki cup a biniyoruz
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Yakıt sarfiyatı kullanım şekline yol ve hava şartlarına göre değişir son ölçümlerimde 4500 deviri geçmemek şartıyla uzun yolda 85 kuruş yaktı

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt sarfiyatı kullanım şekline yol ve hava şartlarına göre değişir son ölçümlerimde 4500 deviri geçmemek şartıyla uzun yolda 85 kuruş yaktı
    4500 rpm demek 60-65 km hız demek abim uzun yolda bu hızla gidilmez kiii...
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    buraya bak
    http://www.velomoto.com.tr/katalog-a...nyal-genel.php

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

http://www.motobakkal.com/catinfo.asp?cid=249
    http://www.rialli.com/urunler/motors...inlatma-grubu/
    Aynı marka 90/90/17 ön - 100/80/18 arka lastik bulabilenler lütfen paylaşırlar mı? Bir de michelin, metzeler, pirelli, bridgestone olursa daha makbule geçer.

Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda o devirde az yakar
    bizde arkadşla uzun yol yaptık 60 70 arası gittik, geze geze gidince gidiliyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı marka 90/90/17 ön - 100/80/18 arka lastik bulabilenler lütfen paylaşırlar mı? Bir de michelin, metzeler, pirelli, bridgestone olursa daha makbule geçer.
    şimdilik bulan yok
    tvs nin sitesinde arka jant opsiyonel yazıyo ama alıcıya hiç soran yok, yani istesek 17 jant ile değiştirilecek anlamına geliyor
    bu ebatlarda iyi marka bulamicaz herhalde

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    bugün dişli gelmedi çünkü bunların ön dişlisi honda dişlisi ile aynı imiş hondada genelde 15 den başlıyo dedi bulduk ama 14 daha gelmedi.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

bugün dişli gelmedi çünkü bunların ön dişlisi honda dişlisi ile aynı imiş hondada genelde 15 den başlıyo dedi bulduk ama 14 daha gelmedi.
    ybr dişlisi uymuyomu 14 var ybr de

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Abi hazırda çok çok az bi param var ama palnım şu şu an çalışıyorum eylülde elimde 1500 tl gibi bi para olucak tahminen
    onu peşinat verip geri kalan 2500 lira yı da yaparlarsa 24 taksit yapmazlarsa 12 taksit le ödemeyi düşünüyorum inşallah her şey
    planladığım gibi olur
    ilgilendiğin için sağol abi
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

Alıntı nere.f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hazırda çok çok az bi param var ama palnım şu şu an çalışıyorum eylülde elimde 1500 tl gibi bi para olucak tahminen
    onu peşinat verip geri kalan 2500 lira yı da yaparlarsa 24 taksit yapmazlarsa 12 taksit le ödemeyi düşünüyorum inşallah her şey
    planladığım gibi olur
    ilgilendiğin için sağol abi
    sende saol
    taksit yaparlar, inş alırsın
    bende yaklaşık senin dediğin miktarda peşin verdim gerisi taksit

aynısı benimde aklıma geldi, çıkmaz bence servisle arandaki samimiyete bağlı bence biraz
    uygunsa taktırmayı düşünürüm

Yalnız garanti işlemlerinin kararını servisler veremiyor.. ve bildiğim kadarıyla da araç üzerindeki en küçük mekanik yada elektrik modifikasyonları garanti dışı kabul edilmesine etken...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    [/COLOR]benimkide 2008 model. ön dişli 13 lü hepsi öyle ama ben yarın 14 lü yapıcam onu :d:d:D bugün baktım 3, vites 8 bin devirde 72 ile gidiyo. 5, vites 9 bin devirdede 120 ile bakalım yarın kaç km fark olacak ve tork kaybedecekmi.
    3. vites 8 bin devirde 72x14/13 = 77,5 km/saat yapar, 5. viteste 9 bin devirde de aynı hesapla "teorik" olarak 129 km/saat yapar ama gerçekte yapamayabilir.

ben sadece yağ parası verdim
    ikinci bakımda yağımı aldım gittim ve 30tl işçilik parası verdim
    buji ve yağ filtresi değişmedi
    buji 25 yağ filtresi 15 nasıl fiyatlar???
    Aslında tvs nin parçaları bu kadar pahalı değil ama maalesef bazı servisler yüzündn pahalıya çıkıyo adı... buji 15 , yağ filtresi de 7-8 tl dir.

---------- Post added at 11:24 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte diyorum servisler ayrı bi alem sen 50000 tl lik arabaya 4 taneyi 30 ytl ye alırsın ama 4000 ytl lik motora 1 tane 35 tl yuhhhhhhhhhhhhh
    Bosch markaya bujiye hiç gerek yok... Zaten yapılan testlerde tvs bujisi (türkiye için konuşuyorum) efektif verimi en yüksek olan bujidir.. O da çift tırnaklıdır. Boşu boşuna markalara takılmak yersiz ki zaten bu aracı yapan üretenler ona göre tasarlayıp testlerini yapmışlar... Orjinal parçalardan vazgeçmenizi önermem...

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:24 ----------

Alıntı ADALI86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adanalı abim bu soruyu bastıra bastıra sormamdaki neden ustanın bana tam sentetik yağ olmaz şanzıman kaçırır demesi. böyle birşey var mı diye sizlere sordum eğer böyle birşey yoksa bundan sonraki yağı tam sentetik alacağım ama gerçekten şanzımana zararı varsa yarı sentetik alacağım. ilginiz için teşekkür ederim!
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende benim usta ve bilen arkadaşlarıma sordum daha önce,tam sentetiğin içinde + olarak bazı maddeler olduğunu,yüksek devir çeviren motorlarda,tam sentetiğin daha uygun olduğunu söylediler bana.ama ben 4 silindirli motoruma da,şimdiki apaçime de hem yarı sentetik hemde tam sentetik kullandım,arada çok bariz bir fark göremedim.ha belki teknik olarak motorun içinde belki çok daha iyi şeyler oluyordur,onuda bizim dışarıdan görmemiz mümkün değil.şimdi İPHONE tam sentetik koydum,sanki biraz daha çekişi-gaz yemesi daha iyi oldu gibi.belkide psikolojiktir.ama şurası bir gerçek ki,artık tüm yağlar iyi,laboratuar ortamında içlerine bazı kaydırıcılar vs.katkı olarak konuyor.iklimi sıcak bölgelerde yazın 20/40 20/50 koymakta fayda var.ince yağlar,aşırı sıcak havada dahada inceliyor görevini tam anlamıyla yerine getiremeyebiliyor.yıllardır okuduğum,duyduğum bu.
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence TVS için en uygun yağ 15/40 yarı sentetik yağ yazında kışında kullanılabilir 20/40 yada 20/50 kışın sorun olur ilk çalışmada daha yoğun oldukları için aşınmalar artar hem tvs sübapları dıştan yağlıyor 20/40 ve 20/50 gibi daha yoğun yağlarda yağ pompası için sorun olabileceğini düşünüyorum tabi bu benim görüşüm
    Alıntı motoloji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu tam sentetik yağ ile yarı sentetik yağlar kaç km de değiştirmek gerekiyor acaba cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

TVS Apache RTR üstten eksantrikli bir motordur. dolayısıyla yağın biraz daha yavaş silkülasyonunun olması daha iyi olur.. Bundan mütevellit de yarı sentetik yağ apache için en ideal tipteki yağdır.. Vizkozite olarak da 10- 40 W yaz ve kış kullanabileceğiniz bir yağ'dır. Marka olarak da İpone ve Mobil ideal yağlar arasındadır.

Saygılarımla...

---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

maaşallah deeee kardeşim genelinde problem yok
    bende gösterge arıza yaptı sadece
    titreşim var başka yok, bunlarada arıza denmez
    antalyada 5 tane yetkili servisi var internet sitelerine girersen görebilirsin... www.tvsturkiye.com

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Sağol kartalizma abi isim neydi bu arada benim furkan
    Kaç taksit yapmışlardı sana abi?
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

Alıntı swat- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet kardeşim .kollar uzun olduğu için eğilmiyorum . rahat oluyo. ben daha önce 2 motor değiştirdim . bu maşşlah rahat.bi de tam bilmiyorum aama eski kasadan daha uzun gibi geldi bana .ya walla şu motor yamaha olsa ya da honda olsa 5000 den aşağı satılmaz.hindistanın tvs adlı bir firması bu devlerin içinde hatırı sayılır bir satış rakamı elde ettiyse alkışlamak lazım . sanırım yoga eşliğinde çalışıyo kara benizli kardeşlermz internette bunun diğer adı dafran diye geçiyo. komik geldi bana kim bilir ne demek

Dafran brezilyaya gönderilen çeşidi diye bilyorum apache nin.. ayrıca duyduğum kadaryla yılın ilk 6 ayında 2000 adet satılmış. Motorların nisan sonu mayıs başı gibi geldiğini düşünürsek 3-3,5 ayda iyi bir adet bence sene sonuna kadr 4,000 i geçer diye tahmin ediyorum...

---------- Post added at 13:33 ---------- Previous post was at 13:28 ----------

[QUOTE=kartalizma07;2420098]sen bas arkadaşım adamlar salak olduğu için kitapçığa 1000km 50km hız yazmışlar[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

Ama yeni modellerinde maksimum yaptığın hızı görebildikleri için bu özellike garanti onarımlarında sorun çıkartabilir.. Kötüye kullanım şeklinde değerlendirilebilir..

Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim hergün kullandığım yol ilçe ile kasaba arası tahliye yol rampa yok sürekli viraj istesemde 80 90 yapamıyorum zaten motor rodaj döneminde 60 65 km hız yeterli şuan için trafik yok atıyorum 5 e tısıl tısıl gidiyorum agrasif kullanımda tabiki değişecek yakıt sarfiyatı ama 17 yaşında değilizki dikelim önünü basalım dip gaz şuan için çok ekonomik allah nazardan korusun virazjlı yollarda sürüşde bambaşka bir zevk

Alıntı PPOMAKK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız garanti işlemlerinin kararını servisler veremiyor.. ve bildiğim kadarıyla da araç üzerindeki en küçük mekanik yada elektrik modifikasyonları garanti dışı kabul edilmesine etken...
    ne için demişim bilemedim, eski dosyaları açmışsın galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Bosch markaya bujiye hiç gerek yok...Orjinal parçalardan vazgeçmenizi önermem...
    demişsin PROMAKK bosch buji zaten orjinal bujisi
    buji ve yağ filtresi fiyatını nerden öğrendin?
    üstten ekzantrikli motor olduğu içinmi 10-40 daha iyi olur, ben antalyada 15-50 koyarım hep
    Antalya servislerinden 1 tanesi merkez diğerleri ilçeleridir alanya kumluca falan diye yazar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı nere.f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol kartalizma abi isim neydi bu arada benim furkan
    Kaç taksit yapmışlardı sana abi?
    ismim sefa, memnun oldum kardeşim
    benim iş biraz karışıktı aslında 3 kredi kartı kullandık 10 taksit 12 taksit yaptırdık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler