Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    tamam arkadaşlar ben daha ne tvs sayfasına girerim nede yorum yaparım bu saatten sonra . allah işinizi gücünüzü rast getirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bende motor almak istiyom ama karar veremedim apache yoksa ybr mi 5.000 ytl lem var şimdilik Chevrolet cruzem yanına birde motor alcam motor kullanıcılarından yardım istiyom bana yardım edebilirmisiniz acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:56 ----------

sizce hangisi daha iyi arkadaşlar

Alıntı umtuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. izmirden katılıyorum bende aranıza motoruma kavuştum ancak ruhsat işlemleri olmadığı için henüz kullanamıyorum. bandırmadan izmire getirdik arkadaşımla 2 adet. yolda trafikten korkuyorduk durdurup ceza keser diye ama olmadı oyle bırsey allaha sukur.

slmlar...
    ben sizi gördüm salı aksamıydı yanılmıyorsam aksam saatlerinde susurluktan gectiniz siyah önde kırmızı hemen arkanda....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam arkadaşlar ben daha ne tvs sayfasına girerim nede yorum yaparım bu saatten sonra . allah işinizi gücünüzü rast getirsin
    arkadaşım kimse size gelmeyin yorum yazmayın filan demiyor. sadece yorumları yazarken lütfen dikkatli olalımki olası alıcı bir arkadaş için sorun teşkil etmesin.

Aman Dikkat!!!

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben eskisi için konuştum yanlışım olduysa özür dilerim
    apache nin aydınlatması gibi değildir ama
    dişlisi kaç 15-42 idi eskisi??
    yol tutuşu biraz zayıf gibi geldi uzun olduğundanmıdır bilmem

Dostum eskisi 13-43 idi. Yeni RTR 13-44 diş oldu. Şayet Dişlilerde değişiklik yapan arkadaşlara tavsiyen her bir diş hıza %8 oranında katkı yaparken tork tan %8 düşürüyor. dolayısıyla öne 15 dişli takan arkadaşlar torkundan %15 oranında düşüş yaşar. Hızı da Ancak hafif aşağı eğimli yollarda artar çünkü tork düştüğü için düz yolda eski atikliğini kaybeder. Hızlanmada sorun yaşatır.. Saygılarımla...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar gergin gördüm sizleri. biraz rahat olun rica ediyoyorum nedir bu honda tvs kavgası anlamadım
    kabak gene alperle bizim başımıza patladı iimi ..
    Offf, çok sıkıyorsun artık! Her yeni sayfada gereksiz muhabbetlerin... Sana söylemeyip içimde tuttuklarımı unuttum, sadece bidaha bu konuya bu mantıkta(mümkünse hiç) yorum yapmamanı rica ediyorum. Sıkıntıları biz de okuyoruz burada eşşek değiliz, gözümüze sokmana gerek yok! Yorumlarını okumaktan şiddetle kaçınıyorum... Çocuk gibisin resmen, hayret bişey ya!!!

Arkadaşlar siz de mümkünse aynı muhabbetlere girmeyin bu maksatla yazan insanlara karşı. Cevap aldıkça yazıyorlar işte... "Bravo nasıl da bildiniz, biz bilemedik..." dediğimiz zaman mutlu olan insanlar var işte, uymayın lütfen. Uymayın çünkü bu konu gayet güzel gidiyor, bozmayalım...
    Benhür bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Son hız büyük olasılıkla sadece teorik olarak artar. Ppomakk arkadaşın dediği gibi gerçekte düz yolda o hıza çıkamazsınız. Sürüş esnasında torka her an ihitiyacınız var oysa ne olduğu belli olmayan bir son hıza sadece zaman zaman ulaşmak isteyeceksiniz. O yüzden motorlarınızın orjinal halini bozmayın. Üretici firma, ortalama bir kullanıcının kullanım alışkanlıklarını göz önünde bulundurup kılı kırk yararak bu oranlara karar vermiştir.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hız büyük olasılıkla sadece teorik olarak artar. Ppomakk arkadaşın dediği gibi gerçekte düz yolda o hıza çıkamazsınız. Sürüş esnasında torka her an ihitiyacınız var oysa ne olduğu belli olmayan bir son hıza sadece zaman zaman ulaşmak isteyeceksiniz. O yüzden motorlarınızın orjinal halini bozmayın. Üretici firma, ortalama bir kullanıcının kullanım alışkanlıklarını göz önünde bulundurup kılı kırk yararak bu oranlara karar vermiştir.
    Katılıyorum. Belki son hız pratikte de artabilir ama torka herzaman ihtiyaç duyarız, çok doğru bir yaklaşım.

Sadece titreşimi gerçekten azaltıyorsa dişli değişimine sıcak bakabilirim ancak o da belki belki. Yani titreşimi hakkatten azaltıyorsa ve torku çok düşürmeyecekse... Aksi taktir de orjinalini bozmak mantıklı gelmiyor bana.

Uzun yola sıklıkla giden kişilerin de rahatlıkları göz önüne alınarak dişli değiştirmesi mantıklı olabilir. Bu motor ile uzun yol yapmak zorunda kalan kişilerin allah yardımcısı olsun
    #sürenadam

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    arkadaşlar bana söylicek içine attınız bi sıkıntınız varsa ben herzaman dinlemeye hazırım ama bu yukardaki arkadaş gibi terbiyesizlik yaparak değil terbiye sınırları içinde...
    ben burada kendi düşüncelerimi söylüyorum yazıyorum kimsenin hakkında kırmızı yazılar yazarak bu böyledir şu şöyledir demedim şimdiye kadar dememde ama bana dicek bişisi olan içine atan kendine dert eden arkadaşada herzaman kapım açık heryerde dinlemeye görüşmeye onu rahatlatmaya hazırım..
    adım hakan kim neyle ilgili görüşmek isterse telim 24 saat açık adanadayım bora abide günün her saati bana ulaşır bulur beni nerdeysemde.
    telefonum 535 470 94 70 .

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar bu konuyu uzatmayın bence.bazen buradan şaka ile de olsa bazı yorumlar yapılıyor ve bu yorumlar ciddiye alınıyor.hakanı tanırım,benim arkadaşımdır,yapmayın arkadaşlar,bizler küçük çocuklar değiliz.burası,bilgi paylaşım başlığıdır,dikkatinizi çekerim.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu konuyu uzatmayın bence.bazen buradan şaka ile de olsa bazı yorumlar yapılıyor ve bu yorumlar ciddiye alınıyor.hakanı tanırım,benim arkadaşımdır,yapmayın arkadaşlar,bizler küçük çocuklar değiliz.burası,bilgi paylaşım başlığıdır,dikkatinizi çekerim.
    bora abi eyvallay hakan iyi biri olabilir biz zaten burda hakana ve alpere kötü şöyle böyle die bir yorum yapmayız ve yapamayız çünkü kimsenin kişiye özel yorum yapma hakkı yok her insan iyisi ve kötüsüyle kendinden mesul
    [COLOR="Yellow"]1907 sevdam[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"]motor tutkumdur[/COLOR]

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sizi gördüm salı aksamıydı yanılmıyorsam aksam saatlerinde susurluktan gectiniz siyah önde kırmızı hemen arkanda....
    hehe evt kardeşim akşam saatlerine kaldık sorma evrak bekledik anca çıktık 17,30 du bandırmadan cıktıgımızda
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Arkadaşlar birşey soracağım. Ön frene hafif bir şekilde basınca kesik kesik fren yapıyor . Bu durum büyük bir ihtimalle normal ama emin olmak istedim ?

Birde rölanti deviri kaç sizde benimki 2100 civarıydı ben biraz düşürdüm.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey soracağım. Ön frene hafif bir şekilde basınca kesik kesik fren yapıyor . Bu durum büyük bir ihtimalle normal ama emin olmak istedim ?

Birde rölanti deviri kaç sizde benimki 2100 civarıydı ben biraz düşürdüm.
    ön fren normal bende ilk zamanlar sabit sık freni sık bırak yapma benim görüşüm.
    rolanti 1-2 arası bende biraz düşür derim
    senle biraraya gelsek ikisinide inceleyip kıyaslasak çok iyi olacak
    ilk bakımdan sonra ilk çalıştırma bazen zorlanıyor, birde rolantide çalışırken fıs fıs fıs diye ses geliyor sanki kaçırıyo, birde devir 3000 civarı kafa grenajı tarafından ses geliyor
    ilk bakımdan sonra çıktı bunlar, zincirde ses yapıyo takır takır sende varmı bunlar
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    500 bakımına bugün girdim 200km civarlarında sol ön sinyal cızırtı yapıyordu önemsiz bi durum bugün halledildi. yalnız bazen gaz kestiğim zamanlarda sol zincir kısmından tak diye bi ses geliyor servisine sordum aldı kullandı vitesteyken gaz kestiğinde yapması normal motor firenine giriyorsun dedi.

ayrıca bugün başıma gelen olayı anlatayım motor 500 ü geçti yavaş yavaş hem devirleri yükseltmek hemde hızlanmasını ve ivmesini artırmak için zorladım motoru. motor 3.ve 4. viteslerde 7 bin devri gördüğünde kendiliğinden gaz kesti bikaç kez dedim pislik atıyor herhalde düz bi yol buldum motoru yedire yedire bora abinin dediği gibi 107 km ye çıktı gaz kesme sarsıntısı oldu ve motor durdu neyse kontrollü bir şekilde kenara çektim bujisini filan kontrol ettim sıkıntı yok, dedim hem bakımına götüreyim hemde bunu bi göstereyim ustasına. dönüş yolunda yokuş çıkarken tekrar aynı sıkıntı gaz kesti 4-5 kes sonra yine durdu motor hayırdır inş dedim. 30-40 km hızı geçmeden servisine götürdüm ustayada durumu anlattım motoru aldı bu çıktı 10-15 dk sonra geldi oda 2-3 km ilerde aynı şekilde kalmış yolda bujiye filan bakmış sıkıtınyı yok musluk tarafını kontrol ederken bizim benzin hortumu "Z" seklinde kıvrılmıs benzin akışı yok denecek kadar az meğer sorun ondanmış artık kaldıgımız yerdeki cocuklarmı oynadı yoksa aldıgımdamı boyleydı anlamadım birazdan zincirleri yağlayıp tekrardan zorlayacagım motoru bakalım ne olacak

Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren normal bende ilk zamanlar sabit sık freni sık bırak yapma benim görüşüm.
    rolanti 1-2 arası bende biraz düşür derim
    senle biraraya gelsek ikisinide inceleyip kıyaslasak çok iyi olacak
    ilk bakımdan sonra ilk çalıştırma bazen zorlanıyor, birde rolantide çalışırken fıs fıs fıs diye ses geliyor sanki kaçırıyo, birde devir 3000 civarı kafa grenajı tarafından ses geliyor
    ilk bakımdan sonra çıktı bunlar, zincirde ses yapıyo takır takır sende varmı bunlar
    Bana uyar . Haftaiçi 5 ten sonra ve haftasonları müsaitim ben .

Zincirdeki ses motor hareket halindeyken boşa alınca mı çıkıyor ?

hkn_07_tr@hotmail.com msn adresim eklersin haberleşiriz.

Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 bakımına bugün girdim 200km civarlarında sol ön sinyal cızırtı yapıyordu önemsiz bi durum bugün halledildi. yalnız bazen gaz kestiğim zamanlarda sol zincir kısmından tak diye bi ses geliyor servisine sordum aldı kullandı vitesteyken gaz kestiğinde yapması normal motor firenine giriyorsun dedi.

ayrıca bugün başıma gelen olayı anlatayım motor 500 ü geçti yavaş yavaş hem devirleri yükseltmek hemde hızlanmasını ve ivmesini artırmak için zorladım motoru. motor 3.ve 4. viteslerde 7 bin devri gördüğünde kendiliğinden gaz kesti bikaç kez dedim pislik atıyor herhalde düz bi yol buldum motoru yedire yedire bora abinin dediği gibi 107 km ye çıktı gaz kesme sarsıntısı oldu ve motor durdu neyse kontrollü bir şekilde kenara çektim bujisini filan kontrol ettim sıkıntı yok, dedim hem bakımına götüreyim hemde bunu bi göstereyim ustasına. dönüş yolunda yokuş çıkarken tekrar aynı sıkıntı gaz kesti 4-5 kes sonra yine durdu motor hayırdır inş dedim. 30-40 km hızı geçmeden servisine götürdüm ustayada durumu anlattım motoru aldı bu çıktı 10-15 dk sonra geldi oda 2-3 km ilerde aynı şekilde kalmış yolda bujiye filan bakmış sıkıtınyı yok musluk tarafını kontrol ederken bizim benzin hortumu "Z" seklinde kıvrılmıs benzin akışı yok denecek kadar az meğer sorun ondanmış artık kaldıgımız yerdeki cocuklarmı oynadı yoksa aldıgımdamı boyleydı anlamadım birazdan zincirleri yağlayıp tekrardan zorlayacagım motoru bakalım ne olacak
    umarım büyük sorunlar çıkarmaz çıkarcağını zannetmiyorum zaten
    fazla zorlama bence ben bile 800 e yaklaştım 60-70 gidiyorum sıcakta hiç basma derim ben

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uzun süreli değil kısa vadeli hız artırımları iyi olacaktır kanaatindeyim birkaç saniyeliğine hafif zorlayıp sonra normal seviyeye indirmek hem pislikleri atacak hemde ciğerleri açmak için ön alıştırma olacaktır

Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana uyar . Haftaiçi 5 ten sonra ve haftasonları müsaitim ben .

Zincirdeki ses motor hareket halindeyken boşa alınca mı çıkıyor ?

hkn_07_tr@hotmail.com msn adresim eklersin haberleşiriz.
    sende görüşmek istersen yarın falan olabilir kıyaslarsak daha iyi olur bence
    evet boşa atınca ses yapıyor
    msn ekledim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:39 ----------

Alıntı ekremz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun süreli değil kısa vadeli hız artırımları iyi olacaktır kanaatindeyim birkaç saniyeliğine hafif zorlayıp sonra normal seviyeye indirmek hem pislikleri atacak hemde ciğerleri açmak için ön alıştırma olacaktır
    kısa süreli olabilir bende 90 ı gördüm bıraktım

Motosikleti
    RX3i EVO
    Yarın uygun ama plaka alamadım ben daha lara tarafına gelebilirsen görüşelim. Salı günü çıkacak plaka. O ses normal sanırım bende de var .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler