Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bora abi servis banada 500km de bakıma gel dedi, 500 km ye kadar 50km yi geçme 5000 deviri geçme dedi. sonra basarsın dedi. ilk bakımda titreşiminide alırız dedi. yağıda az gibi bunun çubuğun en altında.
    hayırlı günler abi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:06 ----------

Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön Dişli Sadece 15 T Benim. 2. Vites Max Hız 80 Km.
    sadece ön dişliyimi değiştirdin 13 ü 15 mi yaptın. 2. viteste 80 iyi, 5. viteste 5000 devirde kaç km hız?
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Bu motor 5 te Hız yapmaz Düşer hızı. 5. Vites Rahatlatma vitesidir. 4. Vites 5000 e kadar çıkabildim daha uzun yol yok 130-135 oluyor 140-145 yapar Yol olsa.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    önü 15 yapılırsa,eski modellerde devri düştüğü için,vibrasyonda azalıyormuş ama yokuş çıkarken yada karşı rüzgarda giderken gücü düşer diye okumuştum bir yerlerde.bana mantıklı geldi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor 5 te Hız yapmaz Düşer hızı. 5. Vites Rahatlatma vitesidir. 4. Vites 5000 e kadar çıkabildim daha uzun yol yok 130-135 oluyor 140-145 yapar Yol olsa.
    4. viteste 5000 devirde 130-135 diyosun eminmisin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:52 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önü 15 yapılırsa,eski modellerde devri düştüğü için,vibrasyonda azalıyormuş ama yokuş çıkarken yada karşı rüzgarda giderken gücü düşer diye okumuştum bir yerlerde.bana mantıklı geldi.
    abi sorum hakkında ne diyosun ilk bakım hakkında yazmıştım

Motosikleti
    CBF-150 SİYAH
    Ben eski kasayı kullanırken ön dişliyi 15 yapmıştım böylelikle vibrasyonu sıfıra kadar indirebiliyor ve vites aralıkları hic zorlamadan sunebiliyor.Bora abi motor zaten cok cekişli ve güçlü bir motor oldugu için dişliyi 15 de yapsan gucunden ve performansından fazla birşey kaybetmiyor.Motorun orjinalinden cok guclu olması o olasılgı aza indiriyor.ama arka dişlininde 41 olması lazım.Bunu yaptıgınız takdirde motordan alacagınız zevk ve motorun içinize sinmesi şu ankinden cok daha fazla olacaktır

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sorum hakkında ne diyosun ilk bakım hakkında yazmıştım
    bana satan yer 500 km. ilk bakım dedi,servisteki ustam ki yıllardır tanırım iyidir,1000 km.de gel dedi.ve bu motor ancak 2000-3000 de tamamen kendine gelir dedi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    şuan almayı düşünmüyorum, arkadaşım kütahyada satıyor olması lazım ama ödeme gönderme uzun iş olabilir. sen memnun değilmisin lastiğinden
    evet hemde hiç değilim. lastiğin tarihi ve saklanma şartları önemli sonuçta durdukça bayatlayıp eskiyen bir materyal.

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.
    bugün daha önce de söylediğim gibi,iskenderuna,bahadır (şenonar)'ın yanına ziyarete gittim.giderken yine değişken süratlerde/viteslerde kullanarak gittim.dönerken de bir ara,tatlı bir iniş denk geldi ve 10-15 sn. dip gaz yaptım.134 km.ye ulaştı ve elimi gazdan çektim.dönüş yolunda,ceyhan'dan adana'ya ( 45 km) sağanak yağmur altında 90-95 km.hızla geldim.benim gibi kuru havada,yerde su varken bile yolu uzatıp başka yoldan giden bir adam,sağanak yağmurda motorumu kullandım.motorumu bir görseniz acırsınız. yarın motorumu yıkarken görseniz de bana acırsınız. sağlık olsun ne yapayım.motorumun gidişinden,rahatlığından ve özelliklede yakıtından,rodajda olmasına rağmen memnunum.çok isabetli bir karar verdiğimi anladım. aldığım gün fulletmiştim,530. km de yedeğe geçtim,son çizgi yanıp sönmeye başladığında da tekrar fulledim,bu arada 600 km.deydi.13 lt.benzin aldım,demekki içinde yine,3 lt civarında benzin varmış.demekki 2,5 lt.kalınca lamba yanıyormuş,bunu da öğrenmiş oldum.sizlerle paylaşmak istedim.
    aman abi dikkat et. geçen kimden duydum nerden okudum bilmiyorum ama bu kullanım kılavuzunda da geçiyomuş sanırım ilk 1000 km de öle yüksek hızlara çıkma da mazallah bi sıkıntı çıkarsa kötüye kullanımdan seni sorumlu tutarlar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:41 ----------

Alıntı lewenter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs ler belirli bir km den sonra cbf e göre çabuk yoruluyor,mesala 30000 km gelen apeche 120 yi hayatta yapmaz,cbf de 30000 km de 120 km yapmasa da 115 km civarı rahat yapar,apecheler cbf in yanında cücük gibi kalıyor,ve apeche nin yedek parçaları çok pahalı,örnegin bir 5000 km bakımına servise gittin,20 lira yag parası,17 lira hava filtresi,10 lira yag filtresi,üstüne işçilik de koy 70 lira cebinden çıkar.motorun krankı 300 lira,karbüratör 280 lira jantı çifti 800 lira civarı alacak arkadaşların bunları göz önünde bulundurmaları lazım,ve dijital göstergenin fiyatını buraya yazmak bile istemiyorum....

arkadaşımdaki eski kasa apache 55000 de 130 u rahat yapıyor halen ;) yağ ile ilgili tvs nin yapacağı birşey olmadığını düşünüyorum. bu servis ile yağ şirketleri arasında anlaşmaya bakar. 1 lt yağ için motor markası farketmeksizin aynı ücreti zaten ödersin... hava filtresi 14-15 lira, yağ filtresi 6-7 lira gbi bir rakam.. işçilik konusunda yetkil servis ile dialoğuna ve markaya olan sadıklığına göre az olsa değişkenlik gösteren bir değer.. ayrıca krank aklıma takılmıştı yazdıklarından. Onu da sordum 300 DEĞİL 220-230 LİRA GİBİ BİR RAKAM..... JANTLAR DA HİÇ DEDİĞİN GİBİ DEĞİL ÇİFTİ 600 LİRAYMIŞ... Sonuç olarak burası bir sosyal paylaşım alanı ve araştırmadan ve BİLMEDEN yanlış bilgilendirmek hoş bir davranış değil.. bu honda içinde tvs içinde yamaha içinde v.s. markalar içinde geçerli bana kalırsa.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:57 ----------

Alıntı infexx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ömrü yada performans düşmesi konusunda birşey diyemem ama yedek parça konusunda TVS,Honda'dan daha düşük fiyatlara sahip.Bizim CBF'in aynasına 75 lira dediler.Dün Apache almaya gittiğimizde laf lafı açtı sordum.35 lira Apache'nin aynası.Bence genel olarak bakıldığında diğer parçaları da ucuzdur.

35 lira pahalı bile demişler.. yetkili serviste orijinali 25 lira apache aynası

Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hemde hiç değilim. lastiğin tarihi ve saklanma şartları önemli sonuçta durdukça bayatlayıp eskiyen bir materyal.
    almak istersen konuşurum. fiyat, gönderme parası kaça gelecek bakılır ona göre.
    senin arka pirelli mi?

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    bora abi motorumu aldığım yere sordum alarm taktırmak istiyorum die servis bana dedi garantiden çıkar die bende ne yapayım artık mecburen çelik kilitler ile kitliycem
    kasko yaptırmak istedim ne kadar pahalıda olsa yaptırayım diyorum bir şirket ile konuştum yapmadı eyer motorsiklet kaskosu yapan bir sigorta var ise bana lütfen yardımcı olurmusunuz
    [COLOR="Yellow"]1907 sevdam[/COLOR] [COLOR="RoyalBlue"]motor tutkumdur[/COLOR]

Alıntı republic1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bora abi motorumu aldığım yere sordum alarm taktırmak istiyorum die servis bana dedi garantiden çıkar die bende ne yapayım artık mecburen çelik kilitler ile kitliycem
    kasko yaptırmak istedim ne kadar pahalıda olsa yaptırayım diyorum bir şirket ile konuştum yapmadı eyer motorsiklet kaskosu yapan bir sigorta var ise bana lütfen yardımcı olurmusunuz
    alarmlı disk kilidi kullan

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    alarmlı disk kilidi kullan
    disk kilidi alıcaktım ama bizim 2011 modellerin diski diyerlerinden farklı olurmu acaba kasko ile bir bilgin varmı acaba

disk kilidi alıcaktım ama bizim 2011 modellerin diski diyerlerinden farklı olurmu acaba kasko ile bir bilgin varmı acaba
    kardeşim sadece bizimkilerde mi var papatya disk, bence uyumludur hepsine sormak lazım satanlara.
    kasko ile bilgim yok. para yok zaten olsa kafes yaptırcam evin arkasına.

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    kardeşim sadece bizimkilerde mi var papatya disk, bence uyumludur hepsine sormak lazım satanlara.
    kasko ile bilgim yok. para yok zaten olsa kafes yaptırcam evin arkasına.
    doğru söylüyorsun vardır bizim diske uyan bir disk kilidi sanırım hafta sonu istanbulu bilenler bilir eminönüde motorcular var orda hertürlü motor aksesuarı var orda bulurum sanırım birde burda bu sene motor fuarında motorsıklet garajı görmüştüm ama kaçpara olduğunu hatırlamıyorum yağmur çamur hiç birşey işlemez ama parada yetmez

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    doğru söylüyorsun vardır bizim diske uyan bir disk kilidi sanırım hafta sonu istanbulu bilenler bilir eminönüde motorcular var orda hertürlü motor aksesuarı var orda bulurum sanırım birde burda bu sene motor fuarında motorsıklet garajı görmüştüm ama kaçpara olduğunu hatırlamıyorum yağmur çamur hiç birşey işlemez ama parada yetmez
    usta beylikdüzünün neresindesin bide aldınmı motoru :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    arkdşlr birşey merk ettim şu apachedeki arka tutma yerler varya onlar ybr esd olurmu yada ona uygun varmıdır bilen varmı?

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta beylikdüzünün neresindesin bide aldınmı motoru :D
    bahaus arkası doğa apartmanındayım öğretmenler sitesi yanı
    sen nerdesin beylikdüzünde motoru aldım evet füme gri

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    bahaus arkası doğa apartmanındayım öğretmenler sitesi yanı
    sen nerdesin beylikdüzünde motoru aldım evet füme gri
    hmm biliyorum orayı ya ben migros arkası tarflarındayım hata su ara beykenteyim iyi füme yeni kasa apache görürsem durdurucam :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    almak istersen konuşurum. fiyat, gönderme parası kaça gelecek bakılır ona göre.
    senin arka pirelli mi?
    yok ne gezer .. meşhur cbf in duro dandik lastikleri sağol yakın bir günde kenya tarafına gideceğim orada araştıracam olmassa yine irtibata geçeriz teşekkür.

Motosikleti
    tvs rtr apache (2011)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm biliyorum orayı ya ben migros arkası tarflarındayım hata su ara beykenteyim iyi füme yeni kasa apache görürsem durdurucam :D
    inşallah karşılarsak durdur
    ama ben sürekli gece çalışıyorum gündüz yatıyorum hayırlısı artık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler