Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Merhaba arkadaşlar.
    Honda spacy motorum vardı ihtiyaçlar doğrultusunda satmak durumunda kaldım. İlerleyen aylarda tvs apache almak istiyorum.
    Yeni kasanın bir önceki kasaya göre + ları ve - leri nelerdir? forumlarda aradım fakat bir türlü net bilgilere ulaşamadım. Sizler bu motoru kullandığınız için en doğru bilgiyi sizin vereceğinizi düşündüm.
    Ayrıca Yeni kasa ile eski kasa arasında yaklaşık 1000tl kadar fiyat farkı var. Bu fiyat farkına değermi sizce?
    Görünüş olarak yeni kasa daha çekici olduğu aşikâr fakat gerçekten bi fiyat farkına değecek ne var 2si arasında. Onu öğrenmek istiyorum çünkü ciddi olarak bu motorla ilgileniyorum.
    Bu konuda bigli tecrübe ve görüşlerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olacağım. iyi forumlar arkdaşlar!! ^_^

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilmiyorum orda varmış öyle dedilerde yarın taktıramıycam aksilik oldu hafta içi anca

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    tgi emin ol onlar daha tehlikelidir. bu tür taşıtları güvensiz yapan kazalarda vücudunun kaporta görevi yapması. yaralanmaları da azaltmak için ne yapıyoruz? koruma takıyoruz ve eğitim alıyoruz

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Hic bir fark yok bana guvenebilirsin
    www.erkakurye.com

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız banamıydı? Ayrıca tecrübe ettinizmi bu motoru? neye göre cevapladınız?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim inazumanin farlarida cok guclu edirneye giderken sabri onumdeydi uzunlari bi actim bakim nasil diye sabri kendini sağa atmisti ne oldu knka dedim
    Kanka kamyon geliyor sandim demisti
    abi satma o zaman karşıdan gece araba geldimi ol gözükmüyor hele ki xenon gelirse offf

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çağatay motorun hiçbiryerinde randımanlı görüntü alamazsın
    abi bakim bugün cırt cırtla fotoğraf makinesi bağladım çok az bir titreşim var orta sehada olduğu halde ben sağdaki aynaya bağlamayı düşünüyorum sj1000i olmazsa zaten kaska takıcam mecbur

Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelecek olan dedigin nedir ben kaçırmışım galiba ne siparişi verdin ? şu turuncu yananlardanmı yoksa ?
    gelecek olan philips ampulle sj1000 aksiyon kamerası ama baya sürer gelmesi gidonun altına iç lastik koyayım diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorunu...

Öncelikle herkeze selamlar.

Motosikletim yeni kasa, 16.07.2013 trafiğe çıkışlı. Hali hazırda bir sorun yokken bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine farklı bir ustaya motoru emanet ettik,
    Bakımını yaptı, yağ değişimi, buji değişimi, sibop ayarı, karbüratör ayarı vs derken ustaya parasını da ödeyerek emaneti aldık,

Sonuç...

Motor 1-2-3. viteslerde ilk devirlerde gaz yemiyor gibi oluyor, sanki seni birşey arkadan çekiyor ve bırakıyor gibi (Motor soğukken yapıyor)

İlk çalıştırmada tek marşta çalışıyor, rolantideyken stop ediyor. tekrar marşa basıyorum 1 - 2 - 3 -4. ııh çalışmıyor :( kontağı kapatıyorum biraz bekleyip açıyorum çalışıyor. Jikleyi açıp motoru ısıtıp (25-30 derece sıcaklıkta) hareket ediyorum...

1 aydır bu sorunla cebelleşiyorum artık gına geldi. Hatay'daki bütün Apache servislerine götürdüm motoru,

Sorun siboplarda dediler, ayarladılar olmadı...
    Karbüratör hava ayarından dediler ayarladılar olmadı...
    Bujiyi değiştirdiler (İridyup buji taktılar 40tl ye) stop etme sorununa hiç bir faydası olmadı ama, motorun gidişi, ivmelenmesi arttı.
    yağ filtresi değişti, hava filtresi değişti olmadı...

henüz 2 aylık motor, adama diyorum usta değilmisin düzelt sorunu parası neyse verelim. tamam diyor yeni sibop takayım, karbüratörü değiştireyim düzelir. gelde küfretme...

anlıyacağınız çaresizim, forumdan sbr ile konuştum sağolsun ilgilendi, keşke istanbul da olsaydım, burada bu motordan anlıyan adam akıllı biri yok gibi. :((

Umarım sizler böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız. kazasız belasız sürüşler.
    bende aynı sorun var bir kere hem karbüratörü temizlemek hemde iğne ayarı yapmak için söktüm ayar tutmadı 40 derece havada bile jiklesiz çalışmıyor karbüratörü söküp sürat motora yollamayı düşünüyorum

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı tgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kullanipta hic kaza yapmamis olan var mi? Ne zaman motor almak istiyorum desem cevremdekiler şu şöyle kaza yapti, bu boyle kaza yapti, 2 tekere guven olmaz gibi seyler soyleyip motordan korkutuyolar.
    Motoru hiz icin istemiyorum sadece rahat rahat kiz arkadasimla gezmek icin hemde ekenomik oldugu icin istiyorum. Ama su heves baltaliyicilar hevesimi kiriyolar.
    Motor alirsam %99 apache 2013 model alicam ama daha guvenli olmasi icin 3 tekerlikli bu-moto motorsikletler var onlardan mi alsam diye dusunuyorum.
    birgün mahallemde dragstarı yan yatırdım stop ettirdim dengemi kaybettim eşşek yükü gibi yatta sağa birkere dolmabahçede hızımı alamadım piaggio x9 500lükle kaldırımı yalaya yalaya aldım virajı başka hiçbir ufak bir sürtmem bile yok ama hergün atlatıyorum ufak tefek aksiyonlar. aklı selim kullanırsan ve reflekslerine güveniyorsan aldırma başkalarına herkes kendinden sorumlu başkaları yaptı diye sende yapacak değilsin.

Çağatay kardeş peki bu ampul alacaktınız siz biraz turuncu yanıyor falan diyordunuz hani o noldu alıp deneyen olmadımı daha ya. maslak oto sanayide satılıyo ama almadım 30 tl mi neydi %30 daha aydınlatıyomus güya ?

Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız banamıydı? Ayrıca tecrübe ettinizmi bu motoru? neye göre cevapladınız?
    Beni tanimadigin belli ettim arkadasim bana guven en ufak vidasina kadar biliyorum apacheyi cbr desen anlamam hala cozemedim
    www.erkakurye.com

Hocam ben daha motor almadan korumaliklari arastirip almaya calisiyorum. Ne ben binerim kasksiz, korumasiz motora nede artci alirim korumaliksiz. Allah buyuk kazalardan korusun.

2013 tvs 5190 fiyati var. Ocak - subat arasi fiyatlari biraz duser mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

birgün mahallemde dragstarı yan yatırdım stop ettirdim dengemi kaybettim eşşek yükü gibi yatta sağa birkere dolmabahçede hızımı alamadım piaggio x9 500lükle kaldırımı yalaya yalaya aldım virajı başka hiçbir ufak bir sürtmem bile yok ama hergün atlatıyorum ufak tefek aksiyonlar. aklı selim kullanırsan ve reflekslerine güveniyorsan aldırma başkalarına herkes kendinden sorumlu başkaları yaptı diye sende yapacak değilsin.

Çağatay kardeş peki bu ampul alacaktınız siz biraz turuncu yanıyor falan diyordunuz hani o noldu alıp deneyen olmadımı daha ya. maslak oto sanayide satılıyo ama almadım 30 tl mi neydi %30 daha aydınlatıyomus güya ?
    gecmis olsun hocam allah beterinden saklasin. Ben hayatimda 2 kez kullandim motoru arkadasin cbf 150 motorunu kullandim motoru durdurdum dengeyi kuramadim dustum yere. o zaman anladim motorun ne kadsr agir olabilecegini:|
    sertacr8888 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı tgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben daha motor almadan korumaliklari arastirip almaya calisiyorum. Ne ben binerim kasksiz, korumasiz motora nede artci alirim korumaliksiz. Allah buyuk kazalardan korusun.

2013 tvs 5190 fiyati var. Ocak - subat arasi fiyatlari biraz duser mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

gecmis olsun hocam allah beterinden saklasin. Ben hayatimda 2 kez kullandim motoru arkadasin cbf 150 motorunu kullandim motoru durdurdum dengeyi kuramadim dustum yere. o zaman anladim motorun ne kadsr agir olabilecegini:|

Aminn, tüm 2 tekerlileri korusun Allah.. Daha bu sabah mecidiyeköy yolunda otobüs sıkıştırdı beni yan korumalıklarda aniden asıldım frene ve ön tekeri kitledim 5 metre kadar da olsa ön dengeyi kaybettim ama yinede kurtardım dizimi birazccık sürttüm yan demire ama olacak okadar tuz biberler telefonla konusan otobüs şöförünede onca milletin içinde çok güzel hayat dersi verdim sözlü olarak dili kursagına takıldı :D

abi o izmtteki arkadaş almıştı ben denemedim istanbuluda bilmiyorum valla bursada olduğum için ben bu ampulü tesadüfen buldum aliexpreste
    sertacr8888 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o izmtteki arkadaş almıştı ben denemedim istanbuluda bilmiyorum valla bursada olduğum için ben bu ampulü tesadüfen buldum aliexpreste
    kaça buldun peki ? ona göre kıyaslıyım çünkü var gösterdi adam bana bizim motora uyumlu daha parlak ama rengi turuncuya çalıyo diye almadım. kutusunda falan ? yanlışda hatırlamıyorsam 30 mu ne demişti ya sanki yalan sölemiyim ?

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Knka sen bide tsubasaya sor bakalim fark var miymis

kaça buldun peki ? ona göre kıyaslıyım çünkü var gösterdi adam bana bizim motora uyumlu daha parlak ama rengi turuncuya çalıyo diye almadım. kutusunda falan ? yanlışda hatırlamıyorsam 30 mu ne demişti ya sanki yalan sölemiyim ?
    linki vereyim en iyisi 12 dolar bedava kargolu fakat unu bursada bulamadım ben başka türlüsü var 55 watt adamlar tek ampule 77 tl dedi

http://www.aliexpress.com/snapshot/267793246.html

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    savaş ısrarla senin sorunun subaplarda diyorum.. motorun arkasından biri çekiyormuş gibi yapması, sabahları zor çalışması gaz yememesi yada stop etmesi.. bu saydıklarının tek sebebi subaptır..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Knka sen bide tsubasaya sor bakalim fark var miymis
    he öyle fark yok. tıpa tıp aynısı ikisi de . biz ondan verdik demi 700 800 tl fazla
    yan yana koyunca fark anlaşılmıyor mu?
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Tip farki var canim ona dicek yok on numara olmus tipi anlasabilseydik tekirdagdan alicaktim 4500 diye diretti adam 4000 vereyim dedim cbr i aldiktan sonra mesaj atti gel vereyim diye ama beni honda sahibi yapti inatci lar iyi de yapmislar..
    www.erkakurye.com

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Tip farki var canim ona dicek yok on numara olmus tipi anlasabilseydik tekirdagdan alicaktim 4500 diye diretti adam 4000 vereyim dedim cbr i aldiktan sonra mesaj atti gel vereyim diye ama beni honda sahibi yapti inatci lar iyi de yapmislar..
    knka yakın zaman da cb 125E geliyor haberin ola
    ERROR88 bunu beğendi.

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorunu...

Öncelikle herkeze selamlar.

Motosikletim yeni kasa, 16.07.2013 trafiğe çıkışlı. Hali hazırda bir sorun yokken bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine farklı bir ustaya motoru emanet ettik,
    Bakımını yaptı, yağ değişimi, buji değişimi, sibop ayarı, karbüratör ayarı vs derken ustaya parasını da ödeyerek emaneti aldık,

Sonuç...

Motor 1-2-3. viteslerde ilk devirlerde gaz yemiyor gibi oluyor, sanki seni birşey arkadan çekiyor ve bırakıyor gibi (Motor soğukken yapıyor)

İlk çalıştırmada tek marşta çalışıyor, rolantideyken stop ediyor. tekrar marşa basıyorum 1 - 2 - 3 -4. ııh çalışmıyor :( kontağı kapatıyorum biraz bekleyip açıyorum çalışıyor. Jikleyi açıp motoru ısıtıp (25-30 derece sıcaklıkta) hareket ediyorum...

1 aydır bu sorunla cebelleşiyorum artık gına geldi. Hatay'daki bütün Apache servislerine götürdüm motoru,

Sorun siboplarda dediler, ayarladılar olmadı...
    Karbüratör hava ayarından dediler ayarladılar olmadı...
    Bujiyi değiştirdiler (İridyup buji taktılar 40tl ye) stop etme sorununa hiç bir faydası olmadı ama, motorun gidişi, ivmelenmesi arttı.
    yağ filtresi değişti, hava filtresi değişti olmadı...

henüz 2 aylık motor, adama diyorum usta değilmisin düzelt sorunu parası neyse verelim. tamam diyor yeni sibop takayım, karbüratörü değiştireyim düzelir. gelde küfretme...

anlıyacağınız çaresizim, forumdan sbr ile konuştum sağolsun ilgilendi, keşke istanbul da olsaydım, burada bu motordan anlıyan adam akıllı biri yok gibi. :((

Umarım sizler böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız. kazasız belasız sürüşler.
    Topicte Şuan Beni Tanımazsınız ama Biz de Eski Apache Sevdalılarındanız. 1. Si Anladığım kadarıyla Motor Yeni,Yeni Makinaya Sibob Ayarı Yaptırmak Çok büyük Yanlış.Zaten Apache Sibobları ve ayarı Diğerlerinden de farklı.Herkes Kolay Kolay tutturamaz. Bende 2010 Model Vardı ve 24.000 de Siboblar ötmeye başladı.Zaten 1-2 Aya yakın o sorunla uğraştım.Ki Ben Motoru Öyle Böyle Zorlamadım.İlk Motorumdu Ve Sattığımda Motordan Dışarı Yağ Akıyordu.Ama ister inanın ister inanmayın 150 KM ye yakın da bir hıza çıkıyordu.GPS ile de ölçtük.Bu makinaları benim gibi Full RedLine Hattında kullanmazsanız kolay kolay arıza vermezler.Geldim Tekrar Foruma Hem bi Göz Atayım Hemde Yeni Kasanın bir videosunu bulma umuduyla.Ama Topic Baya Sakin gidiyor Sanki Fiyatı Pahalı gelmese alacağım. Ben 2010 Yılında 2010 Model Motoru 3.500'e almış biri olarak şimdi 2 Makyaja 5.500 vermek istemiyorum(plaka V.s ile) Nerden nereye geldik gerçi.Motorun Mümkün Mertebe Siboblarını elletmemeye çaba gösterin. Ayarı Tutturmak zor.Karbüratör Hava Ayarı ile de oynamamak lazım.Tam Bir Randman Vermiyor.Ayarı tam Tutmuyor.Aklınız varsa Motoru Kendi Servisinde Yaptırın.En azından Garantisi bitene kadar.Çünkü şuan sizin durumunuzda motor Fabrikasyon bir arıza verirse.Şirket yerine Siz Karşılarsınız.Bir Motor Parası Daha ödemeyin.Yazıktır.Birde Sizlere Önerim.Alındığı gibi Altın Ve ya Krom Zincirlerden Takın Ve Lastikleri Değiştirin.(serviste)Zincir Performansa Çok etki ediyor.

Edit:İmla Hatası
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    knka yakın zaman da cb 125E geliyor haberin ola
    Kullandim yol tutusu tvs nin yanindan gecmez alinirmi yinede alinir yoktan iyidir derlerya zaten o yuzden geldi cinli alana kadar bu kraldir diyo herkez
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler